Sezon 2007

..dla miłośników rajdowania w kółko i "bezpośrednich " starć ;)

Moderator: SebaSTI

Postprzez kremer » środa, 11 kwi 2007, 15:14

no moze nie tyle pzm, bo na nich wogole nie ma co liczyc
ale z tymi torami kartingowaymi robionymi na rallycrossowe to ciekawa koncepcja
ale tak naprawde u nas tylko rzemieslnik stac na zrobienie takich zawodow
bo np tkm to bida piszczy jak sie jedzie na ich zawody
a inne ak to maja problemy, zeby zrobic jakis rajd pzm to po co im jakies zawody na głowie - kolejny kłopot

ja nadal sie upieram, ze powinno sie cos takiego zdzialac koło krakowa i na dolnym
a co wy na to - miejskie wyscigi rc :) nawet w 100% na asfalcie :)
np po wiśle itp :)
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów


Postprzez żółtodziób » środa, 11 kwi 2007, 18:06

Taki RC w mieście byłby jeszcze bardziej kosztowny niż zrobienie jakiegoś toru. Chodzi głównie o zabezpieczenie. Poza tym przepisy wymagają ćeby częściowo latać p luźnej nawierzchni. Nawet gdyby to jakoś obejsć, to i tak bardzo cieżkim tematem jest zabezpieczenie czegośc takiego.

Z drugiej strony - promocja niesamowita - duzo luidzi by takie coś oglądało. Wiele oczywiście przypadkowych gapiów by było, ale to tez zawsze widzowie.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 16 kwi 2007, 13:42

No i niestety, z tego co napisała sz.p. Offca na rc-sport.com wynika, że wyszło jak zwykle z tą klasą 6. Cały sport motorowy w PL to tak naprawdę rzeźbienie w g...nie i w sumie chyba tylko taki naiwniak jak ja mógł sądzić, że uda się uzbierać klasę 5+6. I marne pocieszenie że Wicik zosstaje w kl. 4 i być może Ludwiczak też, w najlepszym wypadku będzie nie lepiej niż w zeszłym roku, ale od kilku lat nie ma juz tych najlepszych wypadków. Zajebiste jest takze to, że na niecałe 3 tygodnie przed zawodami nie ma listy zgłoszeń. I weź to coś człowieku planuj.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Q_B_A » poniedziałek, 16 kwi 2007, 22:49

żółtodziób napisał(a):No i niestety, z tego co napisała sz.p. Offca na rc-sport.com wynika, że wyszło jak zwykle z tą klasą 6. Cały sport motorowy w PL to tak naprawdę rzeźbienie w g...nie i w sumie chyba tylko taki naiwniak jak ja mógł sądzić, że uda się uzbierać klasę 5+6. I marne pocieszenie że Wicik zosstaje w kl. 4 i być może Ludwiczak też, w najlepszym wypadku będzie nie lepiej niż w zeszłym roku, ale od kilku lat nie ma juz tych najlepszych wypadków. Zajebiste jest takze to, że na niecałe 3 tygodnie przed zawodami nie ma listy zgłoszeń. I weź to coś człowieku planuj.



to sa narazie spekulacje jak bedzie zobaczysz w Toruniu. ja bym tak od razu tego na smieci nie wywalal. przyjedz, zobacz i oceń. Co do Wicika to tez bym nie byl pewny co do tego ze on pojedzie w klasie 4 a nie w 6.
QNIGAN.COM
Avatar użytkownika
Q_B_A
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 22:59
Lokalizacja: Oslo

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 16 kwi 2007, 23:02

Dawno nie byłem więc pojadę, ale jakoś słabo to wszystko widzę. Moze dlatego że zgrzałem się jak dzieciak na tę klasę 6, ale w sumie za sukces będzie mozna uznać jeśli ten sport nie poleci niżej niż był w zeszłym roku.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez żółtodziób » środa, 25 kwi 2007, 11:48

QBA - no io wychodzi na to że informacje na rc-sport jak zwykle się potwierdziły. Co by nie gadać o pani prowadzącej i jej specyficznym stylu bycia z jakimś szczególnym urazem do Bydgoszczy i okolic to w sumie prawie zawsze wychodzi na to że ma rację. Wicik klasa 4, jak na razie sam (LOL!) wcale się nie zdziwię jak Ptaków nie będzie, zresztą nawet jak będą to klasa z tego się nie uzbiera. Szkoda na to czasu, jeśli pojadę do Torunia to raczej na pierniki, no, chyba że w ostatnim momencie zgłosi się cała reszta.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Q_B_A » środa, 25 kwi 2007, 16:33

z tego co mi wiadomo klasa 4 sie zbierze:

1.Wicik
2. Ptaszek
3. Królikowski
4. Dyjak
5. Osmański
6. Szulc

co do nowej klasy 6:

wszyscy niezdązyli się jeszcze zbudować. Lista zgłoszeń tej klasy nie jest aż taka zła. ja tego czarno nie widzę. Wkońcu jest 6 zawodników. Warto wspomnieć, że do I rundy ERC w Portugali jest zgłoszony tylko JEDEN zawodnik w tej klasie.

jestem optymistą :D

macie tu linka do fotek z WSR www.nitkarally.com/zold
QNIGAN.COM
Avatar użytkownika
Q_B_A
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 22:59
Lokalizacja: Oslo

Postprzez żółtodziób » środa, 25 kwi 2007, 20:59

Portugalia - daleki i maly kraj, zawsze można znaleźć przykład że może być gorzej.

Klasa 6 - obyś miał rację, na razie to wygfląda jak wygląda.

Klasa 4 - na razie nie wygląda to tak tragicznie jak się zapowiadało, ale różowo też nie jest. No, ale bywało gorzej faktycznie. Nie wiem tylko ilu dokońdzy sezon, noale powiedzmy że jak na razie to udzielił mi się Twój optymizm.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kremer » czwartek, 26 kwi 2007, 00:24

ludwiczak zgloszony w nowym aucie

Olsztyn Ford :lol:
ciekawe co to jest :D
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez żółtodziób » czwartek, 26 kwi 2007, 13:12

Z tego co się orientuję to jest Focus ST170 przerobiony przez Ludwiczaka na RWD.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez żółtodziób » środa, 2 maja 2007, 17:51

Ktoś widział finalną listę startową na Toruń? Rzeczywiście jest tak dobrze jak pisałeś Qba czy jednak paru się wysypało?
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Q_B_A » środa, 2 maja 2007, 23:52

liste masz na www.jokerlap.com

dopisalo sie kilku
QNIGAN.COM
Avatar użytkownika
Q_B_A
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 22:59
Lokalizacja: Oslo

Postprzez żółtodziób » czwartek, 3 maja 2007, 00:34

Łomatko! nie ma Ptaszka! Jak było przynudno to przynajmniej jakiegoś bączka zakręcił albo boka zapiął, a teraz... No, ale w sumie klasa 4 jedna się zebrała, to samo 5+6... pytanie na jak długo... W razie czego w barku stoi kilka awaryjnych flaszek więc jeśli trzeba będzie to mam sie czym nawalić, więc chyba jednak się wybiorę, ale jakoś się nie nastawiam na wielkie widowisko... Ale z drugiej strony to lepiej już chyba nie będzie więc może warto poświęcić 2 dychy zeby zobaczyć jak sie jeszcze kompletne klasy zbierają...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Hultay WRC » niedziela, 6 maja 2007, 08:27

http://www.autoklub.pl/15421,news.html?
Ech aż żal czytać:
"Zawodnicy klasy 3 nękani byli przez liczne awarie. Jedynie dwóch pierwszych kierowców o własnych siłach dotarło do mety"

"Również w klasie 4 zwyciężyli ci, którzy nie mieli kłopotów z autem. Liczne awarie mocno przerzedziły stawkę najmocniejszej klasy."

"Liczne awarie - niektóre auta nie były w stanie w ogóle dotrzeć na pola startowe - pokazały, że zawodnicy słabo przygotowali się do sezonu 2007. Eliminacje będą nabierać tempa z rundy na rundę, a w obecnej chwili łatwe punkty mogą zdobyć ci, co nie przespali zimy."

Ten sport lezy i kwiczy...
To ja nie wiem czy wybierać się w tym roku na Słomkę, chyba tylko jak sie będę nudził...
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez żółtodziób » niedziela, 6 maja 2007, 11:06

Strata czasu i pieniędzy, nie ma sensu jechać na żadną rundę MPRC nawet jeśli jest ona blisko. Lepiej raz-dwa razy do roku wybrać się na ME. Teraz to już tylko myślę ze polskim sportom mtorowym pomóc może tylko likwidacja i ponowne zorganizowania przez ludzi którzy mają między uszami więcej niż tylko wstążki.

Info na stronie Autoklubiu wcale nie oddaje powagi sytuacji, nie napisali takich rzeczy, że do trzeciego biegu kwalifikacyjnego przystąpiło tylko JEDNO auto i że klasa 6 to same padaczki, niewiele lepsze od tego co jeździ na zawodach typu destruction derby.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rallycross

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości