Toyota Yaris WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez mwieczor » środa, 4 gru 2013, 10:21

woocasch napisał(a):Nie wiem czy śmiać się czy płakać z takich stereotypów: Japońskie i niemieckie to cuda techniki, a włoskie czy francuskie to badziew. Nie wiem czym jeździsz,


Jakie to ma znaczenie, czym aktualnie jeżdżę ? Bo z Twojej wypowiedzi ja strzelę, że Ty Fiatem.
To nie stereotypy, to statystyka - regularnie pierwsze miejsca rankingu TUV to Toyota, a ostatnie Fiat/PSA. Na najbardziej konkurencyjnym rynku świata - USA - wygrywają Japończycy, a Fiat nie istnieje.
mwieczor
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): środa, 16 sty 2013, 19:50


Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez woocasch » środa, 4 gru 2013, 11:11

Znaczenie ma tylko takie, że jestem ciekaw czy opierasz się na statystykach, czy na własnych doświadczeniach. Bo jak zapewne wiesz, statystyka to jest bardzo fajny rodzaj przedstawienia rzeczywistości, a czasami wręcz kłamstwa :) Równie dobrze na Twój argument o raportach TÜV można powiedzieć, że w testach długodystansowych Auto Bilda włoszczyzna już nie jest tak mitycznie awaryjna :) Pamiętać należy, że raport TÜV pokazuje jaki procent usterek wykryto na przeglądzie rejestracyjnym, a nie ile awarii czy problemów dane auto przysporzyło swojemy właścicielowi w ciągu ostatnich lat. Kiedyś słyszałem fajną teorię z ust pracownika VW na temat wysokich miejsc japończyków w rankigach TÜV w przedziale tak do 5 lat. Otóż mówił on, że od dawna japończycy dawali gwarancję na 3 lata i wtedy przez te 3 lata właściciele jeździli do ASO na serwis, a oni mega dokładnie sprawdzali auto, i usuwali wszystkie usterki, właśnie po to aby były dobre wyniki w TÜV. I zapewne tak jest nadal. Inni dawali rok czy dwa lata gwarancji, więc już było mniej różowo. Oczywiście chodziło o rynek niemiecki i była to opinia osoby pracującej w VW w Niemczech, a nie moja własna :)

A co do USA, fakt Fiat długo tam nie istniał, ale teraz próbują znowu tam wejść, Chryslera już mają :)

P.S. Tak, mam Fiata i bardzo dobrze mi służy i nie widzę powodu, żeby się do tego nie przyznać :) Oczywiście jak każde auto ma swoje zalety i wady, do czego niektórzy właściciele aut niemieckich czy japońskich nie potrafią się przyznać i będą zaklikać rzeczywistość, że ich auta są idealne.
Ale my tu nie o tym, tylko o ewentualnym Yarisie WRC :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez kij » środa, 4 gru 2013, 14:47

mwieczor napisał(a):Na najbardziej konkurencyjnym rynku świata - USA - wygrywają Japończycy, a Fiat nie istnieje.


USA jest akurat bardzo specyficznym rynkiem.

Raz to są bardzo przywiązani do swojego i do czegoś co znają.

Dwa, to tam ogólnie nie istnieją autka segmentów A do C. Owszem gdzieś tam po metropoliach śmigają i kompaktami (Mini, Focusy, Coroll czy jakieś ich wynalazki).
Fiat jak wiemy specjalizuje się w autkach niewielkich (Paździerz, Pumpo, Bravo, które to jest niemal flagowym modelem Fiata). Toż to niewiele większe od wózka na zakupy ;)
Podobnie PSA, Renault.
Np. taki HW w stanach, to tylko Golf z bagażnikiem (Jetta, Vento, Bora) i żeby było prościej, to u niech zawsze się nazywało Jettą, bo jakby nie daj nazwę zmienili, to nikt by tego już nie kupił.

Japońce są mocni w Stanach, bo fabryki tam pootwierali, Hyundai chyba też (Kija i kiedyś Dajewo kariery nie zrobili).
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Matthias Schmidt » środa, 4 gru 2013, 16:20

woocasch - oczywiscie, ze to nie bylo zupelnie na powaznie, chociaz z tego co wiem, to Ferrari swiecilo triumfy w czasie kiedy kluczowe stanowiska zajmowali Brytyjczycy, a nie Wlosi. Ale niewazne, nie jestem zbyt biegly w F1 wiec zostawmy to. mwieczor posluzyl sie po prostu stereotypem, ktory nie jest kompletnie nieprawdziwy, ale nadal jest STEREOTYPEM. Nie ma co roztrzasac tego tematu ;)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez dinn » środa, 4 gru 2013, 19:40

mwieczor napisał(a):
woocasch napisał(a):Nie wiem czy śmiać się czy płakać z takich stereotypów: Japońskie i niemieckie to cuda techniki, a włoskie czy francuskie to badziew. Nie wiem czym jeździsz,


Jakie to ma znaczenie, czym aktualnie jeżdżę ? Bo z Twojej wypowiedzi ja strzelę, że Ty Fiatem.
To nie stereotypy, to statystyka - regularnie pierwsze miejsca rankingu TUV to Toyota, a ostatnie Fiat/PSA. Na najbardziej konkurencyjnym rynku świata - USA - wygrywają Japończycy, a Fiat nie istnieje.


Gdzie ty byłeś przez ostatnie 20 lat? :lol:

Ominęła Cię globalizacja? Nie wiesz co to marketing szemrany? Nie orientujesz się jakie tytuły prasowe posiadają Axel Springer oraz Bauer i w jakim celu? Wiesz w jakim kraju powstają te "wiarygodne" statystyki Dekra, ADAC oraz TUV i jakie są kryteria oceny? 8)

Narodowość nie ma w tym wypadku znaczenia. Jeżeli Yarek WRC powstanie w kompetentnym zespole to będzie konkurencyjny. Jak pisałem wcześniej, MI jest niezła wypożyczalnią na szczeblu krajowym i tyle.
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Zoe » czwartek, 5 gru 2013, 01:14

dinn napisał(a):Gdzie ty byłeś przez ostatnie 20 lat? :lol:

Ominęła Cię globalizacja? Nie wiesz co to marketing szemrany? Nie orientujesz się jakie tytuły prasowe posiadają Axel Springer oraz Bauer i w jakim celu? Wiesz w jakim kraju powstają te "wiarygodne" statystyki Dekra, ADAC oraz TUV i jakie są kryteria oceny? 8)

Narodowość nie ma w tym wypadku znaczenia. Jeżeli Yarek WRC powstanie w kompetentnym zespole to będzie konkurencyjny. Jak pisałem wcześniej, MI jest niezła wypożyczalnią na szczeblu krajowym i tyle.


...bo poza granicami kraju nie potrafią już dobrze obsłużyć auta. Yes sir! Zwróć proszę uwagę, że u nich nie zawodziła logistyka, tylko obsługa techniczna.
Jak ktoś nie umie to nie umie, a jak ma w dupie to ma w dupie.

Makarony to flejtuchy na potęgę. Generalnie oni się bardziej do Europy nie nadają niż Ukraina ;)
To nie jest kwestia stereotypu tylko ich mentalności.
Domani i jakoś to będzie. Przewróciło się? Niech leży.

Toyota albo nie wie co robi, ale ja nie wiem co oni robią :P
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez woocasch » czwartek, 5 gru 2013, 09:32

Zoe zgodzę się z Tobą, że Włosi czasem odwalają taką manianę, że szkoda gadać, ale jednak pod względem technicznym to w wielu dziedzinach to oni wyznaczali trendy i oni wprowadzali wiele nowinek, a reszta co najwyżej próbowała je udoskonalić. Nawet w motoryzacji to właśnie Włosi wiele lat byli wzorem do naśladowania. Ale to nie jest miejsce na takie rozważania, bo co do jednego jesteśmy wszyscy zgodni MI dało w tym roku nieziemsko ciała i nikt z nas nie rozumie decyzji Toyoty, oby to była tylko plotka, która się nie sprawdzi :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez żółtodziób » czwartek, 5 gru 2013, 09:51

Zoe napisał(a):...bo poza granicami kraju nie potrafią już dobrze obsłużyć auta. Yes sir! Zwróć proszę uwagę, że u nich nie zawodziła logistyka, tylko obsługa techniczna.
Jak ktoś nie umie to nie umie, a jak ma w dupie to ma w dupie.

Makarony to flejtuchy na potęgę. Generalnie oni się bardziej do Europy nie nadają niż Ukraina ;)
To nie jest kwestia stereotypu tylko ich mentalności.
Domani i jakoś to będzie. Przewróciło się? Niech leży.

Toyota albo nie wie co robi, ale ja nie wiem co oni robią :P


Do pewnego stopnia racja, ale tylko do pewnego stopnia. Prawda,że to są bałaganiarze straszni i zawsze tacy byli, ale obiektywnych sportowych sukcesów trudno im jakoś odmówić. Rajdowe Lancie prawie zawsze wymiatały i to niezależnie czy była to grupa IV, B czy A. Wypusty Abartha też złe nie były, zdobywały tytuły, tak samo jak turystyczne Alfy. Ferrari to akurat zły przykład, bo to jest team międzynarodowy tak naprawdę, włosi są tam właścicielami, ale najlepsze wozy w ostatnich latach powstawały jak teamem de facto rządzili Brawn i Schumacher. Ale już w GT, za które nie odpowiada team F1 Ferrariw sumie wymiata od ładnych kilku lat. Również całkiem cywilne wozy nie zawsze były takie sypliwe jak plotka głosi, a na chwilę obecną to już w ogóle nie ma znaczenia, dzisiaj to i tak wszystko się psuje, niezależnie od marki. Ziom kupił Subaru Outbacka i łatwiej mu wymienić co się w tym wozie jeszczenie popsuło, a jest to wersja ze skróconą jedynką, bo wcześniej diesle zarzynały sprzęgła, zwyczajnie nie opłaca się robić wozów trwałych i niezawodnych i takich się nie robi. Włosi tak naprawdę ze swoimi wyrobami przestali odstawac w sposób istotny. Ba, rzekłbym, że ze względu na to, że jednak produkują głównie u siebie i nie robią przesadnie skomplikowanych jeździdeł tak naprawdę te wozy wychodza im i tak lepiej niż niektóre teoretycznie-japończyki, w rzeczywistości trzaskanych przez Brytoli, znanych z tak wspaniałych, nowoczesnytch, trwałych i niezawodnych aut jak Rovery.

Nie uogólniałbym, że jak coś jest włoskie to już na pewno dramat. MI to na pewno dramat, co do tego nie ma wątpliwości, ale nie należy z tego wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Takich jak to, że wszystko co włoskie to na pewno szmelc. Raz, że czasy się zmieniają, a dwa nawet przy całym swoim bałaganiarstwie Włosi jednak zrobili sporo ciekawych rzeczy i zapisali w historii motorsportu wiele pięknych kart.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez karluum » czwartek, 5 gru 2013, 12:05

Wszystkim twierdzącym, że Włosi to bałaganiarze proponuje wycieczki do Mediolanu, Manuti, Parmy, Reggio Emilia, Modeny by zobaczyć na czym ten "bałagan" polega. Południe to inna śpiewka, ale północ jest bardzo przyzwoita.
Bałagan jest w organizacji firm, ale to zupełnie inny problem i to forum nie jest miejscem na dyskusję na ten temat
Problem włoskich firm polega na czymś zupełnie innym. Włoska ekonomia przeżywa naprawdę wielki kryzys i wiele firm zamyka swoją działalność, gdyż nie jest w stanie przy bestialskim włoskim fiskaliźmie funkcjonować na rynku. Ten problem dotyczy również wypożyczalni rajdówek czy zespołów prowadzących programy w wyścigach. Mam kolegę, który pracował w zespole moto, (prowadzili programy w MŚ w kategorii 250 cm i w Enduro). Zamknęli działalność, bo nie było klientów na ich programy, a mieli całkiem przyzwoite wyniki.
MI po przejęciu programu Mini (ja myślę, że oni dostali obowiązki bez żadnego wsparcia finansowego) szukało za wszelką cenę klientów po to by przeżyć. Znalazł się Kościuszko z ograniczonym budżetem, więc oboje tak kombinowali tak kombinowali, by z tych pieniędzy dało się coś zrobić. Kościuch by mieć pełny program w WRC, MI by mieć klienta na cały sezon i mieć perspektywę przeżycia a nie mówiąc o zarobieniu. Myślę, gdyby Kościuszko miał np. 1,5 mln euro budżetu to i MI byłby w stanie coś przygotować na pewnym poziomie. A tak wyszło, że oszczędzano na wszystkim, a Włosi szli na ten układ by mieć klienta, o którego trudno w tych czasach.
Więc MI mógłby zostać partnerem Toyoty i nie jest wykluczone, że mogliby być dobrymi partnerami.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 5 gru 2013, 12:48

karluum napisał(a):MI po przejęciu programu Mini (ja myślę, że oni dostali obowiązki bez żadnego wsparcia finansowego) szukało za wszelką cenę klientów po to by przeżyć. Znalazł się Kościuszko z ograniczonym budżetem, więc oboje tak kombinowali tak kombinowali, by z tych pieniędzy dało się coś zrobić. Kościuch by mieć pełny program w WRC, MI by mieć klienta na cały sezon i mieć perspektywę przeżycia a nie mówiąc o zarobieniu. Myślę, gdyby Kościuszko miał np. 1,5 mln euro budżetu to i MI byłby w stanie coś przygotować na pewnym poziomie. A tak wyszło, że oszczędzano na wszystkim, a Włosi szli na ten układ by mieć klienta, o którego trudno w tych czasach.

Z tego co czytałem w WRC to Mini też się dorzuciło do startów Michała- widocznie jeszcze w jakiś sposób zależało im by ich auto jeździło regularnie w mistrzostwach.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez dinn » czwartek, 5 gru 2013, 17:55

1,5 roku temu BMW zmieniło strategie marketingową dla marki Mini i już niestety nic nie dorzucaja nikomu w temacie rajdów. Przynajmniej nie centrala.
"Nikt nic nie czy­ta, a jeśli czy­ta, to nic nie ro­zumie, a jeśli na­wet ro­zumie, to nic nie pamięta."
Avatar użytkownika
dinn
N3
 
Posty: 312
Dołączył(a): niedziela, 14 lis 2010, 14:24
Lokalizacja: Slough (UK)

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Zoe » czwartek, 5 gru 2013, 20:52

żółtodziób - nie sposób się z Tobą nie zgodzić w kwestii wyników sportowych jakie Włosi osiągali ale mam wrażenie, że to wyjątki potwierdzające regułę. Co do jakości ich samochodów zawsze mam więcej zastrzeżeń niż w przypadku innych producentów. Tu skrzypi, tam trzeszczy, tu widać gołe śruby... Niestety wierzę, że diabeł tkwi w szczegółach i po prostu im nie ufam.

karluum Pamiętam jak dziś słowa mojego dziadka "Ach! Neapol! Zobaczyć raz jeszcze Neapol!"... No to zobaczyłem. I Wenecję. I Rzym. I w ogóle całe Włochy dookoła... I albo mamy skrajnie odmienne doświadczenia albo nie zrozumiałem Twojej ironii ;)

Ale może warto odejść od tego tematu, bo to ma się nijak do Toyoty Jakiegokolwiekmodelu WRC.
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez karluum » czwartek, 5 gru 2013, 21:32

@Zoe: Wenecja jest rozjechana przez turystów, idem Rzym, a o Neapolu nie mówimy bo to południe Włoch i Terronia. Obejrzyj te miasta, które wymieniłem ci wcześniej a zmienisz zdanie. Powtarzam: katastrofa programu Kościuszki w Mini wynikała z faktu, że obie strony chciały coś na siłę zrobić: Junior pojechać wszystkie eliminacje przy skromnym budżecie, MI chciał to zrobić bo trafił się taki klient, a lepszy taki niż żaden. To się nie miało prawa udać i się nie udało.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Zoe » czwartek, 5 gru 2013, 21:44

W końcu jest! NIEMAL oficjalne potwierdzenie! No i Toyota ponoć ma gotową rajdówkę! :P

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Toyot ... &_ticrsn=3
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez The Prisoner » czwartek, 5 gru 2013, 22:04

Uzupełniając wątek kolegi ZOE
Niemiecki Rallye Magazin pisze, że pierwsze testy zaplanowane są na wiosnę 2014, a prace nad samochodem realizowane będą w Kolonii i można już znaleźć oferty pracy od Toyota Motorsport GmbH dla nowych ludzi !!! TMG współpracuje z Motorsport Italia celem realizacji dużego programu testów.
W kwietniu zapadnie decyzja, jak ma wyglądać program sportów motorowych Toyoty. W razie decyzji o wejściu do WRC, pierwszym sezonem byłby rok 2016, ewentualne starty testowe nowego wurca mogłyby nastąpić rok wcześniej.
Równolegle trwają prace nad GT86 R3 dla prywaciarzy, który będzie dostępny na rynku w 2015 roku.

Link: http://www.rallye-magazin.de/rallyes/wm ... index.html
The Prisoner
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): czwartek, 2 maja 2013, 13:17
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości