MERC Słomczyn 2009

..dla miłośników rajdowania w kółko i "bezpośrednich " starć ;)

Moderator: SebaSTI

Postprzez kamyk 95 » sobota, 4 wrz 2010, 15:49

Na http://rallycross.com/ pojawiła się lista :)
http://www.youtube.com/user/kamykRBR
Avatar użytkownika
kamyk 95
N2
 
Posty: 105
Dołączył(a): środa, 22 kwi 2009, 11:14


Postprzez kremer » sobota, 4 wrz 2010, 20:44

Wow wydarzanie weekendu, Ludwiczak W Fieście. Setki tysięcy kibiców wstrzymają oddech co takiego zbudował rallycrossowy dr Frankensztajn :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

re

Postprzez macek » poniedziałek, 6 wrz 2010, 08:39

witam.
Miałbym do Was pytanie a propos MERC w weekend co ma się odbyć na torze Słomczyn, mianowicie czy trzeba zamawiać bilety przez internet czy będzie możliwość zakupu biletów w kasach przed wyścigiem ? (chodzi mi o wały+park maszyn w niedziele). Jak to było w poprzednich latach...

pozdrawiam Maciek
macek
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 11 maja 2009, 13:02

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 6 wrz 2010, 09:53

Jeśli chodzi o bilety na wały lub wały + park maszyn to przed zawodami spokojnie je kupisz, co innego jak byś chciał bilety na trybunę główną wtedy już obowiązkowo przez net - choć nie wiem czy teraz już byś je dostał.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez Mars » wtorek, 7 wrz 2010, 23:41

No i jak co roku już po raz siódmy pewien wrześniowy weekend spędzę sobie w Słomczynie :) Lista w tym roku jest bogatsza o jakieś 10 pozycji w stosunku do zeszłorocznej, jest szansa, że przełoży to się na lepsze widowisko niż w roku 2009, kiedy to odbył się jeden z gorszych MERC'ów.
Już nie mogę się doczekać, dziś kupiłem sobie już 2x wejściówkę na wały 8)
Będzie grill, kocyk i piwko :)
Do zobaczenia ! ! !
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mars » poniedziałek, 13 wrz 2010, 01:35

No i po MERCu. Niestety u mnie tylko niedziela, w sobotę obowiązki zatrzymały. Niedziela ciekawa, ciekawsza niż w roku 2009, ale ... no jednak ale. Nadal bardzo mało "kontaktu". Kwalifikacje to nuda maksymalna. Zero akcji. Dopiero finały i to praktycznie tylko dywizji 1 stanowiły atrakcję. Fakt, dużą, ale tylko one. Tragiczny ten MERC nie był, ale do widowiskowości też mu dużo brakowało. To już nie ten sam rallycross co kilka lat temu ...

Ale mimo to, oczywiście do zobaczenia za rok.
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez voytec » poniedziałek, 13 wrz 2010, 03:07

Mars napisał(a):No i po MERCu. To już nie ten sam rallycross co kilka lat temu ...


No niby tak, "mięcha" jakby mniej, ale w miejsce zostawione dla fruwających laminatów można zasadzić wzrok podpatrując samą jazdę od strony technicznej i tutaj zawsze znajdzie się kilka przypadków, na temat których jest sens pomęczyć szare komórki ;-) I tak z tego wychodzi, że Lysen, Heikkinen, jak matka boska sponsorka pozwoli, to są ludki z papierami na przyszłość tego sportu. Tatarski mistrz 1a też daje radę. Ale finał A Div.1 to chyba był wystarczająco emocjonujący? Takiej kurzowej zadymki w wilgotny dzień to Słomka już jakiś czas fundowane nie miała. I Doran, mega zaskoczenie tego sezonu! Widać, że z Hansena schodzi już pomału powietrze i rola mentora coraz bardziej go wkręca i pasuje tym bardziej, że są świetne tego efekty. A propos Kennetha - wyścig w szajowozach też dodał smaczku, a młodziakom kupę frajdy ściagnia się z taką postacią.
A z reszty - trup się gęsto nie kładł, ale jak co roku dźwiek dopalanej poza komorami spalania mieszanki własciwy, jakieś kółka latały, był mały daszek und gruby spin powietrzny Fina w zielonym Focusie - ogólnie IMO zawody in plus. Cóż, do wrażeń typowych dla Holjes pewnie bedzie zawsze brakowało.

No i komentarz Szayi, może dla wielu jest nierozłączny ze Słomczynem i szanuję taki osąd, ale dla mnie już od jakiegoś czasu trąci biesiadnym odpustem w wersji scenariusza serwowanego co roku, więc może już czas namaścić kogoś konkretniejszego na miejsce "ojca prowadzącego", nie umniejszając tym samym zasług p.Krzysztofa dla polskiego RC.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp

Postprzez kremer » poniedziałek, 13 wrz 2010, 08:49

Również byłem na niedzielę ;) Wiecie może nam już ten tor się nudzi. Po tylu latach oglądary mogliby jechać w drugą stronę hehe. Wczoraj dwa dachy na Joker Lapie i pare akcji typu Ludwiczak (nadal Focusem :) ) kontra ktos tam hehe No zgadzam, się że było lepiej niż rok temu ale bez rewelacji. Szkoda, żę Holte nie wygrał bo by była sensacja. WIdac, że z roku na rok coraz gożej z tym mercem. Oprawa lipna. No ale i tak warto tam jechac :) No i kiepski start Polaków.
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 13 wrz 2010, 15:13

Nic dodać nic ując - poprzednicy powiedzieli wszystko co było do powiedzenia. Tradycyjnie za rok trzeba będzie przyjechać do Słomczyna ale chyba bardziej z przyzwyczajenia niż dla emocji.
EDIT
QBA gratuluje świetnych zdjęć z kalendarza - powiem Ci że masz chłopie oko
Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 wrz 2010, 16:15 przez Mad Max, łącznie edytowano 1 raz
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez Pancin » poniedziałek, 13 wrz 2010, 15:51

Bardzo miło, że na stronie MERC'a leciał cały dzień podgląd online. Można było śledzić wydarzenia z toru na bieżąco. Jakby jeszcze jakość dźwięku była lepsza, to już w ogóle mega.
Pancin

http://www.scyzzor.com]www.scyzzor.com
http://www.superoes.pl]www.superoes.pl
Avatar użytkownika
Pancin
N3
 
Posty: 227
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2005, 01:30
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Anfindil » poniedziałek, 13 wrz 2010, 19:33

Avatar użytkownika
Anfindil
 
Posty: 24
Dołączył(a): środa, 2 cze 2010, 12:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mars » wtorek, 14 wrz 2010, 00:34

Mad Max napisał(a):Tradycyjnie za rok trzeba będzie przyjechać do Słomczyna ale chyba bardziej z przyzwyczajenia niż dla emocji.



Kwintesencja tegorocznego i ubiegłorocznego MERC'a ... być trzeba, ale tylko dlatego, że po prostu trzeba :)
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mad Max » wtorek, 14 wrz 2010, 01:29

Mars napisał(a):po prostu trzeba :)

taaaa... trzeba... w przyszłym roku pojechać na zagranicznego MERC'a bo tak jak Kremer powiedział chyba nam się znudziła oglądarka w "Słomce"
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez Qbek » wtorek, 14 wrz 2010, 07:24

Za często jeździcie to Wam się znudził :wink:
Ja mam pół Polski do przejechania i byłem raz ale za to u siebie mam w tym miesiącu Załuż i większy kawałek od siebie Rally Kosice :D
Ale trzeba by było coś pomyśleć nad MERC'em, bo kilka lat temu mi się bardzo podobało... W tą niedzielę cały czas relacja live włączona za którą bardzo dziękuje, bo można było popatrzeć co się dzieje, jakość mogłaby być lepsza ale nie ma co narzekać - żeby tak z RSMP, czy nawet GSMP były takie relacje, choćby z jednego przejazdu/podjazdu 8)
Qbek
N3
 
Posty: 466
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 09:39
Lokalizacja: Waw/P-śl

Postprzez kremer » wtorek, 12 paź 2010, 12:54

Pojawił się już kalendarz MERC 2011. Oczywiście plotki po raz kolejny się nie sprawdziły i Słomczyn został.

The calendar for the 2011 FIA European Rallycross Championship:

24.04.-25.04. - England
14.05.-15.05. - Portugal
21.05.-22.05. - France
25.06.-26.06. - Norway
02.07.-03.07. - Sweden
06.08.-07.08. - Belgium
13.08.-14.08. - Netherlands
03.09.-04.09. - Austria
10.09.-11.09. - Poland
01.10.-02.10. - Czech Republic

Wypadły Wegry, Finlandia i Niemcy. Powróciła Norwegia oraz Holandia. Nowa jest również Austria.
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rallycross

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości