Rallye de France-Alsace

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez GrzegorzChyla » czwartek, 9 paź 2014, 08:54

madman napisał(a):A ja tak z innej paki - dlaczego na rajdach we Francji, rajdówki nie mają tablic, a zastępuje je numer startowy? Cóż to za przepisy? Właśnie patrzę, że nawet Fiesta Roberta nie miała tablicy z przodu.


Bo się dogadali z ichnim wydziałem komunikacji.

Z ciekawości sprawdziłem w regulaminie:
http://www.rallyedefrance.com/download/ ... ION_VD.pdf

6/2 Competition numbers
[...]
Following the requirement of the French traffic rules regarding the identification of the rally cars
(decret n°2012-312 from 5/03/2012 which modifies the article R.411-29 of French traffic rules and
the laws of 14 & 28/03/2012) identification of all rally cars will be by two numbers (210mm x 140mm)
to be fixed at the front and the rear of the car as supplied by the organizer of the rally.
The identification number is the same as the competitor N° for the rally. It is valid only during the
rally and on the rally itinerary.
These two numbers must be used in place of the usual registration plates which must be removed
or concealed.
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów


Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez jacko » piątek, 6 lut 2015, 11:29

tak jak sie wszyscy sie spodziewali przeniesiony na Korsyke na 1-4 pazdziernika, ERC bedzie 5-7 listopada
http://www.irallylive.com/ir_news.htm?00007892&10
troche szkoda bo do Alzacji byl szybki dojazd, na Korsyke to juz wieksza logistyka potrzebna.. francuski "klon" niemiec mial ta przewage, ze nie bylo potrzeby kupowania zadnych rally passow
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez TomMaz » piątek, 6 lut 2015, 12:24

Wielu ludzi nie lubi Alzacji, ja się cieszę żę będzie Korsyka, trasy znacznie ciekawsze. Powinno to też premiować Kubice z dwóch powodów. Po pierwsze drogi dużo bardziej zbliżone do tego co jeździł w czsach F1 we włoskich rajdach oraz na Monte, po drugie wszyscy będą robić opis praktycznie od zera.

Trzeba tylko uważać żęby nie skończyć tak https://www.youtube.com/watch?v=qXj-T8AOYuk

Lub tak https://www.youtube.com/watch?v=uMhSiKG6wfs ...
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez s1quattro » piątek, 6 lut 2015, 14:57

jacko napisał(a):tak jak sie wszyscy sie spodziewali przeniesiony na Korsyke na 1-4 pazdziernika, ERC bedzie 5-7 listopada
http://www.irallylive.com/ir_news.htm?00007892&10
troche szkoda bo do Alzacji byl szybki dojazd, na Korsyke to juz wieksza logistyka potrzebna.. francuski "klon" niemiec mial ta przewage, ze nie bylo potrzeby kupowania zadnych rally passow

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Odwiedziłem w zeszłym roku Tour De Corse i wyjazd uważam za fantastyczny. 5 dni na Korsyce kosztowało mnie 1700 zł. Oglądać rajdówki w tym urokliwym miejscu, na prawdę bezcenne. Porównując Alzację, jak mówisz "klon" Niemiec, wypada ona na prawdę blado. Świetny rajd, mili ludzie a cała otoczka, po prostu trzeba zobaczyć :) Przeniesienie Rajdu Francji na Korsykę to wspaniała wiadomość :) Rally passów na Korsyce nie było a pewna miła policjantka była nawet skłonna wpuścić miłych kibiców z polski na trwający odcinek ;)
Obama: W takich chwilach wszyscy jesteśmy rajdowcami :D
Avatar użytkownika
s1quattro
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): czwartek, 15 paź 2009, 14:30
Lokalizacja: Salmopol

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez filantrop » piątek, 6 lut 2015, 15:28

a mógłbyś tak orientacyjne podać koszty paliwa/lotu, promu, wypożyczenia auta, noclegów itp w zależności od tego w jakiej konfiguracji to realizowałeś. jeżeli jechałeś autem to w ile osób?
filantrop
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): niedziela, 29 lip 2007, 11:31
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez s1quattro » piątek, 6 lut 2015, 15:53

300 euro prom w obie strony za cztery osoby wraz z samochodem, ubezpieczenie 90 zł za cztery osoby z samochodem. Nocleg 20 euro za osobę za dobę bez wyżywienia, jedzenie własne. 1260 km do livorno, potem prom do Bastii następnie ok 150 km do Ajaccio. Nie pamiętam ile km zrobiliśmy na miejscu ale jazda na Korsyce wymaga dużo czasu. Cudem jest osiągnięcie cywilnym autem średniej na poziomie 40 km/h. Wszystkie tematy załatwiałem przez znajomą w biurze podróży.
Obama: W takich chwilach wszyscy jesteśmy rajdowcami :D
Avatar użytkownika
s1quattro
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): czwartek, 15 paź 2009, 14:30
Lokalizacja: Salmopol

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez jacko » piątek, 6 lut 2015, 16:01

s1quattro napisał(a):Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Odwiedziłem w zeszłym roku Tour De Corse i wyjazd uważam za fantastyczny. 5 dni na Korsyce kosztowało mnie 1700 zł. Oglądać rajdówki w tym urokliwym miejscu, na prawdę bezcenne. Porównując Alzację, jak mówisz "klon" Niemiec, wypada ona na prawdę blado. Świetny rajd, mili ludzie a cała otoczka, po prostu trzeba zobaczyć :) Przeniesienie Rajdu Francji na Korsykę to wspaniała wiadomość :) Rally passów na Korsyce nie było a pewna miła policjantka była nawet skłonna wpuścić miłych kibiców z polski na trwający odcinek ;)


do strasburga wsiadam w auto i jestem autobaną na miejscu w 8 godzin :)
ale aż na na korsyke i do tego prom ? od tego sa wypozyczalnie aut na miejscu ;)

taka wyspa to fajnie miejsce na wakacje przy okazji ale to juz pewnie bym wybrał sardynie, w pazdzierniku moze nie byc juz na korsyce tak ciepło
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez s1quattro » piątek, 6 lut 2015, 16:33

jacko napisał(a):
s1quattro napisał(a):Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Odwiedziłem w zeszłym roku Tour De Corse i wyjazd uważam za fantastyczny. 5 dni na Korsyce kosztowało mnie 1700 zł. Oglądać rajdówki w tym urokliwym miejscu, na prawdę bezcenne. Porównując Alzację, jak mówisz "klon" Niemiec, wypada ona na prawdę blado. Świetny rajd, mili ludzie a cała otoczka, po prostu trzeba zobaczyć :) Przeniesienie Rajdu Francji na Korsykę to wspaniała wiadomość :) Rally passów na Korsyce nie było a pewna miła policjantka była nawet skłonna wpuścić miłych kibiców z polski na trwający odcinek ;)


do strasburga wsiadam w auto i jestem autobaną na miejscu w 8 godzin :)
ale aż na na korsyke i do tego prom ? od tego sa wypozyczalnie aut na miejscu ;)

taka wyspa to fajnie miejsce na wakacje przy okazji ale to już pewnie bym wybrał sardynie, w pazdzierniku moze nie byc juz na korsyce tak ciepło


Widzę, że mądrzejszy od kury. za następną tego typu odzywkę będzie ostrzeżenie. żółtodziób.Wypożyczalnie auta? Prześledź sobie połączenia lotnicze. Nie jest ciepło? Popatrz na prognozę pogody. Za 8 godzin? Widzę, że masz ferrari. Miałeś szansę na pomoc ale skoro jesteś tako światowy i bystry to śmigaj na Sardynię albo gdziekolwiek. i za tego typu odzywkę też. żółtodziób. Poza tym nazwy wysp piszemy z wielkiej litery a i jest coś takiego jak polskie znaki.
Obama: W takich chwilach wszyscy jesteśmy rajdowcami :D
Avatar użytkownika
s1quattro
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): czwartek, 15 paź 2009, 14:30
Lokalizacja: Salmopol

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez jacko » piątek, 6 lut 2015, 16:47

s1quattro napisał(a):
jacko napisał(a):
s1quattro napisał(a):Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Odwiedziłem w zeszłym roku Tour De Corse i wyjazd uważam za fantastyczny. 5 dni na Korsyce kosztowało mnie 1700 zł. Oglądać rajdówki w tym urokliwym miejscu, na prawdę bezcenne. Porównując Alzację, jak mówisz "klon" Niemiec, wypada ona na prawdę blado. Świetny rajd, mili ludzie a cała otoczka, po prostu trzeba zobaczyć :) Przeniesienie Rajdu Francji na Korsykę to wspaniała wiadomość :) Rally passów na Korsyce nie było a pewna miła policjantka była nawet skłonna wpuścić miłych kibiców z polski na trwający odcinek ;)


do strasburga wsiadam w auto i jestem autobaną na miejscu w 8 godzin :)
ale aż na na korsyke i do tego prom ? od tego sa wypozyczalnie aut na miejscu ;)

taka wyspa to fajnie miejsce na wakacje przy okazji ale to już pewnie bym wybrał sardynie, w pazdzierniku moze nie byc juz na korsyce tak ciepło


Widzę, że mądrzejszy od kury.Wypożyczalnie auta? Prześledź sobie połączenia lotnicze. Nie jest ciepło? Popatrz na prognozę pogody. Za 8 godzin? Widzę, że masz ferrari. Miałeś szansę na pomoc ale skoro jesteś tako światowy i bystry to śmigaj na Sardynię albo gdziekolwiek. Poza tym nazwy wysp piszemy z wielkiej litery a i jest coś takiego jak polskie znaki.


coś kolega się nie wyspał :D raczej bardziej wygodny niz swiatowy, siedzenie po 20 godzin w aucie to raczej sadomaso, dlatego wlasnie m.in. z uwagi na polaczenia lotnicze sardynia jest lepsza, ale niestety wymaga w wiekszosci przesiadki dla tanich linii, no coz nie moja wina, ze akurat mieszkam blisko autobany, a pogoda na sardyni w czerwcu jest o wiele lepsza niz w pazdzierniku na korsyce
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez makki » piątek, 6 lut 2015, 16:56

jacko napisał(a):
s1quattro napisał(a):Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Odwiedziłem w zeszłym roku Tour De Corse i wyjazd uważam za fantastyczny. 5 dni na Korsyce kosztowało mnie 1700 zł. Oglądać rajdówki w tym urokliwym miejscu, na prawdę bezcenne. Porównując Alzację, jak mówisz "klon" Niemiec, wypada ona na prawdę blado. Świetny rajd, mili ludzie a cała otoczka, po prostu trzeba zobaczyć :) Przeniesienie Rajdu Francji na Korsykę to wspaniała wiadomość :) Rally passów na Korsyce nie było a pewna miła policjantka była nawet skłonna wpuścić miłych kibiców z polski na trwający odcinek ;)


do strasburga wsiadam w auto i jestem autobaną na miejscu w 8 godzin :)
ale aż na na korsyke i do tego prom ? od tego sa wypozyczalnie aut na miejscu ;)

taka wyspa to fajnie miejsce na wakacje przy okazji ale to juz pewnie bym wybrał sardynie, w pazdzierniku moze nie byc juz na korsyce tak ciepło


jacko - masz rację na wakacje lepsza jest Sardynia. Jednak Korsyka jest jedyna w swoim rodzaju: wysokie dzikie góry, morze, piękne widok, bardzo kręte drogi, przesympatyczni mieszkańcy, smaczne jedzenie (ryby) i niezłe piwo z kasztanów. Byłem tam na rajdzie 7x i z wielką radością tam wrócę w 2015 roku. Jeżeli obawiasz się poznania nowego zupełnie innego kraju to może WRC wróci do Alzacji, ale ja nie będę na to czekał. Alzacja w porównaniu do Korsyki jest nudna.
makki
N2
 
Posty: 161
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 15:20

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez s1quattro » piątek, 6 lut 2015, 17:03

makki napisał(a):
jacko napisał(a):
s1quattro napisał(a):Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Odwiedziłem w zeszłym roku Tour De Corse i wyjazd uważam za fantastyczny. 5 dni na Korsyce kosztowało mnie 1700 zł. Oglądać rajdówki w tym urokliwym miejscu, na prawdę bezcenne. Porównując Alzację, jak mówisz "klon" Niemiec, wypada ona na prawdę blado. Świetny rajd, mili ludzie a cała otoczka, po prostu trzeba zobaczyć :) Przeniesienie Rajdu Francji na Korsykę to wspaniała wiadomość :) Rally passów na Korsyce nie było a pewna miła policjantka była nawet skłonna wpuścić miłych kibiców z polski na trwający odcinek ;)


do strasburga wsiadam w auto i jestem autobaną na miejscu w 8 godzin :)
ale aż na na korsyke i do tego prom ? od tego sa wypozyczalnie aut na miejscu ;)

taka wyspa to fajnie miejsce na wakacje przy okazji ale to juz pewnie bym wybrał sardynie, w pazdzierniku moze nie byc juz na korsyce tak ciepło


jacko - masz rację na wakacje lepsza jest Sardynia. Jednak Korsyka jest jedyna w swoim rodzaju: wysokie dzikie góry, morze, piękne widok, bardzo kręte drogi, przesympatyczni mieszkańcy, smaczne jedzenie (ryby) i niezłe piwo z kasztanów. Byłem tam na rajdzie 7x i z wielką radością tam wrócę w 2015 roku. Jeżeli obawiasz się poznania nowego zupełnie innego kraju to może WRC wróci do Alzacji, ale ja nie będę na to czekał. Alzacja w porównaniu do Korsyki jest nudna.

No więc w końcu ktoś na poziomie :) Problemem i głównym zainteresowaniem każdego forumowicza powinno być ,żeby przede wszystkim sam trzymał poziom i jak na razie to nie wymiatasz mówiąc delikatnie. żółtodziób. Do zobaczenia na Tour de Corse :) Aha jacko, podaj mi które tanie linie latają na Korsykę, czekam :) To nie jest forum turystyczne. żółtodziób
Obama: W takich chwilach wszyscy jesteśmy rajdowcami :D
Avatar użytkownika
s1quattro
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): czwartek, 15 paź 2009, 14:30
Lokalizacja: Salmopol

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez jacko » piątek, 6 lut 2015, 18:06

makki napisał(a):jacko - masz rację na wakacje lepsza jest Sardynia. Jednak Korsyka jest jedyna w swoim rodzaju: wysokie dzikie góry, morze, piękne widok, bardzo kręte drogi, przesympatyczni mieszkańcy, smaczne jedzenie (ryby) i niezłe piwo z kasztanów. Byłem tam na rajdzie 7x i z wielką radością tam wrócę w 2015 roku. Jeżeli obawiasz się poznania nowego zupełnie innego kraju to może WRC wróci do Alzacji, ale ja nie będę na to czekał. Alzacja w porównaniu do Korsyki jest nudna.


ja niestety taki nieswiatowy jak s1quattro za odpowiedzi na zaczepki również będą ostrzeżenia. Prośba, żeby takie rzeczy zgłaszać do mnie, bo karane będą obie strony konfliktu. żółodziób. i nie byłem na Korsyce, ale na pewno Korsyka jest swietna, ale z drugiej strony to "tylko" rajd asfaltowy, a wakacje mozna spedzic jak zauwazyles na pobliskiej sardynii albo majorce, gdzie o wiele łatwiej sie dostac,
na taki trip jak 20h autem to chyba tylko bym sie poswiecil na rajd finlandii, takich hop jak tam nie ma nigdzie indizej, na korsyke mozna sie dostac tanimi liniami w rozsadnej cenie, ale z przesiadkami w innym miescie, a to juz za wygodnie nie jest, tutaj przyklad z wawy
http://www.fly4free.pl/tanie-loty-na-ko ... -warszawy/
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez czarnyolek » piątek, 6 lut 2015, 22:34

Czyli najlepiej jechać na Sardynię, żeby obejrzeć rajd rozgrywający się na Korsyce.
Avatar użytkownika
czarnyolek
N3
 
Posty: 293
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sty 2013, 20:43

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez wiechu100 » sobota, 7 lut 2015, 00:57

czarnyolek napisał(a):Czyli najlepiej jechać na Sardynię, żeby obejrzeć rajd rozgrywający się na Korsyce.

I przy okazji masz wakacje w pakiecie ;)
Co do samego rajdu, to Korsyka jest klasykiem, pieknym i ciekawym rajdem. Alzacja to niestety powiewa troche nuda jesli chodzi o odcinki a i pogoda nie rozpieszczala.
Avatar użytkownika
wiechu100
N3
 
Posty: 399
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2010, 12:23

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez gregortest » sobota, 7 lut 2015, 08:24

Kolega S1quattro ma rację - jeżeli chodzi o wypad na RMŚ na tą wyspę.
Korsyka jest bajkowa, jeżeli chodzi o oglądarę i samych mieszkańców.
Poza tym jest taniej niż na Sardynii.
Ja śmigałem na Milano - Genovę - i tam promem.
Najmniej km, ale najdroższa trasa.
Aha i o niemcach zapomnijcie ,że utrzymacie średnią powyżej 100km/h.
Jest coraz gorzej, a bedzie po wakacjach od metra remontów.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron