WRC 4

oczywiście tylko rajdy, wyścigi i tp ;-)

Moderator: SebaSTI

WRC 4

Postprzez moto_angel » poniedziałek, 28 paź 2013, 15:19

Premiera gry już za nami więc dajcie znać Ci co grali co sądzicie?

Mnie powalił totalnie film będący w tle zresztą pojawiają się w innych momentach gry wspaniale oddając klimat WRC :)
Odcinki czasowo odczuwalnie długie bo 5min jazdy to sporo szans na błędy ;)
Model jazdy wiadomo że zręcznościowy ale nie da się przejść nawet ośką ciasnego zakrętu na pełnym gazie bo jest bączek na wyjściu co jest na plus!
Szkoda tylko że nie ma Fiesty MK oprócz Mini i byłoby idealnie :)
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków


Re: WRC 4

Postprzez jacko » poniedziałek, 28 paź 2013, 16:15

ta WRC 4 to jest oficjalna gra na licencji od FIA zgadza sie ? takie podstawowe pytanie czy tam jest dokladne odwzorowanie jesli chodzi o liste rajdow z tegorocznego kalendarza WRC ? no i czy OSy sa takie same jak w rzeczywistosci ?
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: WRC 4

Postprzez adamlen » poniedziałek, 28 paź 2013, 17:09

Ciężko, żeby gra miała takie same oesy jak w rzeczywistości (np. 40km jak w Hiszpanii). Można pooglądać gameplaye na youtube żeby zobaczyć jak wyglądają odcinki. Jak dla mnie niektóre rajdy są całkiem niezłe (np. Niemcy) a niektóre są takie, że ciężko trafić w drogę bo wszystko się zlewa (Argentyna, Szwecja). Fizyka jazdy jest co prawda zręcznościowa, ale nie da się pokonać odcinka pełnym gazem, trzeba słuchać pilota i wtedy jest całkiem łatwo. Da się czasem odczuć przyjemność z jazdy szczególnie po asfaltach w Niemczech. Na pewno gra jako całokształt jest lepsza niż WRC3 i dźwięki też są trochę lepsze. Do gry bardzo dobrej jeszcze brakuje, ale zła też nie jest. Jak dla mnie ocena 4/6. :)
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: WRC 4

Postprzez moto_angel » poniedziałek, 28 paź 2013, 21:37

jacko napisał(a):ta WRC 4 to jest oficjalna gra na licencji od FIA zgadza sie ? takie podstawowe pytanie czy tam jest dokladne odwzorowanie jesli chodzi o liste rajdow z tegorocznego kalendarza WRC ? no i czy OSy sa takie same jak w rzeczywistosci ?


Gra jest na licencji więc załogi i rajdy się zgadzają choć 5min jazdy to nie jest cały rzeczywisty oes ale w zupełności wystarczy :)
Tu masz oficjalną stronkę:
http://www.wrcthegame.com/new-features/

adamlen napisał(a):Fizyka jazdy jest co prawda zręcznościowa, ale nie da się pokonać odcinka pełnym gazem, trzeba słuchać pilota i wtedy jest całkiem łatwo. Da się czasem odczuć przyjemność z jazdy szczególnie po asfaltach w Niemczech. Na pewno gra jako całokształt jest lepsza niż WRC3 i dźwięki też są trochę lepsze. Do gry bardzo dobrej jeszcze brakuje, ale zła też nie jest. Jak dla mnie ocena 4/6. :)


Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie pomimo że "fraps" pokazuje że mam stałe 30 klatek to jakoś nie odczuwam w pełni płynności. Sprzęt co prawda już leciwy trochę ale jak u Ciebie z tym?
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: WRC 4

Postprzez SebaSTI » poniedziałek, 28 paź 2013, 22:38

Z wersji na wersje nic sie nie zmienia , lekko silnik graficzny zmieniony tak to wszystkie błędy zostają....pomijając fizyke, brak realistycznego dzwięku rajdówek
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WRC 4

Postprzez adamlen » poniedziałek, 28 paź 2013, 22:47

moto_angel napisał(a):Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie pomimo że "fraps" pokazuje że mam stałe 30 klatek to jakoś nie odczuwam w pełni płynności. Sprzęt co prawda już leciwy trochę ale jak u Ciebie z tym?


Hmm, to zależy bo jeżdżę z widokiem z maski lub z wnętrza i wtedy jest Ok, natomiast wydaje mi się, że przy widoku z tyłu samochodu jest jakby klatkowanie. Ale z tego widoku i tak nie da się jeździć sprawnie. Sprzęt też nie mam najnowszy.

A co do dźwięków to nie ma tragedii według mnie, porównałem DS3, Fiestę i Polo i każdy brzmi inaczej i ma podobne cechy do prawdziwych rajdówek.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: WRC 4

Postprzez moto_angel » wtorek, 29 paź 2013, 09:22

SebaSTI napisał(a):Z wersji na wersje nic sie nie zmienia , lekko silnik graficzny zmieniony tak to wszystkie błędy zostają....pomijając fizyke, brak realistycznego dzwięku rajdówek


Jakie błędy masz na myśli bo ja pojeździłem trochę w opcji szybki wyścig oraz przejechałem Niemcy w karierze i nie dopatrzyłem się zbytnio nic więc?
Która gra w takim razie ma dla Ciebie realistyczne dźwięki?
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: WRC 4

Postprzez jacko » poniedziałek, 23 gru 2013, 21:20

http://autokult.pl/575,wrc4-test-autokult-pl

ciekawa recenzja, choc szkoda, ze autor w ogole nie wspomnial o trybie multiplayer, pare dni temu producent w koncu go poprawil i juz o wiele latwiej jest sie podlaczyc do rozgrywki.

co wkurza w multi to fakt, ze graja w niej gracze z kazdym mozliwym trybem trudnosci i nie mozna zobaczyc u innego gracza na jakim trybie gra tj. mozna grac z wylaczonymi wszystkimi pomocami ale drugi gra z wszystkim wlaczonymi, takze nie mozna miarodajnie porownac czasów miedzy graczami..

widac tez, ze gra wielu cheaterow poprzez gre na PC, no bo jak wytlumaczyc, ze zwyciezca ma minute przewagi na 2 minutowym OSie, gdy jedziesz na maxa, troche to wkurzajace, jedynie zagranie ze znajomym i ohasłowanie swojego rajdu daje taka mozliwosc
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: WRC 4

Postprzez Witcher1990 » wtorek, 24 gru 2013, 01:07

Jeśli dobrze pamiętam to w multi w poprzednich częściach wszystkie pomoce były domyślnie wyłączone. Poza tym najszybciej jedzie się bez nich. A takie czasy to nic dziwnego, sam w wrc 3 wygrywałem osy by mniej znane przegrywać po 30sek lub więcej. Za kilka tygodni poziom pewnie tak się wyrówna że 3-4 będzie dojeżdżać w 3sek, zwłaszcza w Finalandii
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: WRC 4

Postprzez Gąsior » wtorek, 24 gru 2013, 08:15

Dla mnie największa porażka to niewielkie zmiany tras w kolejnych wersjach. Monte, Hiszpania - ile można. Tylko niektóre rajdy są zmieniane. Wydaję niemałe pieniądze (PS3) i oczekuję, że będą nowe trasy a nie te same od lat i to jeszcze w ramach rajdu jest miks tej samej trasy na kilku odcinkach. Gra się w sumie fajnie, ale potrzebna jest rewolucja (tzn. zmiana wydawcy), bo inaczej tylko tacy maniacy jak my będziemy to jeszcze kupować.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: WRC 4

Postprzez jacko » wtorek, 24 gru 2013, 10:49

Witcher1990 napisał(a):Jeśli dobrze pamiętam to w multi w poprzednich częściach wszystkie pomoce były domyślnie wyłączone. Poza tym najszybciej jedzie się bez nich.


w czwórce mozna w trakcie grania podczas multi je powłączać, takze musialo sie zmienic. Oj nie wiem czy szybciej gdy raz to wlaczylem dla sprawdzenia, mozna przjechac caly rajd z wlaczonym gazem przez 99% na maksa i tylko skrecac o wszystko inne zadba gra, no ale po co wtedy kupowac gry ? ale zeby chociaz wiedziec ktory z graczy tak robi to moznaby sobie porownac czasy z tymi co tak nie robia a tak mozna sie tylko domyslac, zwlaszcza na takiej finlandii, ktora jest b.szybka i co chwile widac jak niektorzy walą w te skały (w trybie ghost sa nicki nad autem), a pozniej widac, ze gość ma czas 10 minut lepszy od drugiego :) przydaloby sie banować IPki za takie cheaty

Gąsior napisał(a):Dla mnie największa porażka to niewielkie zmiany tras w kolejnych wersjach. Monte, Hiszpania - ile można. Tylko niektóre rajdy są zmieniane.


tak, oprocz tego, ze kazdy OS ma cząstke poprzedniego i nastepnego to ma jeszcze odwrocona konfiguracje innego, wystarczy przejechac sie pod prad i ma sie dejavu, presja ze strony wydawcy..

Gąsior napisał(a):Wydaję niemałe pieniądze (PS3) i oczekuję, że będą nowe trasy a nie te same od lat


tutaj akurat zaryzykuje teze, ze cena wersji wrc 4 na PS3 byla calkiem niezla w porownaniu np z wrc 3, ktorej cena teraz jest tylko ciut nizsza niz czworka, a w dniu premiery miala cene sporo powyzej 200 zł, ale i tak troche to jest takze, ja zawsze czekam te kilka miechow i mam uzywke za pare dyszek, no ale z tym tutułem chcialem ja miec jeszcze przed GB rally :)
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: WRC 4

Postprzez kuba.es » wtorek, 24 gru 2013, 12:18

Grałem w to w przez jeden wieczór ale wystarczyło, by co nie co zauważyć.

Trasy:

Może i są dość fajnie odwzorowane ale jest ich po prostu zdecydowanie zbyt mało - rajd trwa zbyt krótko, nawet jak na grę typu arcade. Na odrabianie ewentualnych strat czasowych do przeciwników, jest równie dużo czasu jak na przeciętnym kjsie.

Realizm/grafika:
Tak jak wyżej - ta gra to typowy arcade więc fani skrajnie realistycznego RBRa raczej pocieszeni nie będą. Jednak na typową posiadówkę z rajdowymi kumplami przy piwku gierka jest jak najbardziej ok i taki realizm wystarczy (sprawdzone :)).
Ogólnie graficznie wygląda to nieźle ale dla kogoś wychowanego jak ja na grach typu CMR2, Rally Championship 99 i inne RBRy - właściwie większość nowych gier wygląda ładnie :)

Podsumowując: jeśli ktoś ma w pobliżu kumpli zajaranych rajdami i dobrym piwkiem, to taka gra moim zdaniem przyda się :)
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Re: WRC 4

Postprzez Śmiechol » wtorek, 29 kwi 2014, 20:44

Pograłem trochę, aktualnie zaprzestałem z powodu braku czasu. Jestem teraz w trakcie czwartego sezonu.

Gra bardzo przyjemna. Nie mam kierownicy, ale na padzie po wyłączeniu wszystkich usprawnień i ustawieniu wyższego poziomu przeciwników da się fajnie pojeździć. Denerwują mnie trasy, bo są bardzo podobne. Mało różnorodności wśród tras jednego rajdu. Pilot też jest bardzo słaby i czasami można się wyrżnąć. Za to model jazdy (kiedy gramy na kamerze z kokpitu) grafika, dźwięki są bardzo w porządku. Moim zdaniem na prawdę dobra gra, zważając również na to że obecnie oprócz WRC nie powstają żadne gry o tematyce czysto rajdowej. Osobiście o wiele bardziej wolę przysiąść i poupalać w WRC4 niż w DiRTa 3.
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Re: WRC 4

Postprzez Kit_Car » środa, 30 kwi 2014, 15:55

To kup jakąś kierownicę, nawet starego Saiteka za 50/100 zł i obadaj Richard Burns Rally. Niebo a ziemia. Próbowałem grać w te dirty i inne wrc, ale się nie da. Nawet w WRC 3, podpinając G27, ustawić się da maksymalnie 180 stopni obrotu. Ja się pytam, jak oni robili grę, o tematyce rajdowej, ignorując potencjał kierownic?
Co do samego WRC jeszcze, każda kolejna odsłona gry wydaje się być odgrzewaniem kotleta, czyli jakaś lekka zmiana poprzedniej części. Aut mało, dźwięki słabiutkie, pilot beznadziejny, tras dosłownie 3-4 na każdym rajdzie, tyle że jeżdżone w różnych konfiguracjach co daje niewiele więcej. Do Richarda Burns Rally w wersji łatwiejszej do zainstalowania, ściągasz kilka GB aut, tras, moda i masz co dusza zapragnie, A grupy, B grupy, ośki nie ośki, RWD, każdego Wurca jaki był. Polecam. Jak nie mam dostepu do kierownicy, wolę zagrać w Colina McRae Rally 2 niż w WRC.
Avatar użytkownika
Kit_Car
N2
 
Posty: 158
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2014, 16:31

Re: WRC 4

Postprzez Śmiechol » niedziela, 11 maja 2014, 23:34

Jak nie rozwaliłem Wingmana (czerwonego) to troszkę upalałem w RBRCzech, także nie musisz mi opowiadać o zaletach tego symulatora. Porównuję tu właśnie WRC do CMR, bo Dirty wszystkie o kant roztłuc, a WRC na prawdę przypadło mi do gustu. Cały czas przymierzam się do kupna kierownicy, ale jak już mam wolną na to kasę to pojawiają się inne wydatki i tak w kółko, a jakiejś lipy bez FF nie chcę.
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Następna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości