Rajd Korsyki

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Rajd Korsyki

Postprzez kostek45 » czwartek, 1 paź 2015, 08:47

Ostatni wątek jest z 2004 roku, więc chyba warto założyć nowy.
Po dwóch przejazdach Robert najszybszy na testowym. Oby to był najlepszy rajd w tym roku w wykonaniu Polaka. I kij już wygrane odcinki. To że potrafi je wygrywać i być szybki - wiemy. Czas na jakiś porządny, rajdowy wynik.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica


Re: Rajd Korsyki

Postprzez Thomas » czwartek, 1 paź 2015, 09:02

znowu chłop podnosi ciśnienie, znów najszybszy, ale to jednak shakedown, z drugiej strony poranne tempo daje nadzieję, że Robert w końcu znalazł optymalne ustawienie. Chyba opłaciło się odpuszczenie Australii ;) jak to jest na Korsyce, czy pozycja startowa będzie bardzo przeszkadzać Robertowi? Pirelli są zagadką, jak wiemy w MC bardzo dobrze zachowywały się na długich przejazdach
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rajd Korsyki

Postprzez alex555 » czwartek, 1 paź 2015, 09:17

Po 3 przejazdach nadal na czele 0.8 przed Meekiem :D to samo powiedziałem, chyba setup się zgadza :D
alex555
N2
 
Posty: 180
Dołączył(a): wtorek, 30 wrz 2014, 14:59

Re: Rajd Korsyki

Postprzez maciotacio » czwartek, 1 paź 2015, 10:27

@up
Własnie miałem pisać... wie ktoś coś więcej na ten temat ? :roll:

A co do rajdu to chyba dobrze by było jakby taka pogoda się utrzymywała jak najdłużej. I dla emocji w samym rajdzie i dla RK :D
Avatar użytkownika
maciotacio
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 19 wrz 2012, 11:58

Re: Rajd Korsyki

Postprzez jacko » czwartek, 1 paź 2015, 10:56

czy ktoś mógłby potwierdzić, ze Ogier i Mikkelsen nie mieli w ogole testow przed Korsyka z uwagi na dzwon Latvali pierwszego dnia testow ?
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Motulski » czwartek, 1 paź 2015, 11:47

alex555 napisał(a):Po 3 przejazdach nadal na czele 0.8 przed Meekiem :D to samo powiedziałem, chyba setup się zgadza :D


Setup się zgadza, ale... Czekałem na ten rajd pod kątem występu Kubicy od początku sezonu. Można tak powiedzieć, że ten rajd jest typowo pod niego ;) Leży mu ;) Typowe asfaltowe odcinki plus do tego organizatorzy sprawili mu niespodziankę robiąc długie oesy, na których Robert spisuje się bardzo dobrze, a może i jego opony też ( patrz takie odcinki na Monte ;) ) Może dobre czasy na takich odcinkach to też pozostałości po F1 gdzie wyścig raczej troszke trwał i jest przyzwyczajony do dłużej trwającej ostrej jazdy ;) Może i setup jest perfekt na ten rajd ! Wiele rzeczy na tym rajdzie może się zgrać na plus ! W ten weekend może być dobrze ! Na wygraną jeszcze za wcześnie, ale czołówka czemu nie ;) Testowy to potwierdza. Trzymajcie mocno kciuki w ten weekend !!! ;)
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Rajd Korsyki

Postprzez alex555 » czwartek, 1 paź 2015, 12:04

Motulski napisał(a):
alex555 napisał(a):Po 3 przejazdach nadal na czele 0.8 przed Meekiem :D to samo powiedziałem, chyba setup się zgadza :D


Setup się zgadza, ale... Czekałem na ten rajd pod kątem występu Kubicy od początku sezonu. Można tak powiedzieć, że ten rajd jest typowo pod niego ;) Leży mu ;) Typowe asfaltowe odcinki plus do tego organizatorzy sprawili mu niespodziankę robiąc długie oesy, na których Robert spisuje się bardzo dobrze, a może i jego opony też ( patrz takie odcinki na Monte ;) ) Może dobre czasy na takich odcinkach to też pozostałości po F1 gdzie wyścig raczej troszke trwał i jest przyzwyczajony do dłużej trwającej ostrej jazdy ;) Może i setup jest perfekt na ten rajd ! Wiele rzeczy na tym rajdzie może się zgrać na plus ! W ten weekend może być dobrze ! Na wygraną jeszcze za wcześnie, ale czołówka czemu nie ;) Testowy to potwierdza. Trzymajcie mocno kciuki w ten weekend !!! ;)


Żeby tylko Fiesta przetrwała ten rajd ...
alex555
N2
 
Posty: 180
Dołączył(a): wtorek, 30 wrz 2014, 14:59

Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » czwartek, 1 paź 2015, 12:24

Hehe TOP 5 albo dzwon ;) Juto mają być hardcowe warunki 50mm deszczu na metr kwadratowy przed południem , ale sobota i niedziela już ładne. Trzeba przetrwać jutrzejsze przedpołudnie... no chyba że faktycznie jakiś OS odwołają.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Motulski » czwartek, 1 paź 2015, 12:31

Optymista ze mnie i liczę nawet na P4, ale oby Fiesta nie pokrzyżowała tych planów !!!
Jeszcze jedno pytanie, wiecie czy będą jakieś streamy z francuskiej TV z pozostałych oesów czy tylko Polsat wchodzi w grę ?!
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Rajd Korsyki

Postprzez speedyzxz » czwartek, 1 paź 2015, 12:43

Korsyki dawno w kalendarzu nie było to stawia Roba w podobnej pozycji co resztę, mam nadzieję że to wykorzysta :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Diwados1 » czwartek, 1 paź 2015, 20:03

Witam forumowiczów, kurde juz zaczynałem wątpić w Robera a ten wykręca a raczej podkręca tętno regularnie bardzo szybko pokonując testowy i go wygrywając. Pewnie, ze do końca rajdu jeszcze duuuuuzo kilometrów i podobno ani jednej prostej ;) wiec będzie wiele polapek ale cholernie bym chciał żeby mu ten rajd wyszedł bo sezon ogólnie do bani póki co na co sie złożyło wiele dłużni nie zawsze pewnie dobrych Np. Pirelki, własny zespół i pewnie wiele rzeczy o których nie wiemy aaaaale trzymać trzeba kciuki za Naszego drivera bo trzeba Lotosowi w końcu zapewnić trochę wiecej czasu w rajdowych relacjach i wiadomościach.....a z innej beczki ciekaw jestem co Msport w tej fiescinie pozmieniał bo ona kiedyś brzmiała zupełnie inaczej od Citroena i Wolksvagena a teraz dźwięk jest identyczny jak u pozostałych ale ten obecny bardziej i sie podoba :D
Diwados1
 
Posty: 41
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2015, 10:55

Re: Rajd Korsyki

Postprzez żółtodziób » czwartek, 1 paź 2015, 21:21

Ogłoszenia parafialne

1. W związku z zaistniałą przed chwilą sytuacją uprzedzam, że będę kasował całe fragmenty dyskusji które nie będą zachowywały odpowiedniego poziomu. Można się nie zgadzać, ale za inwektywy będą nagrody (już kilka zostało przyznanych), a całe problematyczne wymiany postów będą lądować w koszu. Poza tym przypominam, że niniejszy wątek w najmniejszym stopniu nie dotyczy Gutowskiego.

2. Wszyscy, których posty zniknęły a nie dostali ode mnie żadnych PW (z wyjątkiem Aaltonena) informuję, że nie było zastrzeżeń do ich poziomu i w normalnych okolicznościach bym je zostawił. Usunąłem je dlatego, że stanowiły element dyskusji, której temperatura zdecydowanie za bardzo się podniosła i zachowanie ich bez postów które musiałem wyciąć ze względu na ich poziom sprawiłoby, że by straciły sens i kontekst, a także mogły by prowokować coniektórych do kontynuowania awantury.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Śmiechol » czwartek, 1 paź 2015, 22:51

Panowie a macie może już jakieś linki do streama z jutrzejszych odcinków?
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Re: Rajd Korsyki

Postprzez lukawskim » piątek, 2 paź 2015, 00:09

Są rajdy, które w kalendarzu muszą mieć miejsce na zawsze. Są bezsprzecznie legendami. Do grona „FIA, precz z łapami” zaliczam Monte, Szwecję, Finlandię, Niemcy (choć nie ma bogatej historii) i Walię. I choć wydaje się, że nie ma rajdów niezastąpionych, to jednak po jakimś czasie niebytu danego klasyka zaczyna czegoś brakować. Tak było z Monte, tak jest z Akropolem i tak już… nie będzie musiało być z Korsyką. Bardzo cieszę się, że rajdowa karuzela wraca na francuską wyspę i od tego roku (mam nadzieję, że Chiny nie wskoczą akurat za Korsykę) będziemy mogli śledzić jak rajdówki pokonują te dwadzieścia tysięcy zakrętów. Więce na: http://www.powerstage.pl/przekleta-wyspa

Oby tym razem wszyscy bez groźniejszych przygód. Będzie ciekawie.
powerstage360.pl
facebook.com/powerstage360
Avatar użytkownika
lukawskim
 
Posty: 45
Dołączył(a): środa, 20 lip 2005, 16:52
Lokalizacja: Płock/Kraków/Warszawa

Re: Rajd Korsyki

Postprzez rypley » piątek, 2 paź 2015, 07:17

Oby nie skończyło się awarią auta, albo znów jakimś minimalnym błędem, który będzie miał katastrofalne skutki.
Do tego pogoda dużo namiesza, aby tylko nie było odwoływania odcinków. Ciekawe też, czy pierwsze załogi będą dużo syfu nanosić na drogę.
No i może Ogier trochę wyluzowany będzie i ktoś da radę go pokąsać. Ten rajd jest ciekawą odmianą od przyjętego formatu, zobaczymy jak to się sprawdzi.
Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości