Monte Carlo 2014

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez Domson » niedziela, 19 sty 2014, 18:52

No z wieloma mozna sie nie zgodzic. Czemu Bouffier ma 9/10, a Evans ma 10/10 :?: :mrgreen:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49


Re: Monte Carlo 2014

Postprzez speedyzxz » niedziela, 19 sty 2014, 20:32

tomson napisał(a):Jeśli coś w niej jest prawdziwe, to Chardonnet wskoczy za niedługo do R5.

Chyba nawet na pewno, DS3 R5 miał być dla zwycięzcy pucharu Citroena w WRC :)


Jarek55511 napisał(a):Ktoś może znalazł relację z 3 dnia?
Proszę
Ostatnio edytowano niedziela, 19 sty 2014, 21:07 przez speedyzxz, łącznie edytowano 1 raz
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez jacko » niedziela, 19 sty 2014, 21:00

Jarek55511 napisał(a):(...)
Ktoś może znalazł relację z 3 dnia?


masz na mysli to ?
https://www.youtube.com/watch?v=Uhis8UCNlio

bouffier o włos :)
https://www.youtube.com/watch?v=NHbQOn-Lc08&sns=tw
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez Jarek55511 » niedziela, 19 sty 2014, 22:48

jacko napisał(a):
Jarek55511 napisał(a):(...)
Ktoś może znalazł relację z 3 dnia?


masz na mysli to ?
https://www.youtube.com/watch?v=Uhis8UCNlio

bouffier o włos :)
https://www.youtube.com/watch?v=NHbQOn-Lc08&sns=tw

Tak o to dzięki :wink:
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez Cendra » poniedziałek, 20 sty 2014, 00:08

Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez woocasch » poniedziałek, 20 sty 2014, 11:32

No i pierwsza tegoroczna runda WRC za nami, wielu z was napisało już swoje podsumowania, więc może ja też dorzucę 3 grosze.
Zacznę od "naszych" zawodników:
- Kubica rozpoczął sezon z przytupem, dwa wygrane odcinki o czym świadczą, to że skończyło się tak jak się skończyło o niczym nie świadczy. Bardziej doświadczeni kierowcy też zwiedzali pobocza, jedni mieli mniej szczęścia, inni więcej (jak Ogier). Cieszę się, że wreszcie mamy w MŚ kierowcę, którego straty nie są liczone w sekundach na każdy kilometr, tylko jest kontakt z mistrzem świata. Jeżeli w kolejnych 3-4 rajdach Robert nadal będzie tak jeździć to wygrana w tym roku jest możliwa, wygrana w rajdzie oczywiście, nie tytuł na koniec sezonu :)
- Bryan - można mówić, że Monte mu leży, że zna trasy, że trafił z oponami itd itp. ale to nie zmienia faktu, że zanotował życiowy wynik i Ogier nie miał aż tak łatwo jak to wygląda po klasyfikacji końcowej. Mam nadzieję, że ten wynik będzie przełomem w jego karierze i że start w DS3RRC na Łotwie to nie będzie jednorazowa przygoda, ale zapowiedź pełnego sezonu w ERC + może jakiś występ w WRC, np w Rajdzie Polski. Kurcze taka walka BB + KK w ERC to byłoby coś fajnego :)

A teraz reszta stawki, polecę może nie zawodnikami, ale zespołami:
- VW - tak jak ktoś już pisał wygląda na to, że Niemcy mają ewidentny podział na zawodników 1-2-3, Ogier ma wygrać, JML ubezpieczać tyły, a jak nie będzie przygód to wygrać, a Mikkelsen robić kilometry testowe, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że pokazuje pełnię swoich możliwości. Oby Norweg dostał zielone światło na jechanie wszystkiego na co go stać, nawet jeżeli przez to wydzwoni :)
- Citroen - w pierwszej chwili po ogłoszeniu ich tegorocznego składu pomyślałem, że słabo będzie, ale miejsce 3 i 4 to niezły początek. Widać, że auto daje radę, kierowcy też ogarnęli temat. Z VW regularnie wygrywać zapewne nie będą, ale mogą być na tyle blisko, że Ogier czasem jakiś błąd popełni.
- M-Sport - Hirvonen to jak dla mnie mega rozczarowanie i nie wiem co się z nim dzieje. Jeżeli już jest nominowany jako ten zawodnik, który ma cały sezon reprezentować team to może być niezła kicha. Jednak może zanim coś napiszę to dam mu jeszcze dwa rajdy na ogarnięcie się, chociaż co mi tam, jeżeli nie będzie ewidentnie szybszy od Evansa, a dodatkowo Mikko będzie dostawać baty od Roberta, to po 2014 roku nikt mu już nie da fabrycznej fury. Evans jechał swoje i dojechał do mety, jest potencjał.
- Hyundai - Thierry dołożył ostro, niby pierwszy split na minusie, a potem dzwon. Szkoda, oby to był jednorazowy wypadek przy pracy i faktycznie kubeł zimnej wody dla niego. Koreańczycy potrzebują teraz kilometrów oesowych a nie crash-testów. Sordo do czasu awarii jechał fajnie, więc auto chyba nie oddstaje jakoś diametralnie. Wygląda na to, że potwierdzają się nasze przypuszczenia, że w świetle obecnych przepisów zbudowanie konkurencyjnego WRC jest łatwiejsze niż 5-10 lat temu :)

Ciężko oceniać wszystko po jednym rajdzie, w dodatku tak "zwariowanym" jak tegoroczne MC. Ogier jest murowanym faworytem do obrony tytułu, ale wydaje mi się, że nie tylko on i nie tylko VW będą w tym roku wygrywać rajdy a walka o tytuł będzie bardziej wyrównana niż w 2013.
No i jeszcze o samym Monte, kurcze drugi raz z rzędu są cyrki na ostatnim etapie. Rok temu to byli chyba kibice, a w tym śnieg. Więc niech organizator coś w tym kierunku zrobi, bo albo robi się prawdziwne Monte Carlo, gdzie może się trafić taki odcinek, na którym polegną najlepsi i jak już się mówi A to trzeba powiedzieć B, albo odpuścić nocne rajdowanie i już.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez Kruk » poniedziałek, 20 sty 2014, 11:51

Moje małe podsumowanie rajdu.

Ogier pokazał, że jest mistrzem nie bez przyczyny. Wydaje mi się, że w tym sezonie nie będzie miał kto mu zagrozić.
Bouffier gratulacje za bardzo ładny wynik. Życiowy wynik przy tak małej ilości startów tej kategorii samochodami. Oby ktoś dostrzegł wreszcie jego talent i umiejętności i dał mu szansę na więcej startów w WRC.
Meeke zaskoczenie in plus, bo spodziewałem się że nie dojedzie. Jak tak dalej pójdzie to zanosi się że tegoroczny skład Citroena będzie dużo więcej punktów zdobywał niż ubiegłoroczny.
Ostberg również zaskoczenie na korzyść. Nie spodziewałem się że będzie tak wysoko. W Szwecji powinien być jeszcze groźniejszy.
Latvala miał przebłyski, ale jest zbyt nierówny żeby mógł walczyć o mistrzostwo.
Evans uczy się i wcale tego nie ukrywa. Zrealizował swój plan. Nie był wcale najgorszy. Na niektórych filmikach widać było, że efektownie się przemieszczał. Nieźle sobie radzi z samochodem i w przyszłości może być z niego liczący się w czołówce zawodnik.
Mikkelsen to rozczarowanie. Po nim spodziewałem się lepszego wyniku.
Sordo pokazał, że nowy samochód nie jest całkiem taki zły. Ma potencjał trzeba tylko dopracować szczegóły.
Neuville zbyt się podpalił i za bardzo chciał pokazać że też będzie tak samo szybki jak Ogier w debiucie w ubiegłym roku.
Kubica duże zaskoczenie wynikami jakie osiągał na początku. Chyba mało kto liczył na tak dobre wyniki. Należą się za to brawa. Niestety przesadził i tego się obawiałem że taki będzie finał.
Hirvonen to największe rozczarowanie rajdu. Zupełnie się nie liczył.
Delecour - szkoda, że wyeliminowała go awaria. W tych trudnych warunkach mógłby, choćby dzięki posiadanemu doświadczeniu, ośiągnąć dobry wynik w czołówce.
Prokop - zbyt szybko awaria żeby można było coś powiedzieć o jego występie.
Melicharek - ukończył pierwszy start w WRC, ale chyba nie o to chodzi, żeby być ostatnim w klasie z dziesięciominutową stratą do poprzednika :roll: .
Największe zaskoczenie rajdu to Sebastien Chardonnet. Na pierwszej pętli w pierwszej dziesiątce rajdu a później najniższe zajmowane miejsce to czternaste :shock: . To przyszły mistrz. Musimy poczekać tylko ze dwa sezony, żeby zdobył więcej doświadczenia w WRC.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez griswold » poniedziałek, 20 sty 2014, 12:04

Mam takie małe pytanko: znajdę gdzieś informację o tym, jakie opony zabrali poszczególni kierowcy na ostatnią pętlę? Bo trochę mało wieczorem śledziłem rajd, tylko na żywo Power Stage udało mi się obejrzeć, ale nie mówili o oponach zbyt wiele.
griswold
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek, 16 sie 2011, 22:38

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez karluum » poniedziałek, 20 sty 2014, 12:23

griswold napisał(a):Mam takie małe pytanko: znajdę gdzieś informację o tym, jakie opony zabrali poszczególni kierowcy na ostatnią pętlę? Bo trochę mało wieczorem śledziłem rajd, tylko na żywo Power Stage udało mi się obejrzeć, ale nie mówili o oponach zbyt wiele.


U Sokoła na jego profilu Facebookowym.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez vanderrally » poniedziałek, 20 sty 2014, 21:09

griswold napisał(a):... jakie opony zabrali poszczególni kierowcy na ostatnią pętlę? ...


http://www.rallyliveresults.com/siteacm ... 5-SS14.pdf
vanderrally
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 16 gru 2008, 02:45

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron