SEZON 2008

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez bryś » niedziela, 30 mar 2008, 16:12

Wiem co u Fabia a Azzini jak dla mnie niech sobie robią co chcą . A co do GSMP jak się dogadam to może pod koniec pojedzie auto które mam. Co prawda nie wiem jak przeskoczyć homologację bo jeździło to auto w USA 32 lata temu ale zobaczymy ? X1/9 abarth prototipo z nowym serduchem 400 koni dodam że całość waży 700 kg
bryś
 
Posty: 43
Dołączył(a): piątek, 21 gru 2007, 14:39


Postprzez tomeQ_ » niedziela, 30 mar 2008, 18:53

Byla mowa o "No Stress" wiec i o Azzinich . Co do x 1/9 to jest E grupa i tam bez problemu pojedzie, tylko ciekawe czy kierowca bedzie w stanie nie rozmazac tej maszynki na pierwszym winklu bo zdradliwe to jest juz w serii, a mowisze, ze masz tam 400km wiec pewnie jakies 2.0t wisi z tylu co dodatkowo podniesie stopien trudnosci w trafianiu w czarne ;)
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Postprzez bryś » niedziela, 30 mar 2008, 19:31

Trudno się prowadzi ?Nie wiem nie próbowałem z tym silnikiem jeszcze i raczej tego nie zrobię .Buduje karoserie dla Bergrennen w Niemczech jak do tej pory 2 cosworthy dla Gabat tuning , lancia Paulix , lancia Stephan Krauss , bmw M3 Mayer i lancie No stress ,
bryś
 
Posty: 43
Dołączył(a): piątek, 21 gru 2007, 14:39

Postprzez Karol » niedziela, 30 mar 2008, 19:42

Bryś a jak tam temat Gładyszowej Jetty?
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez bryś » niedziela, 30 mar 2008, 19:50

znajomy ją kończy ,carbony są , drzwi jednak pozostają metalowe więcej z naszej rozmowy to informacje handlowe więc tyle. Będzie w tym sezonie !
bryś
 
Posty: 43
Dołączył(a): piątek, 21 gru 2007, 14:39

Postprzez prezes-tk » niedziela, 30 mar 2008, 19:56

W związku z tym, że nie wystartuję w Poznaniu, (chyba mi już tylko GSMP Sopot zostanie) ale wybieram się specjalnie do Poznania na I el. żeby popatrzeć mam takie pytanie: czy jest wieczorem jakieś miejsce gdzie bawią się ekipy. Jak sobie popatrzę, to potem bym się też pobawił w doborowym towarzystwie. Przeciez nie bedę gapił się w TV. Nocleg juz mam zarezerwowany.
Pozdrawiam
Prezes-tk
www.pensjonatrafa.ta.pl
Avatar użytkownika
prezes-tk
N3
 
Posty: 217
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 13:52

Postprzez mm » niedziela, 30 mar 2008, 20:59

TomekQ_ - odnosnie X 1/9 - grupa E to samochody maxymalnie 20 letnie, wiec zapomnij o starcie w tej grupie.
Jedynie klasa historykow - np. w gorach, ale tam zgodnie z homologacja jakie auto mialo kiedys.
Prototypy musza byc troszke mlodsze.

mm
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tomeQ_ » niedziela, 30 mar 2008, 21:14

Wlasnie, nadwozie max 20lat, a ostatni rok produkcji x1/9 to 88' wiec trzeba zdobyc takie papiery ;) Nie wiem tez jak podchodza, beda podchodzic do takich kwestii jak np. calkiem nowe nadwozie wzorowane na jakims starszym samochodzie, bo E grupa to swiezynka i nie wiadomo czego sie spodziewac. Mozna tez uzyskac homologacje na samochod, ktory nigdy takowej nie posiadal wiec tutaj tez jest pole do popisu. Jednak jesli samochod Brysia mialby startowac bez kombinacji to bylby to jego ostatni sezon. Bardzo chetnie bym zobaczyl tego fiacika na podjezdzie bo wyglada kosmicznie, a skoro ma te 400km to i powinien sie niezle odpychac.
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Postprzez mm » niedziela, 30 mar 2008, 21:34

taaa. w styczniu 1988 wyszedl ostatni (nr 165.000) egzemplarz... wiec juz 20 lat minelo...

wg regulaminu technicznego wsmp 2008 - pkt 14.2 art 1 - dopuszczone samochody NIE MA SZANS WYSTARTOWANIA TYM POJAZDEM w grupie E1.

Jedynie jako H grupa moze jechac (auto z utracona homologacja), ale wtedy korpus silnika musi pozostac oryginalny orac jego zasilanie (turbo/atmo).

Wiec chyba lipa z tym projektem....
mm
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tomeQ_ » niedziela, 30 mar 2008, 21:49

Jak dla mnie to liczy sie rok kalendarzowy, a nie miesiace, ale wchodzimy juz w czysto abstrakcyjne teoretyzowanie. Rowniez nie wiem jak interpretowac pkt 14.3 :

1.2. Do budowy samochodu można użyć:
- nadwozia pochodzącego z produkowanego seryjnie samochodu, wyprodukowanego nie później jak 20 lat temu.
- nadwozia jednego z producentów homologowanych samochodów, podanych w wykazie FIA

czyli, ze mozna uzyc albo nie starszego niz 20lat, albo nadwozia producenta ktory homologowal jakies nadwozie, czy musza byc oba warunki spelnione. Domniemuje, ze musza byc oba warunki spelnione ale ten regulamin to tlumaczyla chyba jakas Pani, ktora na codzien tlumaczy jakies umowy handlowe i z samochodem ma tyle wspolnego, ze rano wsiada i jedzie do biura.
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Postprzez mm » niedziela, 30 mar 2008, 21:52

zerknij w regulamin techniczny wsmp 2008 - tam jest wyrazniej napisane. moim zdaniem lipa. nawet jakby naciagnac ten rok to i tak tylko ten sezon by pozostal. troche duze koszta przygotowania - na jeden sezon...
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tomeQ_ » niedziela, 30 mar 2008, 22:02

To moze chociaz na 1/4 mili niech pojedzie :lol: tez wyscigi ;)
Wracajac do sezonu to w plaskich chetnie popatrze na S2 , a w gorach na super mistrza w S1, ktory ostatnio kpił z czasow h-grup przy podjezdzie na Żar.
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Postprzez THIM » niedziela, 30 mar 2008, 22:05

tomeQ_ napisał(a):1.2. Do budowy samochodu można użyć:
- nadwozia pochodzącego z produkowanego seryjnie samochodu, wyprodukowanego nie później jak 20 lat temu.
- nadwozia jednego z producentów homologowanych samochodów, podanych w wykazie FIA


Do wyboru, przecież auta nie mające homologacji też mogą startować ->tak samo ją mające, ale stare. Więc jeśli Twój fiacior ją miał (a miał, bo niejaki Pan Andrzej Wróbel takim śmigał w HS), to możesz go użyć. A jaki silnik możesz włożyć - to czytaj w regulaminie E1.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bryś » niedziela, 30 mar 2008, 22:10

Jako takiej homologacji nie znalazłem jest niby orginał ale bez numeru. :( auto jeździło w 3 rajdach w europie w 1976 roku chyba? I w stanach w wyścigach ,zresztą wydaje mi się że skoro na zachodzie auto zostało dopuszcone do wyścigów więc u nas nie powinno być problemu auta dość często jeżdżą w europie, ameryce i japoni ale w specyfikacji Dallara , lub Filipetti a nie Abartha . Co do silnika jak to wygląda nie wiem w razie "W" trzeba będzie pożyczyć orginalny silnik abartha 1,8
bryś
 
Posty: 43
Dołączył(a): piątek, 21 gru 2007, 14:39

Postprzez tomeQ_ » niedziela, 30 mar 2008, 22:43

Patrzylem teraz na stronie FIA i nie ma takiego pojazdu w homologacji, sa ixy ale 1.3 i 1.5 , prototipo pewnie pojechalo na homologacji krajowej tak jak polonez 2000 turbo i stratopolonez u nas . Wynika z tego, ze trzebaby kombinowac, bo do H/HS sie nie nadaje bo nigdy nie byl homologowany, do E sie nie nada bo nadwozie bedzie za stare, trzebaby sie dowiedziec u kogos kto robi badania w gsmp jak to ugryzc.
tomeQ_
N2
 
Posty: 131
Dołączył(a): środa, 28 mar 2007, 09:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości