Rajd Szwecji 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez mihu123 » poniedziałek, 16 lut 2015, 15:15

P.S. nie wydaje Wam się, że jednak Msportowe Fiest inaczej brzmią, inny wydech? może tu tkwił problem, mamy zrobione pod inny wydech- taka tam teoria :wink:

Zostało to potwierdzone przez osoby będące na rajdzie. Malcolm coś tam gadał w ubiegłym sezonie o poprawkach w silniku, więc być może zostały one wprowadzone. Już podczas Monza Rally Show były głosy o innym dźwięku fabrycznej Fiesty Rossiego w porównaniu z Fiestą RK.

Ja nie chcę winić tu M-Sportu czy RK, ale taka teoria przedstawiona przez panów z MKTV cytująca człowieka, który trochę w życiu tych samochodów z turbo przygotował trzyma się kupy.

Może i się trzyma kupy, ale jest ona błędna. Nawet pan Edwin Mróz będący na rajdzie skomentował teorię panów z MKTV takimi słowami - "Jeśli Pan Stec nie zna szczegółów , lepiej zeby sie nie wypowiadał .... "
Ostatnio edytowano poniedziałek, 16 lut 2015, 15:22 przez mihu123, łącznie edytowano 1 raz
mihu123
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 14 sie 2014, 21:15


Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez ZbyszekChaosu » poniedziałek, 16 lut 2015, 15:19

Thomas napisał(a):no dobra karluum, ale....co RK team miał zrobić, skoro ECU jest zaplombowane, a oni zgłaszali problem? ;) ja rozumiem, gdyby to oni odpowiadali za mapy => ewidentna wina zespołu, ale tak nie jest. Problem był zgłaszany, więc swoją rolę spełnili: problem zgłosili. Co innego gdyby nie podjęli żadnych działań. Może niech Stec zasugeruje konkretnie co powinni zrobić, skoro turbo nie trzymało parametrów, zerwać plombę?

P.S. nie wydaje Wam się, że jednak Msportowe Fiest inaczej brzmią, inny wydech? może tu tkwił problem, mamy zrobione pod inny wydech- taka tam teoria :wink:

Thomas skąd pewność, że to faktycznie mapa zawiniła? Bo RK Team tak powiedział sędziom? Co innego mieliby niby powiedzieć? "Na Monzy nikt się nie przyczepił to myśleliśmy że i tu przejdzie" ;)
Poczekajmy do Meksyku, może tam albo gdzieś po drodze wyjaśni się prawdziwa przyczyna. RK team może ściemniać jeśli popełnili błąd, Malcom i FIA mają tak naprawdę w nosie przyczyny a Stec na odległość też wszystkiego nie wyduma.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 16 lut 2015, 15:38

Nie miałem okazji oglądać zbyt wielu filmów ale faktycznie wydaje mi się, że faktycznie Fiesty brzmią nieco inaczej- głośniej i jakby "wyżej" w stylu Citroena, a zawsze były stosunkowo ciche, taki specyficzny dźwięk miały.
Co do Ostberga- kiepsko i tyle nie ma co usprawiedliwiać gościa, który w Szwecji lepszy wynik zrobił prywatną fiestą w 2011 niż obecnie tłukąc fabryczny samochód. W Zeszłym roku on nie walczył o wygraną w Meksyku, po prostu pomogła mu kolejność startowa gdzie Ogier odkurzał trasę- na drugiej pętli już mu odjechali. posunąłbym się raczej do stwierdzenia, że to Fiestą w 2013 walczył gdzie był odcinek kwalifikacyjny i gdzie nawet prowadził w rajdzie. I w 2013 tempo miał świetne tylko pojawiały się awarie lub błędy. Od zeszłego roku nieco cieniuje... A z tym jego zwalaniem winę na samochód... Któryś rajd WB było to samo- najpierw miał faktycznie awarię, później kręcił słabe czasy (usunięto na serwisie usterkę) i dopiero jak wbił się w top to na mecie jednego osu powiedział, że w zasadzie już od jakiegoś czasu wszystko z samochodem jest ok... A ile razy on nie może znaleść ustawień na dany rajd to już nie zliczę...
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez wiechu100 » poniedziałek, 16 lut 2015, 19:01

A ktos wie co za sluchawki w uszach mial np Ostberg w uszach ? Czy to czasem nie jakies dojscie do splitow...?
Avatar użytkownika
wiechu100
N3
 
Posty: 399
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2010, 12:23

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez adamlen » poniedziałek, 16 lut 2015, 20:22

wiechu100 napisał(a):A ktos wie co za sluchawki w uszach mial np Ostberg w uszach ? Czy to czasem nie jakies dojscie do splitow...?


Muzykę sobie włącza jak w TOP GUN :wink:
A na serio to czasem nie od interkomu co by pilota słyszał? Inni może mają wbudowane w kask, a on tak woli.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez wiechu100 » poniedziałek, 16 lut 2015, 20:24

adamlen napisał(a):
wiechu100 napisał(a):A ktos wie co za sluchawki w uszach mial np Ostberg w uszach ? Czy to czasem nie jakies dojscie do splitow...?


Muzykę sobie włącza jak w TOP GUN :wink:
A na serio to czasem nie od interkomu co by pilota słyszał? Inni może mają wbudowane w kask, a on tak woli.

Napewno nie od interkomu. Nagle stwierdzil (po paru latach startow) jak i jeszcze chyba ktos takie mial, ze woli w ten sposob?
Avatar użytkownika
wiechu100
N3
 
Posty: 399
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2010, 12:23

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 16 lut 2015, 20:33

adamlen napisał(a):
wiechu100 napisał(a):A ktos wie co za sluchawki w uszach mial np Ostberg w uszach ? Czy to czasem nie jakies dojscie do splitow...?
Muzykę sobie włącza jak w TOP GUN :wink
Proszę nie obrażać jednego z moich ulubionych filmów - muzykę puszczał sobie łepek w Żelaznym Orle :wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 16 lut 2015, 20:42

Nawet Kosciuszko w relacji Polsatu rozkminial co to moga byc za sluchawki, ale nic nie wymyslil.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Cairo » poniedziałek, 16 lut 2015, 20:45

Moim zdaniem to słuchawki od interkomu (jest to tylko moje zdanie nie poparte niczym :) )
www.cairo.com.pl - części do samochodów marki Honda - Kraków
Avatar użytkownika
Cairo
N2
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela, 9 gru 2007, 13:05

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez adamlen » poniedziałek, 16 lut 2015, 21:54

Mad Max napisał(a):Proszę nie obrażać jednego z moich ulubionych filmów - muzykę puszczał sobie łepek w Żelaznym Orle :wink:

A być może i tak, dawno to oglądałem, ale idealnie mi się skojarzyło z kwestią słuchawek. :)


Nadal uważam, że to interkom. Na pewno Mikkelsen też takie używał w zeszłym sezonie a może i dalej używa. Pewnie kwestia gustu. Podobno dużo lepiej tłumią dźwięki z auta, drogi itp.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Zepter » poniedziałek, 16 lut 2015, 22:37

Jak od intercomu jak od intercomu mieli inne słuchawki? Kościuszko powiedział też, że nigdy takich nie widział.
TDI - Ten Dym Ignoruj ;-]
Avatar użytkownika
Zepter
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 22:00
Lokalizacja: Węgrów

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez TomMaz » poniedziałek, 16 lut 2015, 22:41

Zepter napisał(a):Jak od intercomu jak od intercomu mieli inne słuchawki? Kościuszko powiedział też, że nigdy takich nie widział.


Kościuszko jak zobaczył nalepki oznaczające czy załoga jedzie z kolcami czy bez na Monte to też nie widział co oznacza jedna czarna kreska na niej...
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Cairo » poniedziałek, 16 lut 2015, 22:43

Zepter napisał(a):Jak od intercomu jak od intercomu mieli inne słuchawki? Kościuszko powiedział też, że nigdy takich nie widział.

Każdy lepszy kask ma wbudowane słuchawki wiec mieli inne też. Kosciuszko mógł nie widzieć, to o niczym nie świadczy. Jakby powiedział konkretnie do czego są to by bylo wiarygodne a jak nie wiedział to wcale nie znaczy ze nie są od interkomu.
www.cairo.com.pl - części do samochodów marki Honda - Kraków
Avatar użytkownika
Cairo
N2
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela, 9 gru 2007, 13:05

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Kajtofan » poniedziałek, 16 lut 2015, 22:50

No jasne, że to słuchawki od interkomu.
Wypadałoby słyszeć opis podczas jazdy, nie?
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Witcher1990 » wtorek, 17 lut 2015, 10:21

chyba interkom, w jednym z magazynów wrc był o tym artykuł. Jeśli znajdę go w tych które mam przy sobie to postaram się poszukać wieczorem
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości