Literatura rajdowa

Tematy trochę mniej związane z motoryzacją, jednak to forum nie służy do nabijania postów. Proszę zapoznać się z regulaminem na forum ogólnym.

Moderator: SebaSTI

Literatura rajdowa

Postprzez misiek_wrc » niedziela, 1 paź 2006, 19:35

Nie widzialem podobnego tematu na forum, jezeli jest prosze o przeniesienie, ale chcialbym poruszyc temat litaretury rajdowej...
Moze ktos poleci cos ciekawego do przeczytania ??? Podawajcie tytuly, autorow i gdzie mozna je zdobyc :) Co warto przeczytac a czego nie..
Tytuly zarowno dla amatorow jak i bardziej wymagajacych :)
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica


Postprzez jack_wrc » niedziela, 1 paź 2006, 20:01

Ja przeczytałem Szybkość bezpieczną Sobiesława Zasady i myślę, że książka warta polecenia. Autor porusza w niej zarówno tylni jak i przedni napęd, ale chyba jednak więcej jest o tylnym. Myślę, że warto przeczytać Szybkość bezpieczną.
Avatar użytkownika
jack_wrc
N3
 
Posty: 219
Dołączył(a): sobota, 24 kwi 2004, 15:47
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez Banan » niedziela, 1 paź 2006, 20:05

Ostatni przejazd. Opowiesci o Mistrzu Kuligu.
http://www.bielawadrift.pl Bielawa Drift TEAM "...jedna pasja, jeden team"
Avatar użytkownika
Banan
A8
 
Posty: 5632
Dołączył(a): wtorek, 9 gru 2003, 23:15
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez chodek » niedziela, 1 paź 2006, 20:09

Ja polecam ksiązke "Tuning i sportowe modyfiacje samochodu" Wojciecha Jureckiego i Tomasza Ważyńskiego-nie jest to zbytnio zaawansowana publikacja, w dosc ogólny sposób przybliza sprawę modyfikacji samochodu, mozna dowiedziec się paru ciekawych rzeczy i ksiązka tworzy jakis tam obraz sportowego pojazdu.

Dobrą ksiązką jest Ostatni Przejazd Grzegorza Chmielewskiego-myslę ze nie trzeba jej polecac, ją po prostu trzeba miec :)

Odnosnie techniki jazdy: "Szybkosc Bezpieczna" Sobiesława Zasady-troche stara ksiązka ale mozna się czegos tam dowiedziec :) oraz "Sportowa jazda samochodem" Bogdankowa i Cygankowa ktora jest dla mnie absolutnym megahitem-bardzo duzo mowi o kierowaniu samochodem, koniecznie trzeba przeczytac!
C20XE
Avatar użytkownika
chodek
A6
 
Posty: 1025
Dołączył(a): niedziela, 13 lut 2005, 16:11
Lokalizacja: Przasnysz/Wa-wa

Postprzez ctrl_alt_delete » poniedziałek, 2 paź 2006, 10:07

jack_wrc napisał(a):Ja przeczytałem Szybkość bezpieczną Sobiesława Zasady i myślę, że książka warta polecenia. Autor porusza w niej zarówno tylni jak i przedni napęd, ale chyba jednak więcej jest o tylnym. Myślę, że warto przeczytać Szybkość bezpieczną.


Dokładnie mam takie samo zdanie jak kolega!
Dostałem tą książke 3lata temu na 18-stke! Polecam tą książke! Uwierzcie że nie czytałem nigdy żadnych lektur a ni w podstawówce ani w technikum ale tą książke to przeczytałem od dechy do dechy! 8) 165stron bardzo fajnie sie czyta! :p
Avatar użytkownika
ctrl_alt_delete
 
Posty: 33
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 22:15
Lokalizacja: Chybie

Postprzez Pałka » poniedziałek, 2 paź 2006, 14:32

chodek napisał(a): "Sportowa jazda samochodem" Bogdankowa i Cygankowa ktora jest dla mnie absolutnym megahitem-bardzo duzo mowi o kierowaniu samochodem, koniecznie trzeba przeczytac!


Mam ją i potwierdzam.
http://www.scr.civ.pl/ Obrazek
Avatar użytkownika
Pałka
N3
 
Posty: 233
Dołączył(a): poniedziałek, 5 gru 2005, 00:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Albert(Zambrów) » poniedziałek, 2 paź 2006, 15:12

"Szybkość bezpieczna" Sobiesław Zasada - takie fajne nawet, kilka przydatnych rad.
"Moje Rajdy" Sobiesław Zasada - rewelacyjna ksiazka. Typowe opowiadania, ale świetnie napisane. POLECAM :!:
"Rajdy samochodowe" - Julian Obrocki - takie ogólnikowe wszystko, ale fajnie sie czyta, kilka smiesznych rzeczy i MNÓSTWO zdjęc.
"Tuning i sportowe modyfikacje samochodu" Wojciech Jurecki, Tomasz Ważyński - tez wszystko ogólnikowo, ale ciekawa ksiazka. W prosty sposób napisane o co w czym chodzi :)

Słyszałem, że istnieje seria 3 ksiazek "Drive to win", "Tune to win" i cos tam jeszcze to win :P nie pamietam. Podobno niezłe, ale osobiscie nie czytałem.
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez kolo115 » poniedziałek, 2 paź 2006, 16:10

Ja dopisze tylko jedna ksiazke: Ari Vatanen "Liczy sie kazda sekunda". Ksiazka naprawde godna polecenia. Duzo zdjec, ciekawych histori, troszke rajdowej filozofii. Najlepsza jest opowiesc o rajdzie Monte Carlo! Emocje gwarantowane do samego konca. :)
Obrazek
"Nigdy nie bądz pewny siebie i swoich sukcesów, nigdy nie mów, że wygrasz..."
Janusz Kulig
Avatar użytkownika
kolo115
N3
 
Posty: 405
Dołączył(a): piątek, 5 gru 2003, 14:56
Lokalizacja: Katowice GG:6553220

Postprzez Saruto » poniedziałek, 2 paź 2006, 17:43

Medaliony Współczesnej Motoryzacji – Janusz Kulig
Tomik poświęcony śp. Janusza Kuliga. Otwiera cykl wydawniczy poświęcony ludziom, którzy - za szybko i nie potrzebnie odeszli. Ta „skromna” książeczka ma wielu autorów – począwszy od internautów, jego wiernych kibiców, po najbliższych. Wszystkie wypowiedzi mają swoisty sens i wartość, stanowią tzw. „karty pamięci” o osobie tytułowej. Piszą (lub opowiadają) je ludzie z kręgu motoryzacji (dziennikarze, koledzy po fachu, osoby znaczące w tym środowisku, znajomi, przyjaciele, oraz kibice rajdowi). Znajdziemy wspomnienia m.in. rodziców Janusza - Heleny i Jana Kuligów oraz żony Adnieszki, Grzegorza i Michała Bębenków, Macieja Wisławskiego, Martyny Wojciechowskiej, Andrzeja Kopra, Krzysztofa Hołowczyca, Mikołaja Madeja, Lecha Wójcika i wielu innych (także graczy TR). Książka wydana została w limitowanym nakładzie zaledwie 1000 sztuk
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Marmetal » poniedziałek, 2 paź 2006, 19:00

Ja z kolei gorąco polecam dość trudne do zdobycia książki prof. Jana A. Litwina. Przy braku Internetu i wielu źródeł napisał książki o sportach motorowych w sposób bardzo, ale to bardzo profesjonalny zawierając w swoich dziełach wszystkie istotne szczegóły i szczególiki.

Jan A. Litwin
"Współczesny sport samochodowy"
"Zarys historii sportu samochodowego" (dwa wydania)

Polecam!
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Miedziu » poniedziałek, 2 paź 2006, 21:49

Marian Bublewicz "Wspomnienia".
Autor Beata Bublewicz.
Avatar użytkownika
Miedziu
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): czwartek, 19 sty 2006, 19:08
Lokalizacja: Ostroszowice

Postprzez THIM » wtorek, 3 paź 2006, 17:12

Pałka napisał(a):
chodek napisał(a): "Sportowa jazda samochodem" Bogdankowa i Cygankowa ktora jest dla mnie absolutnym megahitem-bardzo duzo mowi o kierowaniu samochodem, koniecznie trzeba przeczytac!


Mam ją i potwierdzam.


Nie mam, ale znalazlem w necie:

http://www.syrena.nekla.pl/download/fil ... chodem.pdf

Świetna książka :!:
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Albert(Zambrów) » wtorek, 3 paź 2006, 17:47

Niezła publikacja, ale szkoda ze tylko do RWD sie odnosi. Warto przeczytac :)
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez CZUCZU » wtorek, 3 paź 2006, 20:17

Jest własnie jeden problem.
Wszystkie te ksiazki sa poswiecone autom RWD.
po przesiadce z RWD na FWD jedyne źródło informacji jak tym jeździć to koledzy bo nie ma nic ciekawego o FWD
http://www.czuczu.estrefa.pl

Głośno i bokiem na przednich łapach..
Avatar użytkownika
CZUCZU
N3
 
Posty: 425
Dołączył(a): wtorek, 29 sie 2006, 10:03
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez Pałka » wtorek, 3 paź 2006, 21:14

Fakt ale ja popylam 126p więc ja sie tym nie martwie:D:D:D
http://www.scr.civ.pl/ Obrazek
Avatar użytkownika
Pałka
N3
 
Posty: 233
Dołączył(a): poniedziałek, 5 gru 2005, 00:33
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Hyde Park

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron