MERC Słomczyn 2009

..dla miłośników rajdowania w kółko i "bezpośrednich " starć ;)

Moderator: SebaSTI

Re: MERC Słomczyn 2009

Postprzez bartee » piątek, 16 wrz 2011, 23:25

Ja myślę, że chłopcy trochę pojechaliście w tym pociśnięciu MERCowi w Słomczynie. Jednym głosem szliście ostro z krytyką, mam wrażenie z czystej przyjemności krytykowania, co jest domeną wszelkich for :) Ale nie ważne. Jak każdy stary wilk wspominacie stare "piękne" czasy, ja też mam nieraz takie nostalgiczne przebłyski bo jeżdżę od dawna na zawody i też porównuję obecne do tych starych, rdzennych dla mnie, zawsze na korzyść tych drugich, symbolicznych. Patrząc jednak obiektywnie należy zerknąć na wypowiedź Kuby z którym się zgadzam. Po prostu idzie fala zmian. Mi też brakuje Hansena, Eklunda czy Larssona, ale wolę ich wspominać i z tęsknotą wracać to tych czasów niż patrzeć jak teraz dostają po tyłku i szargają swój autorytet Mistrzów Europy. Są nowe wilki, świeża krew, która daje tyle samo poweru na torze co stara gwardia. Chłopaki idą dalej bok w bok i walczą równie ambitnie. Stawka owszem gorsza od rund we Francji czy Belgii ale nie jest skromniejsza niż w poprzednich latach w Słomce. Widowisko uważam zachowało swoją starą formę tym bardziej, że wreszcie wrócił do walki o ferst plejs nasz Rodak Krzysiek Skorupski. I to właśnie uczta dla koneserów dawnych czasów, niczym Grobel znów leje najlepszych i lekkością baletnicy i to w podobnym samochodzie. Tak więc nie narzekajmy. I wreszcie na koniec, nie pamiętam na MERCu lata! Ostatnie edycje wymarzły skutecznie wszystkich a w tym roku wakacje, może stąd te ciągoty do grillowania i sielanki :) Jak dla mnie super weekend i ekstra zabawa a dodam tylko że wiem co mówię, bo byłem na wszystkich rundach MERC w słomczynie w historii. Licze, że nie skiepszczą toru i że wróci prawdziwy rallycross na słomczyński tor.
bartee
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 28 lip 2010, 16:29


Re: MERC Słomczyn 2009

Postprzez Q_B_A » wtorek, 20 wrz 2011, 21:55

Jeżeli chodzi o relacje to płacą za nie zawodnicy (z każdego wpisowego 20 euro idzie na TV) oraz organizatorzy rund, którzy po zawodach otrzymują materiał filmowy...Rally Action sprzedaje materiał do kilkunastu stacji TV w całej Europie oraz od tego roku do ESPN w USA. W Polsce materiał kupuje SoprtKlub, który w zeszłym roku otrzymał ode mnie e-mail z czterema stronami A4, chcieli abym z nimi współpracował i komentował relacje no ale oni myśleli, że będę to robić za free.... więc ich olałem.

Mistrzostwa Europy zatrzymały się na pewnym etapie, teraz jeżeli nie będzie odpowiedniego promotora sport ten nie bedzie sie rozwijac. Bardzo podoba mi sie Global Rallycross. Tam jest promotor, są sponsorzy, zawodnicy (Block, Pastrana, Foust, Gronholma) a z kolei nie ma kibiców. Plan jest jednak zacny bo wszystkiego pilnuje ESPN, a ze jest to robione profesjonalnie wystarczy spojrzeć na tegoroczny X-Games. Rekordy ogladalnosci w TV, gdy Pastrana jechal z kontuzja nogi dodając gazu jak w motorze ... tor w srodku miasta Los Angeles na glownych ulicach zbudowany w 10 godzin.... to cos mowi...

W Slomczynie obecni byli przedstawiciele Global Rallycross, ktorzy w 2013 roku chca zorganizowac GRC w USA (4 rundy), Europie (4 rundy) i Azji (2 rundy). Zycze sobie i Wam abysmy doczekali sie w 2013 roku takiej imprezy w Słomczynie........
QNIGAN.COM
Avatar użytkownika
Q_B_A
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 22:59
Lokalizacja: Oslo

Re: MERC Słomczyn 2009

Postprzez kremer » niedziela, 2 paź 2011, 20:28

http://rallycross.hu/cal2012vote.html

Słomczyn out w 2012. Ma powrócić w 2013, jeśli odnowią/zbudują tor. Maja robic tor przystosowany do driftu równiez wiec zobaczymy co z tego wyjdzie.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Poprzednia strona

Powrót do Rallycross

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron