30 Rajd Karkonoski 2015

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez seal » niedziela, 17 maja 2015, 20:06

adamlen napisał(a):Habaj to chyba jedyny konkurent dla Grzyba w tym roku.

A nie odwrotnie? Habaj to I V-ce mistrz, a Grzyb II V-ce mistrz Polski.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław


Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Kit_Car » niedziela, 17 maja 2015, 21:22

Seal, a jakie to ma znaczenie :?: Jeden i drugi prezentują podobne tempo, nie wiem skąd to czepialstwo. Jak już mamy się czepiać słówek, to skoro Habaj to jedyny konkurent Grzyba, to automatycznie Grzyb to jedyny konkurent Habaja(konkurentów chyba musi być co najmniej dwóch...).

Bouffier bardzo ładnie, proto to jednak niekoniecznie fura poskładana na trytytkach u Mietka w stodole. Tylko sam nie wiem co myśleć... Fajnie że Bryan wysoko w gorszym sprzęcie, ale mówi to też dużo o poziomie naszej czołówki. Mam nadzieję że ten wynik zmotywuje naszych do cięższej pracy.

Rozjeżdżony Grzyb tym razem bez błysku, ale solidne punkty wpadły. Ma duże szanse na mistrzostwo. Oleksowicz już chyba jak zwykle, solidnie, bez fajerwerków, ale z dobrymi punktami na mecie. Kuchar tym razem bez szału, mam nadzieję że następnym razem lepiej pocisnie.
Rzeźnik- odkąd wysiadł z Puga S2000 to cały czas pod górkę. Fajnie byłoby gdyby włączył się do walki, gdy już nadrobi kilka miesięcy rozbratu z prawdziwym rajdowaniem. Kasperczyk także zapowiada lepsze tempo w następnych rundach RSMP.

Na koniec brawa dla Łukasza Habaja za zwycięstwo, nieudany Świdnicki trochę mu pokomplikował sprawy, ale to póki co 1 rajd, da się to odrobić.

Mam nadzieję że Radek i Daniel szybko dojdą do siebie, incydent bardzo nieprzyjemny i niebezpieczny. Czasem na forum ubolewamy gdy Kubica ukręci półoś albo pozwiedza krzaki, ale to jest nic gdy inny kierowca doznaje poważnych obrażeń, które mogą mieć skutki w dalszym życiu. Zdrowia panie Radosławie!!
Avatar użytkownika
Kit_Car
N2
 
Posty: 158
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2014, 16:31

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Motulski » niedziela, 17 maja 2015, 21:58

Kilka ujęć z weekendu ;) PZDR !

https://www.youtube.com/watch?v=t7svAMUZAEQ
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 17 maja 2015, 22:26

Trochę hejtów na profilu magazynu wrc na FB już się naczytałem o słabej polskiej czołówce i chyba nie bardzo rozumiem skąd się one biorą. Jaką mamy ligę pokazują choćby rajdy na Słowacji gdzie zawsze nasi są mocni na nieznanych trasach a jak do Rzeszowa przyjeżdżały wurce to też nie miały podejścia. Więc można powiedzieć, że s2000 objeżdżali wrc i tak było, Grzyb fabią równiez potrafił wygrywać rajdy w ichnich mistrzostwach.
BB to kierowca topowy, jeśli nie świata to na pewno Europy gdzie tam porównywać go do naszych chłopaków. Do fabryk nie trafia byle kto. Powiem więcej- on by ten rajd wygrał gdyby miał 200-300km testów i Xaveiera na prawym fotelu.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez żółtek » niedziela, 17 maja 2015, 23:01

Szybkie przemyślenia wprost po rajdzie:
- PROTO - jak już wcześniej pisano, PROTO nie jest na szybko trytytkami poskładany u Mietka w garażu, tylko solidne auto złożone m.i. przez Wieśka. Nie odnotowałem żadnej usterki u BB czy Steca w ciągu rajdu, więc Mega plus.
- poziom polskiej czołówki - w sprzęcie który ma słabsze hamulce transmisje i zawieszenie, i nie wiem co jeszcze, 6 R5 zostało objechanych w generalce rajdu, trzy OS wygrane!Przecież teoretycznie o nie ma prawa zbliżyć się do Puchary Fiesty R5! OK, Kasperczyk młody, Nivette wczuwa się w auto, ale Grzyb i Kuchar? I to ciągłe zwalanie winy na auto, na pogodę, na coś tam jeszcze nie wiadomo co... Ciągle mam w głowie słowa Kuchara, narzekającego na swoje S2000, że do R5 nie ma podejścia, w R5 też go nie ma? I nie piszę tego z ninawiści, hejtu itp. tylko to daje do myślenia! Ale mam nadzieje, że da to naszym zawodnikom do myślenia, czy pracy nad koncentracją, zwiększeniem tempa i jego stabilnością. Trzymam za to kciuki.
- poziom Brayana... Tam gdzie Habaj już hamował, BB jeszcze cisnął, hamował mniej agresywnie i szybciej pokonywał sekcje zakrętów, oczywiście na wolnych partiach. R5 dużo lepiej się zbiera od Stecowego Proto. Genialne posunięcie ze strony Steców.
- kompaktowe rajdy- wielu narzeka, ale było na co popatrzeć, dało się poruszać pomiędzy odcinkami, trasy były pozmieniane wobec poprzednich lat. Na plus.
- safety - generalnie wszędzie gdzie byłem, był porządek. wypadek na Karpaczu - wybaczcie internetowi (sceptyczni wszechwiedzący) komentatorzy, ale co ma zrobić safeciarz, gdy człowiek, stoi sobie POZA OSem, na terenie prywatnym, w bardzo nietypowy sposób oprawa latarni po uderzeniu poszybuje kilkanaście metrów w dal? Czyżby ktoś tu chciał się sprawdzić jako perfekcyjna pani domu? tfu wróć, perfekcyjny safeciarz?
- ośka - jak to jest że słabsze R2 nawiązuje walkę, baa nawet wygrywa z mocniejszym R3? Darek, Colin i Pieniążek - Mega robota! Objechać mocniejsze auto to jest to!
- Mariusz Stec - nie ujmuję, bo sam nie potrafię robić tego co on, ale widać brak tego błysku, a szkoda. Może warto wystawić kogoś młodego do promowania Proto w PL?

Na więcej nie mam mocy, idę spać.

Dziękuję wszystkim zawodnikom, organizatorom, safeciarzom i kibicom za super spędzony weekend. Pozdrawiam. :)

Aaa... Zapomniałbym, Rzeźnik praktycznie bez sponsora? :(
żółtek
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 15:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Glaniu » niedziela, 17 maja 2015, 23:31

PROTO powinno się lepiej zbierać od R5 teoretycznie to mocniejsze auto.

a Rzeźnik to chyba nigdy sponsora nie miał poza browarem, ale to też rodzinne pieniądze, więc da chłop rade :-)
Glaniu
N3
 
Posty: 211
Dołączył(a): niedziela, 10 sty 2010, 18:42

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Hubertos » niedziela, 17 maja 2015, 23:39

Rzeźnikowi sponsor nie jest niezbędny ;). Dobre podsumowanie z Twojej strony.
https://www.facebook.com/adrian.wronkow ... =2&theater polecam poczytać komentarze, kolejna niemiłą sytuacja
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Mic_123 » poniedziałek, 18 maja 2015, 10:26

żółtek napisał(a):Szybkie przemyślenia wprost po rajdzie:
- PROTO - jak już wcześniej pisano, PROTO nie jest na szybko trytytkami poskładany u Mietka w garażu, tylko solidne auto złożone m.i. przez Wieśka. Nie odnotowałem żadnej usterki u BB czy Steca w ciągu rajdu, więc Mega plus.
- poziom polskiej czołówki - w sprzęcie który ma słabsze hamulce transmisje i zawieszenie, i nie wiem co jeszcze, 6 R5 zostało objechanych w generalce rajdu, trzy OS wygrane!Przecież teoretycznie o nie ma prawa zbliżyć się do Puchary Fiesty R5! OK, Kasperczyk młody, Nivette wczuwa się w auto, ale Grzyb i Kuchar? I to ciągłe zwalanie winy na auto, na pogodę, na coś tam jeszcze nie wiadomo co... Ciągle mam w głowie słowa Kuchara, narzekającego na swoje S2000, że do R5 nie ma podejścia, w R5 też go nie ma? I nie piszę tego z ninawiści, hejtu itp. tylko to daje do myślenia! Ale mam nadzieje, że da to naszym zawodnikom do myślenia, czy pracy nad koncentracją, zwiększeniem tempa i jego stabilnością. Trzymam za to kciuki.
- poziom Brayana... Tam gdzie Habaj już hamował, BB jeszcze cisnął, hamował mniej agresywnie i szybciej pokonywał sekcje zakrętów, oczywiście na wolnych partiach. R5 dużo lepiej się zbiera od Stecowego Proto. Genialne posunięcie ze strony Steców.

:(


Oby Brian caly sezon smigal wtedy moze byc ciekawie, chyba te R5 z M-Sport troche przeplacone, Stecowe o wiele tansze a wynik jest :D
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Anbarra » poniedziałek, 18 maja 2015, 11:11

To ze Proto bylo na podium to zasluga Bryana. To auto moim zdaniem traci jakies 0.5-0.6 skm bo o tyle bryan bywal szybszy od naszych asow w ence :) Ale jesli sie dogadac z PZM by faktycznie zredukowac koszty, a przy tym napedzac "polska gospodarke" to wystarczy na przyklad odciazyc te R5 o 50 kg. Umowic sie na testy czolowki, kazdy z nich leci najpierw swoim R5 a potem leci w Proto i tak do bolu az czasy beda rowne, i mamy wtedy regulamin :) Wtedy Stec, Dytko i kto wie kto jeszcze pokazaliby wilsonowi :D i mysle ze nikt by nie oszukiwal na takim tescie porownawczym bo kazdy mialby chyba interes, zeby jezdzic tanszym sprzetem. W idealnym swiecie wszystko jest mozliwe :P

Co jak co Proto idzie w dobra strone, jest to obecnie coraz blizej ciekawej formuly... Moze niedlugo faktycznie bedzie taniej ? Na poziomie krajowym naprawde niepotrzebne sa wybajerowane auta, sekwencje, antilagi, i inne drogie systemy, lepiej zrobic zwinne lekkie auta, ktore maja troche mocy. To nie musi byc wcale drogie, a cena mi sie zdaje powstaje przez to ze takie firmy jak M-Sport, PSA, Prodrive czy inni maja po prostu monopol na konkstrukcje.
Anbarra
A5
 
Posty: 508
Dołączył(a): sobota, 21 sie 2010, 10:36
Lokalizacja: Vienna, Myslenice, Trzemesnia

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Mic_123 » poniedziałek, 18 maja 2015, 12:15

Zakladam ze taka symulacje n/t ile dociazyc R5 mogliby zrobic rowniez "na papierze", chociaz oczywiscie test fizyczny jest bardziej pewny.
Co do rozwoju Proto to "jak nie teraz to kiedy" ? juz 2gi rok nie ma ERC laczonego z zadna runda RSMP wiec wszystko rozgrywa sie wewnetrznie miedzy polskimi zawodnikami, wiec nie ma problemu aby kierowca ktory jezdzi w kl Open musial sie obawiac ze dajmy na to na laczona ERC/RSMP przyjezdza do PL jakas zaloga w prawdziwym R5 i wygrywa z nim (i jak to wytlumaczyc sponsorom i kibicom pozniej). Rowniez za wiele zalog w R5 nie startuje poza RSMP tymi autami (wyjatek na rozjezdzenie przed tym sezonem w Czechach), a znajac podejscie Czechow do rajdow to mysle ze jakby chcieli nasi potrenowac to w kl Open na rajd czy dwa Czesi by ich wpuscili :).
Jeszcze jakby auta OPEN robic w innym nadwoziu niz Ford Fiesta to bylby miodzio :D

Jeszcze raz gratulacje dla Briana :) udowodnil cos co wielu przeczuwalo od dawna :)
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez slivex » poniedziałek, 18 maja 2015, 14:15

żółtek napisał(a):- ośka - jak to jest że słabsze R2 nawiązuje walkę, baa nawet wygrywa z mocniejszym R3? Darek, Colin i Pieniążek - Mega robota! Objechać mocniejsze auto to jest to!
(



juz w poprzednim sezonie sie zastanawiałem jak to mozliwe ze poloński i spółka w 208 dawali sie we znaki chmielewskiemu w r3, który też przecież wolny nie jest co pokazał w r5 na barbórce
Avatar użytkownika
slivex
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez kostek45 » poniedziałek, 18 maja 2015, 22:13

Po prostu czołówka R2 idzie niezłą bombą co widać na OS. Po przejazdach Colina, Polońskiego, Pieniążka czy Typy zazwyczaj japa się cieszyła.
Fajnie, że Gagacki i Felix wrócili. Pasują chłopaki do swoich Lancerów. :)

Rajd ewidentnie pod kibica. 1 dzień testowy + 2x Karpacz, drugi dzień praktycznie całe przejazdy Lubomierza x2, Gradówek i SSS. Rewelacja.
Szacun za organizację tak trudnego logistycznie Karpacza. Mimo, ze nie obyło się bez błędów to jakieś pretensje kierowane w stronę organizatora w sposób tak perfidny i agresywny są bezpodstawne i nie podparte szczegółową wiedzą na dany temat.

Bryan? Myślę, że jakby kolejną rundę leciał PROTO i miał ze 2-3 dni solidnych testów to by skuteczniej powalczył o zwycięstwo.

Czytając jednak komentarze, że słabo z naszą czołówką bo wpadł BB i sklepał ich autem N+ to zupełnie się nie zgadzam.
Bufet to driver top światowy. Mało jest krajów, w których czołówka mocno by mu dokopała w podobnych warunkach składowych jak na Karkonoskim. A to Stecowe PROTO wygląda solidnie i co ważne sprawie wrażenie mało awaryjnego.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez slivex » poniedziałek, 18 maja 2015, 23:21

co do BB i porównywania go z naszą czołówką to warto zaznaczyć że w czechach też łoił wszystkich oprócz kopeckyego w nowej fabii
Avatar użytkownika
slivex
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez Sebekrally » wtorek, 19 maja 2015, 00:57

B.B. to żaden TOP światowy WRC to drugi garnitur, a naszych asów leje jak dzieci w aucie technologicznie nieporównywalnym.
Rzeźnik się zajebiście cofnął lub jego wyniki z 2013 to przypadek.
Nivette znów walną czy to tylko awaria?
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: 30 Rajd Karkonoski 2015

Postprzez slivex » wtorek, 19 maja 2015, 01:05

nivette przestrzelił zakręt i uderzył w nasyp, na fanpege'u na fb jest krotki fragment w jego podsumowaniu
Avatar użytkownika
slivex
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron