MERC Słomczyn 2009

..dla miłośników rajdowania w kółko i "bezpośrednich " starć ;)

Moderator: SebaSTI

Postprzez Mars » niedziela, 6 wrz 2009, 23:41

Byłem zarówno w sobotę jak i w niedzielę i mam mieszane uczucia ...
W sumię odważę się powiedzieć, że to jeden z gorszych MERC'ów na jakich byłem (04,05,06,07,08 i 09) Kwalifikacje to kompletna porażka, bardzo mało kontaktowej jazdy, błyskawiczne rozjeżdżanie się stawki. Finały jak zawsze dość ciekawe, jednak w poprzednich sezonach było ciekawiej. Do tego mało zawodników ... w poprzednich latach było około 70 kierowców, w tym roku coś koło 50. Dało się do odczuć, w niedzielę przerwy wynosiły nawet do 1,5h !
Ogólnie impreza fajna, blisko, czasem widowiskowo, ale pozostaje niesmak po tegorocznej edycji.
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Mad Max » poniedziałek, 7 wrz 2009, 10:28

Tradycyjnie sobota i niedziela na MERCu nie poszła na marne i te 40km warto było przejechać ale fakt faktem były to chyba najgorsze zawody od kiedy mamy je w Słomczynie i tak jak przedstawił je Mars to nic dodać nic ując - może za rok będzie lepiej... a może w końcu trzeba będzie pojechać gdzieś zagranicę na MERCa
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez kremer » poniedziałek, 7 wrz 2009, 11:14

Nie odkryje ameryki jak napisze ze zawody byly w tym roku klapa :) mowie o ogolnej ocenie zawodow - ludzi malo - pewne ceny biletow ich wystarszyly, oprawa medialno-organizacyjna zenada (czy ktos w ogole wiedzial o tych zawodach :) ? ) zawodnikow baaardzo malo. Wieczorna impreza porazka :) do 22 bawilo sie 12 osob w tym 10 ochroniarzy :) do tego jeszcze ochroniarze chcieli pokazac swoja wladze na wejsciach ale to sa zwykle ciecie ktorych i tak mozna sprowadzic do pionu :)

jedyny pozytywny akcent to niedziela - na joker lapie kilka aut poszlo w bande holte tak wariowal ze az zakonczyl udzial na bandzie :) jakis dach w 1a wiec bylo wesolo no i eriksson rzutem na tasme wygral D1 :) super

za rok nie wiem czy slomczyn bedzie w ME, ale po tych zawodach w to watpie. A ak rzemieslnik powinni sie ostro puknac w glowe ale to beton wiec nic to nie da. Trzeba plan pt Szwecja - Holjes wcielic w zycie
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Mars » środa, 9 wrz 2009, 00:56

Też bym bardzo chciał zobaczyć jakiegoś zagranicznego, najlepiej skandynawskiego MERC'a ... i chyba zrealizuję ten plan po tym co zobaczyłem u nas.

Kremer, chodzą słuchy, że w Słomce nie będzie ME za rok? Na ile % to możliwe?
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kremer » poniedziałek, 14 wrz 2009, 14:01

ciezko mi powiedziec - raczej qba bedzie wiedzial cos wiecej.
Ja widze coroczny upadek merc w slomczynie i jestem przekonany ze w tym roku osiagnelismy punkt krytyczny.
Malo zawodnikow, male zainteresowanie tymi zawodami -> wrecz fatalne, kiepskie sedziowanie (zawodnicy od wielu lat pukaja sie w czoło po decyzjach sedziego glownego :) ) Nawet impreza i otoczka juz nam nie wyszla. To nie jest to co bylo kilka lat temu. Wtedy nawet slomczyn dostal najlepsza nota ze wszsytkich rund... Rallycross w Polsce jest zadną dyscyplina wiec trzeba szukac torow tam gdzie jest to popularniejsze. Finlandia itp
Decyzje zapadna pewnie na jesieni podczas grup roboczych komisji rallycrosowej. Dojda raporty oceny i sie zastanowia...
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Q_B_A » środa, 16 wrz 2009, 22:04

zawody w Słomczynie były spoko. Byłem na wszystkich w tym roku i na tle innych wypadło to całkiem spoko.

1. do Słomczyna przyjechała CAŁA czołówka, nie było tzw. imprezowiczów, którzy zaliczają okazyjne starty i tylko wydłużają czas co często "psuje" harmonogram, ten ustalany jest z góry i stosuje sie go identycznie na wszystkich rundach (stąd te przerwy, które były w Słomczynie), np w Czechach nie było czasu na nic.

2. co do kibiców. nie wiem gdzie jest zrodlo problemu. Sam bylem zaskoczony tak mala liczba ale dla pocieszenia na finale w Czechach nie bylo ich wcale tak duzo (patrzac na rajdy, gdzie w Czechach jest ich naprawde duzo)

3. nie moge nic powiedziec o imprezach okolosportowych- bo w tym czasie pracowalem

co do przyszlego roku:
jest 12 rund kandydackich (w tym Slomczyn)
Anglia, Portugalia, Francja, Wegry, Austria, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Belgia, Niemcy, Czechy, Polska

i tak:
Anglia jest na bank- w tym roku po 15 latach ERC powrocilo tam- zawody byly dobrze zorganizowane

Portugalia- daleko- wielki znak zapytania

Francja- jest na bank- Karlebo- super tor i tysiące kibicow

Węgry- w tym roku zmodernizowali caly tor, park maszyn- nalezy im sie

Austria- w Melk bylo tragicznie (pelno wypadkow, wpadek org.), odbyla sie runda kandydacka na torze w Greinbach (CEZ- bylo spoko, ale nie maja kasy na ERC) ?

Szwecja- nie trzeba nic pisac, 30 tys kibicow- swieto rallycrossu- jest na bank

Norwegia- staraja sie aby wrocic do ERC i juz maja wszystko przygotowane

Finlandia- wielka niewiadoma, za 2 tygodnie maja runde kandydacka

Belgia- jest na bank

Niemcy- Buxtehude- bedzie.

Czechy- byly w tym roku wpadki z organizacja ale mysle ze beda

Polska- mysle ze przyjada do nas


czekamy do 14 pazdziernika- trzeba byc dobrej mysli
QNIGAN.COM
Avatar użytkownika
Q_B_A
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 22:59
Lokalizacja: Oslo

Postprzez Q_B_A » środa, 14 paź 2009, 18:54

UFFFF!!!! zgodnie z zapowiedzią kończę temat ERC!

JEST POLSKA, JEST SŁOMCZYN ;)

:arrow: http://www.rallycrossteam.pl/news.php?function=show_all&no=83[/url]
QNIGAN.COM
Avatar użytkownika
Q_B_A
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 22:59
Lokalizacja: Oslo

Postprzez kremer » czwartek, 15 paź 2009, 23:14

no coz trzeba sie cieszyc chodz bylo marnie w tym roku :)
zawsze to weekend wypełniony mocnymi autami :)
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez Mad Max » piątek, 16 paź 2009, 18:18

i bardzo dobrze że jest - jeden weekend mocnych wrażeń więcej
no i jest kalendarz więc można zacząć planować jakiś wypad na MERCa za granicą - Q_B_A widzę że ty jesteś najbardziej zorientowany więc możne byś podpowiedział gdzie za przyzwoite pieniądze najlepiej się wybrać??
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez voytec » sobota, 17 paź 2009, 00:19

Mad Max napisał(a):i bardzo dobrze że jest - jeden weekend mocnych wrażeń więcej
no i jest kalendarz więc można zacząć planować jakiś wypad na MERCa za granicą - Q_B_A widzę że ty jesteś najbardziej zorientowany więc możne byś podpowiedział gdzie za przyzwoite pieniądze najlepiej się wybrać??


QBA to zweryfikuje, ale z własnych doświadczeń i preferencji:
1. Holjes - "przyzwoite pieniadze" to kwestia indywidualna, ale tutaj będzie z pewnościa najlepszy stosunek inwestycji do tego, co otrzymujemy w zamian.
2. Buxtehude, potem Sosnowa - jesli ma byc niskobudżetowo.

Niewiadomą jest dla mnie Kouvola.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp

Postprzez Q_B_A » poniedziałek, 19 paź 2009, 13:17

ooo tak Holjes! 30 tysiecy ludzi, to co tam sie dzieje mozna nazwac wielkim swietem... koszty? najlepiej samolotem. norwegian.no- lecisz za jakies 300 zl do Oslo, z lotniska masz 200 km na tor....

Buxtehude jest takie se, juz lepiej wybrac sie na Węgry (jest cieplo, fajny tor i tanio)
QNIGAN.COM
Avatar użytkownika
Q_B_A
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 22:59
Lokalizacja: Oslo

Postprzez kremer » środa, 25 sie 2010, 17:26

Jest stronka: http://merc.rallycross.pl/main.html

Listy nie ma :) Informacji o biletach brak :) Ja jade w tym roku na niedzielę tylko. Nudzi mnie już sobota. Impreza wieczorna zaczyna być lipna ;) i po raz pierwszy od wielu lat odpuszczam ją :) Qba mówil, że mial jechac Kuzaj ale dzwony pokrzyzowały mu plany :wink:
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez kamyk 95 » środa, 25 sie 2010, 18:48

W zakładce paddock są rezerwacje miejsc serwisowych, już kilkunastu tam jest, w tym Polacy :)
http://www.youtube.com/user/kamykRBR
Avatar użytkownika
kamyk 95
N2
 
Posty: 105
Dołączył(a): środa, 22 kwi 2009, 11:14

Postprzez Mad Max » czwartek, 26 sie 2010, 11:05

Jak co roku obowiązkowa impreza w sezonie tak że ja się na pewno pojawię. U nas jak zwykle wszystko tajne/poufne - i weź sobie tu człowieku zaplanuj wyjazd na zawody jak nic nie wiesz.
Imprezę wieczorną już tradycyjnie odpuszczam, co do soboty to raczej będę a to tylko dlatego że mam bardzo blisko na tor, po za tym często w słomce bywało tak że na sobotniej kwalifikacji dużo więcej się działo niż w niedzielę
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez Mad Max » sobota, 28 sie 2010, 18:57

Pojawiły się ceny biletów - zgodnie z moimi przypuszczeniami ceny chyba nawet takie same jak w zeszłym roku
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rallycross

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron