RAJD WISŁY 2014

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez jarexcc » poniedziałek, 8 wrz 2014, 08:09

wanderer napisał(a):Cudów się nie spodziewam, ale jakieś migawki z rajdówkami jadącymi na limicie byłyby dużo ciekawsze niż informacja o tym niż news, że jeden z naszych wygrał odcinek w wyścigu kolarskim gdzieś w Hiszpanii. Swoją, drogą wyścigi kolarskie to strasznie widowiskowa dyscyplina sportu. Bardziej nudne są chyba tylko relacje z wyścigów ślimaków. :)



a tutaj się mylisz, zwycięstwo Przemka Niemca na etapie Vuelty jest niesamowitym sukcesem, a widowiskowość kolarstwa jest niesamowita, ale kolarstwu zawodowemu trzeba rozumieć.

a co do TVN24 i rajdów w ogóle to nigdy nie spodziewaj się od nich pozytywnych wiadomości, im nawet jakbyś podrzucił świnię i napisał że na rajdzie wisły 2014 wypadek miał Ś.P Janusz to oni bez sprawdzenia podaliby to na żółtym pasku
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice


Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez karluum » poniedziałek, 8 wrz 2014, 09:22

Wracając wczoraj do domu przez Kubalonkę, Zameczek i Salmpol po obejrzeniu Koniakowa i Kiczory stwierdziłem, że w sumie nie jest mi żal, że te tzw. klasyki nie są rozgrywane (no może prócz Zameczku). Bez żadnej spinki obejrzałem sobie dwa razy Koniaków i Kiczorę zostawiając samochód 300 metrów od odcinka i widząc naprawdę długą partię odcinka. A 90tka na Kiczorze przypominała mi Katalonię - kupa kibiców na moście w ciągu S69 :)
Wąsko, kręto i nie szybko. Naprawdę te oesy są fajne, a jeszcze istnieje wiele możliwości konfiguracji oesów w Beskidzie Żywieckim i Śląskim. Kibiców.... Chyba mało. Safety dość bierne, ale nie było sytuacji podbramkowych, z drugiej strony jak 18 latka, której płacą 50 PLN ma poradzić sobie z bandą podchmielonych panów. Ale generalnie bydła wielkiego nie było.
Gratulacje dla Wojtka i Łukasza, to jest dwóch najszybszych obecnie kierowców, podczas drugiego Koniakowa było widać, że ten drugi jedzie naprawdę agresywnie i ryzykuje.
Pozytywnie kolega Dominik, gdyby nie ten błąd na ostatnim oesie byłoby bardzo pozytywnie.
RSMP stały się Mistrzostwami R5 i R2, szkoda, że nikt nie chce walczyć (albo chce ale nie ma za co) w N4, jeden Misiek Gryca na całą stawkę to trochę mało....Ale o kondycji sportowej RSMP należy porozmawiać w innym wątku.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Andrzej » poniedziałek, 8 wrz 2014, 11:47

Ja napiszę o rajdzie krótko: najlepsze odcinki asfaltowe w Polsce, świetna organizacja (poza zakorkowaną Wisłą ale na to organizator nic nie poradzi), dobre i nie przesadzone zabezpieczenie odcinków, pełno kibiców, super baza hotelowa i gastronomiczna, no i pogoda która w tym roku wyjątkowo dopisała. Szkoda tylko ,że lista RSMP była tak uboga.

Ethanhunt napisał(a):...Jeśli chodzi o dzwon Biśkiniewicza na os Koniaków to już w tamtym roku jak był tam testowy tak myślałem, że jak odcinek kiedyś pójdzie w drugą stronę to będzie grubo, no i było, cud że nikomu nic się nie stało https://www.facebook.com/lugiwrc . Kibice stali jakieś 10m wcześniej przy samej drodze w tym pan z dzieckiem na baranach. No ale co zrobić jak pani safeciarz miała może 18 lat i nikt jej nie słuchał. Dramat :shock: Nie tylko na tym odcinku każdy stał gdzie chciał.


Oes tam już szedł w tym samym kierunk, bodajże w 2010. Stałem tam nawet.
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez gregortest » poniedziałek, 8 wrz 2014, 13:00

co stało się z Lewandowskim, Opałką, Berlińskim, Mularczykiem i Kiewrelem?



Bo nie śledziłęm na bierząco.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Andrzej » poniedziałek, 8 wrz 2014, 13:28

Berliński wydzwonił w tym samym miejscu co Wawrzyczek, tylko przed nim (dlatego nie ma Barierki na filmiku) Widać go nawet przed maską Civica po dzwonie. Miejsce znajdowało się 2km od startu OS Kiczora.
https://www.youtube.com/watch?v=yDXjZJoIPB8
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez gregortest » poniedziałek, 8 wrz 2014, 15:22

https://www.youtube.com/watch?v=CtrTL48mj98
W tym przypadku skończył niestety się fart Bysia.
:shock:
Grubo.
Wiślak chyba zakończy po tym sezonie karierę ?
Gdzie Fołtyn strzelił i co z pilotem ?
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez viper » poniedziałek, 8 wrz 2014, 18:53

gregortest napisał(a):https://www.youtube.com/watch?v=CtrTL48mj98
W tym przypadku skończył niestety się fart Bysia.
:shock:
Grubo.
Wiślak chyba zakończy po tym sezonie karierę ?
Gdzie Fołtyn strzelił i co z pilotem ?

Fart to chyba był. Jakby auto nie wpadło z lewej na prawa i na barierkę, ktora wbrew pozorom wyhamowały samochód tylko poszli bardziej w lewa stronę to szkoda myślec co by sie mogło przydarzyć. Co ten wiślaków ma robić. Całe życie za pilota.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez martin.h » poniedziałek, 8 wrz 2014, 19:39

Zabezpieczenie wbrew pozorom nie było rewelacyjne. To, że poszedł w ogóle pierwszy przejazd oesu Zamarski to chyba tylko można zawdzięczać Panom Delegatom. Co do Kiczory to podejrzewam, że takich odcinków będzie coraz więcej, w Beskidach asfaltuje się coraz więcej dróg, gdzie asfalt jest równy i przede wszystkim wąski. No i cieszy podejście Panów z AK Śląski, którzy nie klepią rok po roku tych samych oesów.
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Yrtat » poniedziałek, 8 wrz 2014, 20:06

Fakt, na Zamarskim ludzie robili co chcieli ale jednak na przejazdach potrafili sie zachowac. Co do zabezpieczenia, jakby sejfciarze wywalali wszystkich 100m poza trase to tez by wszyscy wrzeszczeli na forum ze lipa :) :P na terenach Beskidu Zywieckiego i Slaskiego jest wiele swietnych tras, niestety zapomniano lub nie korzystano z nich. do wczoraj :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez Ethanhunt » poniedziałek, 8 wrz 2014, 20:20

Byłem na spadaniu w zamarskach i nie do końca wyglądało to tak bezpiecznie. Nie mówię, że ma być tak jak w Czechach wszędzie zakazany prostor ale zdrowy rozsądek powinien być. Zresztą każdy ma rozum i powinien wiedzieć co robi.
Ethanhunt
 
Posty: 48
Dołączył(a): wtorek, 4 wrz 2012, 09:31
Lokalizacja: Ustroń

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez martenzyt » poniedziałek, 8 wrz 2014, 20:26

Ethanhunt napisał(a):Byłem na spadaniu w zamarskach i nie do końca wyglądało to tak bezpiecznie. Nie mówię, że ma być tak jak w Czechach wszędzie zakazany prostor ale zdrowy rozsądek powinien być. Zresztą każdy ma rozum i powinien wiedzieć co robi.

Pytanko nie w temacie ale muszę je zadać. Właśnie dużo miejscowych mówiło, że są na OS w Zamarskach i jakoś ciągle mi nie grało bo jeżeli jest Zamarski to powinni być w Zamarskim no ale z drugiej strony kto ma wiedzieć jak nie miejscowi gdzie są?
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez daryush » poniedziałek, 8 wrz 2014, 20:43

martenzyt napisał(a):
Ethanhunt napisał(a):Byłem na spadaniu w zamarskach i nie do końca wyglądało to tak bezpiecznie. Nie mówię, że ma być tak jak w Czechach wszędzie zakazany prostor ale zdrowy rozsądek powinien być. Zresztą każdy ma rozum i powinien wiedzieć co robi.

Pytanko nie w temacie ale muszę je zadać. Właśnie dużo miejscowych mówiło, że są na OS w Zamarskach i jakoś ciągle mi nie grało bo jeżeli jest Zamarski to powinni być w Zamarskim no ale z drugiej strony kto ma wiedzieć jak nie miejscowi gdzie są?


Miejscowość nazywa się Zamarski i to nie jest przymiotnik tylko rzeczownik, więc jesteś w Zamarskach, nie w Zamarskim ;) Inną sprawą jest to, że nie mam zielonego pojecia co ten rzeczownik mógłby oznaczać :P
daryush
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): poniedziałek, 28 sie 2006, 20:50
Lokalizacja: Wisła/Gliwice

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez jeffrey » poniedziałek, 8 wrz 2014, 20:47

A ja mam pytanie, gdzie są galerie tych wszystkich akredytowanych w zielonych kamizelkach, którzy z racji swojej nieśmiertelności i długości lufy w aparacie zawsze muszą stać przed tymi, którzy stoją tak jak trzeba, skutecznie ograniczając oglądanie rajdu?

Na autoklubie znalazłem 2 galerie... to wszystko?
Avatar użytkownika
jeffrey
N1
 
Posty: 53
Dołączył(a): środa, 28 lut 2007, 13:43
Lokalizacja: Bieruń

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez jarexcc » poniedziałek, 8 wrz 2014, 20:58

daryush napisał(a):
martenzyt napisał(a):
Ethanhunt napisał(a):Byłem na spadaniu w zamarskach i nie do końca wyglądało to tak bezpiecznie. Nie mówię, że ma być tak jak w Czechach wszędzie zakazany prostor ale zdrowy rozsądek powinien być. Zresztą każdy ma rozum i powinien wiedzieć co robi.

Pytanko nie w temacie ale muszę je zadać. Właśnie dużo miejscowych mówiło, że są na OS w Zamarskach i jakoś ciągle mi nie grało bo jeżeli jest Zamarski to powinni być w Zamarskim no ale z drugiej strony kto ma wiedzieć jak nie miejscowi gdzie są?


Miejscowość nazywa się Zamarski i to nie jest przymiotnik tylko rzeczownik, więc jesteś w Zamarskach, nie w Zamarskim ;) Inną sprawą jest to, że nie mam zielonego pojecia co ten rzeczownik mógłby oznaczać :P


wybaczcie administratorzy ale dla zabawy napiszę bo jestem stelak czyli z rejonu Cieszyna

są wiochy w ok w/w miasta i dla zapamiętania zawsze się mówiło
krasne, gówno, ogrodzone ma łące w śmierdzącym dębowym haźlu zamrożone
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: RAJD WISŁY 2014

Postprzez martenzyt » poniedziałek, 8 wrz 2014, 21:28

jeffrey napisał(a):A ja mam pytanie, gdzie są galerie tych wszystkich akredytowanych w zielonych kamizelkach, którzy z racji swojej nieśmiertelności i długości lufy w aparacie zawsze muszą stać przed tymi, którzy stoją tak jak trzeba, skutecznie ograniczając oglądanie rajdu?

Na autoklubie znalazłem 2 galerie... to wszystko?

I to jest pytanie za 100 pkt. Ja miałem takiego z kamerą - jak była chwila między przejazdami załóg stał z boku, jak jechała załoga to akurat podchodził i prosto przede mnie więc moje ujęcia video z pierwszego OS rajdu mogę sobie wyrzucić. Kolejna sprawa to zielone kamizelki i ich znajomi. Zwykle na jedną zielona kamizelkę przypada dwóch kolegów z aparatami (że niby znajomi) i jedna laska - tzw. cwana gapa i tak z pięciu akredytowanych dziennikarzy robi się grupa 20 osób, która zastawia Ci widok (oczywiście nie można wrzucać wszystkich do jednego worka bo są też ludzie myślący o innych).
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości