Dakar 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » środa, 31 gru 2014, 13:08

Za kilka dni rusza Dakar, bardzo dobrze obsadzony w tym roku wg mnie. Niektórzy jeszcze mocniejsi niż rok team, a do tego doszli nowi, ciekawe jak to będzie wyglądać. Pomimo, że licze ze obejdzie sie bez "kwasu" to znajac Dakar i francuzów na pewno cos ustalą przy zielonym stoliku jezeli sytuacja bedzie tego wymagac :), tak jest co rok niestety.
Licze na spory progres Marka Dąbrowskiego, ktory do momentu potęznych poturbować na motorze był wg mnie najlepszym polskim dakarowcem mierzącym bardzo wysoko, teraz pomimo ze Jacek Czachor mnie troche irytowal, i wzbudzał nawet tutaj na forum burzliwe dyskusje jego "kapitanskim" podejsciem do Dakaru, tworza wg mnie na prawde super zaloge razem w tej Toyocie. Jezeli chodzi o Hołka to cudow bym sie nie spodziewal, jest bardzo wysoko, ale pomimo ze nie siedzialem w samochodzie rajdowym to wg mnie oprocz dobrego samochodu i umiejetnosci trzeba byc szalencem zeby wygrywac takie rajdy, choc samochod to na pewno nie takie ryzyko jak motocykl czy quad. Rafał Sonik super sie angazuje i laczy naszych w jeden zespol, jest mocny ale tez wg mnie regularnoscia nie wygrywa sie Dakaru, moze tak sie zdarzyc tylko majac łut szczescia przy pechu innych. Zycze powodzenia i bede sledzil z zainteresowaniem.
Szkoda ze Laskawiec nie jedzie, po raz kolejny brak budzetu z tego co czytalem, kiedys zrobil wynik ale motorsport jest bardzo drogi niestety.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31


Re: Dakar 2015

Postprzez Marko Rally » piątek, 2 sty 2015, 21:49

"trzeba byc szalencem zeby wygrywac takie rajdy"
Dokładnie tak. Rozsądny mężczyzna w tym wieku siedzi w domu i bawi wnuki :wink: :D Mam na myśli Hołka, bo jemu kibicuję najbardziej. Oczywiście tam gdzie są Polacy tam jestem duchem kibica zawsze z nimi.
Moje zdanie na początek rajdu, Dąbrowski z Czachorem pojadą na ukończenie rajdu, z tym że na względnie dobrej pozycji. Małysz pojedzie wszystko, czyli tyle ile potrafi. Krzysiu że tak powiem, zawalczy o zwycięstwo, bo jak nie teraz to kiedy. Na tym zakończę typowanie ponieważ w motocyklach jestem już cienki, a w quadach wcale mnie nie ma. Ale życzę Naszym zawodnikom zwycięstwa :)
Marko Rally
N3
 
Posty: 245
Dołączył(a): czwartek, 31 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Dakar 2015

Postprzez slivex » piątek, 2 sty 2015, 22:08

obsada jest mocna ale liczę na 3 polskie samochódy w pierwszej dziesiątce - hołek, małysz i kaczmarski, myślę, że sonik też napsuje krwi miejscowym
Avatar użytkownika
slivex
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: Dakar 2015

Postprzez Agrest » piątek, 2 sty 2015, 22:45

slivex napisał(a):obsada jest mocna ale liczę na 3 polskie samochódy w pierwszej dziesiątce - hołek, małysz i kaczmarski, myślę, że sonik też napsuje krwi miejscowym



Kaczmarski nie startuje, kontuzja kręgosłupa
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » piątek, 2 sty 2015, 22:52

Szkoda tez ze Czachor nagle wypadł, nie wiem co to za nowy pilot, mam nadzieje, ze da rade.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez andrew88 » piątek, 2 sty 2015, 22:59

Ja jestem ciekaw jak poradzi sobie nasza załoga w wadze ciężkiej dysponując Tatrą Jamal. Szkoda, że Lopraisowi nie dopuścili Królowej i musi startować MAN-em (ale mam nadzieję, że napsuje trochę krwi kierowcom Kamazów :D ).
Cieszy, że w rywalizacji pojawi się nowa ciężarówka http://www.renaultactueel.nl/2014/09/ma ... renault-k/ :)
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Dakar 2015

Postprzez Marko Rally » piątek, 2 sty 2015, 23:16

Trzymam kciuki :)
Marko Rally
N3
 
Posty: 245
Dołączył(a): czwartek, 31 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Dakar 2015

Postprzez Marko Rally » sobota, 3 sty 2015, 00:45

Waga ciężka, no cóż, pełen szacunek ale na dobry wynik nie ma co liczyć.
Marko Rally
N3
 
Posty: 245
Dołączył(a): czwartek, 31 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Dakar 2015

Postprzez Cairo » sobota, 3 sty 2015, 01:10

Bardzo proszę o pomoc, za diabła nie mogę na stronie Dakaru znaleźć harmonogramu odcinków oraz live timingu nie wiem czy jestem aż tak ograniczony, ale z godzinę już spędziłem nad szukaniem tego i nic.
www.cairo.com.pl - części do samochodów marki Honda - Kraków
Avatar użytkownika
Cairo
N2
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela, 9 gru 2007, 13:05

Re: Dakar 2015

Postprzez Kajtofan » sobota, 3 sty 2015, 01:29

Cairo napisał(a):Bardzo proszę o pomoc, za diabła nie mogę na stronie Dakaru znaleźć harmonogramu odcinków oraz live timingu nie wiem czy jestem aż tak ograniczony, ale z godzinę już spędziłem nad szukaniem tego i nic.

Mapka i harmonogram:
http://www.dakar.com/dakar/2015/us/route.html
Aktualny livetiming ruszy jak ruszy rajd.

A poza tym co tam się u Czachora podziało, że się wycofał?
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Dakar 2015

Postprzez Dani » sobota, 3 sty 2015, 01:32

Kajtofan napisał(a):
Cairo napisał(a):Bardzo proszę o pomoc, za diabła nie mogę na stronie Dakaru znaleźć harmonogramu odcinków oraz live timingu nie wiem czy jestem aż tak ograniczony, ale z godzinę już spędziłem nad szukaniem tego i nic.

Mapka i harmonogram:
http://www.dakar.com/dakar/2015/us/route.html
Aktualny livetiming ruszy jak ruszy rajd.

A poza tym co tam się u Czachora podziało, że się wycofał?

Problemy osobiste.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Dakar 2015

Postprzez TomMaz » sobota, 3 sty 2015, 02:14

Ja się zastanawiam czy Mini będą miały jakiekolwiek podejście do Peugeotów. Niby napęd tylko na jedną oś, 20KM mocy więcej ale wagowo to jest przepaść 620kg lżejsze. Raczej ktoś to przemyślał, więc jeśli te 2008 będą niezawodne i do tego kierowcy nic nie nawywijają to podium może być poza zasięgiem dla kogokolwiek w Mini. Oczywiście raczej mało realne żeby wszystkie 3 dojechały bez przygód, ale kto to wie.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Dakar 2015

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 3 sty 2015, 12:07

TomMaz napisał(a):Ja się zastanawiam czy Mini będą miały jakiekolwiek podejście do Peugeotów. Niby napęd tylko na jedną oś, 20KM mocy więcej ale wagowo to jest przepaść 620kg lżejsze. Raczej ktoś to przemyślał, więc jeśli te 2008 będą niezawodne i do tego kierowcy nic nie nawywijają to podium może być poza zasięgiem dla kogokolwiek w Mini. Oczywiście raczej mało realne żeby wszystkie 3 dojechały bez przygód, ale kto to wie.

Obawiam się, że żaden Peugeot nie dojedzie do mety bez dużych strat czasowych. Nie ze względu na awaryjność ale przez ten napęd.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Dakar 2015

Postprzez TomMaz » sobota, 3 sty 2015, 12:22

Jak usłyszałem że to nie ma 4x4 to się zdziwiłem, niby ciężko żeby się gdzieś nie zakopało, ale Oni twierdzą że tak to skonstruowali że świetnie jeździ w terernie i po piachu... I że różnica wagi rekompensuje brak 4x4. Zawsze myślałem że nic co nie ma 4 kół napędzanych nie poradzi sobie dobrze w terenie, w zapowiedziach ciągle pada określenie że napęd na 2 koła bardzo się rozwinął, cokolwiek to miałoby znaczyć. Myślę że poszło w to naprawdę dużo kasy, wsparcie fabryki i RedBulla, więc raczej nie mogli sobie pozwolić na wtopę z tym samochodem z powodu napędu, tym bardziej że mają tym jeździć przynajmniej 3 lata. W każdym razie na pewno będzie ciekawie, przynajmniej do pierwszej większej wydmy :P

Małysza SMG też będzie miało napęd na jedną oś, tylko że waży 170kg więcej od Peugeota, ale za to ma 60KM więcej. W zeszłym roku Sainz kręcił tym świetnie czasy aż się popsuł :) oczywiśćie to było na pierwszych etapach i mogli jeszcze nie dojechać do poważnych trudności terenowych.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Dakar 2015

Postprzez maciek127 » sobota, 3 sty 2015, 12:44

wiecie czy będzie jakaś relacja z Dakaru w TV ?
Zapraszam http://www.test.auto.pl/category/motorsport/
maciek127
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): wtorek, 8 paź 2013, 16:33

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron