Rajd Barum 2013

Dyskusja o startach Polaków w Mistrzostwach Europy - również tych byłych:)

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Barum 2013

Postprzez Motulski » środa, 4 wrz 2013, 23:00

Nie wiem czy pisałem, ale nam kazali zagasić grilla pod groźbą, że oes odwołają, ale Czesi 20m dalej normalnie palili. W roku 2010 Czesi podpalili nam flage Polski na Trojaku. Nie lubią Nas i tyle, ale to i tak zawsze Polacy będą źli ;) W sobote podjechaliśmy już na niedzielne oesy, ale Pan nie wpuszczał w pewne partie więc ok, nie pchamy się ;) Odjechaliśmy kawałek na łąke się rozbić, ale nie ! Przyleciał z psem i mordą ! "Precz Polaki !!!" . Nasze auta za to, że miały oznaki Polskości ( polskie tablice ) też oberwały, gdy zeszliśmy z oesu to zastaliśmy pooblewane czymś auta ! Czy ja mam jeszcze tych glutów jakoś bronić, wstydzić się za naszych rodaków i ich k... przepraszać ?!
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim


Re: Rajd Barum 2013

Postprzez gorki » środa, 4 wrz 2013, 23:19

wpieprzyć Czechom następnym razem i się nie przejmować :) Wielu Czechów gardzi Polakami bo wyżej dupę mają niż sr... :)
gorki
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota, 26 lis 2011, 16:40

Re: Rajd Barum 2013

Postprzez MSG Racing » czwartek, 5 wrz 2013, 04:13

Dla mnie też ten tegoroczny Barum nie był zbyt ciekawy. Nawet bym powiedział najgorszy/najnudniejszy ze wszystkich. Wcześniej mówiłem, że to idealny rajd do pokazania czym są rajdy i zarażenia innych a szczególnie dziewczyn. Teraz po rajdzie uważam, że dobrze zrobiłem wybierając do tego Rajd Polski.
Nawet prolog nie był tym samym co wcześniej. Największą robotę robił Beres w S1. Reszta tak średnio lub w ogóle jakoś tak spacerkiem. Ok topowe auta i kierowcy fajnie napadali na zakręty i je przejeżdżali ale nadal czegoś brakowało. To samo na OSach. Fakt, że trochę nie trafiliśmy z miejscówkami w tym roku ale i tak nie czułem tej Barumki.

Co do Czechów i ich nastawienia, to nigdy nie mieliśmy z tym problemów. Może z 2-3 razy się usłyszało gdzieś coś w tłumie, ale nic bezpośrednio i na dużą skalę.
Ale też się im nie dziwie. Jak takie "wieśniaki" o 6 rano na kempingu włączają radio na full to nie ma się co dziwić, że potem mają nas dość.
Schodząc z odwołanej Pinduli osobiście nie zwracałem uwagi co Czesi mówią, a jeszcze nie wiedzieliśmy z jakiego powodu została odwołana.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajd Barum 2013

Postprzez Jarek55511 » czwartek, 5 wrz 2013, 12:41

Motulski napisał(a):Nie wiem czy pisałem, ale nam kazali zagasić grilla pod groźbą, że oes odwołają, ale Czesi 20m dalej normalnie palili. W roku 2010 Czesi podpalili nam flage Polski na Trojaku. Nie lubią Nas i tyle, ale to i tak zawsze Polacy będą źli ;) W sobote podjechaliśmy już na niedzielne oesy, ale Pan nie wpuszczał w pewne partie więc ok, nie pchamy się ;) Odjechaliśmy kawałek na łąke się rozbić, ale nie ! Przyleciał z psem i mordą ! "Precz Polaki !!!" . Nasze auta za to, że miały oznaki Polskości ( polskie tablice ) też oberwały, gdy zeszliśmy z oesu to zastaliśmy pooblewane czymś auta ! Czy ja mam jeszcze tych glutów jakoś bronić, wstydzić się za naszych rodaków i ich k... przepraszać ?!

jakaś masakra. Ja się z tym nie spotkałem,ale jakby mi spalili flagę to bym im na polskim to samo zrobił pewnie.
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Rajd Barum 2013

Postprzez Hubertos » czwartek, 5 wrz 2013, 16:21

Bez przesady, nie każdy Polak jest taki sam, u Czechów również to występuje. Jakbyś spalił flagę niewinnym Czechom, to czy okazałbyś się lepszy?
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Barum 2013

Postprzez Marcin Szopa » czwartek, 5 wrz 2013, 17:25

Ja z doświadczenia wiem, że czasem strach się odezwać po polsku nie temu że jakiś Czech coś mi zrobi, tylko żeby nie przyciągnąć do siebie "kibiców" z Naszej ojczyzny. Chodzą w kilkuosobowych grupach, obowiązkowo piwo w ręce, tylko słowa na K, Ch, P lecą. Nie respektują uwag ani zakazów. Kiedyś była taka sytuacja: jesteśmy w strefie między fotokomórką a PKC, ślepy zakręt za którego jadą szybko samochody. Idzie nasz "kibic" środkiem. Słysząc samochód, czeski safeta wciąga go za taśmę i w sumie pewnie ratuje mu życie. A jaka była jego reakcja? " Weź k***a spie*****j pepiku j****y.......i tak dalej. To o czym my tu mówimy? Jesteśmy u Nich i trzeba respektować ich przepisy a nie z szabelką że wszystko nam wolno. Trochę samokrytyki Panowie
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Re: Rajd Barum 2013

Postprzez makki » piątek, 6 wrz 2013, 10:07

Marcin - masz w pełni rację. Jeżdżę na ten rajd (i wiele innych w Czechach) od 28 lat i z roku na rok coraz mniejszą mam ochotę przyznawać się że jestem Polakiem. Po prostu wstyd się przyznać do tego z powodu zachowania naszych rodaków. Natomiast nigdy nie spotkałem się z wrogością Czechów - zwykle były sympatyczne rozmowy (Czesi to nie jest wojowniczy naród).
makki
N2
 
Posty: 161
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 15:20

Re: Rajd Barum 2013

Postprzez Yrtat » piątek, 6 wrz 2013, 16:05

chcialem sie krotko podzielic moimi spostrzezeniami z rajdu... z czechami nie mialem zadnego problemu, na wczesniejszych Barumkach tak samo. Co do safety tez nie moge narzekac oprocz pewnej pani na poczatku majaka, strasznie dozarta i niepotrzebnie ambitna,( czulem sie jak intruz), niestety w pl tez mialem taka sytuacje.. .safety bardzo pilnowalo ale jakos nie bylo roznicy z pozostalymi rajdami jakie w zyciu przezylem. co so obsady, niestety malo samochodow wyzszej klasy, widac ze polski jest o wiele wiele lepszy a to niespodzianka :) to tyle :)

PS w tym roku rajd wisly mial swietna obasade jesli chodzi o safciarzy
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Poprzednia strona

Powrót do Polacy w ME

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron