10 x 10

..dla miłośników rajdowania w kółko i "bezpośrednich " starć ;)

Moderator: SebaSTI

10 x 10

Postprzez kakao » wtorek, 27 lut 2007, 16:10

http://www.zopzm.org/artykul/162.pdf

co sądzicie o nowej inicjatywie bydgoskiego okręgu pzm
uproszczone przepisy (wymogi względem auta)
możliwość tworzenia zespołów 3 zawodników - 1 auto
wygląda interesująco
czy zadziała?
czy zawody odbędą się też w słomczynie?
i czy uda się uniknąć wyścigu zbrojeń?
bo chyba to jest jedna z głównych przyczyn ( z tych leżących po stronie zawodników a nie pzm) nędznego stanu sportu motorowego w naszym kraju i widać to we wszystkich dyscyplinach - padają niskie tanie klasy, zawodnicy wolą siedzieć w domu niż nich startować lub jechać słabszym autem, w rajdach jest to już posunięte do granic absudu evo 8 to już zabytek i według większości to tu leży przyczyna ich słabych wyników więc wywalają kasę na coraz nowszy i lepszy sprzęt zapominając że ta kasę można wydać np na trening i pewnie fekt byłby ciekawszy
kakao
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 10:50


Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 5 mar 2007, 14:28

IMO to naturalne ze zawodnicy chca jeździć najlepszymi dostępnymi wozami - u nas co prawda ten trend jest silniejszy niż w innych krajach, ale czy to źle? Nie wiem, na pewno świadczy o ambicji zawodników, często nie popartej faktycznymi możliwościami, ale sama w sobie ambicja nie jest zła - o ile nie przyjmuje postaci choroby przejawiającej się podkładaniem świń innym.

Mizeria RC wynika z czego innego i według mnie nie pomogą tutaj żadne programy polegajace na rekrutacji kolejnych amatorów. To samo dotyczy zresztą wszystkich sportów samochodowych w PL, nikt kto nie ma zagrań samobójczych nie związe swojej przyszłości ze ściganiem się jako ze źródłem dochodu i utrzymania rodziny. Są wyjątki którym to się udało, ale generalnie żaden rodzic nie pośle dzieciaka zamiast do gimnazjum na tor wyścigowy czy do szkólki rajdowej - bo to w PL żadna przyszlość.

W efekcie mamy sytuację że ścigają sie nie ci co mają do tego wybitny talent ale ci co mają kasę. Stąd własnie niektóre osoby przejawiają chorobliwe parcie na najlepszy sprzęt tudzież na gówno warte puchary - bo z całym szacunkiem dla zawodników ale w tej chwili puchar w jakiejkolwiek klasie RC nie otwiera żadnych drzwi (myślę tutaj o sponsorach którzy mogliby sfinansować karierę na wyższym szczeblu) tym większy niesmak jak się patrzy na chorą zawisć coniektórych i walkę nie fair, zupełnie jakby stawką była cnota własnej siostry.

Ale ryba psuje się od głowy - jeśli ogólnie panuje burdel i maskowanie ewidentnych braków robieniem dobrego wrażenia to nie ma się co dziwić że to udziela się zawodnikom. Tak samo jak ogólna tendencja krajowa do łapówkarstwa przekłada się na to że taki sposób załatwiania spraw traktuje się jako jedyny słuszny i załatwia się w ten sposób wszystko, od mandatu za zbyt dużą prędkość po załatwianie ustaw w sejmie. Ale przecież po to kuźwa są organizacje żeby takim rzeczom zapobiegać zawczasu a nie po to żeby napychać sobie i tak grube dupy słonymi paluszkami przy akompaniamencie wzajemnych zakłamanych komplementów (bo załozę się że tak naprawdę nasrtępni w kolejce tylko czekają aż spadnie głowa pierwszego)

Moim zdaniem rekrutacja kolejnych amatorów nic tutaj nie zmieni. Pewnym krokiem w dobrym kierunku wydawała się klasa 6 ale pewnie skończy się jak zwykle przy wdrażaniu "złotych myśli" bez żadnego konkrentego i spójnego planu. Leży również promocja - relacje w TV Puls są może wystarczające dla pasjonatów kochających ten sport jak kocha się upośledzone dziecko, ale na przyklad kumpel który wpadł do mnie na browar jak akurat leciała relacja powiedział tylko "co to ... jest?!" Ni i k...a miał rację, bo nie wiem kogo średnio zorientowanego może zachwycić przednionapędowa Astra przepychająca się z Audi które w zasadzie już dawno powinno skończyć na złomowisku - a wszystko pokazane chyba tylko dwoma kamerami. I nic nie zmieni to że zamiast jednego trzymającego się dzięki drutom Audi będzie 15 trzymających się na plastelinie polonezów - potrzebna jest ilość i jakosć a do tego nie wystarczy uposzczenie zasad.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez THIM » poniedziałek, 5 mar 2007, 18:21

To wygląda na coś, co ma zastąpić folkrace. Wszystko z utraconą homologacją, kubeł niekoniecznie, klatka to w sumie nie wiem, jaka. Niby załącznikowa, ale nie do końca. W sumie mój malec spełnia warunki, szkoda, że do Torunia mam tak daleko... Wyścig zbrojeń musi być, skoro dopuszcza się H-grupowe przepisy, a podział na klasy jest tylko po pojemności. Ale fajnie byłoby się karnąć. Ktoś chętny, żeby zebrać zespół? :)
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez żółtodziób » wtorek, 6 mar 2007, 00:31

To wygląda na coś, co ma zastąpić folkrace. Wszystko z utraconą homologacją, kubeł niekoniecznie, klatka to w sumie nie wiem, jaka. Niby załącznikowa, ale nie do końca.


Mam na to krótkie określenie - rzeźbienie w gównie. Tyle że gówno zawsze będzie gównem niezależnie od tego czy przybierze formę sraczki czy pijackiego kloca. Ale niestety to jest wszystko na co stać grupę trzymającą władzę, to wyj***ą wozy WRC z RSMP bo w związku z brakiem zainteresowania sponsorów ostało się tylko jedno, to wprowadzą 10x10, poczekajmy jeszcze trochę to KJSom podniosą rangę - sa jeszcze spore możliwości jak zwykł mawiać poseł Lipiński, dopóki są w Polsce deskorolki i rowery zawsze można pozakładać silniki od kosiarek i udawać że robimy mistrzostwa....
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez mototom » wtorek, 6 mar 2007, 19:05

Poczekaj z tą krytyka do pierwszych zawodów. zobaczymy co z tego wyjdzie.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez żółtodziób » wtorek, 6 mar 2007, 20:47

Niby racja, każdemu niby trza dać szansę, ale tyle razy wychodziło "jak zwykle" że jakoś nie widzę wielkiego ryzyka we stwierdzeniu że i tym razem jest to przelewanie z pustego w próżne...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Q_B_A » środa, 7 mar 2007, 14:51

pomysł jest fajny lecz nie do końca. Dlaczego w rallycrossie jedzie sie po 4-6 okrążeń? bo to optymalna ilość. Gdyby jeżdzono więcej "puchły" by silniki. W tym przypadku 10 okrążeń na pełnym gazie to dla takiego silnika oraz zawieszeń itd. niezłe przeciążeni czyli niszczenie sprzętu.

Jak już napisałem pomysł fajny. co do wyposażenia trzeba miec kombinezon, fotel kubełkowy itd. Z UTRACONĄ homologacja. zaplanowano trzy rundy.

poniżej kalendarz:

I Runda 22 kwietnia 2007 - Toruński Klub Motorowy - Tor Toruń
II Runda 10 czerwca 2007 - Toruński Klub Motorowy - Tor Toruń
III Runda 30 września 2007 - Toruński Klub Motorowy - Tor Toruń

swego czasu w Szwecji przy okazji mistrzostw w rallycrossie zorganizowano taką długodystansówke odbyły się 3 zawody później zrezygnowano bo był to koszmar dla sprzętu.

pozdro QBA

niedługo nowy numer Joker lap!
QNIGAN.COM
Avatar użytkownika
Q_B_A
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 22:59
Lokalizacja: Oslo

Postprzez żółtodziób » środa, 7 mar 2007, 16:52

No i bęc - już jest pierwsza wtopa... Czy pomysł dobry czy zły - nie chcę tego oceniać z obecnej perspektywy, zwracam tylko uwagę na to że dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane - pomysł to jedno a realizacja to drugie. Nikt nie potrafi opanować burdelu w RSMP, w MPRC, w WSMP, PPZM, - taki sam bajzel będzie w 10x10 - bez względu na to jak dobra jest sama koncepcja. Dlatego właśnie swego czasu wcale nie skakałem do nieba na wieść że zawiesili licencje Kajetanowiczom za upalanie bo to żaden przełom w walce z nielegalkami. Tak samo 10x10 nie pachnie żadnym przełomem, w polsce w ogóle nie ma co liczyć na przełom w jakiejkolwiek dziedzinie życia.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez nick555 » środa, 7 mar 2007, 17:10

żółtodziobie trochę optymizmu!!! Zobacz jak pięknie sie sprt motorowy w Polsce rozwija: W RSMP stado Lancerów i Subaru, Puchar 206 ma przetrwać, w wyścigach powstaje nowe x-sport, w rallycrosie to cos. Tylko golfy umarły...

A tak na poważnie boję sie że rzeczywiście skończy się tak jak zawsze. Tylko szkoda że sam nie mogę wpłynąć na taki stan rzeczy bo jestem za krótki. I pozostali tez.
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez THIM » czwartek, 15 mar 2007, 22:42

Hmm, zaczynam się coraz poważniej zastanawiać nad tą imprezą. Ktoś planuje starty w klasie do 1000 ccm?
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez żółtodziób » czwartek, 15 mar 2007, 22:47

Ja planuję - siostrzeniec kumpla wychodzi z woja więc będą zawody kto pierwszy obali litra wódki :)
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez MSG Racing » piątek, 16 mar 2007, 00:14

Szkoda, że nie ma czegoś takiego na południu :?
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez THIM » piątek, 16 mar 2007, 14:10

No szkoda, ale to tylko 3 eliminacje. Czy ten oddział PZMotu ma jakąś stronę? Gdzie można znaleźć więcej info? Kto będzie to organizował? Czy to są zawody jednodniowe?
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kremer » środa, 18 kwi 2007, 13:01

w niedziele I runda :)
narazie jest regulamin
o zgloszeniach nie slychac :) pewnie sie zbierze pare seii i to wszystko he
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Postprzez THIM » środa, 18 kwi 2007, 20:25

Wiadomo coś więcej? Bo ten regulamin z początku wątka to raczej propozycja.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Rallycross

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron