Rajd Hiszpanii

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez viper » poniedziałek, 28 paź 2013, 00:22

No niestety doczekaliśmy się chorych sytutuacji tzn. Przychodzi gość z nikad w rajdach i może lac zawodników z doświadczeniem. Natomiast odpowiedz wbrew pozorom jest prosta. Zaczyna bokiem wychodzić kupowanie zawodników do fabryk którzy wnoszą kasę a nie wnoszą umiejętności. Dziwne ze era najszybszych skończyła się akurat w momencie jak zaczęli odchodzić sainze gronholmy macre burns makinenen. Z tych zawodników startujących w jednym czasie nie postawił by na żadnego w ciemno bo każdy mógł wygrać, a dziś. Ktoś powie przypadek, a moim zdaniem widać to jak na dłoni.
Mniej wiecej na równi jak starzy odchodzili pojawiły się araby katary kupując miejsca w fabrykach. Dzisiejsza sytuacja jest konsekwencja tych działań. w tamtych czasach nie do pomyślenia było żeby gość bez doświadczenia lał jak chłopców czołówkę klas w o gen. nie wspomnę. No nic zobaczymy co się będzie działo w Anglii
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42


Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez havk » poniedziałek, 28 paź 2013, 01:00

Kubica to jeden z najbardziej utalentowanych kierowców wyścigowych. Jak widać te dyscypliny (rajdy i wyścigi) jednak sporo łączy :) . Sarrazin też nieźle sobie radził za kierownicą rajdówki. http://www.ewrc-results.com/profile.php ... e-Sarrazin W trzecim starcie w rajdzie WRC (Rajd Katalonii w 2004 roku) zajął czwarte miejsce (Petter Solberg był piąty)! Warto prześledzić kariery kilku bardzo utalentowanych kierowców takich jak np. Ogier, Neuville. http://www.ewrc-results.com/profile.php ... tien-Ogier Ogier został mistrzem JWRC już w pierwszym roku startów MŚ (jednocześnie był to chyba jego 3 czy 4 sezon startów w rajdach w ogóle). Jak ktoś ma talent i odpowiednie warunki rozwoju to dość szybko jest w stanie zajść daleko.
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 28 paź 2013, 10:46

Tu niema co się dziwić. Bo jak kolega przybliżył rezultat Ogiera to Kubica jest takim samym kierowcą jak Ogier,który w pierwszym sezonie zdobywa mistrza i Loeb też tak miał w S1600,więc Ogier będzie miał napewno godnego konkurenta.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez kremer » poniedziałek, 28 paź 2013, 11:19

Hehe viper. No tak "chory system". Zastanawiałem się co tu napiszesz, bo na początku sezonu bardzo sceptycznie podchodziłeś do Kubicy. Nie koloryzujmy lata z przełomu wieków. Wtedy było więcej zespołów i kierowców. Dużo dzwonów i awarii. Teraz jest mniej tych zdarzeń. Czasy się zmieniły. Kubica to przypadek jeden na 30 - 40 lat pod względem talentu i umiejętności we wszystkich dziedzinach motosportu. Ja się ciesze z tego co jest. Jeździ 10-12 wurców, jest paru dobrych kierowców plus paru zapychaczy. Nie możemy od tej serii wymagać nie wiadomo czego. Po wyborach jakiś kretyn stwierdzi, że trzeba wurce zlikwidować i to zrobi. Nagle się okaże, że ścigamy się melexami czyli R5 i nic się nie zmieni. Będziemy mieli międzynarodowe mistrzostwa WRC2, gdzie i tak ci co są teraz na czele WRC to będą nadal... Dodam, że za rok mamy rundę RSMŚ, w której Polak może odegrać jakaś role np walki o piątkę czy czwórkę... i nie będzie statystą. To są powody, aby patrzeć optymistycznie na przyszłość, a nie narzekać i szukać wymówek jakby tu pomniejszyć tempo Kubicy.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez jacko » poniedziałek, 28 paź 2013, 12:38

viper napisał(a):No niestety doczekaliśmy się chorych sytutuacji tzn. Przychodzi gość z nikad w rajdach i może lac zawodników z doświadczeniem (...)


no to teraz pojechałeś, F1 to dla Ciebie "znikąd" ? nie ma co sie oszukiwac, F1 jest na wyzszym poziomie niz WRC, odwrotnej sytuacji do tej pory nie było... np taki al-kuwari po jednym z szbyszych asfaltowych sobotnich OSów gdy wypowiadał sie na mecie w jego głosie mozna bylo wyczuc prawie strach, gdy mowił uf ale to auto wrc wchodzi szybko w zakrety w porownaniu z moim poprzednim, nie ma co ale gdy na monzy jezdzi sie ponad 350 km/h to gość nie czuje żadnego strachu, wezmy takiego prokopa na przykad, mam wrazenie, ze po jego sobotnich narzekaniach, takiej predkosci to nawet w aucie cywilnym nie rozwinal..

mam wrażenie, ze gdyby to był wiecznie usmiechniety kajto to wielu obecnych tu forumowiczow skakalo by w niebogłosy, no ale to "tylko" kubica..

niektorym sie nie spodobalo, ze kubica o rajdach powiedzia jako "tylko o pomocy do powrotu do single-seaterow" tutaj dobra odpowiedz na tweeterze World Rally Blog
When Kimi goes "meh" at his victories and titles, they love his character. When Kubica does it in WRC, the wanna see him hanged. Gtfo.
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez karluum » poniedziałek, 28 paź 2013, 13:11

Kubica przyszedł do rajdów z bardzo wysokimi umiejętnościami jako kierowca. Tego czego brakowało, to umiejętności jazdy na opis i zwykłego doświadczenia. To pierwsze opanował w stopniu znakomitym, to drugie zdobywa i jest coraz bardziej groźniejszy. Zobaczycie panowie jak będzie na GB - pierwsza czwórka jest realna, a nie będę ani krzty zdziwiony jak będą zwycięstwa na oesach.
Zastanawia mnie ten fenomen niechęci i sceptyzmu. Czyżby tak skutecznie udało się mediom wbić do głowy obraz Kubicy dzwonnika?
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez TGR » poniedziałek, 28 paź 2013, 15:06

karluum napisał(a):Kubica przyszedł do rajdów z bardzo wysokimi umiejętnościami jako kierowca. Tego czego brakowało, to umiejętności jazdy na opis i zwykłego doświadczenia. To pierwsze opanował w stopniu znakomitym, to drugie zdobywa i jest coraz bardziej groźniejszy. Zobaczycie panowie jak będzie na GB - pierwsza czwórka jest realna, a nie będę ani krzty zdziwiony jak będą zwycięstwa na oesach.
Zastanawia mnie ten fenomen niechęci i sceptyzmu. Czyżby tak skutecznie udało się mediom wbić do głowy obraz Kubicy dzwonnika?


Zgadzam się z Tobą w 100%! Niestety jesteśmy takim narodem, że zawsze znajdą się tacy, którzy będą krytykować lub pomniejszać sukcesy tych co coś zrobili. Tak jak wcześniej pisałem, było wielu min. Hołowczyc, Kulig, Kuzaj i nic nie zdziałali w PWRC. A Kubica w pierwszym sezonie startów osiągnął tytuł mistrza świata. Co, może nie miał konkurentów? Chyba miał ich więcej jak wcześniej wymienieni. Z sześciu rund z najlepszymi wynikami ma 5 zwycięstw i jedno drugie miejsce!!! Ludzie, facet jest po prostu wspaniały!!!
Avatar użytkownika
TGR
A5
 
Posty: 601
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 14:17
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez starzyna » poniedziałek, 28 paź 2013, 16:11

Ależ ja też się z tym zgadzam, ale nie można mówić, że facet który od 8 roku życia siedzi za kółkiem nie ma doświadczenia :D Często niestety przychodzi mi czytać takie wypowiedzi. Cieszę się z jego tytułu, bo w pełni na niego zasłużył.
UPALAJ.PL - blog o rajdach samochodowych, sportowych autach i katowaniu do odcinki.
Avatar użytkownika
starzyna
N2
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 12 mar 2013, 16:13
Lokalizacja: Włocławek

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez viper » poniedziałek, 28 paź 2013, 17:51

jacko napisał(a):
viper napisał(a):No niestety doczekaliśmy się chorych sytutuacji tzn. Przychodzi gość z nikad w rajdach i może lac zawodników z doświadczeniem (...)


no to teraz pojechałeś, F1 to dla Ciebie "znikąd" ? nie ma co sie oszukiwac, F1 jest na wyzszym poziomie niz WRC, odwrotnej sytuacji do tej pory nie było... np taki al-kuwari po jednym z szbyszych asfaltowych sobotnich OSów gdy wypowiadał sie na mecie w jego głosie mozna bylo wyczuc prawie strach, gdy mowił uf ale to auto wrc wchodzi szybko w zakrety w porownaniu z moim poprzednim, nie ma co ale gdy na monzy jezdzi sie ponad 350 km/h to gość nie czuje żadnego strachu, wezmy takiego prokopa na przykad, mam wrazenie, ze po jego sobotnich narzekaniach, takiej predkosci to nawet w aucie cywilnym nie rozwinal..

lapiesz za słówka znikąd chodziło mi o inna dyscyplinę. Wielu tu cały czas robi z kubicy nieszczesnika w sensie no biedny on jest bo się przesiadl z wyścigów na rajdy. Ludzie facet w domu jako zabawkę miał wrc i zapewniam was ze nie jeździł nią do kościoła. Kubica kręci kółkiem od 6 czy 8 roku życia , a w F1 zrobił wiele tysięcy kilometrów na slicku trenując i scigajac się. Po za tym 300 km/h po torze to nie strach, bo 150km/h w lesie o szerokości 1 auta to jest strach. Popatrz na wypadki w F1 i w rajdach. Wielu zawodników z rajdów sprawdzali się w yscigach gościnnie startując. Oczywiście przeskoki z rajdów do wyścigów jest trudniejszy, ale nie nie możliwy. Po za tym Prędkość nie jest straszna, bo przy odpowiednich warunkach stwarza mniejsze zagrożenie życia, wiec ona nie jest najgorsza. Oczywiście ze Kubica ma mniejsze doświadczenia niż wielu zawodników , ale nie róbcie z niego kogoś kto wczoraj zrobił prawo jazdy. Ja kubice traktuje jak profesjonaliste, któremu oprócz talentu stworzono rownież odpowiednie warunki. Natomiast podchodzę do tematu na chłodno, bo mając takie zaplecze jak on to po prostu, albo się ta szanse wykorzystuje albo nie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez viper » poniedziałek, 28 paź 2013, 18:08

kremer napisał(a):Hehe viper. No tak "chory system". Zastanawiałem się co tu napiszesz, bo na początku sezonu bardzo sceptycznie podchodziłeś do Kubicy. Nie koloryzujmy lata z przełomu wieków. Wtedy było więcej zespołów i kierowców. Dużo dzwonów i awarii. Teraz jest mniej tych zdarzeń. Czasy się zmieniły. Kubica to przypadek jeden na 30 - 40 lat pod względem talentu i umiejętności we wszystkich dziedzinach motosportu. Ja się ciesze z tego co jest. Jeździ 10-12 wurców, jest paru dobrych kierowców plus paru zapychaczy. Nie możemy od tej serii wymagać nie wiadomo czego. Po wyborach jakiś kretyn stwierdzi, że trzeba wurce zlikwidować i to zrobi. Nagle się okaże, że ścigamy się melexami czyli R5 i nic się nie zmieni. Będziemy mieli międzynarodowe mistrzostwa WRC2, gdzie i tak ci co są teraz na czele WRC to będą nadal... Dodam, że za rok mamy rundę RSMŚ, w której Polak może odegrać jakaś role np walki o piątkę czy czwórkę... i nie będzie statystą. To są powody, aby patrzeć optymistycznie na przyszłość, a nie narzekać i szukać wymówek jakby tu pomniejszyć tempo Kubicy.

Nie sceptycznie a realistycznie tzn. Wielokrotnie podkreslaelem ze jak nauczy się odpuszczac bo to tez sztuka to będzie kończył rajdy i bedą sukcesy, i albo zmadrzeje albo będzie kolejnym latvala, wiec należy poczekać. wielu już zrobiło z niego mś w gen. Ronica miedzy kibicem a zawodnikiem jest taka, ze kibic nie musi patrzeć realistycznie, a zawodnik zawsze patrzy. To ze piszesz o moim sceptycyzmie to już świadczy o tym ze nie umiesz albo nie chcesz czytać ze zrozumieniem. Kubica jest jednym z wielu talentów zapewniam cię. Natomiast jest jednym z nie wielu, który ma odpowiednie warunki do tego żeby się pokazać tzn. Pieniądze kontakty talent itd.
Kolego wierz mi ze 5 miejsce dla Kubicy przy dzisiejszej konkurencji to ja obstawiam na śniadanie, bo przy 4 autach fabrycznych i ich kierowcach to tego inaczej nie widzę. Reszta wrc to prokopy Kościuszki alaraby itd. Pytanie brzmi czy wyprzedzi ogiera , latvale, hirvonena, nevilla . Ewentualnie przeblyski miał otsberg. Reszta to bogaci hobbysci, wiec ja poniżej 5 miejsca nawet nie biorę pod uwagę.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Domson » poniedziałek, 28 paź 2013, 18:13

Ogier, Ostberg, Neuville, Latvala, Mikkelsen, Sordo, Hirvonen

Ja tu naliczyłem 7 topowych driverów :mrgreen:


Co do oczekiwan, to oczywiscie w GB nie mozna oczeiwac nie wiadomo czego. Raz , ze szuter, dwa ze piekielnie trudny rajd, trzy ze debiut w nowym wurcu. Wszystko zalezy od tego tez ile bedzie mial testow przed rajdem.


Natomiast co do potencjalu, na szutrze napewno jeszcze troche pracy ma przed sobą, ale na takim asfalcie jak tutaj w hiszpanii przy tym tempie ktore mial przez dwa dni, nie boje sie powiedziec ze wygrywałby odcinki wurcem.


Tak naprawde to mysle, ze na tym piekielnym GB przy pelnej jadacej stawce kazdy czas oesowy w top5 będzie kosmosem. Mysle, ze juz Finlandia bylaby duzo latwiejszym miejscem na debiut w WRC :)
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez viper » poniedziałek, 28 paź 2013, 18:27

Domson napisał(a):Ogier, Ostberg, Neuville, Latvala, Mikkelsen, Sordo, Hirvonen

Ja tu naliczyłem 7 topowych driverów :mrgreen:


Co do oczekiwan, to oczywiscie w GB nie mozna oczeiwac nie wiadomo czego. Raz , ze szuter, dwa ze piekielnie trudny rajd, trzy ze debiut w nowym wurcu.


Natomiast co do potencjalu, na szutrze napewno jeszcze troche pracy ma przed sobą, ale na takim asfalcie jak tutaj w hiszpanii przy tym tempie ktore mial przez dwa dni, nie boje sie powiedziec ze wygrywałby odcinki wurcem.

No 7 może i 8 z novikovem na upartego, ale on ma wiecej wycieczek po za drogę. Jednak nawet jadąc spokojnie wrc to 5 by miał bo min 2 zawsze odpada z rożnych przyczyn, bo takie są rajdy. Po za tym różnie bywa są kapcie zły dobór opon, wiec dlatego obstawiam 5 czy 4. Pytanie czy pojedzie spokojnie czy będzie chciał się pokazac i zaryzykuje, bo do stracenia nic nie ma jednorazowym występem.
Ja niczego nie oczekuje, bo kluczem do sukcesu jest doświadczenie a doświadczenie to czas, wiec podchodzę do tematu na spokojnie. Natomiast śmiać mi się chce jak się z niego już robi mś, bo to świadczy o kompletnym zaslepieniu, albo po prostu zwyczajnie braku wiedzy.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Domson » poniedziałek, 28 paź 2013, 18:46

Novikov to akurat taki ciezki przypadek.

Albo jedzie szybko i dzwoni. Albo dojezdza i jedzie wolno. Nie ma nic pomiedzy :D
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez viper » poniedziałek, 28 paź 2013, 19:14

Domson napisał(a):Novikov to akurat taki ciezki przypadek.

Albo jedzie szybko i dzwoni. Albo dojezdza i jedzie wolno. Nie ma nic pomiedzy :D

No tak ale latvala wiele od niego nie odstaje
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez JoostSchouten » poniedziałek, 28 paź 2013, 19:45

My video is online, what a great event!
Tarmac, gravel, drifting officials and a roundabout with thousands of spectators!

Watch the video in HD: http://www.youtube.com/watch?v=1KictvEfSpQ

Obrazek
Joost - Rallymedia.nl
Avatar użytkownika
JoostSchouten
N3
 
Posty: 280
Dołączył(a): piątek, 20 maja 2005, 15:25
Lokalizacja: The Netherlands

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron