(Zimowy?) Rajd Dolnośląski 2003

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

(Zimowy?) Rajd Dolnośląski 2003

Postprzez dyr » poniedziałek, 11 lis 2002, 15:51

Z nieoficjalnych informacji wynika, że najprawdopodobniej "Zimowy" odbędzie się w marcu. Źle dla kibiców - "martwy rajdowy sezon" potrwa dłużej niż zwykle. Ale na pewno dobrze dla zawodników. Zimowy był zawsze najdroższy ze względu na trudności w doborze (i zakupie :)) odpowiedniego ogumienia, oraz dostrojenia zawieszenia., przez co rajd był słabiej obsadzony niż pozostałe eliminacje. Teraz zespoły mają więcej czasu na zdobycie funduszy i "dopinanie budżetów". Poza tym szanse by zobaczyć śneig na OS też są mniejsze, im bliżej wiosny, stąd z pewnością więcej załóg ma szanse na równą walkę. Tym bardziej że do "generalki" liczyć się będzie 6 najlepszych wyników. Ciekawe jakie trasy zaproponują organizatorzy. Ja na perwno się pojawię :arrow:
Avatar użytkownika
dyr
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 13:53
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez kewals » poniedziałek, 11 lis 2002, 15:59

czyli jedynym zimowym rajdem w Polsce stanie sie Barbórka Cieszyńska...co mnie osobiście bardzo cieszy :)
zapraszam do dyskusji na www.dnkforum.prv.pl
Avatar użytkownika
kewals
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:04
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez alfan » poniedziałek, 11 lis 2002, 19:09

kewals-wciąż niw wiadomo co bedzie z tym rajdem małoplskim organizowanym przez automobilklub małopolski w Krosnie

jesli się odbędzie-to to dopiero bedzie zima:)) :)
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

zima?

Postprzez dyr » poniedziałek, 11 lis 2002, 19:18

Jeśli śniegu nie będzie to na pewno będzie błotko tak jak na elmocie. A to też daje spory wybór co do opon.
Avatar użytkownika
dyr
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Śnieg,śnieg!!!

Postprzez grandmaster » poniedziałek, 11 lis 2002, 19:30

Oj to będzie długa zima... :cry:
rally's are not a crime
.............................................
www.extreme.pl - is not a crime
Avatar użytkownika
grandmaster
N3
 
Posty: 438
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 14:23
Lokalizacja: Niemcza

Postprzez bratek » wtorek, 12 lis 2002, 10:38

Troche szkoda bo prawdopodobnie zimowy bedzie tylko z nazwy. A jazda po blocie to nie to samo co po sniegu. Ale poczekamy zobaczymy.
bratek
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek, 22 paź 2002, 09:45

Postprzez Glitol » wtorek, 12 lis 2002, 10:49

Mam prośbę do osób z Krakowa. Poszukuję adresu sklepu Janusza Kuliga lub sklepu w Krakowie w którym mógłbym zakupić polarki i czapeczki zespołów rajdowych. Podajcie lokalizacje tych sklepów pod moim komentarzem. Dzięki za pomoc.
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez rav » wtorek, 12 lis 2002, 21:44

Jeśli zimowy jest za wcześnie to można go zorganizować na koniec sezonu. Nie koniecznie musi być w kotlinie kłodzkiej. Nawet lepiej żeby był gdzieindziej. Jeśli mają ograniczyć ilość eliminacji do 8 to niech skasują Elmota. Jego trasa częściowo pokrywa się z rajdem Polski. Po co 2 rajdy po tych samych OSach. To jest też argument na to żeby zimowy odbywał się gdzieindziej. Co do drugiego rajdu szutrowego to nie widzę rozwiązania. Z jednej strony rok temu zapowiadano że warszawski przejdzie na szutry, ale w tym roku organizator powiedział że nie ma tylu szutrowych OS-ów żeby zorganizować rajd. Moim zdaniem (mieszkam w Warszawie) są, tylko trzeba poszukać. Np. OS Maciejowice jest w 80% szutrowy. Podobno w górach są jakieś szutry, ale ja się na tym nie znam. Może ktoś kto mieszka na południu ma jakieś zdanie na ten temat.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez alfan » wtorek, 12 lis 2002, 22:02

No jasne że są szutry.Cały Rzeszowski możę być szutrowy.Koło mojego domu mozna by ze 2 spokojnie zrobić :lol: Wiem bo sam je objeżdzałem :lol: :lol:
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Psycholog_Rajdowy » wtorek, 12 lis 2002, 23:19

Rajd Rzeszowski wolałbym, żeby pozostał asfaltowy - tyle "patelni" jedna za drugą ile składa się tam na trasę jednego z oesów, to coś przepięknego, bardzo chciałbym przejazd tego fragmentu choć raz w życiu zobaczyć. Drugą szutrową eliminacją RSMP zróbcie Warszawski!!! Wydaje mi się, że organizatorzy stołecznej imprezy mogliby pokryć część kosztów wynikających z tworzenia nowego rajdu, rajdu szutrowego, poprzez zmianę trasy oesu pod Pałacem Kultury i Nauki (tak żeby wyeliminować problem monstrualnie wysokich krawężników) i nakazanie kierowcom jazdę po nim wyłącznie na oponach szutrowych!!! W końcu co kibice rajdowi kochają najbardziej?? Jazdę bokami oczywiście!!! To mogłoby się sprzedać!!! Co Wy na to, organizatorzy??
Rally_Psycho

Ponieważ rozpoczął się dla mnie okres wakacyjny, zmieniłem avatar na mniej formalny. ( : Zastrzegam sobie jednak prawo powrotu do dotychczasowego, wraz z rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego. ( :
Avatar użytkownika
Psycholog_Rajdowy
A5
 
Posty: 630
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez alfan » wtorek, 12 lis 2002, 23:31

Psycholog-byłem na tych patelniach i rzeczywiście było dość fajnie
cóż z tego skoro nie było wrc :( :cry: :cry:

ale szuter to jest szuter
myślę że nie było by problemem włączenie tego fragmentu w trasę szutrową
chociaż koło Iskrzynii rzadko bywałem więć pewnosci nie mam
wtedy byłyby i opony szutrowe i uslizgi

zresztą to i tak zależy od kierowce(patrz Mariusz Stec :) :) )
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dyr » środa, 13 lis 2002, 10:30

Koło Jeleniej Góry też są szuterki. Może karkonoski będzie takim rajdem. Bo jeśli nie będzie Zimowego to w pewnym sensie "rajdowa wartość" Dolnego Śląska zmaleje.
Avatar użytkownika
dyr
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota, 19 paź 2002, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez żółtodziób » środa, 13 lis 2002, 15:08

A mnie wcale nie cieszy że nie będzie w RSMP już żadego rajdu na śniegu. Lipa kompletna. Owszem, budżeciki, oponki itd... ważne sprawy, ale chyba widowiskowość jest najważniejsza. WRcaki pewnie w przyszłym sezonie i tak będą pojawiać się okazjonalnie, a N-ki nie są już tak drogie, może więc faktycznie lepiej byłoby z dwojga złego wywalić WRCówy niż Rajd Zimowy. Nie wim co dalej z Regional Rally Carami, ale może właśnie tędy droga do rozwiązania problemów budżetowych :?:
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez maciekd » środa, 13 lis 2002, 17:36

Budżetowych może tak, ale na pewno nie nie pomoże to w przyciaganiu nowych kibicow, a co za tym idzie sponsorów...
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez żółtodziób » środa, 13 lis 2002, 19:24

A właściwie to dlaczego nie? Przecież jeśliby zwiększyć trochę moc w Nkach to byłyby nawet bardziej widowiskowe od WRCów bo trudniejsze w prowadzeniu i chętniej stające bokiem... Jedyny minus to taki że w Nce w zasadzie liczą się tylko Lancery, i 80% wozów starujących w N4 to Miśki, ale po pierwsze w klasie WRC też niedługo będziemy oglądać same Pugi a po drugie Prodrive cały czas udoskonala Subarynę i za jakiś czas kto wie..
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości