Dakar 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Dakar 2015

Postprzez Witcher1990 » wtorek, 13 sty 2015, 16:48

Hołek, co za dzik... Na prawdę ma facet jaja ze stali...
Tak na prawdę to jeszcze wszystko się tam może wydarzyć wcale niekoniecznie z powodu typowego błądu zawodnika. Nasser mocno ciśnie co przekłada się na zużycie sprzętu większe niż u innych zawodników więc kto wie czy dojedzie do końca?
edit
naszło mnie jeszcze jedno- Yazeed był brany pod uwagę jako kierowca kktóry w swoim debucie może zrobić dużą niespodziankę w Dakarze. Natomiast zastanawiam się czy jedzie "fair" to jest to o czym wiele razy mówił Hołek i Sonik - pomoc kibiców, niedozwolone serwisy itp. Oczywiście on musi być mega szybki ale nie chce mi się wierzyć, że nawet pomimo worka kasy, tysiącu km w wrc i cross country jedzie na pudło w pierwszym starcie gdzie Sainz, Roma, Nasser, Hołek, Peterhansel i inni zjedli na tym zęby...
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00


Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » wtorek, 13 sty 2015, 19:16

MINI niby czarne, ale mają kolorowe wstawi, zgodnie z niektórymi barwami i smakami puszek napoju Monster.

Hołek ma szanse na TOP3, natomiast dobrze zeby dojechał w TOP 5
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez ZbyszekChaosu » wtorek, 13 sty 2015, 22:00

Hołowczyc od początku jechał ostrożnie- stąd gorsze czasy. Pokazywał w poprzednich latach, że stać go na wygrywanie etapów ale jakoś mu się to nie opłaciło.
Tymczasem do mety coraz bliżej...
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » wtorek, 13 sty 2015, 23:11

ZbyszekChaosu napisał(a):Hołowczyc od początku jechał ostrożnie- stąd gorsze czasy. Pokazywał w poprzednich latach, że stać go na wygrywanie etapów ale jakoś mu się to nie opłaciło.
Tymczasem do mety coraz bliżej...


Jeden wygrany etap na 9 startów w Dakarze to niewątpliwie sukces, ale nie uprawnia do myślenia o wygraniu Dakaru czy byciu w TOP3.
Hołek to chyba wie, nie wiem czy brak mu pewnych umiejętności w Cross Country czy po prostu z pewnych względów to już nie ten czas, żeby jechać jak wariat :) Szkoda tylko tych perturbacji z pilotami, bo jeżeli szykujesz sie do czegoś na 100%, a dają Ci byle kogo, to już na starcie Twóje chęci są nadszarpnięte, a Hołek jezdził ze znakomitymi pilotami, w tym Palmeiro i Zhilcov to były jakies słabe osoby trzecie z X-Raidu.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez seal » środa, 14 sty 2015, 09:31

Macie wiedzę na temat waypointów? W czasie rajdu nie spotkałem się, żeby je tv pokazywała, a i w internecie ciężko znaleźć ich opis.
Czy działają one w sposób podobny, jak np. w biegach na orientację, gdzie zawodnik stempluje kartę startową na punktach kontrolnych,
w jaki sposób zawodnicy mają je oznaczone w roadbooku i jak wygląda procedura ich potwierdzania?
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Dakar 2015

Postprzez iceman150 » środa, 14 sty 2015, 09:50

Wczoraj pokazywali jak przybijali pieczątki na waypointach. Jednak tradycyjne środki są najlepsze :)
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » środa, 14 sty 2015, 17:23

Przybijali na rękawie od ubrania motocyklisty, choc kilka dni wczesniej widzialem na trasie drogę którą ograniczały żólte chorągiewki i taśmy, taki pasek ciągnący się przez kawałek drogi, myślałem ze tym fragmentem drogi trzeba przejechać i wtedy jakoś w elektronice jest to odznaczane.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez seal » środa, 14 sty 2015, 18:34

iceman150 napisał(a):Wczoraj pokazywali jak przybijali pieczątki na waypointach. Jednak tradycyjne środki są najlepsze :)

Ale wszystko odbywało się na otwartym teren z grupą osób, więc ciężko takiego miejsca nie dostrzec. Często natomiast grupy zawodników krążą i błądzą w rejonie waypointów.
Sami zawodnicy często się wypowiadali że przejeżdżali obok punktu i nie mogli do dostrzec, np. wczorajsza wypowiedź Hołka:
"Niestety ponownie straciliśmy sporo cennych minut na szukaniu jednego z waypointów. Musieliśmy go minąć zaledwie o kilka metrów, bo po kilkunastu minutach szukania odnaleźliśmy go praktycznie w miejscu, gdzie byliśmy na początku. Pocieszające jest tylko to, że z wyjątkiem Naniego i Nassera, cała czołówka miała ten sam problem."
Więc jak by to było tak jak na relacji to nie byłoby takich problemów.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » środa, 14 sty 2015, 19:52

seal napisał(a):
iceman150 napisał(a):Wczoraj pokazywali jak przybijali pieczątki na waypointach. Jednak tradycyjne środki są najlepsze :)

Ale wszystko odbywało się na otwartym teren z grupą osób, więc ciężko takiego miejsca nie dostrzec. Często natomiast grupy zawodników krążą i błądzą w rejonie waypointów.
Sami zawodnicy często się wypowiadali że przejeżdżali obok punktu i nie mogli do dostrzec, np. wczorajsza wypowiedź Hołka:
"Niestety ponownie straciliśmy sporo cennych minut na szukaniu jednego z waypointów. Musieliśmy go minąć zaledwie o kilka metrów, bo po kilkunastu minutach szukania odnaleźliśmy go praktycznie w miejscu, gdzie byliśmy na początku. Pocieszające jest tylko to, że z wyjątkiem Naniego i Nassera, cała czołówka miała ten sam problem."
Więc jak by to było tak jak na relacji to nie byłoby takich problemów.


Ja wczoraj w eurosport widziałem, ze gość ledwo zatrzymuje motocykl, a z obsługi ktoś mu bije pieczątke na przedramieniu, natomiast tak jak mówie, kilkakrotnie w relacjach widziałem szpaler z żółtych słupków i taśm, i myslalem ze to są te waypointy.

Rafał błagam CIę, wytrzymaj i przywież nam zwycięstwo. Quad Casale się skończył.

Trzymam kciuki! I Wy wszyscy trzymajcie
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez seal » środa, 14 sty 2015, 20:05

Widać zbyt trywialna jest to tematyka i Eurosport nie rozwodzi się nad nią.
Co do rywalizacji to masakra jest. Bałem się o masowe awarie elektryki po solance.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Dakar 2015

Postprzez iceman150 » środa, 14 sty 2015, 20:35

Rafał jedziesz z nimi :) Szczęście jest po twojej stronie.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Dakar 2015

Postprzez GrzegorzChyla » środa, 14 sty 2015, 21:36

DonCorrado napisał(a):Ja wczoraj w eurosport widziałem, ze gość ledwo zatrzymuje motocykl, a z obsługi ktoś mu bije pieczątke na przedramieniu, natomiast tak jak mówie, kilkakrotnie w relacjach widziałem szpaler z żółtych słupków i taśm, i myslalem ze to są te waypointy.

w wynikach online są rozróżnione dwa rodzaje punktów: CP i WP.
Przypuszczam, że ten z pieczątką to był właśnie CP, a WP są tylko wirtualne, w GPS-ie.
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Re: Dakar 2015

Postprzez kszekosz » czwartek, 15 sty 2015, 17:45

Hołek prawdopodobnie będzie na pudle!!!

Yazeed Al Rajhi nie jedzie dalej
Avatar użytkownika
kszekosz
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota, 15 lut 2014, 16:22
Lokalizacja: Rębiska/Gdynia

Re: Dakar 2015

Postprzez Zepter » czwartek, 15 sty 2015, 17:58

Jazda taktyczna czasem popłaca.... czasem wolniej znaczy lepiej.
TDI - Ten Dym Ignoruj ;-]
Avatar użytkownika
Zepter
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 22:00
Lokalizacja: Węgrów

Re: Dakar 2015

Postprzez seal » czwartek, 15 sty 2015, 19:35

Ale Yazeed szkoda. Prze kozak z niego, poza tym pozytywnie zakręcony :-)
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości