Circuit of Ireland International Rally 2016

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Mad Max » wtorek, 22 mar 2016, 11:08

Myślę że można rozpocząć nowy wątek dotyczący tegorocznej edycji
Pojawiła się lista zgłoszeń - jednym słowem GRUBO - 78 zgłoszeń - 38 !!! R5 i S2000 do tego parę Lancerów i dwie Imprezy
http://media.wix.com/ugd/0eeea4_0cf4890 ... 0f2a88.pdf
do zapowiadanego Evansa (na DMackach) dołączył jeszcze Breen w DS3 R5 na którego start zrobiono jakąś zrzutkę, jedzie jeszcze nieobliczalny Lukya, tak że Kajta czeka niezła batalia o punkty - zapowiada się mega ciekawie
z naszych poza KK jadą jeszcze Chuchała, Kołtun, Nivette i Pieniążek
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Aro90 » wtorek, 22 mar 2016, 11:54

Mad Max napisał(a):Myślę że można rozpocząć nowy wątek dotyczący tegorocznej edycji
Pojawiła się lista zgłoszeń - jednym słowem GRUBO - 78 zgłoszeń - 38 !!! R5 i S2000 do tego parę Lancerów i dwie Imprezy
http://media.wix.com/ugd/0eeea4_0cf4890 ... 0f2a88.pdf
do zapowiadanego Evansa (na DMackach) dołączył jeszcze Breen w DS3 R5 na którego start zrobiono jakąś zrzutkę, jedzie jeszcze nieobliczalny Lukya, tak że Kajta czeka niezła batalia o punkty - zapowiada się mega ciekawie
z naszych poza KK jadą jeszcze Chuchała, Kołtun, Nivette i Pieniążek


Oj będzie ciekawie! po odejściu Breena spodziewałem się ze Kajto nie będzie miał się z kim ścigać, a jednak... nie jest to strata czasu jak niektórzy uważają :wink: 1 eliminacja J-ERC a brakuje Zawady... szkoda
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Cendra » wtorek, 22 mar 2016, 13:36

Gdzieś mi się rzuciło w newsach, że Brzeziński też chciał jechać, czy z inną rundą pomyliłem?
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez HenriS12B » wtorek, 22 mar 2016, 13:39

Cendra napisał(a):Gdzieś mi się rzuciło w newsach, że Brzeziński też chciał jechać, czy z inną rundą pomyliłem?
Colin planuje Akropol i bodajze Barum/Ypres
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez speedyzxz » wtorek, 22 mar 2016, 15:34

Mad Max napisał(a):do zapowiadanego Evansa (na DMackach) dołączył jeszcze Breen w DS3 R5 na którego start zrobiono jakąś zrzutkę, jedzie jeszcze nieobliczalny Lukya, tak że Kajta czeka niezła batalia o punkty - zapowiada się mega ciekawie
głównie właśnie na Lukjaniuku się pewnie Kajto skupi, ale jeśli sytuacja pozwoli to pewnie będzie atakować Breena i oby Evansa :D
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Hubertos » wtorek, 22 mar 2016, 15:42

Kurczę, naprawdę niesamowita lista zgłoszeń. Dla mnie faworytem jest Kajto i Evans (o ile opony pozwolą na walkę), Breen pewnie się zepsuje :) . Fajnie jakby podobna lista była w Rzeszowie.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez andrew88 » wtorek, 22 mar 2016, 15:54

Tylu kierowców z BRC raczej u nas nie będzie :wink:
Obawiam się trochę występu Filipa Nivette, tuż przed Świdnickim. Rajd trudny, szybki, nietrudno o dzwona, a wiadomo jak bezkompromisowym kierowcą jest Nivette. Z drugiej strony zazdroszczę oglądającym go na żywo w Irlandii :D
Kasperczyk odpuszcza ten rajd, to może pojawi się w Świdnicy?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Tomek K » wtorek, 22 mar 2016, 15:57

Nie ma to na szans...Zauważ, że w Irlandii jednak zdecydowana większość aut R5/S2000 to "miejscowi". Regularnie startujących w ERC jest z 10? U nas z R5 będzie Habaj, Grzyb, Brzeziński, Nivette, może Oleksowicz, Gabryś. Przyjadą może jacyś Słowacy i tyle. Czechów się nie spodziewam poza Tarabusem, Tlustakiem bo 3 tygodnie później mają swoją Barumkę.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Mad Max » wtorek, 22 mar 2016, 16:02

Do tego co napisał Tomek_K dopisał bym jeszcze kilka zgłoszeń z Węgier - z Polaków jeszcze Kasperczyka (który mówił że będzie u nas jechał) oraz Rzeźnika który ma ponoć startować w tym sezonie, z Czechów na rozgrzewkę przed Barum też na pewno ktoś się pojawi - tak że o listę na Rzeszów raczej można być spokojnym i na pewno będzie co oglądać.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Śmiechol » wtorek, 22 mar 2016, 22:20

Wg. mnie Kajto i Evans to główni kandydaci do zwycięstwa z naciskiem na tego drugiego. Łukjaniuk jest szybki, ogólnie bardzo w porządku facet i potrafi dostarczyć wiele emocji, ale może w każdej chwili w coś wyrżnąć. Postawiłbym na Evansa, ale mam nadzieję miło się zaskoczyć :)
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Mariusz » wtorek, 22 mar 2016, 23:24

Ja myślę, że to jednak Breen będzie groźniejszy od Evansa. Tanak na Monte bardzo cierpiał przez opony, a nowe modele pewnie dopiero na asfalty w WRC się pojawią, więc choć ogólnie Evans jest szybszy to jego czasy nie będą zwalały z nóg.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez posejdon » środa, 23 mar 2016, 11:57

Mariusz napisał(a):Ja myślę, że to jednak Breen będzie groźniejszy od Evansa. Tanak na Monte bardzo cierpiał przez opony, a nowe modele pewnie dopiero na asfalty w WRC się pojawią, więc choć ogólnie Evans jest szybszy to jego czasy nie będą zwalały z nóg.

Z tymi oponami to różnie może być. Nie przesądzałbym. Kubica na Pirelkach wygrał WRC2 a potem wiemy jak było. Do Tanaka i Ketomy raczej też nikt nie miał podejścia gdy w jednym zespole jeździli parę lat temu.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez woocasch » środa, 23 mar 2016, 12:39

posejdon napisał(a):
Mariusz napisał(a):Ja myślę, że to jednak Breen będzie groźniejszy od Evansa. Tanak na Monte bardzo cierpiał przez opony, a nowe modele pewnie dopiero na asfalty w WRC się pojawią, więc choć ogólnie Evans jest szybszy to jego czasy nie będą zwalały z nóg.

Z tymi oponami to różnie może być. Nie przesądzałbym. Kubica na Pirelkach wygrał WRC2 a potem wiemy jak było. Do Tanaka i Ketomy raczej też nikt nie miał podejścia gdy w jednym zespole jeździli parę lat temu.

Kubica w 2013 (podobnie jak w 2014) jeździł na Michelinach, więc WRC2 wygrał na innych oponach niż teraz jeździ Kajto.
Jeżeli faktycznie Evans pojedzie na Dmackach, Breen zapewne na Michelinach, a Kajto jak zwykle na Pirelli to będziemy mieć pełen przegląd sytuacji :) Ale też pamiętajmy, że co innego auta WRC a co innego R5. Osobiście odnoszę wrażenie, że Pirelli jest bardziej konkurencyjne w R5 niż w WRC.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez posejdon » środa, 23 mar 2016, 16:03

Zaślepił mnie mój fanatyzm :lol: . Babol.

woocasch napisał(a):Osobiście odnoszę wrażenie, że Pirelli jest bardziej konkurencyjne w R5 niż w WRC.

To właśnie miałem na myśli. W R5 łatwiej chyba znaleźć trakcję i nie mieli tak kołami jak WRC więc i gumy się tak nie zgrzeją.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Circuit of Ireland International Rally 2016

Postprzez Witcher1990 » środa, 23 mar 2016, 17:51

Breen będzie bardzo groźny- DS wygląda na szybsze i przedewszystkim mniej awaryjna auto niż 208. No a doświadczenie z DS3 WRC też na pewno zaprocentuje.

Ten lokales który rok temu prawie wygrał też jedzie?
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Następna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron