Rajd Hiszpanii

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Rajd Hiszpanii

Postprzez jacko » czwartek, 11 lip 2013, 11:45

witam! co prawda do rajdu zostało jeszcze troche czasu, ale mysle, ze warto byloby wymienic sie wstepnie informacjami co do tegorocznej edycji tego rajdu.

Dobrą okazją jest fakt opublikowania szczegółowych informacji co do rajdu przez organizatorów na stronie:
http://www.rallyracc.com/2013/ingles/index.asp

wstęp na OSy oraz do parku serwisowego będzie bezpłatny

rajd odbędzie się w dniach 24-27 października 2013,
w piątek wieczorem odbędą się dwa OSy rozgrywane nocą, w sobotę asfalt a w niedziele szuter, takze zapowiada sie ciekawie :)

korzystając z okazji, zobaczcie ponizszy zbior filmikow z rajdu katalonii z zeszlego roku
https://www.youtube.com/watch?v=rhtqmEMbk2g
bardzo ciekawa jest miejscowka od 1:35, zdobycie informacji o dokladnej lokalizacji takich miejsc nie bedzie łatwe.
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51


Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez robsol » czwartek, 11 lip 2013, 18:58

jak by zebrala sie ekipa z uk to ja chetnie bym polecial;) :D
robsol
N2
 
Posty: 181
Dołączył(a): wtorek, 25 paź 2011, 14:19

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Wloch a ty? » czwartek, 11 lip 2013, 20:17

Ciekawie się zapowiada. Szutrowo Asfaltowy rajd super. Sprawdzałem ceny biletów, źle to nie wygląda. Można lecieć do innego miasta i wynająć kampera lub zwykły samochód. Temperatury ok 23 stopnie.
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez woocasch » piątek, 12 lip 2013, 08:16

Te 23 stopnie to tam są nad morzem, a nie w górach gdzie są odcinki specjalne. W zeszłym roku wyjeżdżając rano z Salou zawsze było fajnie, ciepło i bezchmurnie, ale im wyżej było się w górach tym warunki robiły się gorsze, było zimno (czasem nawet 2stopnie), młga i deszczowo. W ciągu dnia oczywiście pogoda się poprawiała, ale trzeba się przygotować na różne warunki atmosferyczne, a nie tylko fajne słoneczko :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Wloch a ty? » piątek, 12 lip 2013, 20:48

woocasch napisał(a):Te 23 stopnie to tam są nad morzem, a nie w górach gdzie są odcinki specjalne. W zeszłym roku wyjeżdżając rano z Salou zawsze było fajnie, ciepło i bezchmurnie, ale im wyżej było się w górach tym warunki robiły się gorsze, było zimno (czasem nawet 2stopnie), młga i deszczowo. W ciągu dnia oczywiście pogoda się poprawiała, ale trzeba się przygotować na różne warunki atmosferyczne, a nie tylko fajne słoneczko :)


Cenna uwaga tak czy owak Rajd będzie super w zasadzie dwa rajdy szuter i asfalt.
:)
Z rajdowym pozdrowieniem
kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

https://www.facebook.com/WLOCH.rally
Avatar użytkownika
Wloch a ty?
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): środa, 22 sty 2003, 21:27
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Tomek K » piątek, 12 lip 2013, 21:13

Popieram pochlebne zdania o Rajdzie jak i namawiam jego odwiedzeniai. W tym roku rajd znowu jest pod koniec października więc szansa na pogodę nieco większa. Dodatkowym atutem jest fakt, że jest to grubo po sezonie. Polecam np campingi, na których domki za tydzień przy 4-5 osobach wychodzą taniej niż 3-4 noclegi w Polsce.
Jedynie należy pamiętać o bardzo dużej popularności tego rajdu - dojazdy są bardzo zatłoczone a do przejścia czasem i po 3-5km. Trzeba naprawde porzadnie przygotowac się do tego rajdu by w pelni sie nim cieszyc. Ale warto, zwłaszcza ze mamy i asfalt i szuterek.
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez rallyfun » piątek, 12 lip 2013, 22:38

Ja nie polecam tego rajdu, jak kolega wspomnial dojazdy i parkowanie problematyczne, dojscie po kilka km to norma, wyznaczone strefy kibica co najwyzej srednio ciekawe (z kilkoma wyjatkami), bardzo rygorystyczni zandarmi (za przejscie przez droge w trakcie odcinka mandat), najciekawsze miejsca zatloczone. Odcinki asfaltowe srednio ciekawe, szerokie równe drogi, generalnie szybkie i bardzo szybkie partie. Logistyka w porzadku, w pazdzierniku mozna przebierac w lokalizacji i cenach hoteli (taniocha), woda w morzu jeszcze ciepla. Ze swojego doswiadczenia dodoam ze warto postudiowac mapy i poszukac dojazdów do odcinków poza wyznaczonymi strefami chyba ze chce sie zobaczyc gwozdzie programu ale tlumy takie ze o dobrej fotce lepiej zapomniec.
rallyfun
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 22:14

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez pi0ter » czwartek, 17 paź 2013, 01:17

Wybieram się razem z kolegą na Rajd Hiszpanii w tym roku. Dla obu z nas będzie to debiut w roli widzów na rajdzie tej rangi. Są jakieś miejsca, które szczególnie polecacie? Coś, czego opuszczenie byłoby zwyczajnie grzechem? A może ktoś z Was również się wybiera? Byłoby przyjemnie pogadać na miejscu z jakimś bardziej doświadczonym i obeznanym oglądaczem WRC.
http://piotrekmagdziarz.blogspot.com/ Inny wymiar motorsportu
http://www.facebook.com/pages/Inny-wymiar-motorsportu/313121948731051?sk=wall Inny wymiar motorsportu - Facebook
Avatar użytkownika
pi0ter
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 16 kwi 2008, 11:18

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez woocasch » czwartek, 17 paź 2013, 08:31

rallyfun hmm ciekawe to co piszesz, bo byłem w zeszłym roku i jakoś tyle kilometrów nie chodziłem, fakt, że trzeba było czasem podejść ale nie były to jakieś długie dystansy. Większym problemem była pogoda pierwszego dnia :) W ostatni dzień jadąc na pierwszy OS zaplanowaliśmy sobie objazd "ronda" i faktycznie z 4-5 kilometrów przed tym miejscem stały już ładnie ustawione auta, ale postanowiliśmy jechać dalej i szukać miejsca do zaparkowania. I co się okazało, około 200-300m od celu był rozjazd i dużo wolnej trawy i zero aut na niej. Zapytaliśmy się policjantów czy możemy zaparkować i powiedział, że tak. W ciągu 5min od chwili, gdy wjechaliśmy w to miejsce było tam już 10 aut :) Więc faktycznie ktoś mógł iść 5km, ale też dało się iść 300m. Co do przechodzenia przez drogę, to racja, że porządkowi są upierdliwi, ale w wielu miejscach stoją tylko tam gdzie przewidują dużą ilość osób, a po kilku minutach spacerku nie widać już nikogo z zabezpieczenia i można robić co się chce. A w tym obleganych miejscach spotkałem się z miejscami wyznaczonymi do przejścia z jednej strony drogi na drugą i nikt mandatu nie dostał, mimo że przeszedłem i w jedną i drugą stronę. Oczywiście wtedy gdy zostalismy przepuszczeni, a nie tuż przed autem :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez rallyfun » czwartek, 17 paź 2013, 12:55

woocasch napisał(a):rallyfun hmm ciekawe to co piszesz, bo byłem w zeszłym roku i jakoś tyle kilometrów nie chodziłem, fakt, że trzeba było czasem podejść ale nie były to jakieś długie dystansy. Większym problemem była pogoda pierwszego dnia :) W ostatni dzień jadąc na pierwszy OS zaplanowaliśmy sobie objazd "ronda" i faktycznie z 4-5 kilometrów przed tym miejscem stały już ładnie ustawione auta, ale postanowiliśmy jechać dalej i szukać miejsca do zaparkowania. I co się okazało, około 200-300m od celu był rozjazd i dużo wolnej trawy i zero aut na niej. Zapytaliśmy się policjantów czy możemy zaparkować i powiedział, że tak. W ciągu 5min od chwili, gdy wjechaliśmy w to miejsce było tam już 10 aut :) Więc faktycznie ktoś mógł iść 5km, ale też dało się iść 300m. Co do przechodzenia przez drogę, to racja, że porządkowi są upierdliwi, ale w wielu miejscach stoją tylko tam gdzie przewidują dużą ilość osób, a po kilku minutach spacerku nie widać już nikogo z zabezpieczenia i można robić co się chce. A w tym obleganych miejscach spotkałem się z miejscami wyznaczonymi do przejścia z jednej strony drogi na drugą i nikt mandatu nie dostał, mimo że przeszedłem i w jedną i drugą stronę. Oczywiście wtedy gdy zostalismy przepuszczeni, a nie tuż przed autem :)

Ja pisze ogólnie o rajdzie czyli co czeka przecietnego kibica zwlaszcza jadacego pierwszy raz. Mam swoje miejsca gdzie parkuje niemal przy oesie a nawet udawalo sie dostawac do stref dla mediów ale przecietny kibic kieruje sie do stref w których sa te wszystkie ograniczenia i tlumy ludzi. Dlatego odradzam bo lepiej sie wybrac nawet do Alzacji a najlepszy asfaltowy rajd jest w Niemczech. To ze miales farta z parkowaniem nie znaczy bedziesz mial kolejny raz. Spróbuj dojechac z innego odcinka np. do Partdip, policja ustawia samochody na poboczu na samym dole a pózniej z buta nawet pól godziny pod góre.
rallyfun
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 22:14

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Jarek55511 » wtorek, 22 paź 2013, 10:45

Jak obstawiacie wyniki?
Moje typy:
1. Ogier
2. Sordo
3. Neuviell
4. Latvala
5. Hirvonen
6. Ostberg
7. Kubica
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Domson » wtorek, 22 paź 2013, 10:53

1. Neuville
2. Ogier
3. Sordo po dwóch dniach / Latvala po 3. dniu :mrgreen:


5. Ostberg

7. Kubica / Paddon
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez jacko » wtorek, 22 paź 2013, 11:15

Jarek55511 napisał(a):Jak obstawiacie wyniki?
Moje typy:
1. Ogier
2. Sordo
3. Neuviell
4. Latvala
5. Hirvonen
6. Ostberg
7. Kubica


rozumiem, ze z ogier, neuvillem, latvala moze tez z sordo bo u siebie, to raczej kubica nie nawiaze w pierwszym starcie wrc równej walki chociaz na asfalcie to moze byc ciekawie :-) ale ostberg, hirvonen ? zwlaszcza teraz gdy bez formy, to on ich powinien łyknąć, a sołowow powinien spokojnie łyknąć prokopa, no i pewnie też novikova, gdy ten pojedzie w swoim "stylu", wielka szkoda, ze kosciuszko nie jedzie wreszcie można by miarodajnie porownac jego tempo z kubica
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez ZbyszekChaosu » wtorek, 22 paź 2013, 11:17

1 Ogier
2 Neuville
3 Latvala
4 Sordo
5 Hirvonen
6 Mikkelsen
Dalej różnie- wszystko zależy od dzwonów i awarii.
Do panów wyżej: chyba nie myślicie na poważnie, że Kubica będzie się ścigać z WRC? Wyprzedzić araba co jeździ za petlrodolary to jedno ale walka z kierowcami w wyższej klasie to co innego.
@Jacko rajdy pomyliłeś :)
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rajd Hiszpanii 2013

Postprzez Domson » wtorek, 22 paź 2013, 11:18

Jacko obudź się :!:


Co do Kubicy Zbyszek to powiem tak, ze w moje typy wliczone są dzwony, ale na takiej asfaltowej trasie o charakterystyce tej z Kanarów jeżeli postanowi pójść ogniem to może klepnąc takich jak Prokop, Novikov, Hirvo. Tutaj trzeba mieć dobrą linię wyścigową
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości