Rajd Polski A.D. 2014

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez ToKu » poniedziałek, 28 lip 2014, 11:05

Z tegorocznych wynalazków godne pozostawienia wydają się Gołdap, Babki i Wieliczki, przy czym z tym ostatnim odcinkiem, jak nie będzie Litwy, no to może być krucho, bo patrząc na mapę, na wszystkie inne odcinki daleko. Jedynym (jeżeli chodzi o położenie) jego atutem było, że jest w połowie drogi na Litwę. Dałoby się go upchnąć z Zalesiem 2010 i dalej Kruklankami/Starymi Juchami, względnie jakąś wariacją na temat Wydmin. Tak nawiasem mówiąc, czy Upałty Arena działa, czy też może wyasfaltowali? Dlaczego od 2009 to nie jeździ?

Całym sercem jestem za długimi Miłkami - coś jak w 2009. Fragmenty kolo Malinki bodaj były pierwszorzędne (dzwon Nowikowa o skarpę po hopie i dalej). Mogłyby się kończyć w Szczepankach (czyli znacznie bliżej niż w 2009, ale tam dalej naprawdę jest już bardzo szybko i średnio ciekawie), w zamian za co zaczynałyby się wcześniej (coś jak w tym roku) inkorporując Danowo 2009. Ten początek do Bielskich nie był taki zły w tym roku, tylko hopę na wejściu do Bielskich szykaną popsuli. Dalej (lub wcześniej) mogły by być Paprotki - przede wszystkim chodzi mi o część przed metą 2009 (pod masztem RTV), względnie z tymi hopami odkrytymi w 2010. To jest super widowiskowa część, może nie tyle dla kibica (samo przed metą), ale z góry (helikopter) musi to wyglądać świetnie. Nowikow tam też dzwonił, zresztą gdzie on nie dzwonił. Wolę długie Milki i krótkie Paprotki niż na odwrót.

Osobnego postu wymaga OS Gołdap, być może wkrótce coś skrobnę.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 28 lip 2014, 12:36 przez ToKu, łącznie edytowano 1 raz
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn


Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez ToKu » poniedziałek, 28 lip 2014, 12:34

Biorąc pod uwagę, że chcemy, żeby dojazdówki były jak najkrótsze oraz, że Litwa będzie, a baza pozostaje w Mikołajkach, to wydaje mi się, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest, aby dzień Litewski był dniem pierwszym. To niestety oznacza shekedown na Litwie, ale pozwala pozbyć się dojazdówki na Litwę w jedną stronę. Dojazdówką byłby powrót do Mikołajek. Mogliby też tego samego dnia SSS na torze zrobić w Mikołajkach, ale to by raczej oznaczało wcześniejszy niż w tym roku start na Litwie. W sensie żeby odcinki były (3 po 1 raz, co by się znowu nie sparzyć) od 13 powiedzmy. Ok 17 wyjazd z Litwy i ten SSS.

Propozycje dni w Polsce:

Piątek OS Tros 2007 - OS Paprotki (wersja skrócona)- OS Miłki (wersja wydłużona). Jestem za tym, żeby Chmielewo/Grabówka były Power stagem, ale jak się nie da to tego dnia OS Chmielewo po OS Tros jak nie to OS Kruklanki/Wydminy po długich Miłkach. Najlepiej, żeby ten mix miał w sobie Upałty Arena, ale to już chyba melodia PRZEszłości.

Sobota - tu mam problem. Chciałbym w rajdzie mieć OS Goldap (jak Gołdap to logiczne, że i Babki). OS jest długi, OS jest fajny, ma takie "epickie" miejsca (partia koło wiatraków, mega hopa) - bez nastawienia na hopę (mega średnią co najwyżej) to jest fajna partia. Całe to "wybrzuszenie" do hopy - w otwartym terenie, zakręty, szczyty, małe skoki (nie tylko na TEJ hopie). Wiatraki zaś mogłoby być takim landmarkiem rajdu. Tam gdzie nocowaliśmy i jak niedaleko przejeżdżaliśmy to wyglądały
właśnie epicko. Mogłoby zastąpić w jakimś stopniu Upałty Arena, gdzie nie wierzę, że rajd jeszcze będzie tamtędy jeździł. Minusem problemy (jak sądzę) z helikopterami, bo tam pewnie jakaś "no fly zone" jest i kamienie prosto w ludzi, i to dużo kamieni (przynajmniej tak wnioskuję z filmików). Dojazd mógłby być przez OS Zalesie - OS Wieliczki. Względnie OS Kruklanki/Wydminy.

Jeżeli OS Gołdap za daleko to proponuję dzień na zachód od mikołajek/ na południe lub wzdłuż DK 16. OS Biskupiec 2013 to jest wówczas mus. Mrągowo nie było takie złe, chociaż z drugiej strony i nie takie porywające. Generalnie teren jest mało wyeksploatowany rajdowo, więc coś się pewno znajdzie. Plusem tego terenu "hopność".

Niedziela: Marzy mi się jakiś Derc + coś jeszcze koło Jezioran (dojazdówka ok 75 km, krótsza niż do Olecka i Gołdapi) chociaż raz (północ starego Kormorana, ostatni raz jakikolwiek rajd tam to Polski 2005), tam były OSy Radostowo, Nowe Włóki - Gradki, Żardeniki - Olszewnik (może coś jeszcze, a nie pamiętam). Kopne. Czyli jeden raz w niedzielę jak znalazł. Ponieważ jednak ta propozycja jest chyba nierealna to

wariant a/ jeżeli sobota to Gołdap to wówczas niedziela Biskupiec - Mrągowo - Power Stage (jak nie Chmielewo, to niech będzie koło Mkołajek, chociaż w sumie i Biskupiec by się nadał. Tylu hop to i na kormoranie nie bywało, niestety dla tv w dużej części las).
wriant b/ sobota rejon Biskupiec - Mragowo. Niedziela - północny kormoran + Power stage koło Mikołajek, jak kormoran nie da rady to niech pojadą jakiś mix Paprotki - Miłki poskracane lub lekko zmienione względem piątku.

To mój wymarzony rajd.

Start na Litwie pozwala zachować transgraniczność, przy jednoczesnym ukompaktowieniu rajdu. Ciekawe co na to Mikołajki?

EDIT: Termin początkowo czerwcowy wypadałby w 2015 w długi, Bożociałowy weekend. Chyba idealnie dla wszystkich.

Jeszcze jeden EDIT: Przy ustawianiu dni polskich powinni zrobić inaczej niż ja powyżej, czyli, że przesuwamy się z zachodu na wschód, albo ze wschodu na zachód. Wówczas mniejsze byłoby ganianie za rajdem dla nocujących przy odcinkach. Czyli piątek część północno - wschodnia (Zalesie/Wieliczki/Babki/Gołdap), sobota część centrala (Tros/Paprotki/Miłki/Krulanki/Wydminy), niedziela część zachodnia Biskupiec/Mrągowo/Grabówka.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez Gąsior » poniedziałek, 28 lip 2014, 13:33

Sprowadzając niektórych na ziemię:
- Wieliczki w obecnym kształcie na pewno out - średnia zdecydowanie za wysoka na przyjęte standardy
- Jeżeli ma być koniecznie Litwa to albo czeka nas powtórka z rozrywki (długie dojazdówki) albo start na Litwie. Obiektywnie ten drugi wariant ma większy sens, ale Mikołajki i Lotos nie po to wywalają kupę kasy, żeby de facto pół rajdu było hen daleko. Dodatkowo może się to odbić na frekwencji wśród kibiców, bo o ile strata połowy dnia (w piątek można było w formie Wieliczek zaliczyć 2 z 4 możliwych przejazdów) była do przełknięcia to jazda przez pół Polski (a dla mnie przez całą) na 1,5 dnia rajdowego bez testowego (sobota + pół niedzieli) traciłaby sens. Więc raczej powtórka wycieczki.
- Mikołajki Arena o 22 też wypadnie - z wypowiedzi wnioskuję, że nikomu się nie uśmiecha serwisowanie rajdówek po północy, a na dobrą sprawę g... było widać poza przemieszczającymi się światłami. Wiem, takie to urokliwe, ale nie dla wszystkich.

Odcinek w drodze na Litwę w układzie dojazdu powinien być bliżej Mikołajek - po co szarpać naród 100 km w tę i nazad skoro ten sam patent można zrobić bliżej. Dodatkowo region Mikołajek/Orzysza zyskałby na piknikowaniu rzeszy kibiców, a nie rejon dla którego rajd był bardzie intruzem niż proszonym gościem. Z innej strony - fakt wycieczki na Litwę w moim wykonaniu był spowodowany właśnie lokalizacją Wieliczek, które były w połowie drogi na Litwę. Stwierdziłem, że skoro już tam dojechałem to...
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez ToKu » poniedziałek, 28 lip 2014, 14:28

Przy starcie na Litwie tracisz testowy i 0,5 dnia z 3 dni (zostaje Ci piątek, sobota niedziela całe w Polsce)
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez Gąsior » poniedziałek, 28 lip 2014, 19:07

Zależy. Może być testowy + reszta czwartku + piątek. Testowy + reszta czwartku byłoby, po raz kolejny zresztą, zatkaniem ust FIA w temacie "rajd transgraniczny", a nie prawdziwym rajdem w 2 krajach.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez maestro » poniedziałek, 28 lip 2014, 21:51

Ta Litwa to chyba nie leży nikomu ponieważ daleko i dla kibiców i dla kierowców, a wiemy jakie drogi mamy. Żeby była S61 na Litvę to przynajmniej dojazd odbywały się w tempie expresowym, a tak to lipa.
maestro
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 14:30

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez madman » czwartek, 31 lip 2014, 14:18

Polecam onboard Roberta z czwartkowego przejazdu na torze w Mikołajkach - komentarz Maćka po przekroczeniu lotnej bezcenny... :D
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez Śmiechol » piątek, 1 sie 2014, 00:36

madman napisał(a):Polecam onboard Roberta z czwartkowego przejazdu na torze w Mikołajkach - komentarz Maćka po przekroczeniu lotnej bezcenny... :D

Rzucisz linkiem?
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez Domson » piątek, 1 sie 2014, 00:48

madman napisał(a):Polecam onboard Roberta z czwartkowego przejazdu na torze w Mikołajkach - komentarz Maćka po przekroczeniu lotnej bezcenny... :D



haha, lol, epicki komentarz, chyba nie sądził że to trafi do neta :mrgreen:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez @luki rally@ » niedziela, 3 sie 2014, 11:21

Gąsior napisał(a):- Wieliczki w obecnym kształcie na pewno out - średnia zdecydowanie za wysoka na przyjęte standardy


A ja tu widzę os Myhinpaa z Finlandi 134.6 i jeszcze kilka powyżej 130 i nie ma problemu.
Avatar użytkownika
@luki rally@
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2007, 19:26

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez Mad Max » niedziela, 3 sie 2014, 17:00

@luki rally@ napisał(a):
Gąsior napisał(a):- Wieliczki w obecnym kształcie na pewno out - średnia zdecydowanie za wysoka na przyjęte standardy
A ja tu widzę os Myhinpaa z Finlandi 134.6 i jeszcze kilka powyżej 130 i nie ma problemu.
A dla mnie zdecydownie Wieliczki powinny zostać, po przejrzeniu filmów znalazłem przynajmniej 6-7 miejsc w których widać to co najpiękniejsze w szutrowych rajdach, choć średnia jest rzeczywiście odrobinę za duża.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez madman » piątek, 12 wrz 2014, 14:09

Rajd Polski w pierwszy weekend lipca! :wink: A, proponuję zmienić nazwę wątku na, po prostu: Rajd Polski.
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez Mad Max » piątek, 12 wrz 2014, 14:16

Fanie ze został termin zbliżony do tegorocznego choć początek lipca to już prawdziwe wakacje więc ludzie mogą trochę powariować jeśli chodzi o ceny kwater.
A jeśli chodzi o zmianę tematu to lepiej założyć nowy wątek który będzie dotyczyć edycji 2015 - temat bardzo popularny więc sporo wpisów będzie no i wszystko będzie poukładane.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez Mad Max » środa, 19 lis 2014, 10:32

Panowie (i Panie) czy ktoś napotkał gdzieś onboardy z tegorocznego Polskiego?? Wiem że są na WRC+ ale niestety nie mam dostępu do tego dobrodziejstwa. Poszukałem w necie, na YT i innych podobnych "filmotekach" i poza jednym Mikkelsena z testowego praktycznie nic.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Polski A.D. 2014

Postprzez Thomas » środa, 19 lis 2014, 12:21

Wczoraj w Polskim Radio był wywiad z E. Mełgwą, mówił, że mSport zrobił nowy silnik w tym sezonie, który po bardzo optymistycznych testach okazał się ostatecznie wolniejszy o ok. 0,3s/km w stosunku do obecnej jednostki, słyszał ktoś o tym? :o może Kubicy wsadzili :lol:
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron