Jänner Rallye 2015

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez iceman150 » poniedziałek, 15 gru 2014, 18:50

Ja pomimo że jestem nieco zawiedziony ilością błędów w tym roku to gorąco trzymam kciuki za roberta tak jak i trzymałem przez cały ten rok :)
Cieszmy się że mamy polaka w WRC, szkoda tylko że nie można go oglądać w polskiej telewizji.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26


Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez Motulski » środa, 17 gru 2014, 08:55

Macie do polecenia jakiś nocleg ?
W tym roku dużo już zajętych.
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez kremer » środa, 17 gru 2014, 13:20

http://www.rallye-oem.at/orm/nennliste_ ... e_2015.pdf

Rolnik Pech jest :D
Kubicy jeszcze nie :D
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez Mad Max » środa, 17 gru 2014, 13:59

iceman150 napisał(a):Ja pomimo że jestem nieco zawiedziony ilością błędów w tym roku to gorąco trzymam kciuki za roberta tak jak i trzymałem przez cały ten rok :)
Cieszmy się że mamy polaka w WRC, szkoda tylko że nie można go oglądać w polskiej telewizji.
Myślę ze spora większość tego forum podziela Twoje zdanie :wink:

O ile jestem spokojny o formę Kajta (bardziej mnie tylko zastanawia czy Fiesta nie padnie po drodze) o tyle bardzo ciekawi mnie występ szatana Łukjaniuka :twisted:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez Domson » środa, 17 gru 2014, 14:12

Mam nadzieję, że RK pojedzie DS3 R5 chociażby po to bo ciekawi mnie na co ten samochód stać w porównaniu do Fiesty R5 :D Tylko znowu nie wiadomo jak z tym systemem zmiany biegów, pewnie będzie musiał być znowu ten nienajlepszy model do ERC
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez TomMaz » środa, 17 gru 2014, 14:33

I jak zwykle jaki inny kierowca ma tyle dzwonów co Kubica... no ale jaki inny kierowca z takim doświadczeniem w rajdach jeździł w WRC i jeszcze miał pomysł żeby się podpinać tempem pod czołówkę itd. itp. Nie ma co już rozliczać RK za zeszły sezon i jego pomysł na naukę, trzeba patrzeć w przyszłość. Jak w tym roku nie będzie progresu "dzwonowego" przy podobnym tempie to wtedy chyba będzie trzeba pomyśleć o powrocie do wyścigów...

Lista Janner z dziś to pewnie zgłoszenia które były do 14.12. Niby organiator potwierdził że RK już jest na liście, więc oby był. Ciekawe tylko czym pojedzie, ma być niby R5 więc dużo opcji nie ma :) Pytanie jaką mu dorobią manetkę tym razem. Do tego chyba żaden zespół nie prosił o homolgację na manetkę do R5, więc ciekawe co to będzie.

Do tego czy to na pewno będzie R5, skoro dalej można jeździć RRC w ERC. Trochę dziwne, bo Janner ma być pewnie przetarciem przed Monte, tylko jednak R5 to nie WRC. Chyba że Kubica wróci do WRC2 za kirownicą R5 czego nikt się nie spodziewa :P

Jak Kajto myśli w tym sezonie o mistrzostwie to musi się spinać na Janner i wywieźć dużo punktów. Polski M-Sport też by się mógł przyłożyć bo ostatnimi czasy ich Fiesta sypała się prawie jak 208. Później jak pojawi się Fabia R5 to może się okazać że jest półkę wyżej od obecnych R5, a Kopecky to nie Wiegand. Oczywiście może się też okazać ze Fabia będzie słaba, ale chyba było info że na Barum Kopecky świetne czasy robił. Do tego ciekawe kto pojedzie 208 z Rally Academy...
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez Aaltonen » środa, 17 gru 2014, 15:08

Jeżeli Kubica wystartuje w Janner to na bank autem RRC. Będą mogli przetestować np. mechanizm zmiany biegów, jak również zachowanie auta.
Startowanie R5-ką jest kompletnie bez sensu z perspektywy przygotowań do Monte.
Avatar użytkownika
Aaltonen
N3
 
Posty: 373
Dołączył(a): środa, 10 kwi 2013, 11:52

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez canis » środa, 17 gru 2014, 17:19

Czymkolwiek nie pojedzie RK to raczej złoi Kajtka i będzie piekło na forum :P
canis
 
Posty: 15
Dołączył(a): wtorek, 8 kwi 2014, 11:00

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez Domson » środa, 17 gru 2014, 17:24

canis napisał(a):Czymkolwiek nie pojedzie RK to raczej złoi Kajtka i będzie piekło na forum :P


Chyba, że dostanie team orders od Lotosu żeby odebrać punkty innym, a nie KAjto :mrgreen:

A tak na serio to nie ma co podkręcać atmosfery, która i tak z pewnością będzie tutaj gorąca :twisted:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez munster » środa, 17 gru 2014, 18:02

Aaltonen napisał(a):Jeżeli Kubica wystartuje w Janner to na bank autem RRC. Będą mogli przetestować np. mechanizm zmiany biegów, jak również zachowanie auta.
Startowanie R5-ką jest kompletnie bez sensu z perspektywy przygotowań do Monte.

Na ta chwile w ERC nie beda mogly startowac auta RRC stad R5, poza tym w tym tygodniu moze sie to zmienic bo ma byc glosowanie w sprawie przedluzenia o rok 2015 startow RRC w ERC, wtedy raczej Robert pojawilby sie w RRC
munster
N1
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 21 mar 2012, 08:23

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez slivex » środa, 17 gru 2014, 18:21

na 2015 juz sa zatwierdzone RRC - mogą startować
Avatar użytkownika
slivex
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: warszawa

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez Carloz » środa, 17 gru 2014, 20:51

Można w 2015 jeździć w ME RRC autami. Miał być zakaz, ale przesunęli to na 2016.

Nie wiem jak ta skrzynia SADEV'a z R5, ale ogólnie zasada dołożenia systemu zmiany biegów powinna być zbliżona jak w WRC/RRC, więc powinno się coś takiego zastosować też do R5 auta.

Kto wie, jeśli się okaże, że się przeciągają rozmowy na nowy sezon, to może i Fiesta z A-Style może pójść w ruch. Zobaczymy wkrótce ;)
Karol Moździerz

http://www.PowrotRoberta.pl - Wyniki Rajdowe i Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 - Wszystko związane z RK i jego aktywnością sportową
Carloz
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 15:50
Lokalizacja: z internetów

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez andrew88 » środa, 17 gru 2014, 21:53

Czemu Lefebvre pojedzie ten rajd w Citroenie? Jak dobrze pamiętam nagrodą za wygranie ERC Junior miały być starty w 208 T16 (czy coś pomieszałem?). Kolejne rajdy to już będzie Peugeot, a tego rajdu akurat nagroda nie obejmuje?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez woocasch » czwartek, 18 gru 2014, 09:39

Nie jestem pewien czy było określone, że to będą starty w 208 T16, na szybko znalazłem takie coś:
"The winning driver will get the use of an R5 car for selected ERC events in 2015"
wisi to np. tutaj: http://www.fiaerc.com/uploads/files/doc ... p_2014.pdf
Określona jest tylko klasa samochodu i że będą to wybrane rundy ERC, czyli Jänner może nie być w tych wybranych to raz, a dwa może wybór padł na DS 3 R5, bo skoro w WRC2 będzie jeździł DSem to może aby nie mieszać w ERC też będzie korzystać z tego samego modelu.

Co do zakazu RRC to nie było tak, że Autoklub się walnął przy tłumaczeniu newsa, bo info było poprawione po kilku godzinach?

I na koniec sprawa "dokładania łopatek", wcześniej musiała być na to zgoda FIA zarówno dla Citroena jak i M-Sportu, jakoś nie było słychać aby była mowa o takich zgodach dla aut R5, więc bardziej logiczny wydaje się start w aucie RRC. Robert zna zarówno DSa jak i Fiestę. Dodatkowo RRC i WRC są niemal identyczne, więc jest to lepszy test przed Monte, niż jazda R5. Ale to i tak tylko gdybanie, bo Robert zaskakiwał już nas wielokrotnie więc nie zdziwię się, gdy okaże się, że RK zaliczy pełen sezon w Fieście z A-Style :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jänner Rallye 2015

Postprzez kremer » poniedziałek, 22 gru 2014, 12:43

Lista: http://www.rallye-oem.at/orm/nennliste_ ... e_2015.pdf

Miała być wieczorem, ale tak wydaje się ostateczna :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron