29 Rajd Karkonoski

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez filantrop » niedziela, 1 cze 2014, 23:36

rajd bardzo ciekawy. chuchała wiadomo. kuchar i grzyb też trzymają tempo. dziwne że oleksowicz tak wysoko bo przed każdym zakrętem ewidentnie odpuszcza. kasperczyk dobrze, równo, widać że trafił pod dobre skrzydła. szkoda gryca bo widać że coraz szybciej jeździ. butwilas jakos tak niemrawo. chmielewski największy przegrany rajdu obok rzeźnika. habaj wyciska wszystko z tego lancera ale to i tak nie wystarcza. brawo dla chłopaków z ośki. płachytki, byśka, szeji, jureckiego i paru innych. klepanie deesów musi im sprawiać frajdę :)

najciekawszy był kurtuazyjny uścisk dłoni na mecie kuchar-grzyb. zresztą grzesiek całą ceremonie miał w piź... to znaczy w głębokim poważaniu bo ajfonem się cały czas bawił, wyraźnie był nie w sosie że mu drugie miejsce uciekło...
filantrop
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): niedziela, 29 lip 2007, 11:31
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka


Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez Gąsior » poniedziałek, 2 cze 2014, 08:03

Rajd za nami - kilka uwag.

- Kibiców BARDZO mało. Głównie na oklepanych miejscówkach. Jakby odliczyć otoczenie zespołów (rodziny, znajomi itd.) to by się okazało, że oglądałem rajd z kilkoma osobami. Zrzucam to na zbieranie przed ludzi srodków na Polski, ale raczej mówmy tu o kryzysie rajdów, bo na Świdnickim też było niewesoło. Nie mówię tu o kilku oklepanych miejscówkach typu hopy w Bobrowie i Karpaczu, nawroty w Płoszczynce i Karpaczu czy widzianych na każdej galerii łukach na odcinku Lubomierz. Po prostu było nas mało.
- Ja rozumiem bezpieczeństwo, ale osoba z samochodu A (biorąc pod uwagę podobieństwo - chyba brat Pana Marka) za bardzo wczuła się w rolę. Przesuwanie taśm na odcinku Karpniki i kopertowanie OS Zabobrze w miejscu, gdzie nikogo nie było to była jakaś chora nadgorliwość (to było to co sam widziałem - Bóg raczy wiedzieć co było w innych miejscach). Fakt, że jadący później Pan Burdalski (którego znamy z raczej mało ugodowych rozwiązań w tych sprawach) pozwalał na przywracanie stanu pierwotnego o czymś tu świadczy.
- Media. Rozumiem Państwo, że to wasz chleb. Ale czy zawsze musicie się wpier.... przed uczciwie ustawiających się ludzi i dopiero stanowczo zwrócona uwaga powoduje, że łaskawie się trochę przesuniecie/kucniecie. Doświadczeni jak Panowie Kalamus, Kaliszka rozumieją o co chodzi. Najgorsza jest "szlachta" co dostała kamizelkę w tym lub ubiegłym roku. Chyba czas na zrobienie selekcji i priorytetów akredytacji. Media z priorytetem niech robią zdjęcia/kręcą filmy z dowolnych miejsc - ale niech to będą osoby NAPRAWDĘ publikujące swoje dzieła. Reszta przy całym szacunku - publikuje swoje galerie i wpuszcza kanał youtube, który ma 500 odsłon. Mamy w tym kraju 1,5 magazynu rajdowego w formie papierowej i 2-3 liczące się portale.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 2 cze 2014, 11:50

Gąsior napisał(a):Kibiców BARDZO mało. Głównie na oklepanych miejscówkach. Jakby odliczyć otoczenie zespołów (rodziny, znajomi itd.) to by się okazało, że oglądałem rajd z kilkoma osobami. Zrzucam to na zbieranie przed ludzi srodków na Polski, ale raczej mówmy tu o kryzysie rajdów, bo na Świdnickim też było niewesoło. Nie mówię tu o kilku oklepanych miejscówkach typu hopy w Bobrowie i Karpaczu, nawroty w Płoszczynce i Karpaczu czy widzianych na każdej galerii łukach na odcinku Lubomierz. Po prostu było nas mało.

Mam bardzo podobne spostrzeżenia co do tej kwestii ale jednak myślę że to wynik odkładania kasy na Polski oraz tego że duża część "naszych" kibiców wybkała Kopną niż Karkonoski, ogólnie wszyscy kibice z którymi rozmawiałem byli z okolic Jeleniej Góry (pozdr dla chłopaków z Karpacza z którymi oglądaliśmy sobotnie odcinki), mimo to tak jak stwierdził Motulski towarzystwo dosyć zdyscyplinowane, może to tez kwestia podejścia Policji i Safety które w dotarciu na wybrane miejsce jakoś za specjalnie nie przeszkadzała.

kremer napisał(a):Powiedzcie mi ile zerówek i aut funkcyjnych wyleciało ? Ktoś Evo X zdachował :) Jak nie jeżdżą bezpiecznerajdy i jego cała ekipa to zaczynają się problemy.

Potwierdzam bo widziałem - Pan z czarnego EVO X to chyba zapomniał jak była jego funkcja na rajdzie... strzelił miękkiego daszka rodem z KJSów, a dwa zera podobno na jednej krzyżówce zamiast w lewo skręciły w prawo i mało nie potrąciły Pani policjantki (ale ta sytuacja to tylko z zasłyszenia więc nie potwierdzam).

Chuchała zostanie godnym następcą Kajta, Kuchar jakby ocknął się z zimowego letargu, Grzyb również bardzo szybko, Kasperczyk i Oleksowicz kolejne solidne występy, Czopiki jakby się powoli odnajduje w Skodzie bo jego jazda wygląda coraz lepiej mimo że wynik tego nie odzwierciedla, Habajszi już więcej z Lancer nie wyciśnie, więc chyba trzeba pomyśleć o nowym samochodziku, z osiek zdecydowanie trzeba wyróżnić Płachytkę, Szejów oraz Bysia.
Największym przegranym rajdu jest zdecydowania Maciek Rzeźnik, jego jazda wyglądała tak jakby się męczył za kierownicą tego samochodu, straszne problemy żeby nim w ogóle w drogę trafić, auto strasznie niestabilne (źle ustawione ??), hamowania na kilka razy... strasznie słabo to wyglądało

Ogólnie mi się rajd absolutnie podobał, uwielbiam klimat panujący na odcinkach Karkonoszy i na pewno będę chętnie wracał do Jeleniej.

PS. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to moim kanale na yt. będą szybkie ujęcia z większości miejscówek na których byliśmy - ogólnie większość z czystym sercem mogę polecić na kolejne edycje.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez filantrop » poniedziałek, 2 cze 2014, 12:05

w lubomierzu na oprze subaryna by ową policjantkę potrąciła. jest gdzieś filmik na yt. swoją droga pani policjantka całkiem sympatyczna :)
filantrop
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): niedziela, 29 lip 2007, 11:31
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 2 cze 2014, 12:12

filantrop napisał(a):w lubomierzu na oprze subaryna by ową policjantkę potrąciła. jest gdzieś filmik na yt. swoją droga pani policjantka całkiem sympatyczna :)

czyli część tego co zasłyszałem była prawdą...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez żółtek » poniedziałek, 2 cze 2014, 13:03

filantrop napisał(a):w lubomierzu na oprze subaryna by ową policjantkę potrąciła. jest gdzieś filmik na yt. swoją droga pani policjantka całkiem sympatyczna :)

Do potrącenia to tam było bardzo daleko ;)


Ile w końcu odpadło zerówek?
0R czarny Lancer zaliczył dach na OS Gajówka
000 białe Subaru Impreza GC pniak wyhaczyło, na Karpaczu i też rozlało paliwo ?
żółtek
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 15:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez Gąsior » poniedziałek, 2 cze 2014, 14:13

Mad Max napisał(a): Pan z czarnego EVO X to chyba zapomniał jak była jego funkcja na rajdzie... strzelił miękkiego daszka rodem z KJSów

Panu z czarnego Evo już dawno przydałby się kubełek zimnej wody na głowę, bo po Jeleniej już od jakiegoś czasu jeździł jakby był na torze, a nie na ulicach w centrum miasta. Co do wypadków zerówek - z jednej strony wypadki wkurzają (sam straciłem drugi przejazd Karpacza - nie bardzo wierzyłem, że pójdzie z takim opóźnieniem - nikt nic nie wiedział), z drugiej każdy chce, żeby szły "z chlebkiem", zeby trochę podkręcić emocje.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez SOKÓŁ » poniedziałek, 2 cze 2014, 21:28

Szybkie pytanie :wink: samochód załogi która robiła nim zapoznanie (tutaj bez nazwisk i numerów ) ok 1 w nocy parkuje na trasie OS Karpacz pod jedną z agroturystyk,po 10-15 minutach wsiadają do niego 2 osoby na 100% jedna związana z Teamem i ciągną odcinkiem dalej w dół (udokumentowane na fotkach nr.rejestracyjny i startowy) jak myślicie czy oby to jest tak w 100% legalne nawet nie widząc tam członka załogi?? Viper pomożesz :D
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez viper » poniedziałek, 2 cze 2014, 22:29

SOKÓŁ napisał(a):Szybkie pytanie :wink: samochód załogi która robiła nim zapoznanie (tutaj bez nazwisk i numerów ) ok 1 w nocy parkuje na trasie OS Karpacz pod jedną z agroturystyk,po 10-15 minutach wsiadają do niego 2 osoby na 100% jedna związana z Teamem i ciągną odcinkiem dalej w dół (udokumentowane na fotkach nr.rejestracyjny i startowy) jak myślicie czy oby to jest tak w 100% legalne nawet nie widząc tam członka załogi?? Viper pomożesz :D

Nie ma sprawy powiem co wiem :).Jeżeli w aucie nie ma załogi i jedzie sam samochód to ja bym sie nie czepial.
Natomiast jeżeli na 100 % widziałeś tam członka załogi to jest to oszustwo. Z tego co wiem to przepis mówi jasno. Miesiąc przed rajdem , a w tych dniach jest już regulamin rajdu to od tego momementu nie moze pojawić sie żaden członek załogi na trasie odcinka specjalnego, ale jest jeden wyjątek. Jeżeli wie o tym organizator np. Czasami zdarza sie nocleg na oesie, albo ktoś w tych 30 dniach np. Ma jakiś sprawę na trasie oesu to powinien zgłosić organizatorowi i jeżeli organizacjator wyrazi zgodę to owszem ten team czy dana osoba moze byc na tym fragmencie trasy, ale tylko na tym. Jeżeli organizator wyraził zgodę to nie ma tematu ( musiał byś to sprawdzić za nim wyciągniesz wnioski )a jeżeli nie to ja bym to nazwał zwykłym oszustwem, bo po jaka cholerę jedzic o 1 w nocy jak można za dnia :).Teraz jest chyba jednak po temacie , bo protesty można składać w dniu ogłoszenia wyników. Tak wiec dzisiaj , chyba już nic nie da sie zrobić , bo wyniki są zatwierdzone, ale myśle , ze wielu zawodników i kibiców chciało by poznać tego fachowca od upalanie ( oczywiście jeżeli nie wiedział o tym organizator). Z tego co wiem to tyle i chyba najważniejsze informacje odnośnie obecności załogi na trasie. No chyba , ze są jeszcze jakieś inne wyjątki, ale dalej nie chce zmyślać i wprowadzać Cię w błąd.
Z reszta tu masz pełne info odnośnie zapoznania,a jak byś chciał więcej szczegółów to w regulaminie rajdu od punktu 9.3

9.3 Szczególne ograniczenia.
9.3.1 Załogi zgłoszone do rajdu mają prawo do 3 przejazdów każdego odcinka
specjalnego.
Podczas każdego przejazdu odcinkiem specjalnym, tylko załoga może przebywać
w samochodzie. Załogi nie mogą poruszać się na odcinkach w kierunku
przeciwnym do
wyznaczonego Harmonogramem – „pod prąd” z uwzględnieniem
warunków zawartych
w pkt. 11.1 Regulaminu Ramowego 2014, poza przypadkami określonymi w Książce
Drogowej. Organizator będzie kontrolował przebieg zapoznawania z trasą. Na
żądanie
oznakowanych przedstawicieli Organizatora i Policji zawodnicy muszą okazywać
odpowiednie dokumenty i stosować się do poleceń i instrukcji przez nich
wydawanych.
Kontrole będą prowadzone również przed okresem przewidzianym dla
zapoznania się
z trasą. Każdy członek załogi biorący udział lub zamierzający wziąć udział
w Rajdzie, którego
obecność zostanie stwierdzona na trasie OS poza terminem wyznaczonym do
zapoznania
z trasa rajdu, będzie uważany za przeprowadzającego niedozwolone
zapoznanie się z trasą.
Nie dotyczy to OS 1 Zabobrze.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez TGR » wtorek, 3 cze 2014, 01:01

Masz 100% racji!!! Na naszych rajdach pojawiają się "pstrykacze", którzy chcą im dorównać. Widzę od dłuższego czasu, taką tendencję: gdzie oni to i my. Popracujcie nad sobą!!! Ich foty i wasze z tych samych miejsc /jeżeli nawet nie chcecie iść kilka metrów dalej/ mają zupełnie inną wartość. Popracujcie "młodzi".
Pozdrowienia dla Dominika i Marcina od zawsze wiernej TGR!!!!
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez SOKÓŁ » wtorek, 3 cze 2014, 09:47

Dzięki Viper za rozrysowanie.Czy w aucie nie było załogi tego Ci nie potwierdzę gdyż było ciemnawo i któryś mógł siedzieć z tyłu.
TGR nie wiem do kogo pijesz ale zdjęcie było robione telefonem bo akurat wracaliśmy do spania z grilla i dziwnym trafem spaliśmy w tej Agroturystyce
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez viper » wtorek, 3 cze 2014, 10:26

SOKÓŁ napisał(a):Dzięki Viper za rozrysowanie.Czy w aucie nie było załogi tego Ci nie potwierdzę gdyż było ciemnawo i któryś mógł siedzieć z tyłu.
TGR nie wiem do kogo pijesz ale zdjęcie było robione telefonem bo akurat wracaliśmy do spania z grilla i dziwnym trafem spaliśmy w tej Agroturystyce

No dlatego tak cieżko udowodnić upalanie. Ja nie raz rozmawiałem czy to z kibicami czy nawet zawodnikami i kilkakrotnie mówili, ze na 1oo% był ten czy tam ten, ale udowodnić to jest cieżko. Sam samochód niestety o niczym nie świadczy. Z reszta moim samochodem do zapoznania tez jeździli mechanicy czy nawet znajomi.

TGR to ty niezły imprezowicz jesteś :D
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 29 Rajd Karkonoski

Postprzez Mad Max » czwartek, 12 cze 2014, 10:37

Może trochę spóźnione ale zawsze...
Jak by się komuś nudziło to na moim kanale na YT - https://www.youtube.com/user/madmaxwrc/videos - wrzuciłem kilka krótkich ujęć z miejsc na których byłem w tym roku - ogólnie z czystym sercem mogę je polecić na kolejne edycje.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron