39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Puchar Polskiego Związku Motorowego

Moderator: SebaSTI

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez pagor » niedziela, 23 lis 2014, 21:53

Wiecie, jak tak patrzę na ten cały cyrk PZMotu ,to zaczynam twierdzić, że dla "działaczy" stale związanych z organizacją rajdów w RSMP i PPZM liczy się - pogonić naiwnego organizatora rajdu (automobilkluby), przytęperować zawodników, odsunąć kibiców i wydymać sponsorów po to żeby, zaliczyć darmowy wyjazd na koniec polski, wyspać się, najeść i zgarnąć dietę... Autentycznie, byłem zawodnikiem, byłem organizatorem, jestem kibicem - i nie widzę odrobiny "dobrej" woli żeby rajdy nie zdechły, o stagnacji nawet nie mówię, bo dla mnie to równia pochyła kończąca się mulistym dnem, jak spadniemy to dłuuugo będziemy się grzebać zanim zmieni się "kadra zarządzająca".
Zaczyna to wyglądać jak jakaś instytucja państwowa, której zadaniem jest klepnąć jakieś regulaminy wewnętrzne, kontrolować i nakładać kary - bo nie stosujecie się do NASZYCH przepisów...
Nie pozwolili odbyć honorowego startu zawodnikom z 3 ligi - bo niby dlaczego? Chyba płacili wpisowe?
Traktują safeciarzy jako mięso armatnie.
Mają gdzieś założenia organizatora, gdzie o której i jak ma się odbywać ceremonia.

Sponsorzy mają już dość, zawodnicy są zmęczeni, organizatorzy zaczynają się odwracać i zastanawiać jak zrobić coś z niczego i za darmo, ale żeby zarobić na diety i hotele.
Zlikwidowanie PPZM nie zabije rajdów okręgowych, ale jeśli regulaminy nie zostaną troszkę popuszczone, szczególnie jeśli chodzi o tańsze rajdowanie, to frekwencja sama zweryfikuje istnienie imprez zwanych rajdami samochodowymi. No chyba że pozostaną rajdy samochodowe turystyczne...
pagor
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2005, 19:51
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie


Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez bimber » niedziela, 23 lis 2014, 22:24

już wyjaśniam o co chodzi z panem Burdalskim.
na 3 pętle 2 razy dał się nam poznać jako frajer.
na 1 pętli zatrzymał się przy nas, i z mordą do safeciarza że za 20 minut rusza odcinek a mu ludzie chodzą drogą.
było to w miejscu gdzie nie było widać w góre odcinka, i problemem bardziej było że wcześniejszy safeciarz puszczał ludzi.
Safeciarz próbował się bronić to się zaczął drzeć po nim że to go nie obchodzi on tam stoi i to on tego ma pilnować.
Druga akcja po której już po prostu wyszła Burdalskiemu słoma z butów to 2 przejazd Bażanowic, jakieś 200 m poniżej dzwona Michaliny, Dohamowanie z dużej prędkości i skrzyżowanie w 90 stopni w lewo. Droga na wprost otaśmowana może z 5-6 taśmami i za taśmami my staliśmy. Patrzymy jedzie wielmożny pan Burdalski i wali na wprost zrywając wszystkie taśmy autem na dużej prędkości. Otwiera szybe idrze ryja po safeciarzu że ludzie stoją itd... ten mu na to że przecież stoimy za taśmami dopiero itd. Coś mu tam znów odpowiedział, po czym zaczęli wycofywać, sejfciarz do niego że pozrywali mu wszystkie taśmy, to usłyszał: "TO MASZ ZA KARE"
ja się pytam za jaką ... kare? za kare że się zgodził stać od samego świtu do późnego popołudnia żębyśmy my mogli sobie pooglądać rajd? z całym szacunkiem, ale jakby to chodziło o mnie, to bym zciągnął kamizelke dał wielmożnemu panu Burdalskiemu i powiedział żeby sobie sam tam stał, ale pewnie by się nie chciało , przecież pan Burdalski nie mógł wysiąść nawet z samochodu przed taśmą i mu powiedzieć co i jak, to gdzie by tam miał stać i marznąć. Żenada!~jak dla mnie frajerstwo na maksa, i mam nadzieje że kiedyś bede mógł mu to powiedzieć prosto w twarz!
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez TITISE » niedziela, 23 lis 2014, 22:43

Cały PZM-mot siedział przez całą Cieszynkę w Hotelu Gambit i się świetnie bawili a ile pili ;) Likwidacja RPP to ich największa porażka ale o tym przekonają się tak gdzieś po dwóch rajdach jak dalej będzie startowało w MP 35-40 załóg.
TITISE
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 21:38
Lokalizacja: Col de Turini

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez gregortest » niedziela, 23 lis 2014, 23:05

Patrzymy jedzie wielmożny pan Burdalski i wali na wprost zrywając wszystkie taśmy autem na dużej prędkości. Otwiera szybe idrze ryja po safeciarzu że ludzie stoją itd... ten mu na to że przecież stoimy za taśmami dopiero itd. Coś mu tam znów odpowiedział, po czym zaczęli wycofywać, sejfciarz do niego że pozrywali mu wszystkie taśmy, to usłyszał: "TO MASZ ZA KARE"

I w tym momencie powinien dostać kopa, w lusterko, ewentualnie w ryj, jak by wysiadł :mrgreen: .
Oczywiście powinieneś zdjąć, wcześniej kamizelkę :lol: .
Byłbyś kolejną osobą (chyba 4) od której by dostał w tamburyn.
Ale widocznie nic go to jeszcze nie nauczyło, a szkoda :)
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez lancerevo1 » niedziela, 23 lis 2014, 23:22

bimber napisał(a):już wyjaśniam o co chodzi z panem Burdalskim.
na 3 pętle 2 razy dał się nam poznać jako frajer.
na 1 pętli zatrzymał się przy nas, i z mordą do safeciarza że za 20 minut rusza odcinek a mu ludzie chodzą drogą.
było to w miejscu gdzie nie było widać w góre odcinka, i problemem bardziej było że wcześniejszy safeciarz puszczał ludzi.
Safeciarz próbował się bronić to się zaczął drzeć po nim że to go nie obchodzi on tam stoi i to on tego ma pilnować.
Druga akcja po której już po prostu wyszła Burdalskiemu słoma z butów to 2 przejazd Bażanowic, jakieś 200 m poniżej dzwona Michaliny, Dohamowanie z dużej prędkości i skrzyżowanie w 90 stopni w lewo. Droga na wprost otaśmowana może z 5-6 taśmami i za taśmami my staliśmy. Patrzymy jedzie wielmożny pan Burdalski i wali na wprost zrywając wszystkie taśmy autem na dużej prędkości. Otwiera szybe idrze ryja po safeciarzu że ludzie stoją itd... ten mu na to że przecież stoimy za taśmami dopiero itd. Coś mu tam znów odpowiedział, po czym zaczęli wycofywać, sejfciarz do niego że pozrywali mu wszystkie taśmy, to usłyszał: "TO MASZ ZA KARE"
ja się pytam za jaką ... kare? za kare że się zgodził stać od samego świtu do późnego popołudnia żębyśmy my mogli sobie pooglądać rajd? z całym szacunkiem, ale jakby to chodziło o mnie, to bym zciągnął kamizelke dał wielmożnemu panu Burdalskiemu i powiedział żeby sobie sam tam stał, ale pewnie by się nie chciało , przecież pan Burdalski nie mógł wysiąść nawet z samochodu przed taśmą i mu powiedzieć co i jak, to gdzie by tam miał stać i marznąć. Żenada!~jak dla mnie frajerstwo na maksa, i mam nadzieje że kiedyś bede mógł mu to powiedzieć prosto w twarz!

Nie rozumiem twojego wzburzenia, w tym miejscu kibice stali w sposób absolutnie debilny, spadanie na dużej szybkości i bardzo ślisko na dohamowaniu, (wiem co mówię startowałem) miejsce źle zabezpieczone i bardzo niebezpieczne więc reakcja Burdalskiego absolutnie uzasadniona, 20 minut przed startem niema czau na dyskusje, reakcja jak najbardziej uzasadniona. To że staliście na wprost dohamowania świadczy o totalnej głupocie, wielu zawodników mówiło po odcinku o tym miejscu i o ludziach tam stojących, raczej nie były to miłe słowa. pozdrawiam
lancerevo1
 
Posty: 23
Dołączył(a): wtorek, 1 sie 2006, 13:45

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez posejdon » niedziela, 23 lis 2014, 23:57

Nikt nie mówi, że było tam bezpiecznie i mogli bez problemu stać tam ludzie. Chodzi raczej o to, że sposób w jaki ww. pan się zachował uzmysławiając safeciarzowi to niebezpieczeństwo był nieodpowiedni. No jeżeli ten cytat z jego wypowiedzi jest prawdziwy to słowo "nieodpowiedni" też jest zbyt delikatny.
Nie widziałem tego człowieka nigdy wcześniej ale jak go pierwszy raz wczoraj zobaczyłem to pomyślałem "co to za chamski cwaniaczek?". Teraz już wiem, że to ważna szycha i jeśli cały PZMot składa się z takich członków to współczuję tym, którzy muszą się z nimi użerać przed i podczas zawodów...
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez sebaWRC » poniedziałek, 24 lis 2014, 00:02

bimber napisał(a):na 1 pętli zatrzymał się przy nas, i z mordą do safeciarza że za 20 minut rusza odcinek a mu ludzie chodzą drogą.
było to w miejscu gdzie nie było widać w góre odcinka, i problemem bardziej było że wcześniejszy safeciarz puszczał ludzi.
Safeciarz próbował się bronić to się zaczął drzeć po nim że to go nie obchodzi on tam stoi i to on tego ma pilnować.


Chyba staliśmy koło siebie kolego,jeśli mówisz o tej akcji zaraz przy mecie lotnej,Burdalski = mniej niż 0...jak taki kozak,niech sam zabezpiecza od samego rana i użera się z całą masą kibiców,którzy czasami też ignorują polecenia safeciarzy.
www.youtube.com/user/kajto13
www.facebook.com/DominikaMorkaPhotography
Avatar użytkownika
sebaWRC
A5
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:17
Lokalizacja: Strzelin

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 24 lis 2014, 02:45

Ci w tym PZM to i nie tylko to chyba nie do końca znaja sie na fizyce..... Chodzi mi o zabezpieczenie. Opisane wyżej spadanie ma małe pole wypadowe a dla wielu ludzi miejsce za taśmą to że można już stać. Paradoksalnie tam gdzie załogi jadą rytmem i wolno i jeśli ktoś wypadnie to ledwo ledwo to jest mega koperta. Co ...j? Ktoś tam myśli.
Pan Burdalski pokazał znów jak zrobić burdel (przypadek z nazwiskiem?) szczególnie że info do zawodników nie bardzo zostało dostarczone.
Do tego jego podejście do ludzi pokazuje stosunek całej tej bandy do wszystkiego. To że jest mało czasu i się kimś ważnym nie znaczy że ludzi można traktować jak bydło i niemal poniżać. Zrywając taśmy ten debil tylko dodał/utrudnił zadanie safety.
Z tego co wiem to specjalnie dla tego jaśnie Pana szukano auta bo jakimś tam on jechać nie będzie. Nosz ku....mać!
Co do tego czy można pisać czy nie to chyba nie do końca tak nie można. Najlepiej, owszem zostawić taki syf w środku środowiska, żeby nie robić złej opinii choć chyba już się nie da pogorszyć. Jednak nie bardzo można takie zachowanie tolerować.
Jeden safeciaż ponoć wcześniej "obraził" paru kolesi i od nich jeden po usłyszeniu że dostanie flaszke poszedł i dał kilka ciosów synkowi w kamizelce (z 50m było widać jak pluje krwią potem). Co ciekawe po tych ciosach koleś zaczął go nie wiem czy przepraszać czy co ale była graba i żółwik i jakieś jakby pouczenie i sorry jakieś było słychać. Wtf?
Drugie to najpierw dwóch kolesi potem grupka się przepychała co ciekawe nawet ci co chcieli rozdzielić i uspokoić (kumple bijących się) też oberwali.
Oczywiście co? Alkohol bo wszyscy byli podpici. Nie wiem ale Czesi się nawalą i wesoło a tu się nawalą i muszą się naparzać. Aż się chce powiedzieć jakie to polskie.
Na koniec zła wiadomość. W tym oku się jeszcze udało ale za rok już nie przejdzie. Jakaś pani wójt czy coś w tym stylu w Bażanowicach sobie ustaliła, że nie będzie żadnych rajdów tam. Zapomniała bidula to zgłosić wcześniej wyżej. Ale za rok ma ponoć już nie być zgody na OS.
Generalnie po takim rajdzie nie dziwię się mieszkańcom bo ilość błota miejscami zamieniła rajd w szutrowy. Bramki, bramy, płoty, mury itp były ubłocone do 1metra więc można się zdenerwować. Osobiście bym się cieszył i nawet z przyjemnością bym umył sobie ale tak jak mówię osobom nie zainteresowanym się nie dziwie.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez gutek88 » poniedziałek, 24 lis 2014, 16:34

gutek88
N1
 
Posty: 53
Dołączył(a): sobota, 6 mar 2010, 11:26

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez Yrtat » poniedziałek, 24 lis 2014, 16:40

Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 24 lis 2014, 16:51

gutek88 napisał(a):Który to ten Burdalski ?
http://barborkacieszynska.pl/BKStart/dsc04500.html
Na tym zdjęciu go nie ma

mowa o tym typie
http://i.ytimg.com/vi/68dX9t9g7Qc/maxresdefault.jpg
Piotr Burdalski - to jest koleś z ramienia PZM - delegat do spraw bezpieczeństwa - na wszystkich rajdach od kilku lat pełni tą funkcję - w WRC w Mikołajkach również - strasznie nadgorliwy , myślę że duża większość która "w miarę regularnie" jeździ na rajdy RSMP lub RPP miała z nim styczność - dyskusja z nim w trakcie rajdu jest taka sama jak z Policją... nie ma najmniejszego sensu - osobiście oceniam go w bardzo podobny sposób co większość przedmówców - robi dobrą robotę ale forma jej wykonywania jest żałosna.
Dorzucę tylko od siebie że testy fabryk przed rajdem Polskim w zakazanych strefach odbywały się za jego pozwoleniem (i o ile jest mi wiadome choć to informacja do końca nie sprawdzona, ludzie włąśnie od niego te testy organizowali).

bimber napisał(a):na 1 pętli zatrzymał się przy nas, i z mordą do safeciarza że za 20 minut rusza odcinek a mu ludzie chodzą drogą.
20 min przed startem odcinka zostałeś opierdzielony przez delegata do spraw bezpieczeństwa za to że chodzicie po odcinku i jesteś jeszcze zdziwiony ?? dobrze się czujesz ?? nas opierd**** a za mniejsze błachostki...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez gutek88 » poniedziałek, 24 lis 2014, 16:52

Yrtat napisał(a):
gutek88 napisał(a):Który to ten Burdalski ?

http://barborkacieszynska.pl/BKStart/dsc04500.html


Ja go tam nie widzę ale tu masz https://www.google.pl/search?q=piotr+bu ... B640%3B480

oraz https://www.youtube.com/watch?v=68dX9t9g7Qc


Dzięki.
gutek88
N1
 
Posty: 53
Dołączył(a): sobota, 6 mar 2010, 11:26

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez bimber » wtorek, 25 lis 2014, 00:20

Mad Max napisał(a):
gutek88 napisał(a):
bimber napisał(a):na 1 pętli zatrzymał się przy nas, i z mordą do safeciarza że za 20 minut rusza odcinek a mu ludzie chodzą drogą.
20 min przed startem odcinka zostałeś opierdzielony przez delegata do spraw bezpieczeństwa za to że chodzicie po odcinku i jesteś jeszcze zdziwiony ?? dobrze się czujesz ?? nas opierd**** a za mniejsze błachostki...


a czy ja gdzieś napisałem że ja zostałem opierdzielony za chodzenie po oesie? ;p
ja jestem właśnie z tych którzy się gotują widząc łażących za przeproszeniem debili między rajdówkami.
dodam jeszcze iż safeciarz, o którym pisałem w tej drugiej sytuacji mówił, że na rzeszowskim też miał jakieś ale do niego, a gdy ten mu powiedział że potrzebuje taśme żeby dodatkowo jeszcze otaśmować, Pan Burdalski zamknął szybe i odjechał bez słowa...

niestety dopóki tacy ludzie bedą tym sportem rządzić, to choćby nie wiem co nie ma co liczyć na poprawe...
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez woocasch » wtorek, 25 lis 2014, 08:44

Gdy czytam to co piszecie to aż mi się włos na głowie jeży i widzę, że "ważne osoby" mają non stop taką samą mentalność. Ładnych kilka lat wstecz pomagałem trochę przy organizacji KJSów i zdarzyło się też zabezpieczać jakiś rajd. Ale szybko powiedziałem dość, bo osoby robiące plany zabezpieczenia są zbyt często oderwane od rzeczywistości, nie słuchają i nie pomagają szeregowemu safeciarzowi tylko po nim jadą, jak w przykładzie powyżej. Cieszmy się, że dziwnym trafem mamy tyle szczęścia, że od dawna nie było tragicznego wypadku w polskich rajdach. Czesi przecież nie starają się gorzej w kwestiach zabezpieczeń, a co chwila u nich jest jakiś fatalny wypadek.

Tak sobie teraz myślę, że może jeżeli połączenie RSMP i RPP w 2015 dojdzie do skutku i Cieszyńska Barbórka nie będzie zaliczana do tego cyklu (ani żadnego innego) to może wyjdzie to tylko na dobre, lekkie poluzowanie regulaminu (haha sam w to nie wierzę) i może większy nacisk będzie na show. Oki koniec marzeń :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 39 Rajd Barbórka Cieszyńska 2013

Postprzez RallyMarco » wtorek, 25 lis 2014, 09:14

Jest 8 rund RSMP w przyszłym roku, cieszyńska barbórka się do nich nie wlicza- raczej pojedzie jako 3 liga
Brak rajdów = niedotlenienie mózgu!! xD
Avatar użytkownika
RallyMarco
N3
 
Posty: 371
Dołączył(a): piątek, 2 lis 2007, 10:56
Lokalizacja: Cieszyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Puchar PZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości