LOTOS 73. Rajd Polski 2016

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Hubertos » środa, 6 sty 2016, 16:06

Rashid Al-Ketbi jechał w Warmińskim, Al-Rajhi nie.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno


Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez posejdon » środa, 6 sty 2016, 22:40

Hubertos napisał(a):Rashid Al-Ketbi jechał w Warmińskim, Al-Rajhi nie.

:oops: No ale może i tak pojedzie :wink:
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Tomek K » środa, 6 sty 2016, 23:20

Warmiński będzie w RSMP, więc nie wiem jak ze startem aut WRC. Co prawda praktycznie to żaden problem, pan jedzie z jakimś tam numerem zgodnym z priorytetem, czyli pewnie z 1, tylko nie punktuje, ale władza może skutecznie znaleźć 100 powodów, dla których tak być nie może:)
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez madman » czwartek, 7 sty 2016, 00:13

Tomek K napisał(a):Warmiński będzie w RSMP, więc nie wiem jak ze startem aut WRC. Co prawda praktycznie to żaden problem, pan jedzie z jakimś tam numerem zgodnym z priorytetem, czyli pewnie z 1, tylko nie punktuje, ale władza może skutecznie znaleźć 100 powodów, dla których tak być nie może:)

Pewnie im zezwolą na start, ale skasują kibiców za wejściówki - w końcu taki mini Rajd Polski :lol:
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez seal » czwartek, 7 sty 2016, 00:49

Tomek K napisał(a):Warmiński będzie w RSMP, więc nie wiem jak ze startem aut WRC. Co prawda praktycznie to żaden problem, pan jedzie z jakimś tam numerem zgodnym z priorytetem, czyli pewnie z 1, tylko nie punktuje, ale władza może skutecznie znaleźć 100 powodów, dla których tak być nie może:)

Regulamin RSMP 2015 nie dopuszczał samochodów WRC i nie sądzę żeby to się zmieniło w tegorocznej edycji. Nie wiem skąd więc takie wywody?
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez krzysiek_aleks » czwartek, 7 sty 2016, 09:12

RSMP może nie zezwalać, wystarczy, że Szuter Cup pozwoli na start w wurcu jako Gość i po problemie.
krzysiek_aleks
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 5 lis 2015, 19:12

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez posejdon » czwartek, 7 sty 2016, 12:27

Słabo znam te regulaminy więc tu też mogę się mylić ale czy przypadkiem WRC nie mogły jechać w Open? Coś mi świta, że było chyba coś takiego. Poprawcie mnie jeśli sie mylę.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » czwartek, 7 sty 2016, 12:37

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że w Open można jeździć starszymi WuRCami ale do któegoś tam roku - przecież nie tak dawno Jacek Pataszek startował w kilku rajdach Fabią WRC i problemu nie było.
Myślę że jakby ktoś się zgłosił że chce pojechać rajd RSMP samochodem WRC to organizatorzy zgodzili by się - oni i tak jechali by poza konkurencją nie zbierając punktów w klasyfikacjach. Inna sprawa jest tak że po co startować w takim rajdzie skoro na testach można nabić znacznie więcej kilometrów co przejazd testując inne ustawienia.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Tomek K » czwartek, 7 sty 2016, 12:52

seal napisał(a):
Tomek K napisał(a):Warmiński będzie w RSMP, więc nie wiem jak ze startem aut WRC. Co prawda praktycznie to żaden problem, pan jedzie z jakimś tam numerem zgodnym z priorytetem, czyli pewnie z 1, tylko nie punktuje, ale władza może skutecznie znaleźć 100 powodów, dla których tak być nie może:)

Regulamin RSMP 2015 nie dopuszczał samochodów WRC i nie sądzę żeby to się zmieniło w tegorocznej edycji. Nie wiem skąd więc takie wywody?


A widzisz gdzieś, by te jak to uroczo nazwałeś, wywody opierały się o regulamin RSMP? Rozumiem, że Twoim zdaniem taki start jest absolutnie wykluczony i organizator powinien być nieugięty, więc gdybanie nad taką możliwością nie ma sensu? A moim jakby tylko był cień zainteresowania od któregoś z zawodników, na temat takiego startu, organizator powinien zrobić wszystko bo go utwierdzić w tych chęciach. A połączenie dwóch stawek w jednym rajdzie nie jest takim demonicznie trudnym zabiegiem. Na Cyprze się jakoś udało (tam nawet 3 stawek), numery 1-10 były zarezerwowane dla MERC, od 11 jechało ERC. I nawet czołówka nie płakała, że zamiast z prestiżowymi 1,2,3 jechała z przyklejoną 11,12 czy 14.

Inna sprawa, że akurat Aj-Rajhi raczej budżet ma "stabilny" :D , więc on pewnie, tak jak napomknął Mad Max, po prostu wykupi sobie dzień testów i po sprawie.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez martin.h » czwartek, 7 sty 2016, 18:42

Jeszcze nie ma oficjalnego kalendarza i nie wiadomo czy Warmiński w nim będzie, a Wy się martwicie czy dopuszczą WRC :lol:
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez seal » czwartek, 7 sty 2016, 19:33

Tomek K napisał(a):A widzisz gdzieś, by te jak to uroczo nazwałeś, wywody opierały się o regulamin RSMP? Rozumiem, że Twoim zdaniem taki start jest absolutnie wykluczony i organizator powinien być nieugięty, więc gdybanie nad taką możliwością nie ma sensu? A moim jakby tylko był cień zainteresowania od któregoś z zawodników, na temat takiego startu, organizator powinien zrobić wszystko bo go utwierdzić w tych chęciach. A połączenie dwóch stawek w jednym rajdzie nie jest takim demonicznie trudnym zabiegiem.

Organizacja rajdu to nie jest koncert życzeń. Zgłaszasz swój akces do organizatora cyklu i ten podejmuje decyzje o twoim udziale. Na Cyprze szły Mistrzostwa Kraju, Bliskiego Wschodu i Europy, były to więc z punktu regulaminów trzy osobne rajdy. W Polsce podobnie miałeś na Rzeszowskim, gdzie Mistrzostwa Polski szły obok Mistrzostw Słowacji w których jechały wurce. Ale tu miałeś deal-a między ASN-ami. Takie rzeczy ustalane są z góry przed sezonem,a nie z ad hoc przez organizatora!
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Tomek K » czwartek, 7 sty 2016, 21:44

Kupuję Twoje twierdzenie, że tamte rzeczy były ustalane przed sezonem (chociaż w przypadku Cypru, nie wiem czy forma łączenia, czyli przerwa między MERC i ERC oraz numeracja, nie wypłynęły w trakcie sezonu, ale jest to nieistotne dla sprawy) i dograne wcześniej. Natomiast myślę, że akurat dobrze by było, żeby ktoś w rajdowej komórce PZM wpadł na takie wywody właśnie teraz, a nie w momencie wpłynięcia zapytania i dumał z wielkim bólem głowy:) Poza tym, nadal uważam, że ewentualny start takiego zawodnika autem WRC, to nie jest żaden wielki problem z punktu widzenia praktycznego. A jeszcze możliwość zarobku za dodatkową powierzchnię serwisową, bo Yazeed tira miał zwykle godnej wielkości:)

Oczywiście generalnie pewnie zgodzimy się, że szansa startu kogoś Wurcem jest bardzo mała. Co innego kogoś z WRC2 i WRC3, ale tu już przeszkód sprzętowych nie ma, ewentualnie w ramach gościnności zagraniczni dostaną większe wpisowe:) Zdaje się, że zgodnie z regulaminem:)
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez seal » piątek, 8 sty 2016, 00:58

Tomek K napisał(a):Oczywiście generalnie pewnie zgodzimy się, że szansa startu kogoś Wurcem jest bardzo mała. Co innego kogoś z WRC2 i WRC3, ale tu już przeszkód sprzętowych nie ma, ewentualnie w ramach gościnności zagraniczni dostaną większe wpisowe:) Zdaje się, że zgodnie z regulaminem:)

Gorącą polecam lekturę: "Regulamin RSMP", ukróci to zbędne dywagacje i niedomówienia :-)
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 1 lut 2016, 20:41

O Gorbanie w Mini WRC już wspominaliśmy, a tu się okazuje że Ukraiński zespół wystawi dwa auta w naszym kraju
http://rajdy.autoklub.pl/news/ukrainski ... -wrc,65900
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » wtorek, 2 lut 2016, 11:50

Podopiecznego Loeba też zobaczymy u nas
http://rajdy.autoklub.pl/news/loeb-racing-w-wrc-2,65907
myślę że w tym roku będziemy mieli jeden z lepiej obsadzonych rajdów w kalendarzu
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron