Rallye de France-Alsace

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez żółtodziób » wtorek, 7 paź 2014, 10:46

Sorry, nie będę tłumaczył znaczernia prostego zdania w języku polskim.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez karluum » wtorek, 7 paź 2014, 12:00

Wracając do Francji: wielkie pochwały dla Latvali, pierwsza wygrana Fina na czystym asfaltowym rajdzie od 1999 roku :) I dojechał czysto mając mniejszą przewagę niż podczas Niemiec. Evans bardzo dobrze, idem Mikkelsen oraz Meeke. Hyundaiowi chyba trochę jeszcze prędkości maksymalnej brakuje, bo Francja jest szybsza od Niemiec. Oraz brawa dla Kubicy za dobre zawody. Widać, że tam gdzie nie jest pod górkę i nie ma nawrotów to Robert notuje rewelacyjne czasy.
Uważam, że wywalenie winnic posłużyło temu rajdowi, dzięki temu ma swój własny charakter, może to Korsyka nie jest, ale jest znacznie lepiej. Dzięki Canal+ udało się obejrzeć sporo oesów, dzięki chłopakom, którzy podali jak się podłączyć do streamów :)
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez żółtodziób » wtorek, 7 paź 2014, 12:45

@ wszyscy

Zanim ktoś mi znowu na PW napisze zapytanie dlaczego usuwam posty (jeden tylko częściowo) w tym wątku z góry odpowiadam - nie będę prosił dwa razy. Raz poprosiłem, żeby sprawy dotyczące wyłącznie Kubicy pisać w temacie "Starty Kubicy w Rajdach". Jednemu koledze nawet specjalnie ten wątek wylinkowałem. Panowie, czy jak piszę po chińsku? Tak trudno jest skopiować cytat i kontynuować dyskusję w innym wątku?
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez Dani » wtorek, 7 paź 2014, 18:11

a nie dałoby się przenieść tematu "Starty Kubicy w Rajdach" do działu MŚ? bo tam jest trochę niewidoczny. Na forum nie jestem od dziś i dopiero teraz zauważyłem, że jest taki wątek :oops:
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez żółtodziób » wtorek, 7 paź 2014, 19:15

Jest widoczny na głównej stronie Autoklubu ilekroć ktoś go odświeży. Naprawdę, nie ma co kombinować z usprawnieniami, bo nie w tym problem. Problem w tym,że jak się towarzycho nakręci to zapomina o Bożym świecie. I żeby nie było, że opieprzam wszystkich - nie opierprzam stwierdzam fakt i pryznaję się bez bicia, że sam jak mnie temat wciągnie to piszę nie w tym wątku gdzie trzeba. Karać nikogo za to nie zamierzam, ale jakiś porządek musi być. Jeden-dwa posty wtrącone na temat Kubicy czy pół strony nawet to jeszcze może sobie być, bo jak by nie patrzeć te dwa tematy się przenikają. Ale jak zaczyna się mówić przez kilka stron pisać wyłącznie na temat Kubicy, jak by tylko on jechał w rajdzie no to coś jest nie tak.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez lukawskim » wtorek, 7 paź 2014, 21:54

Podsumowanie rajdu na moim blogu. Zapraszam do lektury.
http://www.powerstage360.pl/z-nieba-do- ... -powrotem/
powerstage360.pl
facebook.com/powerstage360
Avatar użytkownika
lukawskim
 
Posty: 45
Dołączył(a): środa, 20 lip 2005, 16:52
Lokalizacja: Płock/Kraków/Warszawa

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez jacko » wtorek, 7 paź 2014, 22:00

żółtodziób napisał(a): Ale jak zaczyna się mówić przez kilka stron pisać wyłącznie na temat Kubicy, jak by tylko on jechał w rajdzie no to coś jest nie tak.


moze dlatego, ze jest Polakiem ? chyba nie oczekujesz, ze ludzie tu beda sie zachwycali nad "swietna i regularna" jazda prokopa, a ze Kubica ma iscie wybuchowy styl jazdy to wzudza emocje, a forum raczej od tego jest aby dyskutowac, czyz nie ? tak jak ktos napisal wyzej watek Kubicy jest kompletnie niewidoczny, dla Ciebie jako moda, ktory siedzi z pol dnia na forum jest oczywiscie widoczny, ale dla kogos wchodzacego na forum raz "na ruski rok" jak ja juz nie jest, rozumiem jeszcze kasowanie postow pisanych pod wplywem emocji z bluzgami, ale kasowanie postow, ktore wnosza cos nowego, o kubicy i to o jego wystepie w tym konkretnym rajdzie to juz przesada i oznaka miniecia sie z powołaniem..
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez żółtodziób » wtorek, 7 paź 2014, 22:52

jacko - odpuść sobie takią argumentację. Jest absurdalna. Chcesz zmienić moda to napisz do Seby i do Autoklubu - moze się przychylą do twojego wniosku. Ja bynajmniej nie czuję się przyklejony do tej funkcji i nie traktuje tego jako wyróżnienie, wiec nie będę robił problemu, jeśli znajdzie się kto iny na moje miejsce. Albo przynajmniej załóż odpowiedni temat, bo następny wpis tego typu też skasuję. Wiele razy prosiłem,zeby nie odnoscić się do moich działań na bieżąco.

Dalej - pokaż mi jedną osobę która zagląda tutaj raz na ruski rok, a której post usunąłem to postawię ci piwo. Wszyscy to byli użytkownicy z dużym stażem. Do tego na wszystkie osoby które pokasowałem wczoraj ty jeden masz problem, najpierw zgłosiłeś wąty na PW, a jak nie pomogło to publicznie wypisujesz swoje przemyślenia. Sorry, ale zignorowaliscie moją prośbę, w związku z czym dlaczego miałbym pójść wam na rękę i ślęczeć nad przenoszeniem postów? Dlaczego ja mam przenosić pieczołowicie twój post do innego wątku, dlaczego ja mam szanować Twój czas skoro Ty nie szanujesz mojego? Nie oczekiwałem, zeby stawać na jednej ręce i klaskać uszami, poprosiłem jedynie o przeniesienie dyskusji do innego wątku. Bardzo prosta rzecz. Jak by było mało jeszcze podałem link do tego tematu. Wystarczyło to przeczytać i kliknąć w odnośnik co? No i jajco, nawet to okazało się za trudne, w przeciwieństwie do wylewania lamentów, w efekcie zawalania wątku kolejnymi wpisami pozosającym bez związku z nim. Nawet jeśli uważałeś moje polecenie za bezzasadne to zastosowanie się do niego kosztowało tyle co kliknięcie myszą. Nie rozumiem co ci szkodziło tak zrobić. Nikt nie jest nieomylny i ja też nie, ale przecież chodziło o kwestię czysto porządkową. Jakoś to musi działać. Jak safeciarz na rajdzie każe się cofnąć to należy to wykonać, nawet jeśli jego decyzja wydaje się głupia. Taka jego rola i taka jego odpowiedzialność. Ja też tutaj odpowiadam za porządek. Nie byłoby problemu, gdybyś kliknął w odnośnik zamiast pisać najpierw PW na temat słuszności moich poleceń a teraz kwetionować je publicznie. Właściwie to sam stworzyłeś sobie problem, zupełnie niepotrzebnie.

I wyjaśnijmy sobie jeszcze jedną rzecz - nie jestem tutaj na etacie. Dostaję za to co robię wielkie nic. Nawet honorowego uścisku dłoni prezesa. O ile w ogóle jest tutaj jakiś prezes. Zgodziłem się to robić, żeby był porządek. Tak samo jak nie czuję się tutaj panem i władcą to również nie mam zamiaru czuć się tutaj niczyim służącym. Nie zawsze mi wychodzi moderowanie, ale poświęcam mój czas zupełnie za darmo, więc sorry, ale jeśli przez czyjeś lenistwo i nie stosowanie się do moich próśb mam ślęczeć kilkanaście minut, żeby przenosić wątki to sorry, ale nie ja tutaj się minąłem z czymkolwiek. Nikt mi nie płaci, żeby cokolwiek ode mnie w związku z tym wymagać. Tym bardziej że taka sytuacja miała miejsce już któryś raz. Co rajd jest to samo, zaczynacie gadać o Kubicy a nie o rajdzie. Nikt ci nie każe gadać o Prokopie, ale jak na trzech stronach jest moze pół zdania o innym kierowcy niż Kubica to taką dyskusję należy przenieść do bardziej stosownego wątku. Co rajd też jest taka sama zabawa w kotka i myszkę. Sorry, ale jestem tym zmęczony. Robię to na co pozwala mi mój wygospodarowany kosztem pracy i rodziny czas. Jeśli nie pozwala na zabawę w przenoszenie postów to je kasuję. Boleśnie proste. Kilka razy zdarzyło mi się przenieść, kiedy zobaczyłem, że zostało napisane 15-20 nowych postów, bo rzeczywiście byłoby słabo kasować aż tyle, zwłaszcza że ci ostatni mogliby mieć uzasadnione pretencje, dlaczego usuwam jak już wątek zdążył się rozwinąć. Ty swój post wpisałeś jaki drugi po mojej prośbie o przeniesiennie dyskusji gdzie indziej. Zwyczajnie mnie olałeś, a teraz masz pretensje, że zrobiłem to co zapowiadałem. Mogłeś napisać to samo drugi raz, we właściwym wątku jeśli tak bardzo ci zależało.

Na tym kończę, i jeszcze raz apeluję do wszystkich,żeby sobie nie robili jaj z moich poleceń. Nie musimy się lubić, ale jeśli będziemy się wzajemnie szanować to nie będzie tego typu zgrzytów.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez madman » wtorek, 7 paź 2014, 23:08

A ja tak z innej paki - dlaczego na rajdach we Francji, rajdówki nie mają tablic, a zastępuje je numer startowy? Cóż to za przepisy? Właśnie patrzę, że nawet Fiesta Roberta nie miała tablicy z przodu.
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez kij » wtorek, 7 paź 2014, 23:15

madman napisał(a):A ja tak z innej paki - dlaczego na rajdach we Francji, rajdówki nie mają tablic, a zastępuje je numer startowy? Cóż to za przepisy? Właśnie patrzę, że nawet Fiesta Roberta nie miała tablicy z przodu.


Tak sobie umyślili, dwa lub trzy lata temu. Żaden to przepis tylko wymysł organizatora.
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez madman » wtorek, 7 paź 2014, 23:23

kij napisał(a):
madman napisał(a):A ja tak z innej paki - dlaczego na rajdach we Francji, rajdówki nie mają tablic, a zastępuje je numer startowy? Cóż to za przepisy? Właśnie patrzę, że nawet Fiesta Roberta nie miała tablicy z przodu.


Tak sobie umyślili, dwa lub trzy lata temu. Żaden to przepis tylko wymysł organizatora.

Cała federacja, bo na wszystkich rajdach to spotykane... Ciekawe. :wink:
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 7 paź 2014, 23:49

Jesli dobrze kojarze, to taka sama historia z tablicami jest w Monte Carlo - tez numerki zamiast tablic. I w sumie niezle to wyglada :wink:
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez kij » środa, 8 paź 2014, 00:27

madman napisał(a):
kij napisał(a):
madman napisał(a):A ja tak z innej paki - dlaczego na rajdach we Francji, rajdówki nie mają tablic, a zastępuje je numer startowy? Cóż to za przepisy? Właśnie patrzę, że nawet Fiesta Roberta nie miała tablicy z przodu.


Tak sobie umyślili, dwa lub trzy lata temu. Żaden to przepis tylko wymysł organizatora.

Cała federacja, bo na wszystkich rajdach to spotykane... Ciekawe. :wink:


Może i jest to wymysł federacji, która to jest organizatorem Rajdu Francji i Monte Carolo, czy ktoś inny to organizuje? Tego mi się sprawdzać i szukać nie chce, ale z tego co pamiętam pierwszy raz wyszło to właśnie na rajdzie Francji w 2012 roku, może nawet w jakimś WRCu to przeczytałem, sprawdzę.

W 2012 na Monte Carolo jechali jeszcze z tablicami zwykłymi. Tour de Corse 2012 z tablicami, Du Var 2012 już z numerami, Monte Carolo 2013 z numerami i tak dalej. Tyle na szybko z potwierdzenia sprawdziłem na Youtubie.
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez TomMaz » środa, 8 paź 2014, 01:10

Z dobrej strony pokazały się francuskie konstrukcje w WRC2.

208 Abbringa bez awarii to niemal cód.

Gdyby Chardonnet nie złapał kapcia pierwszego dnia to DS3 R5 mógłby spokojnie walczyć o drugą lokatę.

Ciekawe ile różnicy czasów wynikało z umiejętności a ile z różnic sprzętowych. W końcu to Francuza przymierza się do WRC, o Abbringu jakoś nic nie słychać w tej prespektywie. Chyba DS3 do 208 miał być bardzo podobny...
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rallye de France-Alsace

Postprzez kij » środa, 8 paź 2014, 23:22

madman napisał(a):
kij napisał(a):
madman napisał(a):A ja tak z innej paki - dlaczego na rajdach we Francji, rajdówki nie mają tablic, a zastępuje je numer startowy? Cóż to za przepisy? Właśnie patrzę, że nawet Fiesta Roberta nie miała tablicy z przodu.


Tak sobie umyślili, dwa lub trzy lata temu. Żaden to przepis tylko wymysł organizatora.

Cała federacja, bo na wszystkich rajdach to spotykane... Ciekawe. :wink:


Żeby nie było, cytując za magazynem WRC nr 134 (listopad 2012): "Podczas Rajdu Alzacji po raz pierwszy na autach zawodników zamiast tablic rejestracyjnych pojawiły się kwadraty z numerami startowymi. Było to możliwe dzięki umowie z lokalnymi władzami i nie powinniśmy oglądać tego rozwiązania w kolejnych rundach RMŚ."
A że od tego momentu zaczęli to we Francji stosować, pytaj federacji. Jeśli oczywiście przyjmiemy, że magazyn WRC jest wiarygodnym źródłem.
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości