Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętnych

Wszystko co dotyczy rajdowej III ligi

Moderatorzy: SebaSTI, Beret

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez MSG Racing » piątek, 17 kwi 2015, 11:13

Wszystko byłoby fajnie do oglądania kapkę średnio chyba ze ktoś ogląda czołówkę i leci dalej. 30-40min miedzy OSami nie pozwala na zobaczenie całej stawki chyba ze na 1OS i na ostatnim + no ok 30 zalog na 5OSie.
Osobiście preferowałbym system 2OS x 3pętle szczególnie ze rano jest czas bo pierwszy OS startuje dopiero o 12:08.
Ale zobaczymy jak będzie na miejscu w niedziele.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec


Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez Andrzej » piątek, 17 kwi 2015, 11:28

sebaWRC napisał(a):
boss napisał(a):
Andrzej napisał(a):Pros :lol: z: http://www.rajd.mikolow.pl/?page_id=12 :D. Macie jakieś ciekawe miejscówki? Ja chyba na początek zaatakuję wejście z szutru na asfalt na szybkim prawym na OS Susze, ul. Graniczna. Mam nadziej, że nie będzie tam szykany. Minus to spacer z buta z Szusca ok 2 km.


Na oesie Suszec nie ma ulicy Graniczna. O jaki mijescu dokładnie mówisz?


Tam bodajże jest jeden łącznik szutrowy :) Na końcu łącznika prawy zakręt przechodzący z szutru na asfalt,też ciekawa miejscówka,następnie,kilka 90-tek z syfkiem,a później szybki prawy-lewy i hamowanie do lewy 90 na główną,cała ta sekcja wydaje się być ciekawa,dlatego po Gostyniu tam chyba trzeba będzie uderzyć :)


Dokładnie o ten prawy chodzi. Ulica Okrężna - mój błąd. Niestety na google maps wyglądało to nieco lepiej bo było gdzie stanąć po wewnętrznej ale na filmie od organizatora widać już zagrodę dla koni w tym miejscu.
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez sebaWRC » piątek, 17 kwi 2015, 13:01

No właśnie z czasem będzie ciasno,napewno pierwszy Gostyń od strony mety,fajne tam te zakręty z syfem,będzie ciekawie :) Ale później,nie wiem jak z drugim przejazdem,ewentualnie jakieś 10-15 załóg zobaczyć i jechac na ostatni suszec,żeby wbić się niedaleko tego szuterku.
www.youtube.com/user/kajto13
www.facebook.com/DominikaMorkaPhotography
Avatar użytkownika
sebaWRC
A5
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:17
Lokalizacja: Strzelin

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez Andrzej » piątek, 17 kwi 2015, 19:22

Tylko żeby na końcówce Gostynia nie bylo opon na cięciac, to będzie gitara. Myślicie, że ta droga do mety OS Suszec będzie otwarta? Jest tyle ciekawych miejsc, że ciężko coś wybrać :D
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez Gabat » piątek, 17 kwi 2015, 20:45

Andrzej napisał(a):Tylko żeby na końcówce Gostynia nie bylo opon na cięciac, to będzie gitara. Myślicie, że ta droga do mety OS Suszec będzie otwarta? Jest tyle ciekawych miejsc, że ciężko coś wybrać :D


Z profilu rajdu na FB: Mam pytanko,onboardy z tras kończą się adekwatnie do mety lotnej ? Pytam,bo chciałbym wjechać od mety na oes Suszec w tą ulice Poprzeczną. Dałoby rade czy nie będzie opcji ?
Organizator: Tak przed gotowoscia odcinka czyli 1h przed faktycznym startem oesu."
Gabat
N2
 
Posty: 116
Dołączył(a): sobota, 30 kwi 2011, 15:07
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez sebaWRC » piątek, 17 kwi 2015, 23:00

Andrzej napisał(a):Tylko żeby na końcówce Gostynia nie bylo opon na cięciac, to będzie gitara. Myślicie, że ta droga do mety OS Suszec będzie otwarta? Jest tyle ciekawych miejsc, że ciężko coś wybrać :D


Zgadza sie,opony zdecydowanie popsują całokształt,ale na onboardach widać,że syf leży normalnie na zakrętach,więc w razie jakby co to od pierwszej załogi będzie 'brudno' na zakrętach :)

A to pytanko z FB to wysłałem,bo bardzo chciałbym na to przejście z szutru na asfalt dotrzeć w miare jak najszybciej,ale jak godzine przed startem bedzie można w tą ulice wjechać to praktycznie trzeba sie zwijać po paru załogach na drugim Gostyniu.
www.youtube.com/user/kajto13
www.facebook.com/DominikaMorkaPhotography
Avatar użytkownika
sebaWRC
A5
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:17
Lokalizacja: Strzelin

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez hiszpan12 » piątek, 17 kwi 2015, 23:13

O jakim miejscu dokladnie mowicie ?
hiszpan12
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2014, 18:48

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez The Prisoner » piątek, 17 kwi 2015, 23:43

sebaWRC napisał(a):
Andrzej napisał(a):Tylko żeby na końcówce Gostynia nie bylo opon na cięciac, to będzie gitara. Myślicie, że ta droga do mety OS Suszec będzie otwarta? Jest tyle ciekawych miejsc, że ciężko coś wybrać :D


Zgadza sie,opony zdecydowanie popsują całokształt,ale na onboardach widać,że syf leży normalnie na zakrętach,więc w razie jakby co to od pierwszej załogi będzie 'brudno' na zakrętach :)

A to pytanko z FB to wysłałem,bo bardzo chciałbym na to przejście z szutru na asfalt dotrzeć w miare jak najszybciej,ale jak godzine przed startem bedzie można w tą ulice wjechać to praktycznie trzeba sie zwijać po paru załogach na drugim Gostyniu.


https://www.youtube.com/watch?v=hTTaWC0-igc
Tegoroczny Gostyń pokrywa się praktycznie w całości z zeszłorocznymi Łaziskami. Dokładnie do 4:05 z onboardu załogi Kostki/Janik (w tym roku os skręca w lewo). Jak widać na całej długości były ustawione ograniczniki cięć, także spodziewam się, że i w tym roku tak będzie. Nie zmienia to jednak faktu, że końcówka zdecydowanie najbardziej atrakcyjna.
The Prisoner
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 13:17
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez MSG Racing » sobota, 18 kwi 2015, 06:24

Ciecia byly ograniczone zeby nie robic syfu na drodze i zmniejszyc srednia przejazdu. W tym roku jak dobrze pamietam jest podniesiona srednia wiec moze nie byc ogranicznikow. Ale jednak ze wzgledu na syf spodziewam sie ogranicznikow.

Edit.
I z fajnego rajdu już się zrobiła lekka lipa. Suszec ma ponoć 48 wygrodzeń i ograniczników cięć. Szykana jest na szutrze także mówią że nawet za bardzo się nie napędzą. Oczywiście ograniczniki są.
Gostyń a szczególnie jego początek nie dość że ciasny i wąski to jeszcze oponami pozawężany i ograniczone cięcia. A ogólnie początek zrobiony bardziej na KJS ewewntualnie sprint. Przypomnę że rok temu już były narzekania na tą część OSu a było luźniej.
Żory.... też sporo ograniczeń że niektóre partie Lewy->prawy zamiast bombą to trzeba odhamować. Końców gdzie było szeroko i nawet szybko to na zakrętach wygrodzenia po 5m w głąb skrzyżowania.
Takie info właśnie dostałem i szczerze mówiąc z planu na oglądanie ciekawych miejsc wyszła lipa.....
Zastanawiam się czy nie iść jutro na rower...
Ostatnio edytowano sobota, 18 kwi 2015, 18:35 przez MSG Racing, łącznie edytowano 1 raz
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez Andrzej » sobota, 18 kwi 2015, 18:34

Czy któryś z forumowiczów miał może okazję się przejechać trasą odcinka Żory? Interesuje mnie ta partia od 1:25 - czy tam podbija, czy tylko są głębokie dziury? Na filmie wygląda na bardzo ciekawą miejscówkę ale jak się już tam pojedzie na oglądarę, to nie da rady zobaczyć ani 1, ani 3 OSu.
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez MSG Racing » sobota, 18 kwi 2015, 18:39

Andrzej napisał(a):Czy któryś z forumowiczów miał może okazję się przejechać trasą odcinka Żory? Interesuje mnie ta partia od 1:25 - czy tam podbija, czy tylko są głębokie dziury? Na filmie wygląda na bardzo ciekawą miejscówkę ale jak się już tam pojedzie na oglądarę, to nie da rady zobaczyć ani 1, ani 3 OSu.

Chodzi Ci o lekkie spadanie po prawej 90? i lewy zacieśniający się? Właśnie usłyszałem że tam mimo że będzie szybko to nikt raczej nie zaryzykuje bo jest idealnie na wyjściu magnetyczne drzewo.
Ale cała ta partia jest ciekawa choć nie wróżą mi żeby coś wielkiego sie działo. Partia w sensie do wyjścia na asfalt na lewym z przełamaniem kawałek dalej.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez martenzyt » niedziela, 19 kwi 2015, 01:22

No i po prologu.Fajnie ale dość zimno. Szkoda Piotrka Barana, że w tak głupi sposób zaprzepaścili swoją szansę w tym rajdzie na jakąkolwiek dobrą pozycję (zresztą jak dwie inne załogi) ale chyba to trzeba wytłumaczyć stresem i adrenaliną. Chłopaki w Beemkach - w miejscu gdzie stałem nie wyglądało, że aż tak szybko podróżują - gratulacje. Janecki - pierwsze podejście do beczek przed metą nieudane i beczka tryśnięta ale za drugim razem...nie wiedziałem, ze tak da radę się zmieścić ale widać on potrafi - swoją drogą te dwie beczki trochu za ciasno rozstawione. No i pozdrowienia dla załogi w białym VW Scirocco - na szykanie postój bokiem a chwilę dalej... miałem przyjemność jeździć Scirocco R (ten chyba nim nie był) ale nie łatwo to autko wytrącić z równowagi ale chłopaki dali radę ale troszkę ich naprawa drapnie po kieszeni bo uszkodzenia choć wydają się małe ale mogą być cenne ;)
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez gabrally » niedziela, 19 kwi 2015, 22:19

Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez bimber » poniedziałek, 20 kwi 2015, 12:02

i jak wrażenia po rajdzie?
Zamieszanie się zrobiło z tymi wynikami.
Co mi się rzuciło w oczy to masakryczna ilość opon na wewnętrznych zakrętów.
Niestety ale cięcia (mniejsze lub większe) zawsze szły w parze z rajdami i takie oony na każdym zakręcie potrafią zepsuć nie raz całą zabawe...
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska czekają na chętny

Postprzez woocasch » poniedziałek, 20 kwi 2015, 13:00

Masz rację ilość ustawionych opon była masakryczna, a cięcia są stałym elementem gry w rajdach, jednak mam wrażenie, że w Polsce cięcie wszystkiego, wszędzie i to całą szerokością auta jest istną plagą i w jakiś sposób trzeba to próbować ograniczać. Co innego lekkie przycinanie zakrętów wynikające z toru jazdy, a co innego zjeżdżanie czterema kołami z drogi i w pewnym sensie jechanie na skróty. Być może organizatorzy Mikołowskiego chcieli ograniczyć zniszczenia poboczy dróg, a może są jakieś wytyczne od PZM co do ograniczania cięć w rajdach niższej rangi?
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do III LIGA - RD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość