Grand Prix du Canada

Wszystko co dotyczy królewskiej kategorii wyścigowej

Moderator: SebaSTI

Grand Prix du Canada

Postprzez Marmetal » wtorek, 12 cze 2007, 17:58

W tym temacie piszemy o kanadyjskiej rundzie MŚ Formuły 1. Moja relacja:

To był jeden z najbardziej dramatycznych wyścigów jakie widziałem. Pełno zwrotów akcji, wypadków i aż cztery neutralizacje. Z pewnością tegoroczne Grand Prix Kanady przejdzie do historii Formuły 1. Lewis Hamilton zdominował weekend. Wykręcił najlepszy czas w kwalifikacjach i od startu do mety prowadził w wyścigu odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1 w zaledwie szóstym starcie. Tym samym stał się samodzielnym liderem punktacji. Heidfeld po dość pechowym piątku dobrze pojechał kwalifikacje, a w głównej części weekendu spisał się jeszcze lepiej. Jechał równo i czysto i zajął wspaniałe drugie miejsce. Po nieoczekiwanych wydarzeniach na torze zyskali nieco słabsi kierowcy. Jednym z nich jest Alexander Wurz, który zameldował się na podium! Zapewne nikt nie oczekiwał takiej świetnej postawy po Austriaku. Czwarte miejsce to także zaskoczenie - mianowicie nasz gość z Warszawy, Heikki Kovalainen. Dzielnie bronił się przed Raikkonenem i w końcówce mu odszedł na bezpieczną odległość. Drugi z Finów, Kimi Raikkonen pojechał bardzo słabo, a było to chyba spowodowane problemami z Ferrari po kolizji z Massą w początkowej części wyścigu. Szósty nieoczekiwanie Takuma Sato. Japończyk pokazał się z bardzo dobrej strony, jechał szybko i w końcówce popisał się wspaniałym manewrem mijając Alonso. Mistrz świata był dopiero siódmy zaliczając aż cztery wycieczki na trawnik na pierwszym zakręcie. Na pewno jak najszybciej będzie chciał zapomnieć o tym wyścigu. Jeden punkcik szczęśliwie zdobył Ralf Schumacher, który w tym sezonie jeździ nadzwyczaj słabo. Dziewiąty był Mark Webber, który spisywał się znakomicie na początku wyścigu. Jechał w samej czołówce, potem spadł po incydencie z Kubicą, znów wrócił do czuba i ponownie spadł niżej. Dziesiąty Rosberg, który także świetnie radził sobie w początkowej fazie, jednak po tych zawirowaniach i karze "stop & go" wylądował z tyłu stawki. Davidson był przedostatni, jednak przez jakiś czas jechał sensacyjnie w czołówce. Dojechało tylko dwunastu zawodników, a stawkę zamknął Barrichello, któremu taktyka jednak nie pomogła, a przez jakiś czas był nawet trzeci. Aż dwóch kierowców zostało wykluczonych za wyjechanie z boksu przy czerwonym świetle, co już dawno nie miało miejsca w F1. Massa i Fisichella właśnie tak zakończyli wyścig.
Teraz co nieco o Robercie. Jechał na punktowanej pozycji, potem nagle ten makabryczny wypadek... Wyglądało to naprawdę źle, to uderzenie w ścianę, koziołki nad torem i bezruch kierowcy w kokpicie. Bałem się, że to coś poważnego, jednak szczęściem w nieszczęściu jest skręcona kostka i wstrząs mózgu. Jestem ciekaw czy nasz zawodnik wystartuje w Grand Prix USA. Dowiemy się tego w czwartek.
Niesamowity wyścig, niczym film Hitchcocka. Dawno nie pamiętam czegoś takiego. Oby Indianapolis było dla kierowców bardziej szczęśliwe niż Montreal. Przekonamy się już niebawem.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20


Postprzez Kamil F1 » wtorek, 12 cze 2007, 20:53

Cóż GP jakieś dziwne dojechało tylko 12 kierowców Alonso i Raikkonen zawalili to GP szkoda Kubicy ale wszystko się dobrze skończyło. Kolejne punkty dla SA. (Super Aguri-gdyby ktoś nie wiedzał). Zachwyciłem się walką Sato i Alonso... Sato słabszym bolidem wyścignoł mistrza świata w dominującym w tym sezonie Mc'Larenie. Podium Wurza to tylko szczęście tak sądzę teraz tylko czekac na U.S.A :wink:
http://f1forum.formula1.pl - zapraszam ;)
Avatar użytkownika
Kamil F1
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 23 maja 2007, 18:42
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez Gucio » wtorek, 12 cze 2007, 21:59

ktos skfitował to krótko...
"tor w Montrealu jest w niedopuszczalnym stanie"
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez chodek » wtorek, 12 cze 2007, 23:52

Gucio napisał(a):ktos skfitował to krótko...
"tor w Montrealu jest w niedopuszczalnym stanie"



Tak, a będą poczynione jakies kroki zmieniające ten stan?
C20XE
Avatar użytkownika
chodek
A6
 
Posty: 1025
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 16:11
Lokalizacja: Przasnysz/Wa-wa

Postprzez Saruto » środa, 13 cze 2007, 18:33

Mi się GP bardzo podobało :) nareszcie się coś działo, sporo wypadków ale ile walki, takie powinny być wyścigi ale obecnie powstaje coraz więcej "bezpiecznych" torów i nic się na takich wyścigach nie dzieje.
Walka Sato z Alonso to było coś pięknego :)
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez sas » niedziela, 8 cze 2008, 16:26

No wiec dzis mamy kolejny wyscig o GP Kanady i pokusiłem się o takie moje prognozy. Napiszcie swoje typy!

zaryzykuję stwierdzenia ze

KUB zjedzie później od HAM o 3 okrążenia (+- 1okr.)

oba ferrari mocno zatankowane i zjadą jeszcze później.

Do wyscigu kubek wystartuje na miękkich gumach, potem dwa stinty na twardych, tak samo jak HAM, a HAM moze zrobic najszybsze kolko wyscigu na pierwszym swoim stincie.
a co będzie zobaczymy...

Na podium widze KUB HAM I RAI w dowolnej kolejnosci.

Ciekawa bedzie batalia Vettela z Bourdais gdyż tez pierwszy radzi sobie generalnie lepiej za to bourdais ma juz zwyciestwo na tym torze w champcarach i na pewno tutaj ma coś szczególnego do udowodnienia...Wąptie jednak w ukonczenie przez nich wyscigu. (Ściana mistrzów juz ich raz pocałowała w q3 i może zrobić to ponownie)
sas
N2
 
Posty: 178
Dołączył(a): sobota, 24 gru 2005, 21:22
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MSG Racing » niedziela, 8 cze 2008, 19:38

Robert to twój wyścig!!!!!!!! Jedziesz po wygraną, dasz rade.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez nick555 » niedziela, 8 cze 2008, 20:17

Wierzę, że dziś jest ten dzień, wierzę bardzo!!!
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez lp-640 » niedziela, 8 cze 2008, 20:24

WYGRAMY DZISIAJ!!!!!ROBERT OGNIA
lp-640
 
Posty: 45
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 21:35

Postprzez MSG Racing » niedziela, 8 cze 2008, 20:48

Robert ROBERT ROBERT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Historia się zapisała!!!!!!!!!!! :) :D
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez piter306 » niedziela, 8 cze 2008, 20:55

Teraz moga spokojnie odejść w niebyt, brawo Robert :!: :D
Czas leci a człowiek jakby coraz głupszy.
Avatar użytkownika
piter306
A5
 
Posty: 697
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2003, 20:38
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez THIM » niedziela, 8 cze 2008, 20:59

BRAWOOOOOOOO!!!!! W końcu nadszedł nasz dzień :] Nick miał dużo szczęścia, ale w sam raz, żeby być tuż za naszym. Brawo Hamilton, że "trafił" dobrze. Brawo Massa za ładny manewr ;). Ale teraz musi być impra w BMW :]
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez baqak » niedziela, 8 cze 2008, 21:02

BRAWOOOOOO ROBERT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rewelacyjny wyścig! :lol: :lol:
www.strefatuningu.pl
baqak
N1
 
Posty: 75
Dołączył(a): niedziela, 12 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez SebaSTI » niedziela, 8 cze 2008, 21:12

JUUUUPPIIIIIIIII KUBICA pierwszy brawa! moze i mial troche szczescia ale pokazał ze jedzie rowno i jest bardzo skoncentrowany:) i prowadiz teraz w MS !!!!:)z przewaga 4 pkt:)
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Hultay WRC » niedziela, 8 cze 2008, 21:43

W ankiecie głosowałem przed Monaco na zwycięstwo- o mały włos.

Poszedłem za ciosem, przed Kanadą zrobiłem tak samo. Podziałało :twisted: 8)


jestem pijany ze szczęścia :o

a na Hamiltona nie mam już słów :lol:
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Następna strona

Powrót do Formuła 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron