GSMP 2013

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Re: GSMP 2013

Postprzez lancerevo1 » poniedziałek, 24 cze 2013, 16:26

bliżej 1/4 mili? bo co? zakrętów ubyło? droga się spłaszczyła? Niestety takim Lancerem jak ma Grzesiński już w Polsce nie da się wygrywać i to wszystko. To zawsze były wyścigi w których ogromną rolę odgrywa przygotowanie samochodu i tu 4Turbo jest daleko z przodu.
lancerevo1
 
Posty: 23
Dołączył(a): wtorek, 1 sie 2006, 13:45


Re: GSMP 2013

Postprzez Glitol » poniedziałek, 24 cze 2013, 17:59

Byłem tylko w Załużu, gdzie nie było 4Turbo, ale Kiler jedzie w innej lidze niż inni.
Ktoś napisał, że dzwoni - tak, ale wypadki wynikają z bardzo odważnego stylu jazdy (hamowania, prędkość w zakrętach).
Może gdyby w Polsce była trasa na odwagę to miałby szansę.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: GSMP 2013

Postprzez djescape » poniedziałek, 24 cze 2013, 18:02

Ale co było ciekawe, akurat 12 była takim miejscem, gdzie można było zauważyć, że ile zawodników, tyle sposobów wejścia w zakręt. Akurat p. Tomek Nagórski szedł całkowicie inną linią, nawet sam bym nie pomyślał że można tak jechać. Ale widać że to skutkuje i wyniki są.

Co do mokrej jazdy to Jahodna była sucha i też formuły miały się czego bać :). To Subaru to całkowicie inna liga :).
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2013

Postprzez tomeQ_ » poniedziałek, 24 cze 2013, 18:55

Killer widać ma wielkie parcie na bycie na topie i w sumie to chyba normalne, ale czasami jest tak żeby skały srały to nie przeskoczysz pewnych ograniczeń i akurat w tym wypadku nie mówię tylko o ograniczeniach sprzętowych. Ze dwa sezony temu była napinka na pokazanie Jurenie kto jest największy kozak w N-ce i jak wyszło to nie taki z niego chłopiec do bicia był jak sądzili. Ciekawe gdyby teraz T.Nagórski wrócił do Nki i okazałoby się, że też nie jest do objechania z palcem w nosie. Jak na razie to wyścigi uczą pokory do tras, rywali, sprzętu więc oby te lekcje okazały się pożyteczne, a nie demotywujące

Wracając do Limanowej to jeszcze przed wyścigiem dosłownie rozwaliło (żeby nie powiedzieć bardziej młodzieżowo) mnie przedstawienie wyścigu w informatorze przez prezesa PZM:
"Andrzej Witkowski, Prezes Polskiego Związku Motorowego:
5 edycja Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą po raz kolejny daje nam okazję do podziwiania zmagań czołowych polskich i europejskich zawodników na najlepiej przygotowanej i zabezpieczonej trasie wyścigów górskich w Polsce oraz jednej z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych w Europie.
Wyścig górski w Limanowej jest wizytówką sportu samochodowego w Polsce.
Jest to wydarzenie, którego organizacja nie miałaby szans powodzenia bez zaangażowania i ciężkiej pracy bardzo wielu osób, działaczy i sympatyków z Auto Moto Klubu Limanowa oraz całej Polski – bez ich profesjonalizmu, doświadczenia i znakomitego przygotowania merytorycznego. Zawody nie miałyby także właściwej sobie skali bez życzliwości i nieocenionego wkładu władz Powiatu Limanowa."

Jedna z najważniejszych imprez motorowych w PL, najbardziej uznany wyścig w GSMP :lol: co za bełkot. To pozostałe wyścigi z kilkudziesięcioletnim stażem są czym w takim razie ? Niestety byłem w Limanowej 3 razy i od początku w tej imprezie wszystko jest postawione na głowie oprócz trasy, która pozwalana dłuższą przejażdżkę kierowcom. W tym roku sobie odpuściłem głównie ze względu na prognozę pogody oraz wizję jak będzie wyglądać podjazd 100 samochodów przy takiej organizacji i ewentualnych dzwonach. Dzięki Bogu uchroniłem się przed tym wątpliwej jakości widowiskiem. Najśmieszniejsze, że organizatorom wydaje się, że bez kibiców bedą organizować tą imprezę w nieskończoność i podejście z parkingami po 5km od startu (nie wiem jak w tym roku) oraz jakieś szarpanie kibiców idących pomiędzy podjazdami po trasie, czy podczas zjazdu skutecznie świadczy o kompletnym braku zrozumienia idei kibicowania w wyścigach górskich i jeśli w tym roku na polanie za mostkiem było pusto to już nieciekawie wróży na przyszłość. Na żadnym wyścigu kibic nie jest tak traktowany jak w Limanowej i od pierwszej imprezy jaka tam była zorganizowana mam wrażenie, że kierownictwo wyścigu swoją "arogancją", czy też próbą wykazania się "szczególną troską o bezpieczeństwo" doprowadzi do jego końca albo zniechęcenia. W kwestii sprzątania po wyciekach to chyba cały pion odpowiedzialny za odbiór trasy powinien się zainteresować jak neutralizuje się wycieki przy pomocy różnych środków. Przykład z Załuża gdzie na cienką 50m smugę rozsypali pewnie kilkanaście kg cementu i później neutralizowali jeżdżąc po niej slajdami woła o pomstę. Widać, ze się to wszystko uwstecznia. 3 lata temu jak Rondik w Załużu rozsypał lancera na przestrzeni 100m, sam trafiając do szpitala, po 1-1,5h było po temacie i wznowili podjazd, teraz może by ogłosili koniec zawodów ? Podobnie parę lat temu w Cisnej po wypadku Królikowskiego, czy innych mniejszych wizytach w rowach gdzie kibice wypchnęli sprzęt na drogę i wyścig leciał po kilku minutach. Wiem, że rallycross to trochę inna dyscyplina sportu ale jak ktoś był na MERC to widział niejednokrotnie ile trwa usunięcie niesprawnych samochodów, tutaj na przestrzeni 6km dysponując 2-3 lawetami w ciągu 15 minut samochód po awarii powinien znikać z trasy, a nie pół godziny zastanawiać się co zrobić. Się rozpisałem ale zbierało się Limanowej już pare lat i w końcu wybuchło ;)
"Barbórka 2008" nasze hasło :
Płać albo spieprzaj dziadu !
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Re: GSMP 2013

Postprzez SkyWalker » poniedziałek, 24 cze 2013, 23:41

Nagórski wygrywa tylko dlatego że trzyma mega tor jazdy co można zauważyć i ma potężne zaplecze, to wszystko...
Avatar użytkownika
SkyWalker
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): wtorek, 31 sty 2012, 10:17
Lokalizacja: Laukaa

Re: GSMP 2013

Postprzez Hubertos » wtorek, 25 cze 2013, 00:27

Ale umie to wszystko wykorzystać, jest dobrym kierowcą ze świetnymi warunkami.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: GSMP 2013

Postprzez mac_tom » wtorek, 25 cze 2013, 20:54

wracając do Limanowej, to dla mnie żadne zaskoczenie że tak wyszło, byłem tam w 2010 i straciłem ochotę żeby tam wracać. Tym bardziej rozbawiły mnie buńczuczne wypowiedzi organizatorów przed wyścigiem. Zamiast przechwalania się jak to u nich jest cacy, przydałoby się trochę pokory i nauki od innych, bardziej doświadczonych.
Po takiej "reklamie sportu" Limanowa raczej nie ma co liczyć na zawody wielkiej rangi w najbliższym czasie.

PS. Czesi się śmieją: http://www.dovrchu.cz/cz/clanek/2013-6- ... ochu-jinak
mac_tom
 
Posty: 17
Dołączył(a): poniedziałek, 25 paź 2010, 12:36
Lokalizacja: Załuż

Re: GSMP 2013

Postprzez SkyWalker » wtorek, 25 cze 2013, 23:06

Nie powiecie mi chyba że jesteście zdziwieni tym że z nas szydzą...;p bo ja nie dziwię się w ogóle;p
Avatar użytkownika
SkyWalker
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): wtorek, 31 sty 2012, 10:17
Lokalizacja: Laukaa

Re: GSMP 2013

Postprzez jacq » wtorek, 25 cze 2013, 23:10

djescape po Twoich wpisach rozumiem, że byłeś osobą funkcyjną, tak? Jeśli tak, to napisz proszę, czy zrobiono Wam jakieś pranie mózgów na odprawie/szkoleniu, czy za człowieka za taśmą mieliście być karani finansowo, jakaś odpowiedzialność karna? Sądząc po tym jak traktowano ludzi na trasie to funkcyjni byli zastraszeni i to dość solidnie.

W oparach limanowskiego absurdu pomieszanego z cementem powstał Człowiek Taśma. Zapraszam.
https://www.facebook.com/CzlowiekTasma
www.rajdowy.blogspot.com
Avatar użytkownika
jacq
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): poniedziałek, 24 lis 2008, 14:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: GSMP 2013

Postprzez moto_angel » środa, 26 cze 2013, 06:54

Jeżdżę do Limanowej od drugiej edycji tej imprezy.
Nie byłem jak dotąd na żadnej innej górskiej eliminacji ale na przełomie tych lat widać duży progres bo trasa ma zarówno b. dobrą nawierzchnię przynajmniej dla kibica jak i świetne bariery. Owszem w porównaniu z poprzednim rokiem nie zauważyłem zbytnio zmian ale na plus należy zapisać przy trzech PO łączność radiową z parkiem maszyn.
Faktem jest że Limanowa zalicza drugie potknięcie z rzędu ale takie wieszanie psów to dla mnie lekka przesada.
Też doświadczyłem że byłem goniony za taśmy na ok 30min przed rozpoczęcie podjazdów ale trzeba wziąć pod uwagę że byli tam ludzie którzy mieli decydować o przyszłym roku.
Nie spodziewam się że za rok odbędą się ME ale może za dwa lata już tak.
Organizatorzy mają do wyciągnięcia wnioski i oby to zrobili.
Ja wybieram się w tym roku jeszcze na inną rundę więc będę miał porównanie ale mimo wszystko trzymam kciuki i tego się trzymajmy a komu się nie podobało nie jedzie oglądać rajdy i stanie leniwie na jednym oesie na 2-3 pętle to też sobie posiedzi i poczeka. GSMP przyzwyczaiło nas do tego że i tak można pooglądać o wiele więcej aut i przejazdów niż RSMP więc nie narzekajmy ;)
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: GSMP 2013

Postprzez djescape » środa, 26 cze 2013, 07:19

jacq napisał(a):djescape po Twoich wpisach rozumiem, że byłeś osobą funkcyjną, tak? Jeśli tak, to napisz proszę, czy zrobiono Wam jakieś pranie mózgów na odprawie/szkoleniu, czy za człowieka za taśmą mieliście być karani finansowo, jakaś odpowiedzialność karna? Sądząc po tym jak traktowano ludzi na trasie to funkcyjni byli zastraszeni i to dość solidnie.


Powiem tak: na odprawie dostaliśmy jasny sygnał, żeby kibice stali tam, gdzie mają stać i puszczać ich dopiero kiedy CKW da znak żeby ich puścić. Nie było żadnych kar finansowych, odpowiedzialności też, jedynie w razie wypadku wydalenie z AMK pewnie i solidny opiernicz (jaki Maciek Kot dostał po niedzieli :) ). Efektem było podzielenie się sędziów na 2 grupy:
- te które coś tam widziały i wiedzą jak działają kibice i nie robiąc im problemów pozwalali i stać w miarę tam gdzie chcieli, oczywiście w granicach rozsądku (u mnie głównie chodziło o to, aby odsunąć się chociaż od barier, bo w razie uderzenia samochodu śmierć/kalectwo prawie na 100% by było,
- oraz na grupę, która wzięła to sobie do serca i pilnowała przepisów aż nadto.

Jak to mówią, nadgorliwość jest czasami gorsza od faszyzmu, stąd te sprzeczki z kibicami, za które w sumie za kolegów chciałbym przeprosić. Na spotkaniu podsumowującym spróbuję poruszyć temat właśnie kibiców i PRu w internecie, gdyż w tym roku głównie to zostało zawalone i głównie to trzeba poprawić. Główną winą sędziów jest chyba to, że mówiąc kibicom żeby przeszli za taśmę, na pytanie dlaczego odpowiadają "bo tak", to tez trzeba rozwiązać.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2013

Postprzez jacq » środa, 26 cze 2013, 09:19

djescape oczywiście podczas podjazdu, wszyscy powinni stać tam gdzie powinni, to jest bezdyskusyjne. Ale podczas zjeżdżania też zganiali z drogi, nawet nie można było stać na skarpie między taśmą a drogą, rozwinąć transparentu, pomachać startującym znajomym (tu akurat błysnęli na PO7). Czyli zabito to co jest najpiękniejsze i najfajniejsze w GSMP.

I teraz pytanie: czy takie nadgorliwe zabezpieczenie to jest nowy trend, którego będą się trzymać już na wszystkich eliminacjach? Czy to jednorazowy wybryk, ze względu na delegatów FIA?

Czyli takie obrazki mają przejść do historii? :?
Obrazek

Zdecydowanie "bo tak" nie rozwiązuje problemu, a nawet go zaognia (przykład pana z Gromu, co to nie wpuszczał na trasę w piątek po 22, "bo tak". Biednego idioty nie poinformowali dlaczego ma nie wpuszczać. Mieszkańców nawet nie chciał już wpuszczać...)

Nie chce być wredny, ale jako kubeł zimnej wody na Limanowski amk niech będzie nieprzyznanie mistrzostw europy. Z resztą jak Hubertos pisał, na ME jest mniejszy rygor wobec ludzi.
www.rajdowy.blogspot.com
Avatar użytkownika
jacq
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): poniedziałek, 24 lis 2008, 14:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: GSMP 2013

Postprzez SkyWalker » środa, 26 cze 2013, 09:47

Zacząć trzeba od tego że Limanowa Mistrzostw Europy nie otrzyma...choćby z tego względu że mają za małe zaplecze, a nawet gdyby dostali to czołówka przyjedzie tu jeden jedyny raz, i na Vaclava Janika w przyszłym roku już nie ma co liczyć^^ i ogólnie na żadną formułę:) tak że lepiej wybrać się 100km dalej i mieć zapewniony piękny weekend niż przyjeżdżać do takiej limanowej i się użerać, z zamotami.


P.s szukam dobrego grafika więcej na pw ;)
Avatar użytkownika
SkyWalker
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): wtorek, 31 sty 2012, 10:17
Lokalizacja: Laukaa

Re: GSMP 2013

Postprzez djescape » środa, 26 cze 2013, 09:50

Co do zjazdu zawodników jestem absolutnie za tym, żeby zezwolić. Podczas tego GSMP, gdzie oczywiście gratulowaliśmy z kolegą zawodnikom podjazdów, podczas ostatniego wyszliśmy na drogę i oczywiście machanie, gratulacje itp. Widziałem jak zawodnicy się cieszyli z tego powodu, podjeżdżali do nas, przybijali "piątaki", migali światłami. Dla kibica i zawodnika niesamowite przeżycie, wszyscy zadowoleni. Nigdy nie będę za tym i tak jak mówię, na podsumowaniu poruszę ten problem to jeżeli nawet na zakończenie nie pozwalano wam wchodzić, to już jednak trochę przesada. W tamtym sezonie oprawa z racami itp. na niektórych rundach była super, prawie jak na Monte Carlo :). Chciałbym żeby tak to wyglądało i wszyscy wyszli zadowoleni, niestety tak nie było. Miejmy nadzieję że na następny rok jednak przyjedziecie i zrobicie oprawę, ja ze swojej strony postaram się załatwić problemy o których wspominacie i które was bolały. Nie obiecuję gruszek na wierzbie, gdyż mam za mały staż i co ważniejsze, zbyt mało "znajomości w górze" by coś komuś kazać, ale problem przedstawię i powiem jak efekty.

A co do reszty sezonu miejmy nadzieję że będzie przebiegał dużo lepiej jak niedziela w Limanowej i wszyscy będą zadowoleni, gdyż prawdopodobnie wybieram się do Korczyny na zamknięcie sezonu i chciałbym zobaczyć tam walkę o punkty jakiej nie było jeszcze! :)
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: GSMP 2013

Postprzez jacq » środa, 26 cze 2013, 10:14

djescape napisał(a):ja ze swojej strony postaram się załatwić problemy o których wspominacie i które was bolały. Nie obiecuję gruszek na wierzbie, gdyż mam za mały staż i co ważniejsze, zbyt mało "znajomości w górze" by coś komuś kazać, ale problem przedstawię i powiem jak efekty

dzięki. kropla drąży skałę i trzymam kciuki.

aha, jeszcze jedna kwestia: PO9 - lokalizacja na zewnętrznej stronie zakrętu, za barierami, reklamami. Poszła informacja: czerwona flaga. No to panowie sędziowie stoją na tym swoim punkcie, niemrawo machają flagą. Przejeżdża zawodnik, a oni wielce zdziwieni, że się nie zatrzymał. Cóż, znów nie wytrzymałem i krzyczę, że przecież ich kierowca w ogóle nie widzi jak sobie machają za barierami. Może trochę niemiło krzyczałem, ale dziwili się, jakby byli pierwszy raz. Każdego takiego sędziego powinno się przewieźć rajdówką/wyścigówką, żeby sobie uświadomili co i jak widzi kierowca podczas walki o sekundy.
Podczas kolejnych czerwonych flag już machali przed barierą.
www.rajdowy.blogspot.com
Avatar użytkownika
jacq
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): poniedziałek, 24 lis 2008, 14:24
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron