Rally Islas Canarias 2016

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez SOKÓŁ » sobota, 12 mar 2016, 16:40

miszczu140000 napisał(a):Juz pozamiatane na najdłuższym osie tylko 8 s szybszy od Aleksiego


Jeszcze 29 km w 2 ss wszystko możliwe :wink:
A tym czasem wesołe pogadanki Siamanki :D
https://www.youtube.com/watch?v=4VE15KM ... e=youtu.be
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17


Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Grzesieek » sobota, 12 mar 2016, 16:52

HenriS12B napisał(a):
Anbarra napisał(a):Moze dla tego sa przed Habajem do Civici to R3 a Habaj ma R2?

Wydaje mi się, że jak Type-R wchodził do rajdów to grupa R była już (być może) w planach i Civic był klasyfikowany w klasie A6. Myślę, że w Hiszpanii nie ma już klasy A6 i ze względu na pojemność silnika trafił do R3 i tylko z tego względu, bo cała reszta to troche inna epoka


To jest Civic FN2. 2.0 K20. Pełnoprawne R3.
Mylisz ze starszymi generacjami.
Grzesieek
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): niedziela, 7 cze 2009, 19:52

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez viper » sobota, 12 mar 2016, 17:14

Trochę przekombinowali, ale jak by zyskali to faktycznie tajemnica wiedza i czas dla nich. Pewnie założyli ze nawet jak stracą to i tak bedą prowadzić. Teraz to jak luklianyuk sam sobie krzywdy nie zrobi to różnica nie do odrobienia przy tych kilometrach tym bardziej ze może odpuścić i mieć zapas.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez marrcus » sobota, 12 mar 2016, 18:02

Arminde opadł, awaria silnika Kajto na 3 odrazu
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez posejdon » sobota, 12 mar 2016, 18:22

Myślę, że w Hiszpanii nie ma już klasy A6 i ze względu na pojemność silnika trafił do R3 i tylko z tego względu, bo cała reszta to troche inna epoka

Jeśli ten Civic to FN2 to on od poczatku był w R3. A jeżeli został z jakiejś klasy przeniesiony to raczej z A7 bo tam jest motor 2.0.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez adamlen » sobota, 12 mar 2016, 18:23

viper napisał(a):
adamlen napisał(a):Wydaje mi się, że ten rajd potwierdził, że między kierowcami z top ERC a WRC nie ma dużej różnicy w samej prędkości jeśli jadą na podobnych warunkach czyli pierwszy raz w danym rajdzie. Na trasach WRC Ostberg miałby dużą przewagę z racji doświadczenia a w aucie WRC to już całkiem. Dlatego tak ciężko jest przebić się kierowcom z top ERC do świata WRC. Każdy z nich ma wieloletnie doświadczenie. Nawet mega szybki Bouffier nie wiele może zdziałać czy teraz Breen, który jest na poziomie Kajta.
Mimo, iż Ostberg jest na asfalcie średni to jestem troszeczkę zaskoczony na plus prędkością Kajetana no i Lukyanuk też całkiem nie źle tylko tak jak pisałem wcześniej równie szybki co nie równy, a zaletą Kajetanowicza jest bardzo równa jazda przez cały rajd. To jego nie wątpliwy plus. Trzymajmy więc kciuki za WRC na Polski.

Nie porównuj rajdów kajta do ostberga. W wrc wbrew wchodzi rownież duże zmęczenie psychiczne, bo rajd trwa 2 razy dłużej zaczynajac od opisu. To dwie rożne bajki. Erc pod tym względem bliżej do mistrzostw krajowych. Kajetanowicz co mógł zrobić to zrobił ( pokazał ze może być szybszy od kierowcy "fabrycznego " szkoda ze tak krótko), ale mamy obraz jaki mamy. Wrc jednak to inny obraz i wcale nie kończenie musiał by sie pokryć z tym co wczoraj było.


Napisałeś, że nie mam racji po czym napisałeś to samo co Ja tylko swoimi słowami. Gdzie logika :?:
Napisałem przecież wyraźnie, że na trasach WRC a już szczególnie w aucie WRC Ostberg miałby większą przewagę, ale mimo wszystko uważam tempo Kajta za bardzo dobre i nieco lepsze niż się spodziewałem przed samym rajdem. Kropka.


Ogólnie mimo iż wygrał Lukyanuk rajd dla Polaków udany. Kajto pokazał tempo, trochę szkoda błędu, ale cóż - doświadczenie. Jakby jechał ten rajd drugi raz błędu by nie popełnił. W generalce jest trzeci, ale w klasyfikacji ERC drugi za Lukyanukiem więc sytuacja wyjściowa jest dobra na dalszą część sezonu.

Chuchała bardzo ładnie, nie od dziś wiadomo, że jest szybki. Wygrana w ERC2 zasłużona.
Habaj - jak wyżej i wygrana w ERC3.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Dawidos » sobota, 12 mar 2016, 19:13

Ciekawe czy Łukasz Habaj nie nabierze chęci na dalszą rywalizacje w ERC. Pokazał że w nowych warunkach na nieznanych trasach dobrze sobie radzi:) Chuchała też pokazał że nie zardzewiał( to chyba On pił Tigera, a nie Kasperczyk);).
Dawidos
 
Posty: 29
Dołączył(a): piątek, 25 lip 2014, 15:19
Lokalizacja: Ustroń

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Kruk » sobota, 12 mar 2016, 21:24

Kto projektował oklejenia samochodów Habaja, Gryca, Zawady i Pieniążka?
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 13 mar 2016, 00:02

Drugie miejsce Kajto jest dobre, ale trudno nie byc nie rozczarowanym, bo tempo na zwyciestwo bylo, a blad ktory pozbawil wygranej byl troche glupi. Ale takie sa rajdy, Lukyaniuk mial bezproblemowy rajd i doskonale to wykorzystal. Kajto wysoko zawiesil poprzeczke jak chodzi o oczekiwania na ten sezon, mysle, ze drugi tytul jest jak najbardziej w zasiegu.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Kafe » niedziela, 13 mar 2016, 00:05

Kajetan Kajetanowicz na mecie Rajdu Wysp Kanaryjskich 2016. Gratulacje dla Kajetana, Jarka i całego LOTOS Rally Team!

https://www.youtube.com/watch?v=Y8iUKD- ... e=youtu.be
Kafe
A5
 
Posty: 632
Dołączył(a): niedziela, 27 mar 2005, 21:46

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Zajcev » niedziela, 13 mar 2016, 00:23

Dawidos napisał(a):Ciekawe czy Łukasz Habaj nie nabierze chęci na dalszą rywalizacje w ERC. Pokazał że w nowych warunkach na nieznanych trasach dobrze sobie radzi:) Chuchała też pokazał że nie zardzewiał( to chyba On pił Tigera, a nie Kasperczyk);).


wg mnie powinien, nawet kosztem odpuszczenia RSMP..
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Mariusz » niedziela, 13 mar 2016, 01:40

Matthias Schmidt napisał(a):Drugie miejsce Kajto jest dobre, ale trudno nie byc nie rozczarowanym, bo tempo na zwyciestwo bylo, a blad ktory pozbawil wygranej byl troche glupi. Ale takie sa rajdy, Lukyaniuk mial bezproblemowy rajd i doskonale to wykorzystal. Kajto wysoko zawiesil poprzeczke jak chodzi o oczekiwania na ten sezon, mysle, ze drugi tytul jest jak najbardziej w zasiegu.

Luky na pierwszej pętli w piątek miał problemy z oponami, które były za miękkie.
Ogólnie Kajto super jechał, minimalnie tylko wolniej od Ostberga.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez qbus » niedziela, 13 mar 2016, 11:25

posejdon napisał(a):
Myślę, że w Hiszpanii nie ma już klasy A6 i ze względu na pojemność silnika trafił do R3 i tylko z tego względu, bo cała reszta to troche inna epoka

Jeśli ten Civic to FN2 to on od poczatku był w R3. A jeżeli został z jakiejś klasy przeniesiony to raczej z A7 bo tam jest motor 2.0.


Fn2 ma 3 homologacje:
- R3
- A gr
- N gr

Takie prawdziwe R3 jest nawet jedno w PL. Mega szybki woz, ok 260 KM na 1100 kg, zawieszenie to juz lekko leciwa konstrukcja ale na takich rownych i przyczepnych oesach taka "wyscigowka" miala moim zdaniem przewage nad 208.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez Honiclbr » niedziela, 13 mar 2016, 12:18

Zajcev napisał(a):
Dawidos napisał(a):Ciekawe czy Łukasz Habaj nie nabierze chęci na dalszą rywalizacje w ERC. Pokazał że w nowych warunkach na nieznanych trasach dobrze sobie radzi:) Chuchała też pokazał że nie zardzewiał( to chyba On pił Tigera, a nie Kasperczyk);).


wg mnie powinien, nawet kosztem odpuszczenia RSMP..


Raczej się na to nie zanosi.
http://rajdy.autoklub.pl/news/habaj-zdo ... enie,66672
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Rally Islas Canarias 2016

Postprzez martenzyt » niedziela, 13 mar 2016, 21:42

Widać, że przypadek Kajto pokazuje ile drobnych rzeczy musi zagrać aby wygrać rajd i to, że zawodnik nie wygrywa to nie znaczy, że nie próbuje bo 1 miejsce jest tylko jedno. Mam nadzieję, że jazda Kajetanowicza pójdzie w świat do decydentów Toyoty i Skody :) Chuchała - tutaj też widać jak ważny jest "know how" zespołu bez którego bardzo dobry zawodnik próbuje "wyważyć otwarte drzwi" - troszkę się tutaj obawiam o tempo na szutrach ale nie o kierowcę a o auto, bo zespół widać, że też dobry. Co do Habaja to chyba nawet odżałowałbym jego nieobecność w RSMP. Brawo panowie. Relacja w eurosport (nie wiem jeszcze co jutro będzie) ale troszkę cinka.
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości