Tłumik z tak zwanym "silencerem"

wszystko o tuningu...

Moderator: SebaSTI

Tłumik z tak zwanym "silencerem"

Postprzez Grzecho » poniedziałek, 19 cze 2006, 23:46

Witam! Mam takie pytanko czy ten "silencer" dobrze wycisza tłumik i czy po jego zdjeciu nie jest tak ze słychać autko na dwa kilometry?? Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Grzecho
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 19 maja 2006, 15:00
Lokalizacja: Olsztyn - Gdańsk


Postprzez Beret » wtorek, 20 cze 2006, 10:38

silencer faktycznie dobrze wycisza. a jak bedzie slychac po zdjeciuto juz zalezy od reszty wydechu. jezeli masz tylko glosny tlumik i seryh=jna reszte wydechu, to bedzie slychac na pol kilometra bez silencera ;)
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez Grzecho » wtorek, 20 cze 2006, 19:31

A wiecie moze jakich firm tłumiki wydaja fajny basowy dźwięk (chodzi mi o te z silencerem)? Bo czasem jak slysze niektore na ulicy to jakby koń na blache lał, a nie chcial bym zeby mi cos takiego wcisneli!! Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Grzecho
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 19 maja 2006, 15:00
Lokalizacja: Olsztyn - Gdańsk

Postprzez Beret » wtorek, 20 cze 2006, 21:23

nie ma zasady... ale wszyscy chwala m-tech'a
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez żółtodziób » wtorek, 20 cze 2006, 21:59

A na cholerę ci basowy pomruk Porsche to i tak nie będzie...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Grzecho » wtorek, 20 cze 2006, 22:18

a czemu nie...
Avatar użytkownika
Grzecho
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 19 maja 2006, 15:00
Lokalizacja: Olsztyn - Gdańsk

Postprzez Beret » środa, 21 cze 2006, 18:30

niektorzy nadal lubia glosne tlumiki... niektorzy uwazaja ze to wies... ja glosnego juz bym nie zalozyl, ale jak ktos chce to niech ma...
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez LuiG » niedziela, 25 cze 2006, 22:55

najgorsze są buczące, szybko męczą, jezdzę z takim ze 2dni, (w tym jeden KJS 200km), tłumik nazywa się mugen wrc (miałem go wcześniej w aucie z turbo to było fajnie) , zmieniam go z powrotem na tłumik od 125p, imo najlepszy :D

a silncer coś daje, bo w tłumiku od 125p mam zweżkę ok 25mm i jest ciszej niż bez
Avatar użytkownika
LuiG
N3
 
Posty: 230
Dołączył(a): niedziela, 10 paź 2004, 21:12
Lokalizacja: Opole

Postprzez ŁukaszWRC » niedziela, 25 cze 2006, 23:39

Beret napisał(a):niektorzy nadal lubia glosne tlumiki... niektorzy uwazaja ze to wies... ja glosnego juz bym nie zalozyl, ale jak ktos chce to niech ma...

Co do głośności tłumika, to przejechałem się niedawno M3 E30 z przerobionym wydechem i jednak po kilkudziesięciu kilometrach hałas daje się mocno we znaki. Także myślę, że do krótkich przejażdżek i wyrywania lachonów :wink: jak znalazł, ale na dłuższą metę basowy "pomruk" sprawia, że czacha dymi.
Na koniec dodam, że mimo wszystko dzwięku emki przy 5 tysiącach obotów w tunelu nie da się zapomnieć, ani opisać. To trzeba poprostu usłyszeć :!:
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez barkor » niedziela, 25 cze 2006, 23:59

Mnie tez zastanawia czy taki silencer jest w stanie wyciszyc tłumik do tego stopnia żeby byl tylko troche głośniejszy od seryjnego. Do jazdy na codzien moznaby zakładać silencer, a do posmigania zdejmowac...
Avatar użytkownika
barkor
 
Posty: 37
Dołączył(a): piątek, 13 sty 2006, 19:10
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 26 cze 2006, 10:06

To jest kombinowanie jak koń pod górkę, jak ja bym miał za każdym razem zdejmować i zakładać silencer jak chcę jechać gdzieś dalej to bym sobie odpuścił całość. To jest dodatek bardziej szpanerski niż praktyczny, jeżeli kogoś interesują siksy które polecą na buczącą furę to w zasadzie nic dodac nic ująć, jeździć tak to się na dłuższą mete nie da. mocy wiele nie przybędzie, a przynajmniej nie tyle, żeby miało to znaczenie na kręciołach albo KJSach gdzie i tak nie ma sans sie za bardzo rozpędzić.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Grzecho » poniedziałek, 26 cze 2006, 12:15

żółtodziób napisał(a):To jest kombinowanie jak koń pod górkę, jak ja bym miał za każdym razem zdejmować i zakładać silencer jak chcę jechać gdzieś dalej to bym sobie odpuścił całość.


To wcale nie jest takie kombinowanie ponieważ żeby założyć silencer wystarczy dwie czy trzy śrubki przykrecić i to przy wylocie wiec to kwestia 2 minut. O siksy tez nie chodzi bo mnie nie bawia laski lecace na głośny wydech mi chodzi poprostu o dźwięk. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Grzecho
 
Posty: 9
Dołączył(a): piątek, 19 maja 2006, 15:00
Lokalizacja: Olsztyn - Gdańsk

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 26 cze 2006, 13:39

dla mnie to i tak za duzo te dwie minuty, a potem jeszcze10 minut na domycię rąk bo jak nic się ufajdasz. Mnie by się nie chciało przed każdą dłuższa jazdą zakładać silencera.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Beret » środa, 28 cze 2006, 20:43

jedna sruba i kombinerki ;) jak ktos lubi buczace wydechy to silencer obowiazkowy jest wg mnie ;) ale teraz bym po prostu glosnego wydechu do cywila nie zalozyl... kazdy z tego wyrasta ;)
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez żółtodziób » środa, 28 cze 2006, 21:09

no właśnie :) a potem załuje wtopionej kasy...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do Tuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron