Michał Kościuszko

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Michał Kościuszko

Postprzez kremer » sobota, 19 sty 2013, 19:06

...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów


Re: Michał Kościuszko

Postprzez Marcin Szopa » sobota, 19 sty 2013, 19:20

No nie najlepszy rajd na debiut ze względu na stopień trudności i losowości w rajdzie. Dla mnie może podróżować takim wolnym tempem tylko wkurza mnie ta sakralizacja i otoczka że byłbym szybki ale (...)
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Re: Michał Kościuszko

Postprzez viper » sobota, 19 sty 2013, 19:33

Chłopaki dajcie spokój z zakladaniem tematu po to , zeby sie nad nim znęcać.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Michał Kościuszko

Postprzez speedyzxz » sobota, 19 sty 2013, 19:51

Jak to znęcać, tematy Leszek Kuzaj, Kajetan Kajetanowicz istnieją, także i ten może ;)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Michał Kościuszko

Postprzez kremer » sobota, 19 sty 2013, 19:55

Nikt się nie znęca. Jeśli ma być w temacie Monte Carlo 40 stron o Kosciuchu, a nie o rajdzie to ten kierowca zasłużył na oddzielny temat.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Michał Kościuszko

Postprzez d-z rallyfans » sobota, 19 sty 2013, 20:56

Bardzo dobrze że jest w końcu taki temat, jak ktoś ma ochotę pisać o Michale albo jechać po nim to niech robi to tutaj, kto będzie chciał będzie czytał :wink:
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Michał Kościuszko

Postprzez janex » sobota, 19 sty 2013, 22:44

Na stronie MK zmieniają się zdjęcia w tle i cytaty, jeden to "Jest następcą Hołowczyca i Kubicy". Wiem że nic do tego nie ma MK czy administrator strony ale autor tekstu chyba nie pomyślał. O ile jeszcze można pisać że następca Hołowczyca, to z tego co wiem to Kubica jeszcze nie zakończył kariery to raz, po drugie to kompletnie inne dyscypliny sportu (mam na myśli F1 i rajdy).
"WRC is for boys, group B was for men"
Avatar użytkownika
janex
N3
 
Posty: 297
Dołączył(a): sobota, 2 kwi 2011, 12:39

Re: Michał Kościuszko

Postprzez SebaSTI » sobota, 19 sty 2013, 23:04

Kosciuszko nie tak żle, patrząc co Latvala po raz kolejny zrobił , no i pierwszy rajd Polo i dzwon 8)
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Michał Kościuszko

Postprzez Marcin Szopa » sobota, 19 sty 2013, 23:18

SebaSTI napisał(a):Kosciuszko nie tak żle, patrząc co Latvala po raz kolejny zrobił , no i pierwszy rajd Polo i dzwon 8)


Mimo że zwycięzców się nie sądzi to jednak nie myli się ten co nic nie robi. J.M.L na pewno nie kieruje się dewizą : "Ile odpadnie tyle awansuje" ( jak ktoś stwierdził na forum - epickie hasło :d ). Przynajmniej walczy i ja wierze że w VW będzie bardziej regularny. A co do M.K. Mogło być gorzej - szkoda całego pierwszego dnia, a potem tak w kratkę. Na pewno na minus że objechał go ktoś z klasy R1. Dzisiaj ewidentnie jechał by być na mecie, obstawiam że jakby jeszcze dwa przejazdy spadłby z tego 10 miejsca. A tak będzie można wytrąbić sukces że punktował jako kierowca i jako team.

Tak ten świat zbudowany jest, że można na siłę mediach kreować się na kogo się tylko chce. Niejeden chciałby być na jego miejscu to fakt. Tylko nie każdy miał taki łatwy start i przebieg kariery. Sam bym chętnie pośmigał jakąś rajdówką i chciałbym by ktoś wsadził mnie w S2000 i kazał jeździć ;D Ale takie coś to tylko w Erze :PP ( no ale w sumie jestem młody, mam prawie 24 lata kto wie. W każdym razie czekam na oferty na PRV :D ) Tak to wygląda że wyżej nie przeskoczy, aczkolwiek utrzymuje swoje tempo. Jakie? Zobaczymy po Szwecji i w dalszej części sezonu.
Marcin Szopa
N3
 
Posty: 343
Dołączył(a): poniedziałek, 11 sie 2008, 13:10
Lokalizacja: Bielsko/Kęty

Re: Michał Kościuszko

Postprzez scooby14444 » sobota, 19 sty 2013, 23:40

Ja tylko napiszę tyle: Strata Kościuszki do Boufiiera na Monte - 4,0 sek/km
Strata Kajetanowicza do Boufiera na Janner 0,8 sek/km i to przy większej różnicy sprzętowej.
Tyle w temacie. Kościuszko nie ma żadnego podejścia do Kajetanowicza.
Ostatnio edytowano niedziela, 20 sty 2013, 00:11 przez scooby14444, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
scooby14444
N3
 
Posty: 352
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lut 2011, 01:05

Re: Michał Kościuszko

Postprzez viper » sobota, 19 sty 2013, 23:49

scooby14444 napisał(a):Ja tylko napiszę tyle: Strata Kościuszki do Boufiiera na Monte - 4,7 sek/km
Strata Kajetanowicza do Boufiera na Janner 0,8 sek/km i to przy większej różnicy sprzętowej.
Tyle w temacie. Kościuszko nie ma żadnego podejścia do Kajetanowicza.

Twoje porownenie jest bez sensu. Po pierwsze praktycznie cały 1 dzien Kościuszko jechał z defektom, bo musiał jechać. No, ale jak by był superraly to by na pewno mniej stracił :D i tu wychodzi ile wart jest superraly, a tak musiał śnieg gryźc , zeby dojechać. Jak by mu policzyć superrally to by polowe tego co wyliczyles pewnie zyskał nie jadąc wogóle w rajdzie :D . Możesz mieć uraz do Kosciszki, ale chociaż bądź obiektywny. Po drugie jest na mecie i jak byś na to nie patrzył 10 miejsce to super wynik.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Michał Kościuszko

Postprzez scooby14444 » sobota, 19 sty 2013, 23:57

viper napisał(a):Twoje porownenie jest bez sensu. Po pierwsze praktycznie cały 1 dzien Kościuszko jechał z defektom, bo musiał jechać. No, ale jak by był superraly to by na pewno mniej stracił :D i tu wychodzi ile wart jest superraly, a tak musiał śnieg gryźc , zeby dojechać. Jak by mu policzyć superrally to by polowe tego co wyliczyles pewnie zyskał nie jadąc wogóle w rajdzie :D . Możesz mieć uraz do Kosciszki, ale chociaż bądź obiektywny. Po drugie jest na mecie i jak byś na to nie patrzył 10 miejsce to super wynik.

Co ty za głupoty wypisujesz najpierw sprawdź co i jak. Najwięcej pierwszego dnia stracił bo koło zmieniali na oesie. Na 1 i 2 odcinku stracił 4,0 sek/km przy aucie niby chodzącym na 3 cylindrach. Na 3 oesie zmienali koło, na czwartym stracił 6,2 sek/km. Przy średniej stracie z rajdu = 5,1 sek/km wychodzi że pierwszy dzień i tak w miare szybko jechał (jak na jego tempo).
Ostatnio edytowano niedziela, 20 sty 2013, 00:11 przez scooby14444, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
scooby14444
N3
 
Posty: 352
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lut 2011, 01:05

Re: Michał Kościuszko

Postprzez viper » niedziela, 20 sty 2013, 00:06

scooby14444 napisał(a):Co ty za głupoty wypisujesz najpierw sprawdź co i jak. Najwięcej pierwszego dnia stracił bo koło zmieniali na oesie. Na 1 i 2 odcinku stracił 4,0 sek/km przy aucie niby chodzącym na 3 cylindrach. Na 3 oesie zmienali koło, na czwartym stracił 6,2 sek/km. Przy średniej z rajdu 6,0 sek/km wychodzi że 1 dzień i rak w miare szybko jechał.

To nie ma znaczenia ile stracił 1dnia, a ile 2, bo sie obiera inna taktykę w zależności o sytuacji. Zobacz po czytaj czołówkę. Nawet oni podkreślali, ze sie turlaja do mety i nie patrzą specjalnie na czasy, a chodzi tylko o to zeby pozycje utrzymać i czegoś nie nawywijac. Owczem średnia w sekundach jest jakimś wyznacznikiem, ale na pewno nie na tym rajdzie jest ona najmniej wymierną. To bez sensu liczyć w ten sposób jak liczysz.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Michał Kościuszko

Postprzez piotrg » niedziela, 20 sty 2013, 00:11

scooby14444 napisał(a):Ja tylko napiszę tyle: Strata Kościuszki do Boufiiera na Monte - 4,7 sek/km
Strata Kajetanowicza do Boufiera na Janner 0,8 sek/km i to przy większej różnicy sprzętowej.
Tyle w temacie. Kościuszko nie ma żadnego podejścia do Kajetanowicza.


Też myslę że Kajto by wyżej był od Kościuszki w tym rajdzie swoją biedną r4, powalczył by o 8,9 miejsce z s2000
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Michał Kościuszko

Postprzez scooby14444 » niedziela, 20 sty 2013, 00:21

viper napisał(a):To nie ma znaczenia ile stracił 1dnia, a ile 2, bo sie obiera inna taktykę w zależności o sytuacji. Zobacz po czytaj czołówkę. Nawet oni podkreślali, ze sie turlaja do mety i nie patrzą specjalnie na czasy, a chodzi tylko o to zeby pozycje utrzymać i czegoś nie nawywijac. Owczem średnia w sekundach jest jakimś wyznacznikiem, ale na pewno nie na tym rajdzie jest ona najmniej wymierną. To bez sensu liczyć w ten sposób jak liczysz.

To chyba jednak nie taktyka, on po prostu szybciej nie umie, i tak obijał się o rowy i słupy, niewiele brakło i też by skończył przedwcześnie.
Chodzi mi o to że Kajto ze swoim tempem - (strata 0,8 sek/km do Bufiiera) pokazał że umie walczyć i jest szybki. W Monte Bouffier mimo że też zaliczył rów to stracił do Loeba tylko 1.1 sek/km. Gdyby tu była taka obsada - jak ktoś wspominał w SanRemo 2000 - to Kościuszko z tą stratą skończyłby nie na 10 miejscu a na 70.
Avatar użytkownika
scooby14444
N3
 
Posty: 352
Dołączył(a): poniedziałek, 7 lut 2011, 01:05

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości