Rajd Turcji

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Rajd Turcji

Postprzez GrzesiekF » piątek, 13 cze 2008, 18:11

Zaczęła się kolejna runda WRC, a na forum cisza :wink: Po pierwszym etapie prowadzi Loeb, ale kierowcy Forda mu w tym troszkę pomogli :wink:
http://www.scr.civ.pl - AutoSport Retro - Historia sportu samochodowego
Avatar użytkownika
GrzesiekF
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 7 lut 2008, 21:48


Postprzez jusss » piątek, 13 cze 2008, 19:40

pomogli pomogli i to nie troszeczke...gigi z gio ida jak brza ktora wlasnie slysze za oknem..jestem mega szczesliwa..mam nadzieje ze tym razem bedzie przynajmniej 2 miejsce dla nich..ale nie wyprzedzajmy faktow..czas pokarze....vai gigio
jusss
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 24 kwi 2008, 20:47
Lokalizacja: milano opole krakow

Postprzez zwibel » piątek, 13 cze 2008, 20:09

A jak dla mnie właśnie Seba pokazuje swoje mistrzostwo i klase, nie potrzebuje zagrywek taktycznych, dziwnych przetasowań itp. tylko jedzie swoje na maksa i wie że zwalnia dopiero jak jest pierwszy i ma bezpieczną przewaga.
Zawsze lubiałem Loeba- teraz utwierdza mnie to w przekonaniu że jest najlepszy, a ci z fordów sobie pogrywają i tak będą stratni :!:
http://www.rajdowy.info Obrazek
Avatar użytkownika
zwibel
N2
 
Posty: 164
Dołączył(a): piątek, 31 sie 2007, 14:30
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez jusss » piątek, 13 cze 2008, 20:33

gusta to gusta..ja tam go nie lubie..niesympatyczny jest..na pewno mega dobry w tym co robi ale i nudny
jusss
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 24 kwi 2008, 20:47
Lokalizacja: milano opole krakow

Postprzez Sylwek_GSi » piątek, 13 cze 2008, 22:10

e tam gadanie, nudny ? dlaczego bo wygrał juz 41 rajdów w WRC?:) nie jest nudny tylko jest profesjonalistą. nie skacze po dachu, nie prowadzi auta siedząc na drzwiach tylko jedzie najszybciej jak potrafi i wygrywa, mało powiedziane zdominował ostatnich 5-6 lat! Ja go lubie właśnie za to kim jest i jaki jest, Skromny choć zna swoją cene i nigdy tanio skory nie sprzedaje, potrafi myśleć za kółkiem. Denerwują mnie takie chytre zagrytwki forda, wogole nie podoba mi sie całe to stado fordowskie. kombinuja jak sie tylko da i to juz ktorys rajd z kolei. Mam nadzieje ze Loeb im wszystkim utrze nosa juz po raz 42:) Chwile juz sledze rajdy i nie przypominam sobie takiego klasowego goscia jak Loeb!
to co sie dzieje malo ma wspolnego ze sportem, to jest chore przeciez to przeczy całej idei rajdów. Powinni karac za cos takiego. przynajmniej na asfalcie jest walka czysta przez cale 3 dni i dlatego bardziej podobaja mi sie rajdy asfaltowe.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Postprzez speedyzxz » piątek, 13 cze 2008, 23:30

Też nie przepadam za Loebem, ale takie kombinowanie to troche nieładnie.
Żeby się nie okazało że Citroen zgarnie 2 tytuły
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Postprzez jusss » sobota, 14 cze 2008, 08:54

ja tez nie popieram kombinowania..ale loeb( albo jego team ktory podejmuje decyzje) teznie jest taki czysty jak lza..skoro sledzisz rally od dawna powinienes to wiedziec.. ja tylko mowie ze nie lubie go a jezeli chodzi o kombinowanie to uwazam ze jest to dosc niesportowe ale nie zawsze zalezne od kierowcy nie lubie go jako osobe bo to ze jest mega dobry w tym co robi to nie ma zadnych watpliwosci ale i cytryny kombinuja bo kiedy loeb zmienia silnik kiedy nie moze bo kogos tam zapytal o pozwolenie ( przy okazji tez francuza) regulamin to regulamin nie ma ze sie zapytasz a potem zamykac dostep dziennikarzom bo chca pare pytan zadac.... a w (chyba) szwecji nie poszlo mu dobrze to od razu sie do domu zwija a nie probowal dalej jechac no bo przeciez i tak juz nie wygra.. .a kiedy ford chcial sie wycofac z rajdow to nagle loeb sie wywrocil na rowerze i pozwolil wygrac fordowi...nie oszukujmy sie chlopcy..to nie olimpiada w starozytnej grecji..tam ida ciezkie pieniadze i gruba polityka i kazdy kombinuje jak moze.. i mysle ze chocaz to nie jest czysto sportowe to jednak w naszych czasach dosc oczywiste .. a w rajdach z tego co zdazylam zauwazyc to nie chodzi tylko o szybkosc ale i o taktyke... ale to moja opinia..zony pilota nie mega fanki
jusss
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 24 kwi 2008, 20:47
Lokalizacja: milano opole krakow

Postprzez boss » sobota, 14 cze 2008, 09:44

że niby Loeb specjalnie się wywrócił? Nie no bez przesady...a potem Gronholm specjalnie dachował...

wiadomo że kasa duża każdy kombinuje jak może ale są regulaminy i przede wszystkim one dyktują rywalizacje... taka smutna prawda, bo obecny przepis o kolejności startu załóg jest chory jak dla mnie, wypacza całkowicie sportową rywalizację! Pozdrawiam
Avatar użytkownika
boss
A5
 
Posty: 849
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 23:06

Postprzez Sylwek_GSi » sobota, 14 cze 2008, 09:51

a to że Loeb specjalnie łąmie sobie rękę na rowerze, żeby tylko zattrzymać koncern Forda w WRc świadczy tylko o jego poświęceniu dla rajdow :lol:
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Postprzez zwibel » sobota, 14 cze 2008, 10:39

jusss yyy nie dałem rady do końca doczytać, może jakiś przecinek, kropka.

Szkoda że jest możliwość stosowania takich kombinacji, ale może to i lepiej bo przynajmniej inni mogą sie troche pościgać.
Loeb pokazuje klase a przez to że jest skromny swoimi wypowiedzimi i zdominował MŚ jest nielubiany-no cóż nie lubmy Małysza, Kubice i jeszcze kilka wielkich osobliwości :roll:
http://www.rajdowy.info Obrazek
Avatar użytkownika
zwibel
N2
 
Posty: 164
Dołączył(a): piątek, 31 sie 2007, 14:30
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez ToMi888 » sobota, 14 cze 2008, 12:03

Zawsze bardziej lubiłem Forda niż Citroena. Ale po tym co się dzieje na Rajdzie Turcji (i podobne sytuacje miały miejsce wcześniej, choćby w Jordanii), coś się u mnie przestawiło. Teraz jestem bardziej za Citroenem (nie wspominając o Subaru, które ma u mnie 1 miejsce :D ). Nie podoba mi się to co robią Fordy. Miejmy nadzieję, że Cytryny nie odejdą z WRC, jak zagrozili po zagrywce Forda.
Petter Solberg!
Kris Meeke!
Avatar użytkownika
ToMi888
N2
 
Posty: 148
Dołączył(a): czwartek, 11 paź 2007, 15:28
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Karol » sobota, 14 cze 2008, 12:53

Panowie nie oszukujmy się, szefostwo Citroena postąpiłoby identycznie gdyby miało taką sytuacje jak Ford, teraz nie mają ku temu warunków i okazji ....
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez driver.pl » sobota, 14 cze 2008, 13:01

Mnie ciekawi po co wrócili do takiego systemu gdzie zawodnicy startują do 2 i 3 etapu zgodnie z klasyfikacja a nie odwracają tak jak było kiedyś kolejności pierwszej 15. Teraz nie ma tyle samochodów WRC aby to robić ale przynajmniej pierwszą dziesiątkę można odwrócić. Chyba niektórzy jeszcze pamiętają dlaczego zamieniono kiedyś system układania listy startowej do kolejnych etapów, jak nie to powiem tylko, że niektórzy potrafili stać 10 metrów przed metą ostatniego odcinka dnia 20 sekund, żeby potem nie otwierać stawki i nie czyścic drogi.

Mam nadzieje, że Loeb i tak ich objedzie.
Avatar użytkownika
driver.pl
N3
 
Posty: 286
Dołączył(a): sobota, 4 wrz 2004, 13:58

Postprzez Sylwek_GSi » sobota, 14 cze 2008, 13:04

Karol napisał(a):Panowie nie oszukujmy się, szefostwo Citroena postąpiłoby identycznie gdyby miało taką sytuacje jak Ford, teraz nie mają ku temu warunków i okazji ....


jakos sobie nie przypominam zeby w ostatnich latach Citroen odstawiał taką szopke jak watacha Wilsona
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Postprzez mateuszkz » sobota, 14 cze 2008, 13:13

Karol napisał(a):Panowie nie oszukujmy się, szefostwo Citroena postąpiłoby identycznie gdyby miało taką sytuacje jak Ford, teraz nie mają ku temu warunków i okazji ....


Karol nie ma co "gdybać". Jak narazie Citroen jest najlepszy w rajdach ;) Ford jest tuz za nim ale jeszcze mu odbiega trochę... A to zachowanie jest taktyczne i nie ma co porównywać rajdów do F1. Tam jest kilkadziesiąt okrążeń i wyścig trwa max 2 godz... A w Rajdach jak każdy z nas wie trwa to około 3 dni... FIA powinna coś z tym zrobić.
Avatar użytkownika
mateuszkz
N3
 
Posty: 462
Dołączył(a): sobota, 27 sty 2007, 00:45
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości