24 Rajd Rzeszowski 2015

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez Tomek K » poniedziałek, 10 sie 2015, 14:14

@viper

To zróbmy tak. Wsadzamy Grzyba w to Proto, a Bouffiera w R5. Różnice na mecie odcinków wg Ciebie będą takie same ?:) Bo przecież Proto jest zajebiste, więc Bryan w R5 powinien wygrać z naszymi asami też po kilka sekund.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa


Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 10 sie 2015, 14:55

Tomek K napisał(a):@viper

To zróbmy tak. Wsadzamy Grzyba w to Proto, a Bouffiera w R5. Różnice na mecie odcinków wg Ciebie będą takie same ?:) Bo przecież Proto jest zajebiste, więc Bryan w R5 powinien wygrać z naszymi asami też po kilka sekund.

Ludzie uspokójcie się troszkę.
Viper pisze, że proto jest na asfalcie porównywalne do R5 bo ma dobry silnik. Niemal cała reszta uważa natomiast, że BB to kosmita. W ten sposób jedna i druga strona powtarza swoje argumenty ignorując argumenty przeciwników.
Jak dla mnie odpowiedź leży pośrodku. Proto to dobry samochód a nie padlina. Nie pamiętam gdzie (w Hiszpanii?) ale gdzieś już te auta zdobywały mistrzostwa krajowe. Jest więc na pewno konkurencyjny. Pytanie tylko czy na pewno tańszy? Nie wiemy jakie graty są tam wpakowane. Bouffier to na pewno topowy kierowca jeśli chodzi o krajowe podwórko. Potrafi objeżdżać naszych rajdowców słabszym autem. Zauważcie proszę jeszcze, że za dużo to on proto nie jeździł, więc może okazać się, że będzie jeszcze szybszy jak trochę się rozjeździ i coś tam jeszcze drobnego poprawią. Wtedy znowu będzie wygrywał co chce i jak chce. Kosmitą jednak nie jest co potwierdzają starty w WRC.
Generalnie trochę lipa z tym naszym krajowym podwórkiem, Jak tak czytam, że poza pucharem Fiesty R5 tylko kilku kierowców ciśnie to się smutno robi. Tylu z was obiecywało, że tak pięknie będzie po likwidacji pucharu a tu zaraz znowu bida będzie.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez viper » poniedziałek, 10 sie 2015, 15:57

Tomek K napisał(a):@viper

To zróbmy tak. Wsadzamy Grzyba w to Proto, a Bouffiera w R5. Różnice na mecie odcinków wg Ciebie będą takie same ?:) Bo przecież Proto jest zajebiste, więc Bryan w R5 powinien wygrać z naszymi asami też po kilka sekund.

Nie chodzi o porownanie kierowcow tylko samochodow.
Po co masz wsadzac grzyba w proto jak w 2011 roku jechali identycznymi samochodami, a wyniki sa dostepne.
http://rally.walter.pl/2011/rsmp_rzeszo ... refresh=60
Padly zarzuty ze bufier polska czolowke leje na glowe i dzieki temu moze proto nawiazac walke. W 2011 jechali identycznymi samochodami 207 i spokojnie moge uzyc slowa ze grzyb w rzeszowie byl rywalem dla boufiera, ba nawet lubenia byla przez grzyba wygrana. Boffier wowczas w dwoch przejazdach przegral z grzybem 5 s ( lacznie 40 km albo i wiecej nie chce mi sie sprawdzac )
Dzisiaj jest identyczna sytuacja i ta sama lubenia ale sa rozne auta. Jednak czasy sa porownywalne, a wiec auta rowniez musza byc porownywalne skoro zawodnicy robia podobne czasy. Mozna dyskutowac o niuansach, ale golym okiem widac ze grzyb w rzeszowie nie ustepuje boufierowi a co za tym idzie jak najbardziej miarodajne jest porownanie samochodow.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez Mariusz » poniedziałek, 10 sie 2015, 16:39

Oj viper, viper. Jakieś kilka miesięcy temu heroicznie walczyłeś tutaj na forum, że nie ma sensu wchodzić w Proto. Teraz próbujesz przekonać wszystkich, że Fiesta R5 Grzyba i Proto Buffiera-a to są porównywalne samochody. Życie póki co zweryfikowało Twoją pierwszą teorię, a my poczekamy aż zweryfikuje drugą.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez viper » poniedziałek, 10 sie 2015, 18:08

Mariusz napisał(a):Oj viper, viper. Jakieś kilka miesięcy temu heroicznie walczyłeś tutaj na forum, że nie ma sensu wchodzić w Proto. Teraz próbujesz przekonać wszystkich, że Fiesta R5 Grzyba i Proto Buffiera-a to są porównywalne samochody. Życie póki co zweryfikowało Twoją pierwszą teorię, a my poczekamy aż zweryfikuje drugą.

Pokreciles kolego cene do jakosci.
my rozmawialismy o proto za podobne pieniadze co lancer tzn. Jakies 200 000 zl Proto steca to koszt 2,5 raza wiekszy. Przynajmniej tak twierdzi stec. Ja po prostu wtedy mowilem po co wchodzic w wynalazki za te same pieniadze co gotowy lancer. Po za tym proto oczywiscie moze byc alternatywa, ale pytanie ile chchcesz na to kasy wydac. Ja ndal podtrzymuje swoja teorie. Tzn. Za 200 ooo wolalbym lancera niz proto sztukowac. Choc oczywiscie proto od steca jest niespodzianka, ze jest nie tyle moze szybkie co bezawaryjne. No ale ta cena pewnie ma z tym duzo wspolnego.

Natomiast robione dzisiaj czasy przez bouffiera w proto to jest zupelnie inna historia.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez klafindo » poniedziałek, 10 sie 2015, 19:10

Wy się tutaj pocicie, a prawda jest taka, że naszych (jak już ktoś wcześniej napisał) rajdowców-celebrytów w autach, które zostały zbudowane przez M-SPORT czyli stajnie budujące auta do WRC, które kosztują kupę pieniędzy pokonał kolega Bryan w samochodzie zbudowanym przez przemiłego Pana Steca wraz ze swoimi pracownikami w "garażu". Zbudował go z poczciwego Lancera. Samochód tańszy niż R5 a jednak gdy posadzi się solidnego kierowcę jest konkurencyjny do wolniejszych kierowców w topowych furach. Wniosek jest taki, że nasze rajdowe podwórko jest zwyczajnie liche (oczywiście z pełnym szacunkiem do tych normalnych, nie zadufanych załóg). Pozdrawiam!
klafindo
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 24 sty 2010, 13:48

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez martin.h » poniedziałek, 10 sie 2015, 19:46

Jak czytam o naszym lichym podwórku to mnie aż krew zalewa. Nasi kierowcy wcale nie są słabi tylko, mało który z nich jest zawodowym kierowcą rajdowym, dla większości to hobby. A taki Bryan, to nie wysiada z auta, tutaj potestuje dla tych, tam dla innych, nabije tysiące kilometrów po różnych rajdach w Europie, i to się nazywa doświadczenie, którego naszym brakuje. Ale jak widać na przykładzie Kajtka Polak też może walczyć w Europie :)
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez Tomek K » poniedziałek, 10 sie 2015, 19:57

BUEHEHEhE, jesteś mistrzem wybiórczego podawania danych i podciągania pod swoje teorie... I czemu akurat uparcie mówisz tylko o Lubenii? W tym roku nawet Habaj opierdzielił tam Grzyba...co zresztł jest dość dziwne. A teraz do wyników... Proszę bardzo. Oes Blizianka 1, Grzyb przyjmuje 11s, czyli 1s/km. Lubenie, która ma upaloną ma maksa wygrywa o 9,5s, ale kolejną Bliziankę przegrywa znowu dużo, o prawie 9 sekund, a na Lubenii 2 przegrywa ponad 5, bo nie ma z czego się nawet poprawić, a Bufet robi to po ponad 20 sekund.

Nie ma to jak porównywać na podstawie Rzeszowa, gdy jeden z zawodników zna trasę lepiej niż Bouffier własne mieszkanie.
"Mozna dyskutowac o niuansach, ale golym okiem widac ze grzyb w rzeszowie nie ustepuje boufierowi a co za tym idzie jak najbardziej miarodajne jest porownanie samochodow" - :lol: Skoro lokales znający każdy kamień w LEPSZYM aucie przegrywa, to na pewno w jednym z najlepszych dostępnych aut rajdowych przegra o tyle samo. Mów co chcesz, wg mnie Brajan w R5 naklepałby reszcie około 45-50 sekund minimum. Nie jest powiedziane, że Brajan wygra Wisłę aczkolwiek ma na to duże szanse i co wtedy będzie? Nagle Proto będzie lepszym narzędziem na kręte i dziurawe i pofałdowane asfalty?:) W wygraniu wszystkich rund do końca może mu przeszkodzić tylko auto. Można się z tym nie zgadzać ale bez durnot:)
Co do poziomu kierowców - nie zapominajmy, że Brajan od czasu ostatniego tytułu MP nie siedział w domu. Zaliczył trochę rajdów, w dodatku bardzo zróżnicowanych. Myślę, że rozwinął się względem 2010/11 dość mocno i jednocześnie mocniej niż nasza czołówka.

viper napisał(a):
Tomek K napisał(a):@viper

To zróbmy tak. Wsadzamy Grzyba w to Proto, a Bouffiera w R5. Różnice na mecie odcinków wg Ciebie będą takie same ?:) Bo przecież Proto jest zajebiste, więc Bryan w R5 powinien wygrać z naszymi asami też po kilka sekund.

Nie chodzi o porownanie kierowcow tylko samochodow.
Po co masz wsadzac grzyba w proto jak w 2011 roku jechali identycznymi samochodami, a wyniki sa dostepne.
http://rally.walter.pl/2011/rsmp_rzeszo ... refresh=60
Padly zarzuty ze bufier polska czolowke leje na glowe i dzieki temu moze proto nawiazac walke. W 2011 jechali identycznymi samochodami 207 i spokojnie moge uzyc slowa ze grzyb w rzeszowie byl rywalem dla boufiera, ba nawet lubenia byla przez grzyba wygrana. Boffier wowczas w dwoch przejazdach przegral z grzybem 5 s ( lacznie 40 km albo i wiecej nie chce mi sie sprawdzac )
Dzisiaj jest identyczna sytuacja i ta sama lubenia ale sa rozne auta. Jednak czasy sa porownywalne, a wiec auta rowniez musza byc porownywalne skoro zawodnicy robia podobne czasy. Mozna dyskutowac o niuansach, ale golym okiem widac ze grzyb w rzeszowie nie ustepuje boufierowi a co za tym idzie jak najbardziej miarodajne jest porownanie samochodow.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez viper » poniedziałek, 10 sie 2015, 20:14

Tomek K napisał(a):BUEHEHEhE, jesteś mistrzem wybiórczego podawania danych i podciągania pod swoje teorie... I czemu akurat uparcie mówisz tylko o Lubenii? W tym roku nawet Habaj opierdzielił tam Grzyba...co zresztł jest dość dziwne. A teraz do wyników... Proszę bardzo. Oes Blizianka 1, Grzyb przyjmuje 11s, czyli 1s/km. Lubenie, która ma upaloną ma maksa wygrywa o 9,5s, ale kolejną Bliziankę przegrywa znowu dużo, o prawie 9 sekund, a na Lubenii 2 przegrywa ponad 5, bo nie ma z czego się nawet poprawić, a Bufet robi to po ponad 20 sekund.

No musial sie rozwinac jak facet w pewnym momencie z rajdówki nie wysiadał.
No i bardzo dobrze ze tak sie dzieje bo swiadczy o tym ze proto jest jeszcze szybsze niz aktualnie pokazuja czasy. Nie wiem za bardzo o co sie burzysz.
Przyklad lubeni dalem z tego wzgledu ze w 2011 roku grzyb i bofier ja jechali identycznym samochodem i jakos demolki nie bylo. Natomiast jezeli grzyb ma ja upalona to mu jest latwiej i nie ma tych dysproporcji. Jak chcesz w ten sposob gadac to ja odwroce twoja teorie. Wpusc bofiera raz w miesiacu do rajdowki tak jak jezdza nasi zawodnicy i bedziemy porownywac jaki as z tego boufiera. Skoro uwazasz ze boufier taki nieszczesliwy z tego powodu ze nie zna jej na pamiec. Po za tym to tym bardziej swiadczy o tym ze mogl by jeszcze szybciej pojechac tym proto jak by znal oes, a to z kolei swiadczy znowu na korzysc tego proto. Oczywiscie ze znajac oes na pamiec jedziesz szybciej, ale to rowniez swiadczy o tym ze wykorzustuje auto w maxymalnym stopniu a tak tylko mozna porownac wyniki dwoch konkurencyjnych samochodow.
No a jak bofier nie wygra na wisle to sie potwierdzi to oczym tutaj juz bylo. Zawieszeniowo r5 jest lepsza i tego mysle ze nikt nie kwestionuje,a na wisle zawias ma najwieksze znaczenie w kalendarzu rsmp, choc caly czas podkreslam ze proto ma zawieszenie wspolczesne i kwestia jest umiejetnosc ustawienia go, a tutaj bofier na pewno przewyzsza naszych zawodnikow swoja wiedza i doswiadczeniem.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez lukasz64fj » poniedziałek, 10 sie 2015, 20:44

Ja myślę żę to raczej Grzyb nie wysiada z auta i od 2 sezonów na pewna zrobił więcej km o Brayana, a dobry driver jest wstanie pojechać na opis i wygrać rajd, a celebryto-rajdowcy będą upalać na pamięć 20 lat te same osy i g.... z tego
Zarno
lukasz64fj
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek, 9 sty 2007, 21:09

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 10 sie 2015, 21:04

Viper pisze, że proto jest na asfalcie porównywalne do R5 bo ma dobry silnik. Niemal cała reszta uważa natomiast, że BB to kosmita. W ten sposób jedna i druga strona powtarza swoje argumenty ignorując argumenty przeciwników.
Jak dla mnie odpowiedź leży pośrodku. Proto to dobry samochód a nie padlina. Nie pamiętam gdzie (w Hiszpanii?) ale gdzieś już te auta zdobywały mistrzostwa krajowe. Jest więc na pewno konkurencyjny. Pytanie tylko czy na pewno tańszy? Nie wiemy jakie graty są tam wpakowane. Bouffier to na pewno topowy kierowca jeśli chodzi o

W Hiszpanii to jeździ kilka Lancerów i to chyba IX, do tego WV proto od Steca i mini (też chyba proto bo dziwnie pierdzi). Mówimy o szutrach.

Dla mnie sprawa jest prosta- BB wygrywał u nas Nką, wygrywał s2000 dlaczego ma nie wygrywać proto? S2000 jest z pewnością słabsze od R5 stąd obecnie różnice na mecie mniejsze.

A czy Proto jest szybsze niż Lancer? być może ale wcale niekoniecznie.
Do fabryki w wrc nie trafiają ludzie przypadkowi.

A Rajdy zagraniczne jak na Słowcaji (grzyb) czy rozgrzewka przed sezonem w Polsce pokazuje, że nasi chłopcy walczą z wurcami. Skąd tyle zawiści?
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez viper » poniedziałek, 10 sie 2015, 21:16

Witcher1990 napisał(a):. Skąd tyle zawiści?

No wlasnie tego nie wiem :)
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez martin.h » poniedziałek, 10 sie 2015, 21:17

Tomek K napisał(a):Nie jest powiedziane, że Brajan wygra Wisłę aczkolwiek ma na to duże szanse i co wtedy będzie?


Będzie ciężko, Wisła będzie bardzo techniczna, a po zeszłorocznej edycji myślę, że do dwóch Panów nikt nie będzie miał podejścia ;)
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 10 sie 2015, 21:19

lukasz64fj napisał(a):Ja myślę żę to raczej Grzyb nie wysiada z auta i od 2 sezonów na pewna zrobił więcej km o Brayana, a dobry driver jest wstanie pojechać na opis i wygrać rajd, a celebryto-rajdowcy będą upalać na pamięć 20 lat te same osy i g.... z tego

Zgadza się. Kuchar też ma kilometrów w różnych samochodach i rajdach nabite i w wolnej chwili kiedy chce może sobie upalać bo też ma gdzie. Sroce spod ogona nie wypadł, auto mocne a do Bryana podejścia nie miał. Proto słabe? Nie sądzę.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: 24 Rajd Rzeszowski 2015

Postprzez Tomek K » poniedziałek, 10 sie 2015, 21:28

viper napisał(a):No musial sie rozwinac jak facet w pewnym momencie z rajdówki nie wysiadał.
No i bardzo dobrze ze tak sie dzieje bo swiadczy o tym ze proto jest jeszcze szybsze niz aktualnie pokazuja czasy. Nie wiem za bardzo o co sie burzysz.
Przyklad lubeni dalem z tego wzgledu ze w 2011 roku grzyb i bofier ja jechali identycznym samochodem i jakos demolki nie bylo. Natomiast jezeli grzyb ma ja upalona to mu jest latwiej i nie ma tych dysproporcji. Jak chcesz w ten sposob gadac to ja odwroce twoja teorie. Wpusc bofiera raz w miesiacu do rajdowki tak jak jezdza nasi zawodnicy i bedziemy porownywac jaki as z tego boufiera. Skoro uwazasz ze boufier taki nieszczesliwy z tego powodu ze nie zna jej na pamiec. Po za tym to tym bardziej swiadczy o tym ze mogl by jeszcze szybciej pojechac tym proto jak by znal oes, a to z kolei swiadczy znowu na korzysc tego proto. Oczywiscie ze znajac oes na pamiec jedziesz szybciej, ale to rowniez swiadczy o tym ze wykorzustuje auto w maxymalnym stopniu a tak tylko mozna porownac wyniki dwoch konkurencyjnych samochodow.
No a jak bofier nie wygra na wisle to sie potwierdzi to oczym tutaj juz bylo. Zawieszeniowo r5 jest lepsza i tego mysle ze nikt nie kwestionuje,a na wisle zawias ma najwieksze znaczenie w kalendarzu rsmp, choc caly czas podkreslam ze proto ma zawieszenie wspolczesne i kwestia jest umiejetnosc ustawienia go, a tutaj bofier na pewno przewyzsza naszych zawodnikow swoja wiedza i doswiadczeniem.


Dobra poddaje się...Ty teraz będziesz dokładał co rusz nowe zmienne. Sprawa była prosta. Ty twierdzisz, że Brajan w Proto nie ma straty w postaci auta, a ja twierdzę, że ma. Co tu chcesz odwracać. Skoro na Rzeszowskim 4 lata temu Brajan ogrywał Grzyba i innych okrutnie, a teraz po 4 latach kiedy jest jeszcze lepszym kierowcą, a jego rozwój był intensywniejszy niż polskiej czołówki, rzekomo nie wychodzi z auta (choć Grzyb ma od 2 lat rajd niemal co 2 tygodnie) różnice są minimalne (MNIEJSZE NIZ na rajdach 4 lata temu), to czego to jest "zasługa"? Zajebistości Proto (nie mówię, że jest złe) i jego przewagi nad R5? Litości.
I czytaj swoje wypowiedzi, najlepiej też poprzednie zanim wyślesz kolejną. Teraz żeś coś wplótł o nieszczęśliwości Bouffiera...i że niby mógłby pojechać szybciej jakby znał oes i to dowodzi przewagi Proto, hahaha. No tak, bo jakby pojechał 208R2 to drugi przejazd miałby wolniejszy bo gorzej przez szybę widać:) Właśnie on nie narzeka, tylko wsiada i zapierdala, a to jak jeździ widać po poprawie czasów na drugich przejazdach. Ale tutaj też na pewno znajdziesz jakiś sposób żeby wyszło, że Grzyb zna Lubenie gorzej niz Bouffier. Powodzenia.
Zbudowali w garażu hybrydę, naciągając na Lancera nadmuchaną Fiestę, beż żadnych podstaw ala tunel aero, ale nie. Proto jest lepsze od R5. Nic tylko czekać aż Zbysiu wykosi Malcolma z interesu.


Konkludując: Wg mnie Bouffier w Proto = przewaga nad resztą mała, walka na styk, tak jak na Rzeszowie. Bouffier w R5 = nokaut. Jak twierdzisz inaczej to po prostu wklej proszę ze 3-4 PUNKTY, pod sobą, w krótkich zdaniach bądź równoważnikach z argumentami tak by dało się z tego coś wyciągnąć.-
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron