LOTOS 73. Rajd Polski 2016

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez woocasch » środa, 3 lut 2016, 10:07

Do rajdu pozostało 5 miesięcy i pojawia się coraz dłuższa lista kierowców, którzy mają w planach przyjazd na Mazury więc może spróbujemy przewidzieć jak w tym roku będzie wyglądał z grubsza harmonogram rajdu? Wygląda chyba na to, że plan rajdu będzie dosyć podobny do roku 2015, testowy rano a tor wieczorem w czwartek na początek rajdu, potem piątek i sobota takie wymieszanie odcinków z 2014 i 2015 (oczywiście bez Litwy) + może coś nowego w okolicach Orzysza (były chyba takie plotki), no i niedziela 2x Baranowo. Tak ja to widzę, tzn. nie spodziewam się żadnej rewolucji w harmonogramie tylko spokojną pracę nad poprawą drobnych rzeczy.
A może macie jakieś przecieki i ciekawe informacje odnośnie trasy?
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Hubertos » środa, 3 lut 2016, 11:22

Z zapowiedzi to kojarzę, że jeden dzień miał być w okolicach Orzysza, ale raczej nie ma co spodziewać się rewolucji w doborze odcinków. Mi przypadły harmonogramy z poprzednich lat, szczególnie ten z 2014. Pętla w czwartek po testowym to było idealne rozwiązanie.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » środa, 3 lut 2016, 11:32

woocasch napisał(a):no i niedziela 2x Baranowo.
Ja jednak liczę że dorzucą jakiś jeszcze jeden 2 razy przejeżdżany oes żeby ludziska mieli jakiś wybór bo po tylu latach Baranowo zaczyna być już trochę nudne (no chyba że zmienią mocno konfigurację tego oesu albo puszczą go w drugą stronę - choć mi się marzy żeby Chmielewo zostało PS - hopy pod koniec odcinka aż się proszą żeby je w TV pokazać. Zmiany jakieś będą na pewno ale podobnie jak Ty rewolucji się nie spodziewam, myślę że powinni wrócić też do odcinków które się sprawdziły w latach poprzednich, ew. zmienić tylko ich konfigurację.

Hubertos napisał(a):Z zapowiedzi to kojarzę, że jeden dzień miał być w okolicach Orzysza, ale raczej nie ma co spodziewać się rewolucji w doborze odcinków. Mi przypadły harmonogramy z poprzednich lat, szczególnie ten z 2014. Pętla w czwartek po testowym to było idealne rozwiązanie.
Mała pętla w bliskiej odległości od bazy rajdu w czwartek po południu to fajny pomysł, koło Orzysza to mi przychodzą do głowy Pianki z 2009, Chmielewo/Dąbrówka, ewentualnie jakaś mutacja Miłek i Danowa (nawiasem mówiąc to ja byłem odrobinę zdziwiony że w zeszłym roku nie było tego oesu bo on był rozgrywany każdego roku - w sumie to Paprotki wróciły)

Myślę że na początku marca powinniśmy wiedzieć na czym mniej więcej w tym roku stoimy.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez ToKu » czwartek, 4 lut 2016, 11:29

Nie chcę studzić nadziei na czwartek z emocjami, ale muszę zwrócić uwagę, że Rajd Poski jako jedyny w kalendarzu jest przewidziany na 3 dni (1-3 lipca). Cała reszta rajdów jest przewidziana na 4 dni.

Może to pomyłka, a może w czwartek nie będzie niczego (tu Kononowicz ogłasza, że mimo przegranych wyborów,jednak realizuje obietnice), a w piątek zaczniemy nie rano, lecz po jakichś tam ceremoniach itp. w Mikołajkach.

Odnośnie trasy, to ja mówię i marzę: Puścić OS Biskupiec z 2013 roku. Hop jak w Finalandii:

rzeczone hopy od 2:05

https://www.youtube.com/watch?v=NFM9_X8 ... 5g&index=6

inne ujęcie:

https://www.youtube.com/watch?v=0opdPCP ... 74U9PDWb5g

inne hopy z tego odcinka:

https://www.youtube.com/watch?v=mApj5iABgcg
https://www.youtube.com/watch?v=8J2F-7tcfNE
https://www.youtube.com/watch?v=4OZ-1NCo4-g

oprócz tego chciałbym tak jak w zeszłym roku pisałem, że chcę (długie Miłki, aż pod Giżycko w konfiguracji zbliżonej do tej z 2009, mogą być jakieś Paprotki, Upałty Arena, to już chyba za dużo bym chciał i mało to realne). Z ostatnich wynalazków to zostawiłbym dzień na północy (Babki, Gołdap, Stańczyki) i również zacne Świętajno, tylko żeby organizator hopę w krzaczorach na Rosochackich ogarnął. Tam gdzie Meeke bokiem leciał też będzie ludzi więcej niż w 2015 jeżeliby Świętajno miało iść.

BISKUPIEC! BISKUPIEC! BISKUPIEC!!!
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » czwartek, 4 lut 2016, 11:43

Na Biskupcu fajna jest też hopka jakieś dwa km od startu w lesie (od 4:28) (tylko tu są ujęcia z drugiego przejazdu - na pierwszym było bardziej fantazyjnie :wink: )
https://www.youtube.com/watch?v=6uXjJ3ar2FE

ale myślę że o tym odcinku możemy zapomnieć przynajmniej z trzech powodów
1) duża część tego oesu idzie przez las a z tego co mi jest wiadome organizator unika takich partii ponieważ Lasy Państwowe żądają bardzo dużych pieniędzy za naprawę zniszczonej drogi (dlatego też Gołdap w zeszłym roku została mocno zmieniona)
2) jest za bardzo kopny i po pierwszym przejeździe było by jak na Litwie w 2014
3) nie sądzę aby poza Baranowem i testowym były jakiekolwiek odcinki na zachód od Mikołajek

w sumie to znowu nam się zrobił koncert życzeń :wink: jak by się pokazał chociaż zarys harmonogramu a tak to...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Hubertos » czwartek, 4 lut 2016, 13:36

Akurat byłem w lesie i na hopkach na Biskupcu i szczególnie partia leśna przypadła mi do gustu. Niestety, za hopkami trochę mało zakrętów było, tak przynajmniej to zapamiętałem. Baranowo szczerze mówiąc już trochę mi zbrzydło, w miarę ciekawy OS, ale ciężko go urozmaicić już. Miłki są trochę nudne wg mnie, wolałbym zdecydowanie powrót Kruklanek. Musowo powinno wrócić Chmielewo, jeden z lepszych odcinków tego rajdu, to powinien być PS.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez woocasch » czwartek, 4 lut 2016, 13:54

ToKu napisał(a):Nie chcę studzić nadziei na czwartek z emocjami, ale muszę zwrócić uwagę, że Rajd Poski jako jedyny w kalendarzu jest przewidziany na 3 dni (1-3 lipca). Cała reszta rajdów jest przewidziana na 4 dni.

Masz rację, też zwróciłem na to uwagę, ale na stronie rajdu w logo jest data 30.06.-03.07.2016 więc moim zdaniem testowy i oficjalny start muszą być w czwartek, możliwe że nie będzie odcinku na torze, a piątek to będzie pełny dzień rajdowy. Gdyby odcinki miały być w piątek dopiero po jakiś ceremoniach to albo piątek byłby bardzo krótki, w sensie od południa (wczesnego popołudnia) do wieczornego odcinka na torze albo w grę wchodzą nocne odcinki, ale w to nie wierzę. Niedzielne ściganie zawsze musi się kończyć power stagem o 12, więc jakoś trudno mi uwierzyć, że ktoś wpadł na pomysł aby w piątek jeździć pół dnia, całą sobotę i 2-3 odcinki w niedzielę, dlatego do czasu ukazania się harmonogramu będę trzymać się zdania, że w czwartek rajdówki będą jeździć, przynajmniej na testowym :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » czwartek, 4 lut 2016, 16:44

Zgodnie z tym:
13.2.2 Rallies must competitively run over 2.5 days, including section starts or section finishes. Any variation to this format will be subject to the agreement of the FIA and the Promoter.
13.2.3 Rallies must start on a Thursday with a Ceremonial Start or Super Special Stage and finish on a Sunday.
13.2.4 The arrival of the first car into final service shall be subject to agreement between the FIA and the organiser.
w czwartek będzie testowy i ceremonia startu + max ss Mikołajki i to na tyle możemy liczyć.

Chmielewo było by zajebiste jako PS ale niestety jest za krótkie, musieli by się szarpnąć na partię leśną a wiadomo że na to nie ma szans bo już w 2009 był z tym problem - z tego co się orientuję to według przepisów sportowych WRC oraz promotora PS ma mieć max 15km więc raczej wątpię żeby zrobili 6km - oczywiście pomażyć nad takim rozwiązaniem nam wolno.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez ujtik » czwartek, 4 lut 2016, 17:33

W sezonie 2014 były 4 Power Stage poniżej 10 km (Meksyk ,Sardynia ,Finlandia,Australia) Najkrótszy był Ruuhimaki ,który nawet był krótszy od Chmielewa 2014 o 200 m ,zreszta z charakteru odcinki bardzo podobne :)
W zeszłym roku najkrótszy był Wedding Bells w Australii ,troche ponad 9km ,cała reszta miała ponad 10. W zasadzie i tak w transmisji pokazywane jest ok 2,5 minuty do mety (czas Mikkelsena z Chmielewa 2014 = 3,21,7) więc może promotor dalby rade to zaakceptować :)
Szczególnie jak weźmie pod uwage jak widowiskowy to jest odcinek
Taka dwukrotnie przejeżdzana pętla Paprotki-Chmielewo albo Baranowo-Chmielewo na niedziele byłaby idealna :)
ujtik
N1
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa, 13 maja 2009, 20:34

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez ToKu » czwartek, 4 lut 2016, 18:12

Mad Max napisał(a):2) jest za bardzo kopny i po pierwszym przejeździe było by jak na Litwie w 2014



Kopny, fakt, ale na jeden raz w niedzielę jak znalazł. Oprócz tego, to żeby był dramat, to musiałoby być mokro. Na Litwie w 2014 jak tam dojechaliśmy, to było bajoro, a nie odcinek. Tam podobno lało większą część tygodnia przed rajdem. W 2013 Biskupiec też szedł po mokrym i na odcinku od miejsca Breene na hopce w lesie do Kościuszko na podwójnej hopie (z filmików YT linkowanych wyżej) było zdecydowanie lepiej niż na Litwie. Ten fragment był w lesie, w środku jakieś 300 metrów asfaltowego łącznika.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Hubertos » piątek, 5 lut 2016, 00:04

Byłeś może przy dachowaniu Kornickiego, Toku? Może się widzieliśmy :)?
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » piątek, 5 lut 2016, 00:25

ToKu napisał(a):
Mad Max napisał(a):2) jest za bardzo kopny i po pierwszym przejeździe było by jak na Litwie w 2014
Kopny, fakt, ale na jeden raz w niedzielę jak znalazł. Oprócz tego, to żeby był dramat, to musiałoby być mokro. Na Litwie w 2014 jak tam dojechaliśmy, to było bajoro, a nie odcinek. Tam podobno lało większą część tygodnia przed rajdem. W 2013 Biskupiec też szedł po mokrym i na odcinku od miejsca Breene na hopce w lesie do Kościuszko na podwójnej hopie (z filmików YT linkowanych wyżej) było zdecydowanie lepiej niż na Litwie. Ten fragment był w lesie, w środku jakieś 300 metrów asfaltowego łącznika.
Cała stawka ERC jadąc nawet 3 razy nie zrobi takiej orki jak jeden przejazd stawki WRC i WRC2 to raz, dwa że w lipcu też nie masz gwarancji pogody, ja po dwóch przejazdach tego Biskupca miałem (nie)przyjemność wyjeżdżania z tego lasu w stronę startu i tam zamiast drogi były dwie bruzdy którymi ciężko było jechać a widać było że ostatnie ośki ciągnęły już płytą po środku. Kolejna rzecz jaka jest przeciw temu odcinkowi to że przez ostatnie dwa lata poza Baranowem rajd nie jechał na zachód od Miko więc jaki jest sens zmieniać to co się sprawdziło - w 2013 rajd był po tamtej stronie bo był problem ze znalezieniem odcinków (pozwoleń) po wschodniej stronie (dlatego w kolejne lata trzeba było wyemigrować jeszcze dalej - wystarczy przeczytać kilka wywiadów z Noworólem i między wierszami widać wszystko ładnie) - poza tym widać ewidentnie że od bardzo dawna organizator stara się żeby kibice nie kursowali między wschodem i zachodem Miko bo każdy jedzie przez jego centrum a to grozi małym paraliżem - tak wiem że jest droga przez Ryn ale jednak masa ludzi wali przez centrum Miko - po zeszłorocznym testowym widać to było bardzo ładnie
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez SOKÓŁ » sobota, 27 lut 2016, 23:47

SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez madman » sobota, 27 lut 2016, 23:49

No, pojawił się zarys tego, jak w tym roku wyglądać będzie trasa rajdu. Taki wstępny harmonogram. :wink:

22 szutrowe odcinki specjalne o długości 317 kilometrów będą mieli do pokonania zawodnicy startujący w LOTOS 73. Rajdzie Polski


Co ciekawe, na zawodników czeka nowy Power Stage.

W niedzielę, 3 lipca ostatnie 4 odcinki LOTOS 73. Rajdu Polski w tym kończący rywalizację Power Stage (OS-22, Sady-2) z dodatkowymi punktami (3-2-1) dla trzech pierwszych zawodników. Meta rajdu, podobnie jak uroczysty start także w urokliwym centrum Mikołajek o godz. 14:00.


Będzie ciekawie, czasowo wygląda to jak rok temu. Początek w czwartek, wieczorne Mikołajki i w piątkowy poranek jazda. :wink:
Ostatnio edytowano niedziela, 28 lut 2016, 00:09 przez madman, łącznie edytowano 1 raz
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez ujtik » sobota, 27 lut 2016, 23:58

ujtik
N1
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa, 13 maja 2009, 20:34

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości