Rajd Polski 2013

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Rajd Polski 2013

Postprzez lapekrallyfoto » niedziela, 10 mar 2013, 14:10

Wyglada na to ze Robert Kubica poleci Polski w ds3 rrc. Tylko szkoda ze to nie czerwiec.... Ale fajnie bedzie zobaczyc Roberta w akcji u nas. Ostatni raz startowal bodajze w barborce pare lat temu
PRC Grupa Rajdowa
lapekrallyfoto
N2
 
Posty: 121
Dołączył(a): niedziela, 17 sty 2010, 12:20
Lokalizacja: Białystok


Re: Rajd Polski 2013

Postprzez brtq » niedziela, 10 mar 2013, 16:03

Skąd to info że pojedzie Polski ?
brtq
N3
 
Posty: 223
Dołączył(a): wtorek, 7 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez wanderer » niedziela, 10 mar 2013, 17:27

Na razie nie ma takiego info i można jedynie stwierdzić, że jest jakaś nikła szansa, ale nic więcej. Pewnie dużo będzie zależało od tego, KTO będzie sponsorem. :wink:
Ostatnio edytowano niedziela, 10 mar 2013, 17:30 przez wanderer, łącznie edytowano 1 raz
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez lapekrallyfoto » niedziela, 10 mar 2013, 17:29

To raczej nie info tylko przypuszczenia bo jak erc to moze polski rowniez
PRC Grupa Rajdowa
lapekrallyfoto
N2
 
Posty: 121
Dołączył(a): niedziela, 17 sty 2010, 12:20
Lokalizacja: Białystok

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Motulski » niedziela, 10 mar 2013, 18:58

Więc z przypuszczeń trzeba było założyć kolejny temat ;) Do rajdu Polski jeszcze troche daleko...
Po drugie...nie ERC tylko WRC2 :wink:
Wiem...czepiam się.
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez pawlosi1 » niedziela, 10 mar 2013, 20:42

Dobrze, o ERC są przypuszczenia, bo WRC2 pewne :)
pawlosi1
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 30 cze 2011, 14:08

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez DonCorrado » czwartek, 14 mar 2013, 14:34

No ale juz wszystko jasne :)
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Kajto18 » czwartek, 14 mar 2013, 15:52

Coś mnie się wydaje, że Rajd Polski dzięki Robertowi urośnie do tej rangi jak 2009 kiedy latały wurce;)) Tylko, że teraz Robert przyciągnie sporo nowych kibiców, oby tylko takich pozytywnych jak w 66tej edycji ;)
Kajto18
N2
 
Posty: 109
Dołączył(a): sobota, 23 lut 2013, 14:13
Lokalizacja: Stolica

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Mad Max » czwartek, 14 mar 2013, 16:29

Kajto18 napisał(a):Coś mnie się wydaje, że Rajd Polski dzięki Robertowi urośnie do tej rangi jak 2009 kiedy latały wurce;)) Tylko, że teraz Robert przyciągnie sporo nowych kibiców, oby tylko takich pozytywnych jak w 66tej edycji ;)

Karnety będą w cenie też tych z WRC... a dostęp do odcinków będzie jeszcze bardziej utrudniony niż w poprzednim roku...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez kremer » czwartek, 14 mar 2013, 16:33

Hehe chyba zbyt czarno to widzisz madmax :) Jedyne co to może będzie więcej ludzi. Gorzej być nie może :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Mad Max » czwartek, 14 mar 2013, 17:03

Tu jest Polska Panie... tu jest wszystko możliwe... poza tym znając możliwości ekipy AKP to wcale się nie zdziwię jak będzie gorzej... okazja do sporego zarobku jak złoto... szczególnie że na rajd pewnie wybierze się dużo grono "mniej wtajemniczonych"... "w kombinatorstwo rajdowe"...
choć z drugiej strony może jednak Lotos (sponsor tytularny rajdu i RSMP oraz min 2 a pewnie nawet i 3 załóg)coś zrobi w tej kwestii bo tak naprawdę wiele nie trzeba żeby zrobić z tego naprawdę najlepszy rajd w sezonie... pomimo mojego czarnowidztwa w poprzednim poście to liczę że będzie dobrze, i mam też nadzieje że moje słowa z przed kilku miesięcy odnośnie RK i rajdów się sprawdzą.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez kremer » czwartek, 14 mar 2013, 18:16

To jest taki termin, że ci jednorazowi kibice chyba nie wpadną (tak jak w dwa zero dziewięć). Pewnie zmotywują się fani z południa, którzy jeżdżą regularnie na rajdy ale Polski był za daleko. Tak to widzę :) Zresztą jeszcze 6 miesięcy do rajdu hehe Nie wiem czy czytałeś to: http://rallynews.pl/lang.en/no/pnews/6509 Przeszedł ten news zupełnie bez echa :D Czyżby pewna firma mająca dotychczas monopol na karnety i handel gadżetami została odesłana na dalszy tor ??????????? :D:D
Hehe ciekawe jaki budżet przewidują. Raczej za 50 tys nikt im tego nie zrobi :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez woocasch » czwartek, 14 mar 2013, 21:17

Mad Max napisał(a):choć z drugiej strony może jednak Lotos (sponsor tytularny rajdu i RSMP oraz min 2 a pewnie nawet i 3 załóg)

Jaką trzecią załogę masz na myśli? Kajetanowicz i Kubica, to na dzień dzisiejszy pewniacy, Chuchała - raczej już bez Lotosu, a Kościuszko w tym czasie powinien być w Australii - taka jest obecna wersja.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez Mad Max » czwartek, 14 mar 2013, 22:28

woocasch napisał(a):
Mad Max napisał(a):choć z drugiej strony może jednak Lotos (sponsor tytularny rajdu i RSMP oraz min 2 a pewnie nawet i 3 załóg)

Jaką trzecią załogę masz na myśli? Kajetanowicz i Kubica, to na dzień dzisiejszy pewniacy, Chuchała - raczej już bez Lotosu, a Kościuszko w tym czasie powinien być w Australii - taka jest obecna wersja.

W sumie zapomniałem o Australii, ale mam pewne dziwne przeczucie że Lotos daruje sobie wycieczke na antypody (szczególnie że i tak liczy im się do końcowej klasyfikacji 7 wyników) i pojedzie właśnie Polski - piękna promocja: tytularny sponsor cyklu w Polsce, rajdu i 3 załóg; dodatkowo myślę że jednak zmienią to padło zwane Mini na coś innego i ze względu na to pojadą mniejszą ilość rajdów niż zakładali na początku sezonu.

kremer napisał(a):To jest taki termin, że ci jednorazowi kibice chyba nie wpadną (tak jak w dwa zero dziewięć). Pewnie zmotywują się fani z południa, którzy jeżdżą regularnie na rajdy ale Polski był za daleko. Tak to widzę :) Zresztą jeszcze 6 miesięcy do rajdu hehe Nie wiem czy czytałeś to: http://rallynews.pl/lang.en/no/pnews/6509 Przeszedł ten news zupełnie bez echa :D Czyżby pewna firma mająca dotychczas monopol na karnety i handel gadżetami została odesłana na dalszy tor ??????????? :D:D
Hehe ciekawe jaki budżet przewidują. Raczej za 50 tys nikt im tego nie zrobi :)

Myślę że jednak samo nazwisko Kubica jest tutaj dużym magnesem i nawet jak rozmawiam ze znajomymi którzy parę razy byli na wyścigach F1, to twierdzą że na Polski się wybiorą mimo że na rajdy nie jeżdżą - zresztą porównaj sobie ile w "media ogólne" poświęciły czasu RP2009 a ile poświęcają Kubicy który tak naprawdę jeszcze porządnie nie zaczął jeździć, dobre wyniki RK mogą tylko spotęgować to zjawisko. Dodatkowo zobacz jakie było zainteresowani BMW Pit Lanem na Bemowie oraz imprezą Renault w Poznaniu, a zobaczyć RK w pełnej akcji to niezłe przeżycie i gwarantowane emocje.
Artykuł oczywiście czytałem i szczerze nie wiem jak się do niego odnieść, z dwóch powodów: 1) nie wiem dokładnie jak to było rozwiązane wcześniej 2) nikt nie wie jaki będzie efekt takiego działania bo wcześniej nikt tego nie robił - a rozwiązań jest tyle ile mamy fantazji - jeśli zrobią to z głową i wyciągną wnioski z błędów lat poprzednich (w szczególności zeszłego roku, typu cztery miejsca do oglądania na 26km) i nie wywalą jakichś chorych cen za karnety to będzie dobrze... gorzej jak pójdą w drugą stronę i popłyną jak z Karową.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Polski 2013

Postprzez woocasch » piątek, 15 mar 2013, 09:20

Mad Max napisał(a):
woocasch napisał(a):
Mad Max napisał(a):choć z drugiej strony może jednak Lotos (sponsor tytularny rajdu i RSMP oraz min 2 a pewnie nawet i 3 załóg)

Jaką trzecią załogę masz na myśli? Kajetanowicz i Kubica, to na dzień dzisiejszy pewniacy, Chuchała - raczej już bez Lotosu, a Kościuszko w tym czasie powinien być w Australii - taka jest obecna wersja.

W sumie zapomniałem o Australii, ale mam pewne dziwne przeczucie że Lotos daruje sobie wycieczke na antypody (szczególnie że i tak liczy im się do końcowej klasyfikacji 7 wyników) i pojedzie właśnie Polski - piękna promocja: tytularny sponsor cyklu w Polsce, rajdu i 3 załóg; dodatkowo myślę że jednak zmienią to padło zwane Mini na coś innego i ze względu na to pojadą mniejszą ilość rajdów niż zakładali na początku sezonu.

Wiesz istnieje taka możliwość, że po ewentualnej zmianie auta braknie budżetu na zamorskie wypady typu Argentyna czy Australia, ale jak dobrze pamiętam to Kościuszko i jego zespół niemal na każdym miejscu podkreślają, że są pierwszą polską załogą, która zaliczy pełen sezon MŚ w aucie WRC. I co teraz mają zmienić ten plan? Wiem, że wszystko jest możliwe, ale np wg. informacji ze strony Motorsport Italia, to auto z Meksyku pojechało wprost do Argentyny, więc to chyba nie jest tak, że w ciągu paru dni zmienią samochód. Jakąś umowę z Włochami muszą mieć podpisaną, bo nie wierzę, żeby wynajmowali auto z rajdu na rajd, to musi być cały sezon w jednym pakiecie.
Ja od początku uważam i pisałem, że lepiej było wynająć lepsze auto na mniejszą ilość rajdów, niż włoskie Mini na pełen sezon, ale pewne decyzje zostały już przez obóz MK podjęte i nie wiem czy to tak łatwo będzie odkręcić. Zobaczymy co będzie za 2-3 rajdy.

OK. Odbiegliśmy nieco od Rajdy Polski, osobiście boję się, że Roberta "kibice" zadepczą, jednak do września jeszcze dużo czasu zostało, do tego momentu może wiele się wydarzyć i oby to były fajne wyniki w WRC :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron