LOTOS 72. Rajd Polski

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez tomeQ_ » niedziela, 12 lip 2015, 23:40

Proponuje przejść nad rajdem w duchu: "rajd był fajny, rajd był długi,......będzie drugi" :wink: a nawet 3ci, za rok.
Ogólnie ludzi było dużo więc i zapanować ciężko ale tego się raczej wszyscy z organizacji powinni spodziewać. Ciekawi mnie jak wygląda przychód z biletów i ile przed rajdem się sprzedało karnetów, wtedy można oszacować że przybędzie jeszcze drugie tyle ludzi ile sprzedali biletów i wiedzą czego się spodziewać. Smutne, że zamiast w newralgicznych punktach przy OSach służby porozstawiane były na wszelkich możliwych dróżkach dojazdowych do trasy kilka kilometrów od niej, ewidentnie nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem tylko z chęcią zebrania kasy. Nijak się to ma dla chcących przejść, bo do lasu, czy nad jezioro nikt mi nie zabroni przejść bez opłat 35zł. Co do safety to rzeczywiście większość spotkanych to młodziki z niewielkim doświadczeniem z rajdami, część pewnie nieświadoma gdzie, kiedy można puścić ludzi, gdzie bezwzględnie gonić. Pewien starszy Pan w kamizelce stwierdził, że pierwszy i ostatni raz wziął taką fuchę bo naużera się z kibicami i stresu ma nieadekwatnie do kasy i trochę go rozumiem bo nie ma doświadczenia w tym na co można pozwolić, a kiedy pilnować się na maksa. Z doświadczenia z obstawiania wielu rajdów x lat wstecz mogę napisać, że problem z obecnymi imprezami (rajdy, gsmp) jest taki że kibiców najchętniej organizator zagoniłby do zagrody 3 godziny przed startem, trzymał pod kluczem do końca imprezy i wypuścił ale najlepiej tak żeby nie powodowali żadnych utrudnień. No to przy strzelam kilkudziesięciu tysiącach kibiców na Mazurach się qrwa nie da. Gdyby rozsądni ludzie obstawiali osy to w bezpieczny sposób kierowali ruchem krążących kibiców, co jak czytam i widziałem przejmowali inni kibice. Sam miałem sytuację jak jakiś pomarańczowy ludek na mnie gwizda bo idę z 15 metrów od trasy w inne miejsce, ani wypadkowa, ani hopa, ot prosta po 90' zakręcie gdzie fury się rozpędzają, dodatkowo w okolicy mojego marszu stoi z 10-15 osób, wzywa posiłki w postaci 2 policjantów, oni po przekazaniu grupie aby sobie poszła sami stanęli w tym miejscu, oczywiście za minutę dołączyła reszta widzów. Nie da się unieruchomić taką ilość ludzi, to nie jest NASCAR ani mecz piłki nożnej gdzie ludzie są unieruchomieni i łatwi do pilnowania, dopóki PZM nie ogarnie tego problemu i na siłę będzie próbował pacyfikować kibiców to będzie bieda.
Nie wiem kto teraz obstawiał rajd, ale spora część to raczej ludzie z okolic rajdu niezwiązana w żaden sposób ze sportem motorowym ani jakimkolwiek automobilklubem. Inna sprawa, że i w amk coraz trudniej o rozsądnych ludzi, ostanie moje wyjazdy do obstawiania w tym na Polski miały miejsce 5 lat temu i na campingu w Mikołajkach gdzie była baza obsługi odcinków większość około północy była niezdatna do życia, ogarnięcie tras od 5-6 rano to było dla nich nie lada wyzwanie, ale jak zarządza taką grupką ktoś ogarnięty to szybko opanuje sytuację.
życzenie na rok przyszły to nie blokowanie wszystkich dojazdów do os ileś tam kilometrów od odcinka, co spowodowało by rozłożenie kibiców i samochodów po trasie, nie powstaną gigakorki jak teraz po odwołaniu osu, w miejscach dojazdów można ustawić większą obsadę zabezpieczenia bo kibice i tak będą się przemieszczać, trzeba ich tylko w kulturalny i rozsądny sposób ogarnąć. Wiem, że się nie spełni bo może to spowodować deficyt w kasie biletowej ale cóż, warto pomarzyć :lol:
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47


Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez lukawskim » poniedziałek, 13 lip 2015, 00:25

Tradycyjnie już zapraszam do wpisu na blogu. Nie będzie tym razem standardowego reportażu - przecież wszyscy tam byliście - a lista podziękowań. Dla Was również!
http://www.powerstage360.pl/polskie-lit ... -a-d-2015/
powerstage360.pl
facebook.com/powerstage360
Avatar użytkownika
lukawskim
 
Posty: 45
Dołączył(a): środa, 20 lip 2005, 16:52
Lokalizacja: Płock/Kraków/Warszawa

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez posejdon » poniedziałek, 13 lip 2015, 00:33

Widzów rzeczywiście było sporo ale bywało już ich więcej (2009) i chyba dawali się okiełznać.

Ja ze swojej strony na piśmie obiecuję, że jeżeli będę widział, że organizacja w 2016 wygląda po ludzku i jest prokibicowska to z uśmiechem kupie ten karnecik i dam się w zagrodzie zamknąć :D .

Zupełnie zapomniałem się pochwalić jeszcze jedną moją przygodą z RP. Otóż jestem sobie rano na Stańczykach, spokojnie jeszcze z półtorej godziny do startu. Przechodzę przez drogę w dość odludnym miejscu - wokół nikogo nie widzę. Nagle zza szczytu wyjeżdża Tiguan w znajomych barwach. Wcale nie szybko, ~50 km/h. Schodzę na trawę na skraju i myślę sobie "przejedzie obok bo droga szeroka spokojnie na dwa auta z luzem". Niestety - kierowca ścina łuk, na którym stoję i jadąc przy lewej krawędzi mija mnie dosłownie o jakieś 40 centymetrów (pół metra to za dużo). Po co? Czy chciał mnie nastraszyć? No to się udało. Tylko w jakim celu?
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez czarnyolek » poniedziałek, 13 lip 2015, 06:42

posejdon napisał(a):
Zupełnie zapomniałem się pochwalić jeszcze jedną moją przygodą z RP. Otóż jestem sobie rano na Stańczykach, spokojnie jeszcze z półtorej godziny do startu. Przechodzę przez drogę w dość odludnym miejscu - wokół nikogo nie widzę. Nagle zza szczytu wyjeżdża Tiguan w znajomych barwach. Wcale nie szybko, ~50 km/h. Schodzę na trawę na skraju i myślę sobie "przejedzie obok bo droga szeroka spokojnie na dwa auta z luzem". Niestety - kierowca ścina łuk, na którym stoję i jadąc przy lewej krawędzi mija mnie dosłownie o jakieś 40 centymetrów (pół metra to za dużo). Po co? Czy chciał mnie nastraszyć? No to się udało. Tylko w jakim celu?

Mnie na wąskiej drodze wyprzedzał Amarok - wcale nie jechałem wolno - wprost na czołówkę z autem z naprzeciwka. Kiedy się już ze mną zrównywał i zorientował się, że jest źle, zaczął ostro hamować. Miałem zamknięte szyby i włączoną muzykę, ale pisk opon mimo to był bardzo głośny. Na szczęście gość zdążył przyhamować i schować się za mną w ostatniej chwili bez wpadania na pomysł, że jak zepchnie moje clio, to sam się zmieści ;)

Niektórzy myślą, że jak mają plakietkę, to wolno im więcej.
Avatar użytkownika
czarnyolek
N3
 
Posty: 293
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sty 2013, 20:43

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez iceman150 » poniedziałek, 13 lip 2015, 22:01

Oni sobie po prostu wkręcali, że startują w Rajdzie :)
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez posejdon » poniedziałek, 13 lip 2015, 23:35

Pewnie tak. Też tak pomyślałem. Z tym, że jednak na poziomie mistrzostw świata powinni zachowywać się bardziej profesjonalnie. To już nie jest zabawa.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez ToKu » wtorek, 14 lip 2015, 16:15

Może ktoś ma linki do filmików z hopy "pod wiatrakiem" OS Stańćzyki? Z góry dziękuję.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez SOKÓŁ » wtorek, 14 lip 2015, 18:47

SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez ujtik » wtorek, 14 lip 2015, 19:38

https://www.youtube.com/watch?v=G6krReOBtl8
Tu macie wypowiedz pilota Gorbana o tej akcji i onboard
ujtik
N1
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa, 13 maja 2009, 20:34

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez Hubertos » wtorek, 14 lip 2015, 20:06

Cholera jasna, w głowię mi się to nie mieści, powinni im wszelkie koszty zwrócić. Przecież to było specjalne wykorzystanie drogi, prawo o ruchu drogowym nie obowiązuje. Powinni organizatorowi,czy policji przywalić wielkie odszkodowanie, dla zasady, żeby się za pewnie nie czuli pajace.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez Mariusz » wtorek, 14 lip 2015, 20:15

A tutaj jest decyzja ZSS, aby im mimo wszystko rajd zaliczyć do punktowanych rajdów w mistrzostwach WRC2:
Decyzja ZSS nr 6
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez Zajcev » wtorek, 14 lip 2015, 20:36

śmiać się, czy płakać? tego chyba nawet najlepszy kabaret by nie wymyślił :roll:
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez jacko » wtorek, 14 lip 2015, 21:02

znalezione w necie:
Kod: Zaznacz cały
Goldy niczym się nie różniły od zwykłego passa za 150 zł. Chodziłem z kumplem od punktu do punktu w celu wyjaśnienia kilku rzeczy między innymi gdzie można odebrać gadżety które były w opcji plastiku za 600 pln (oczywiście nikt nic nie wiedział) podobnie czemu z Goldem nie można podejść bliżej serwisu np.M-Sportu gdzie za barierkę można było wejść z Vipem Gościem i kilkoma innymi a reszta była skreślona. No i jeszcze jeden patent z Welcome Drinkami na torze w Mikołajkach.Kumpel podszedł do baru w strefie Vip/Gold i okazało się że chwilowo nie ma drinków ale może wziąć np.browarka Emotikon grin Taki sam browar za płotem kosztował 6 PLN gdzie w strefie vip 150 zł W biurze rajdu można było się dowiedzieć że można napisać reklamację na brak odbioru gadżetów,drinków,informatora i wysłać to do PZMu ale myślę że jak ktoś trafił na takiego samego bonusa to będzie miał nauczkę na kolejny raz !!!


czyli nawet z goldem nie dało sie wejsc za pierwsza strefe barierek/taśm i byc tuż przy serwisie aut ?
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez The Prisoner » wtorek, 14 lip 2015, 23:18

Sytuacja z Gorbanem pobiła chyba wszelkie granice absurdu, głupoty i patafianady! Rekord Świata i okolicy! Nie wiem, jak to w ogóle skomentować...
W pale się nie mieści, że takie coś się może zdarzyć. Brawo dla palanta, który zgłosił wypadek oraz dla policji za interwencję.
Wstyd po prostu, wielki wstyd.
The Prisoner
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 13:17
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez posejdon » wtorek, 14 lip 2015, 23:44

SOKÓŁ napisał(a):Nie mam pytań!! Polska
http://wrc.net.pl/rajdowiec-vs-policja/

Kolejna skucha. Przepraszam, że to powiem - nie chce nikogo urazić - ale już nie chcę więcej WRC w tej naszej polszy. Naprawdę. Siedźmy sobie na tym naszym końcu świata i klepmy te RSMP co wyglądaja jak RPP. Przynajmniej nikomu innemu krzywdy nie zrobimy i nie będzie obciachu.
Ciekawe który to Janusz się poskarżył? Czy to przypadkiem nie ten co stoi w tej rozbitej bramie? Co on tam w ogóle robił? Przecież to dla piotrusia pana powinien być kryminał a nie dla Ukraińca? Co on zawinił? Dobrze, że mu jeszcze nie wlepili nadmiernej prędkości, niedostosowania prędkości do warunków, zbyt głośnego wydechu i braku wymaganej ilości foteli w środku.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron