HOMOLOGACJE NA KOLEJNE LATA

Wszystko o rajdówkach "od środka" :)

Moderator: SebaSTI

HOMOLOGACJE NA KOLEJNE LATA

Postprzez anetkap » środa, 2 gru 2009, 21:46

interesuje mnie czy moze ktos orientuje sie jakie homologacje beda na kolejne lata mowie tu do ok. 2013 roku na KASKI i CIUCHY? :D
anetkap
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): niedziela, 28 gru 2008, 22:57
Lokalizacja: Ustroń


Postprzez ŁukaszŁuniewski » środa, 2 gru 2009, 22:01

Na kaski ma wejść od przyszłego roku nowy standard, który ma być wprowadzony w mistrzostwach regionalnych (w tym RSMP) do 2013 lub 2012 roku, dokładnie nie pamiętam.
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Postprzez anetkap » środa, 2 gru 2009, 22:21

a nie bedzie to przypadkiem hom 8858-2002 albo 8860-2004
anetkap
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): niedziela, 28 gru 2008, 22:57
Lokalizacja: Ustroń

Postprzez Góral » czwartek, 3 gru 2009, 12:33

2004 o ile pamiętam. Ale jak na razie, wedle mojej wiedzy, są tylko 2 (dwa) kaski które ją spełniają. Nie sądzę, żeby FIA wprowadziła to już teraz jak to zapowiadano ostatnio w newsach bo padłyby oskarżenia o faworyzowanie jednego producenta. Szwedzi z Peltora mówili ostatnio, że planują homologowanie nowego kasku dopiero w przyszłym roku.
"The only thing in the world worse than a fake Rolex is a real one" J. Clarkson
Avatar użytkownika
Góral
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): poniedziałek, 25 wrz 2006, 21:32

Postprzez voytec » czwartek, 3 gru 2009, 17:33

Góral napisał(a):2004 o ile pamiętam. Ale jak na razie, wedle mojej wiedzy, są tylko 2 (dwa) kaski które ją spełniają.


Dokładnie. I oba integralne, w tym jeden stricte pod wyścigowego single-seater'a.

Nie sądzę, żeby FIA wprowadziła to już teraz jak to zapowiadano ostatnio w newsach bo padłyby oskarżenia o faworyzowanie jednego producenta.


Dwóch, zapomniałeś o Bell'u :wink:

IMO spokojnie, bo homologacja BSI 6658-85 A/FR, póki co wg wytycznych FIA ważna jest bez ograniczeń do końca 2013r., czyli jeszcze 4 pełne sezony. Poza tym nie sądzę, aby po tym terminie została zaordynowana bezwzględna konieczność wymiany sprzętu, szczególnie tego, oryginalnie (nie zrywajcie/nie zamalowujcie hologramu!) wyposażonego w klipsy HANS - co najwyżej w rundach WRC mogą tak zaszaleć, a w niższych rangą cyklach/mistrzostwach regionalnych zapewne bedzie okres karencji (tak, jak było z normą FIA1986 i ISO 6940) i zalecenie nowego standardu.

Szwedzi z Peltora mówili ostatnio, że planują homologowanie nowego kasku dopiero w przyszłym roku.


Na początku nowego roku ma wejść na rynek pierwszy otwarty kask z normą 8860-2004 - STILO Des 8860. Pomijając stylistykę budzącą żywe skojarzenia z przyłbicą Dartha Vadera (ale to cała gama Des) to koszt nabycia takowego to jedynie skromne 2340€... Co ciekawe - jest cieższy od Peltora G78.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp

Postprzez Mateusz85 » wtorek, 29 gru 2009, 21:38

Witam

Ja mam pytanie w tym roku kończy mi się homologacja na fotel i pasy,da się to gdzieś wysłać żeby przedłużyli czy ktoś z was to już robił ? Fotel jest bimarco a pasy sparco .


pozdr
http://www.fotosik.pl Obrazek
Avatar użytkownika
Mateusz85
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 7 lut 2006, 19:51
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Beret » środa, 30 gru 2009, 00:03

o pasach mozesz niestety zapomniec :( a fotel przedluza sie o 2 lata, nie wiem jednak, czy faktycznie trzeba wysylac do producenta czy nie
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez voytec » środa, 30 gru 2009, 03:32

Beret napisał(a):a fotel przedluza sie o 2 lata, nie wiem jednak, czy faktycznie trzeba wysylac do producenta czy nie


Trzeba wyslac (musi byc przeciez ekspertyza odnosnie stanu skorupy z fiber-glass'u). Poza tym sprawa moze byc nieoplacalna ekonomicznie.
Napisz/zadzwon do Myslenic.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp

Postprzez Mateusz85 » środa, 30 gru 2009, 13:17

Aha no to lipa z tymi pasami :(

ale dzięki za informacje :)


pozdrawiam
http://www.fotosik.pl Obrazek
Avatar użytkownika
Mateusz85
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): wtorek, 7 lut 2006, 19:51
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Beret » poniedziałek, 25 sty 2010, 10:42

voytec napisał(a):
Beret napisał(a):a fotel przedluza sie o 2 lata, nie wiem jednak, czy faktycznie trzeba wysylac do producenta czy nie


Trzeba wyslac (musi byc przeciez ekspertyza odnosnie stanu skorupy z fiber-glass'u). Poza tym sprawa moze byc nieoplacalna ekonomicznie.
Napisz/zadzwon do Myslenic.

czyli mozna przedluzyc homo na fotel sparco czy omp w bimarco?? cos wierzyc mi sie nie chce...
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez THIM » poniedziałek, 25 sty 2010, 12:09

Nie, a kto tak napisał?
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez voytec » poniedziałek, 25 sty 2010, 18:27

Beret napisał(a):czyli mozna przedluzyc homo na fotel sparco czy omp w bimarco?? cos wierzyc mi sie nie chce...


Bero, chyba jeszcze mocno zaspany byłeś pisząc tego posta :P

O ile producent dopuszcza taką możliwość to: fotel Bimarco w Bimarco, OMP w OMP lub jednostce upoważnionej przez f-me do eskpertyzy i certyfikacji, ze Sparco tak samo, itp.
Teraz jaśniej?
;-)
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp


Powrót do Mechanika rajdowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron