Shootout

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Shootout

Postprzez Gąsior » poniedziałek, 16 cze 2014, 22:02

Wloch a ty? napisał(a):Gąsiąr jakie wzory matematyczne ?

http://rajdy.autoklub.pl/news/shootout- ... rawa,55589
A takie. Ja rozumiem show ale nie róbmy gymkhany (którą zresztą cenię jako bardzo widowiskową) z rajdów mistrzostw świata.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra


Re: Shootout

Postprzez Wloch a ty? » wtorek, 17 cze 2014, 00:43

Kruk napisał(a):
Wloch a ty? napisał(a):To nie będzie tak, że np ósmy w całym rajdzie, wygra ostatni odcinek i będzie pierwszy w rajdzie. On co najwyżej może być 7. Pod warunkiem że pokona tego który tą pozycje zajmował.

Zrozumiałem to dokładnie odwrotnie :roll: . Jeśli miało by być tak jak opisał to p. Włoch to może nie będzie to takie złe :wink: . A co w sytuacji kiedy zawodnik piąty (D) przed ostatnim oesem ma dwie minuty przewagi nad zawodnikiem szóstym (E). Na ostatnim oesie (E) przyjeżdża osiem sekund przed (D). Co wtedy? (E) kończy rajd piąty :lol: a (D) dopiero szósty :evil: ? Najchętniej przeczytałbym wyjaśnienie p . Włocha albo kogoś kto dobrze to ogarnia i nie wprowadzi niepotrzebnego zamieszania do tej hipotetycznej sytuacji.


Z tego co wiem jest wiele propozycji między innymi propozycja współczynników, Jeżeli przejdzie to tylko po to żeby sprawdzić jak ją rozumieją kibice, po to aby w przyszłości wprowadzić wsółczynniki dotyczące samochodów czyli np zawodnik w R2 mógłby wygrać generalkę ponieważ jego czas dzielony byłby przez czas np 1.7sek R3 no 1.4sek i jakoś tam to sobie kombinują ale to mało prawdopodobne.

Wiem że najbadziej prawdopodobna opcja to jest własnie wprowadzenie par czyli tak jak napisałem w poprzednim poście.
1 z 2 walczy o pozycje pierwszą drugą
3 z 4 walczy o pozycję trzecią czwartą
5 z 6 walczy o pozycję piątą szóstą i tak dalej.


viper napisał(a):To wytłumacz to komuś kto nie siedzi w rajdach . Z takiego prostego sportu gdzie 2+2 powinno byc 4 to chcą zrobic 5 gdzie nikt nie bedzie wiedział o co chodzi. Ja to sobie tak czytam i nadal nic nie rozumiem .


A jak wytłumaczysz że czwary ma sekundę przewagi nad piątym i piaty wygrał z nim ostani odcinek o 6 sek i ogólnie prowadzi pięć sek białemu to łatwiej wytłumaczyć choć często widać że to nie takie proste

tak samo można wytłumaczyć że są taki zasady że ten który w parze wygra ostani odcinek ten zajmie wyższą pozycję ALE NAJPIERW MUSI WYGRAĆ...

viper napisał(a):To już lepiej wprowadzić punktacje za pojedyncze oesy plus bonus za skończony rajd, ale bez możliwości jakiś rally2 itd. Przynajmniej ciśnienie bedzie na każdym oesie a jednocześnie zdrowe zasady.


Można by wprowadzić pkt za każdy odcinek osobno. I to zwiększy rywalizację. Ale jeżeli odbierzemy Rally2 to żaden zespół nie będzie zainteresowany tymi rozgrywkami za drogo i za duże ryzyko pierwszy oes awaria spinki na 2 euro i cały zesópł musi się zawijać do domu nie pokazują go TV nie pisżą w necie marketingowa klapa. Zauważcie że tam nik nie jeździ żeb wam nam było dobrze tylko żeby mieć platformę do sprzedaży swojego produktu samochodu, oleju, opon, i co tam jeszcze oni reklamują. Jeżeli wam graczom np po dzwonie w RBR wybuchała by konsola to też nikt by nie kupił tej gry lub takiej konsoli.

I to własnie z tego powodu że ryzyko było by tak duże, - brak możliwości powrotu w rally2 nikt by nie cisnął tylko by jechali jakimś tam tempem żeby sprzedawać w świadomości kibiców swoje produkty. Tak jak zaleci pan szef zespołu. Zrozumcie że rajdy to nie gierka tylko polityka. jak każdy sport za którym stoją ogromne pieniądze. Dlatego musza zrobić coś aby odcinek telewizyjny był, MEGA EMOCJONUJĄCY może i nawet z dzwonami. Musi to być produkt który przyciągnie widza i utrzyma prze godzinę w maksymalnym napięciu takim które nie pozwoli mu zasnąć jak na F1 i takim które nie pozwoli mu zmieć kanału. Takie są prawa TV i marketingu. Nie będę Was dalej przekonywał, ja czasem zgadzam się z wami, że nie ma to nic wspólnego z dawnymi rajdami ale produkt musi być wpasowany w czasy w których producent chce aby był sprzedawany. Taki lajf ;-) Każdy sport to emocje bez emocji nie ma kibiców bez kibiców nie ma sponsorów bez sponsorów nie ma zawodników kółko się zamyka a jeszcze można wpasować w to GAME OVER i mi już się nie chce tłumaczyć po co to robią dlaczego szukają rozwiązań myślę że już wszystko wytłumaczyłem no może Gąsiorowi powinienem wytłumaczyć co to jest plan, projekt, pomysł, burza mózgów i luźno rzucane propozycje z których rzuconych kilkudziesięciu wybierze się kilka, tych lepszych mam nadzieję. I przejrzystych nawet dla tych mniej rozgarniętych czy dla tych którzy rajd będą śledzić pierwszy raz.
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Shootout

Postprzez Gąsior » wtorek, 17 cze 2014, 07:49

Jako wywołany do tablicy powiem jak wygląda pomysł, plan projekt, burza mózgów i inne rzucaane propozycje. Profesjonaliści (tutaj Red Bull - co jak co ale na promocji to oni się znają; i zespoły) szukają pumysłów, robią symulacje, testują na zawodach niższej rangi i dopiero finalny produkt przedstawiają na zewnątrz. A tak to nie wiadomo - rzucają ochłapy informacyjne, które zebrane razem dają jakiś kosmiczny/komiczny obraz błądzenia we mgle.
Kilka lat temu Bernie w F1 wymyślił medale za zwycięstwa i szczęśliwie padło to na twarz, bo w połowie sezony byłoby już po zawodach. Ale F1 ma swojego Berniego, który dzieli i rządzi, i może sobie dywagować, a w WRC mamy sytuację, gdzie Capito mówi jedno, Cieśla drugie i Mahonen trzecie.
To nie zasady są problemem, ale brak kogoś, kto weźmie to za twarz. Red Bull ma to gdzieś (niestety), FIA też. Trzeba było iść na piwo z Eurosportem, a nie kaprysić.
Ciekawą rzeczą byłoby też BK 2 po skasowaniu auta na ostatnim odcinku. Rozumiem, że gość ma 2-gie miejsce walczy o 1-sze, odpala mega dzwona i de facto może mieć wcześniej dłubnięty wózek, bo nikt tego nie sprawdzi - ma zagwarantowane 2-gie miejsce.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Shootout

Postprzez MSG Racing » wtorek, 17 cze 2014, 08:03

viper napisał(a):
Kruk napisał(a):
Wloch a ty? napisał(a):To nie będzie tak, że np ósmy w całym rajdzie, wygra ostatni odcinek i będzie pierwszy w rajdzie. On co najwyżej może być 7. Pod warunkiem że pokona tego który tą pozycje zajmował.

Zrozumiałem to dokładnie odwrotnie :roll: . Jeśli miało by być tak jak opisał to p. Włoch to może nie będzie to takie złe :wink: . A co w sytuacji kiedy zawodnik piąty (D) przed ostatnim oesem ma dwie minuty przewagi nad zawodnikiem szóstym (E). Na ostatnim oesie (E) przyjeżdża osiem sekund przed (D). Co wtedy? (E) kończy rajd piąty :lol: a (D) dopiero szósty :evil: ? Najchętniej przeczytałbym wyjaśnienie p . Włocha albo kogoś kto dobrze to ogarnia i nie wprowadzi niepotrzebnego zamieszania do tej hipotetycznej sytuacji.

To wytłumacz to komuś kto nie siedzi w rajdach :D . Z takiego prostego sportu gdzie 2+2 powinno byc 4 to chcą zrobic 5 gdzie nikt nie bedzie wiedział o co chodzi. Ja to sobie tak czytam i nadal nic nie rozumiem :). To moze wprowadźmy punktacje za bakflipy jak ktos wypakuje to bedzie moze i szansa awansować jeszcze po porządnym dzwonie. Ludzie przecież to jest chore. To już lepiej wprowadzić punktacje za pojedyncze oesy plus bonus za skończony rajd, ale bez możliwości jakiś rally2 itd. Przynajmniej ciśnienie bedzie na każdym oesie a jednocześnie zdrowe zasady.


Ale to jest proste.
Zawodnik może zyskać jedną pozycję tylko, na koniec rajdu. I to jedyny plus systemu bo jak wypadnie wszystko stracić. A ten na pozycji przed może stracić całą przewagę z poprzednich dni rajdu. Czyli dla mnie bez sesnu robi długi rajd. Jeden dzień by wystarczył ale co to za rajd WRC :roll:

Każdy odcinek punktowany z osobna to też nie za bardzo bo myśle, że dopiero skomplikuje liczenie. A napewno go doda w dużęj ilości. Każdy etap z osobna byłoby najlepiej ale to powinno dawać raczej pkt bonusowe np pierwsze pieć miejsc. Do tego punktacja za cały rajd już taka normalna. Do tego dodałbym pkt za największą ilość wygranych osów, pkt za prowadzenie i/lub za najdłuższe prowadzenie w rajdzie (coś jak w NASCAR). Problem w tym Amerykanie lubią statystyki a w EU już nie koniecznie.
Jednak taki system też jest jakimś tam utrudnieniem.
Tak myśle czy cały ten Shootout nie byłby dobry jako możliwość zdobycia dodatkowego pkt bez ingerencji w wyniki rajdu.
Zwycięzca z pary zgarnia dodatkowy pkt do klasyfikacji.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Shootout

Postprzez viper » wtorek, 17 cze 2014, 08:39

No dobrze, ale teoretycznie to tylko jedna pozycja, wiec żeby nie okazało sie ze, ludziska bedą sobie odpuszczać oglądanie rajdu wiedząc ze rozstrzygnięcie i tak bedzie na końcu. Zrobią jak zrobią dla mnie to bez sens., bo na jednym oesie tez jest dużo przypadkowości. Ktos kogoś przyblokuje kapeć i co. Przelicznik doprowadzi gościa pewnie jeszcze niżej, bo czas bedzie miał gorszym z w/w powodów nawet ktos wjedzie na chwile po za trasę, wiec dlaczego ten błąd przelicznikowo bedzie mial większe znaczenie niż na innym oesie.

Rajdy maja taka charakterystykę , a nie inna i niestety trzeba sie z tym liczyć. Oczywiście można jakieś punkty dodatkowe dawać np. Za pętle za oes za dzień itd. Ale grzebanie "wzorami matematycznymi" przy czystych czasach jest chorym pomysłem z punktu samej rywalizacji, a w dodatku jak bedzie miało to wpływ na rywawalizacje klasyfikacji rajdu tylko na jednym oesie to już wogole. Ktos cos przekombinuje i bedzie lipa totalna i dla kibiców i dla rywalizacacji.

Z jedna rzecz jest na pewno nie sprawiedliwa tzn. Ten co jest drugi to np. tez nie musi sie spinac żeby gonić wystarczy obronić 3 pozycje, a jeżeli jest bezpieczna to gość jest jeszcze w lepszej sytuacji bo moze odpuścić i jeszcze wygrać rajd. Panowie rajdy to taktyka bo sa długo dystansowe i zasada jest prosta. Im dłuższe etapy tym moze byc mniej emocji.
Hierarchia jest prosta np.
1 rajd Dakar długo trwa wiec emocje bedą mniejsze bo różnice bedą większa na oesach pomijam oczywiście wyjątki finał jest po dwóch dniach
2 rajdy drogowe sa ciekawsze bo sa krótsze bo finał jest po trzech dniach
3 wyścigi na 1-4 mili w 10 sekund emocji
Tak to jest dzielone i inaczej nie bedzie, a jak ktos chce emocji w rajdach prosta sprawa. Zróbmy max 3 odcinki specjalne w rajdzie i wam gwarantuje emocje jak pieron nawet na splitach w kompie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Shootout

Postprzez MSG Racing » wtorek, 17 cze 2014, 09:55

To też właśnie pisałem, że bez sensu przy tym całym shootoutcie jest wtedy robić 3dniowy rajd.
Mało tego drażni mnie fatk że np ten co będzie 3 i będzie miał teoretyczne szanse na 2miejsce na ostatnim OSie to przez ten shootout traci tą szansę.
Do tego mozę stracić 3 miejsce mimo np dużej przewagi nad 4.
Shootout jako OS po rajdzie zrobiony na potrzeby telewizji za dodatkowe pkt byłby nawet ok ale to wystarczy transmisja z ostatniego OSu myślę.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Shootout

Postprzez viper » wtorek, 17 cze 2014, 11:32

MSG Racing napisał(a):To też właśnie pisałem, że bez sensu przy tym całym shootoutcie jest wtedy robić 3dniowy rajd.
Mało tego drażni mnie fatk że np ten co będzie 3 i będzie miał teoretyczne szanse na 2miejsce na ostatnim OSie to przez ten shootout traci tą szansę.
Do tego mozę stracić 3 miejsce mimo np dużej przewagi nad 4.
Shootout jako OS po rajdzie zrobiony na potrzeby telewizji za dodatkowe pkt byłby nawet ok ale to wystarczy transmisja z ostatniego OSu myślę.

Nie potrzeba shootout do widowiskowosci bo recepta jest prosta, a najlepszym przykładem jest barborka warszawska i Karowa. Każdy rajd z oesem typu Karowa tzn. Baczki krecialki itd. Zrobią show. Godzina antenowa w tv po każdym rajdzie a to daje 7 godzin rocznie dla rajdów i gwarantuje ze rajdy zaczną żyć a z nimi kasa w motorsporcie. Moze to nie rajdowe te oesy ale niestety dzisiaj ludzie jak widza palenie gumy przez poloneza to sie cieszą jak głupi do sera. Sam oes moze byc krótki i dynamiczny łatwy do pokazania. Do tego można by dodać ze taki oes jest punktowany 3-2-1 w klasach i gen ,a efekt gotowy.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Shootout

Postprzez Gąsior » wtorek, 17 cze 2014, 13:49

viper napisał(a): dzisiaj ludzie jak widza palenie gumy przez poloneza to sie cieszą jak głupi do sera.

Ja się cieszę i oglądam - drifting to nazywają. Polecam, ale tylko na żywo. Budzi to we mnie pierwotne instynkty wieku dziecięcego :D
Jak słusznie zauważyłeś - w Polsce już to wymyślili (vide Barbórka) i jakoś to działa. A taki niedzielny piknik z piwkiem przed telewizorkiem to będzie miał w głębokim poważaniu ile za to punktów dają - show się liczy.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Shootout

Postprzez żółtodziób » wtorek, 17 cze 2014, 14:19

Wloch a ty? napisał(a):Nie rozumiem w czym shotout jest kontrowersyjny że dwie złogi walczą o jedną pozycję i wygrywa lepszy ?


Będą wielkie emocje i dlatego na ostanim odcinku bo trzeba pokazać coś live i najlepiej coś co jest emocjonujące a nie dowlekanie się do mety.


No własnie jedno z drugim nie koniecznie jest spójne. Shootout zapewnia brak "wożenia się" ale tylko na shootoucie. Wcześniej może wręcz zabić rywalizację. W jaki sposób? Ano w taki że skoro do pary wchodzi pierwszy i drugi to w mowmencie kiedy d drugi do lidera będzie miał 10 sekund straty, ale powiedzmy minutę przewagi nad drugim to co zrobi? Normalnie by atakował, a w takiej sytuacji odpuści. Choćby po to,żeby oszczędzić sobie opony na SO. Oczywiście może być odwrotna sytuacja, że druga pozycja będzie zagrożona, a lider będzie daleko z przodu - wtedy oczywiście ten drugi musi się "spinać". Ale tak samo jest w tym momencie, jeśli ktoś ma możliwość poprawienia swojej pozycji to atakuje, ma wystarczającą ku temu motywację, każdy jeśli widzi realna możliwość poprawienia swojej pozycji atakuje już w tej chwili, bez żadnego shootoutu.

Sam system może nie jest nawet tyle niesprawiedliwy (ja wychodzę z załozenia,że życie ogtólnie jest niesprawiedliwe, więc się tego nie czepiam - regulamin jest jednakowy dla wszystkich i to jest istotne) co niepotrzebnie zawiły , a korzyści z niego wynikające dla widowiskowości conajmniej dyskusyjne. Punktowanie każdego odcinka z osobna, lub nawet każdego dnia to byłoby lepsze rozwiązanie, motywujące do walki w trakcie całego rajdu a do tego znacznie bardziej przejrzyste.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Shootout

Postprzez Aaltonen » wtorek, 17 cze 2014, 14:55

WRC to są rajdy, a nie rallysprinty.
Nie rozumiem intencji promotora. Zobaczcie jak rozwijał się cykl IRC gdy były relacje na żywo z kilku odcinków każdego dnia, i nie potrzeba było wymyślania żadnych głupot. Tego właśnie chcą, kierowcy, kibice, organizatorzy i sponsorzy. Pokazywania jak najwięcej w telewizji i tylko to jest gwarancją rozwoju rajdów, a nie jakieś bzdety.
Chcą walki na ostatnim odcinku?
To niech wprowadzą jeszcze większe bonusy punktowe, a nie system wypaczający wyniki rajdów, czyli zmagań z kilku dni.
Avatar użytkownika
Aaltonen
N3
 
Posty: 373
Dołączył(a): środa, 10 kwi 2013, 11:52

Re: Shootout

Postprzez żółtodziób » wtorek, 17 cze 2014, 17:45

Aaltonen - nie bądźmy tacy zasadniczy. Formuła rozgrywania rajdów ewoluowała na przestrzeni lat i nie czarujmy się - będzie ewoluowała nadal. Najpierw był rajdy gwiaździste, potem wyczerpujące maratony, w których wystarczyło mierzyć czas z dokładnościądo minuty, bo takie był różnice na mecie. Tak naprawdę proces dochodzenia do coraz bardziej "zwartych" i widowiskowych rajdów trwa od samego początku, możliwe że zrobienie z tego rallysprintów okaże się koniecznością w pewnym momencie. Kiedyś rajdy były bardziej widowiskowe, bo samochody były inne, zapinały większe boki i ludzi to jarało. W tej chwili to niemożliwe i rozwój techniki idzie w takim kierunku, że będą jeździć coraz bardziej na okrągło. Obwiniano do niedawna aktywne dyfry, ale we współczesnych wurcach są tylko pasywki i tylko dwa, mimo to opony i zawieszenia dają taką przeczepność, że tak czy inaczej samochód jedzie jak po sznurku. Mocy też nie można powiększyć, bo znów się ludzie zaczną zabijać, a przecież nie o to chodzi. Nie jest złym pomysłem szukanie innych możliwości uatrakcyjnienia rajdów, problem tylko w tym, żeby robić to skutecznie.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Shootout

Postprzez Matthias Schmidt » wtorek, 17 cze 2014, 23:02

Tak, zgodze sie. Tylko teraz pojawia sie pytanie - skutecznie to znaczy JAK? Co trzeba wymyslic, zeby byla zmiana atrakcyjna i skuteczna? Moim zdaniem na razie wystarczyloby wprowadzic relacje w TV i internecie - i juz to mogloby jakos zmienic stan rzeczy. Jesli nie, musieliby brnac dalej. Red Bull jako promotor mial uzdrowic rajdy, wiec czekamy teraz na ich zlote pomysly. Zlotym pomyslem nie jest jednak shootout - zabija cala koncepcje i idee rajdow i sztucznie podnosi ich atrakcyjnosc.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Shootout

Postprzez woocasch » środa, 18 cze 2014, 08:33

@ żółtodziób - co racja to racja, rajdy stają się coraz bardziej kompaktowe, krótsze, sprinterskie. Boję się, że pomysł z shootoutem, w jakiej formie by nie się ostatecznie nie pojawił, może nie być deską ratunkową dla WRC tylko gwoździem do trumny, bo nawet jak ten ostatni odcinek będzie o wszystkim decydować i będzie taki mega show, to czy nagle będzie on pokazywany w TV? Oby, ale w to wątpię. Wszystko idzie do przodu i patrząc jak rozwijają się MŚ RX to za kilka lat może okazać się, że to tam będą startować największe gwiazdy, tam będzie większa kasa. Już teraz jest więcej marek, bo jest taniej, łatwiej i chyba coraz lepiej. Promotor WRC musi działać szybko bo świat ucieka, a dotychczasowe pomysły to działania pozorowane.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Shootout

Postprzez jarexcc » środa, 18 cze 2014, 10:01

.
Ostatnio edytowano środa, 18 cze 2014, 21:54 przez jarexcc, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
jarexcc
A5
 
Posty: 604
Dołączył(a): poniedziałek, 31 sty 2005, 10:10
Lokalizacja: Cieszyn/Kostkowice

Re: Shootout

Postprzez viper » środa, 18 cze 2014, 10:34

jarexcc napisał(a):mógłby być taki prymitywny system punktowania zalezny od straty czasowej, może być bardziej zagęszczony, to tak mniej więcej, aby zawodnicy nie patrzyli na to, czy są na 4 czy 6 miejscu i ile ich dzieli od poprzedzającego, czy jaką mają przewagę, ale patrzyli ile pkt są wstanie wyszarpać, a to też zmuszaloby lidera do uciekania przeciwnikom i odbierania im w ten sposob pkt

1 miejsce 25pkt
strata w przedziale
0,00-0,15 22pkt
0,15-0,30 20pkt
0,30-0,45 18pkt
0,45-0,60 16pkt
0,60-0,75 14pkt
0,75-1,00 12pkt
1,00-1,15 10pkt
1,15-1,30 8pkt
1,30-1,45 6pkt
1,45-1,60 4pkt
1,60-1,75 2pkt

pkt przydzielamy i już czy zapunktuje wtedy 5 czy 15 zawodników nie ma znaczenia

No teraz to nawet nie pomoze wzór pitagorasa :D .
Ludzie żadne wzory nie pomogą, bo ludzie sa wzrokowcami. Żeby była tv trzeba zorganizować odcinek widowiskowy do oglądania i pokazywania ze warto. W brew pozoro wykonanie beczki w tv jest bardziej widowiskowe niż pokonanie wielu zakrętów. Ktos kto nie interesuje sie rajdami jeszcze bardzie go to odrzuci, a ktos kto siedzi w rajdach i tak w nich bedzie. Nowym kibicom trzeba cos nowego zaproponować, ale nie wzory matematyczne. To musi byc związane z "fizyką" samochodu
Tzn. Cos co można zobaczyć i nagrać gołym okiem.
Czy ty to przeliczasz na km czy jak, bo nie wiem o co chodzi.
Ostatnio edytowano środa, 18 cze 2014, 13:51 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości