Świat WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Świat WRC

Postprzez Marmetal » piątek, 24 lut 2006, 21:34

Postanowiłem stworzyć ten temat, gdyż pojawia się wiele newsów, które nie wiadomo gdzie umieścić. Dodam, że nie zauważyłem podobnego topiku na forum. A więc, jako założyciel tematu zacznę :).

Szef Subaru World Rally Teamy David Lapworth zrezygnował z swojej funkcji w zespole. Zastąpi go Paul Howarth ...
Lapworth przejmie teraz inną funkcję w firmie Prodrive. Howarth natomiast będzie odpowiedzialny za operacyjne i techniczne aspekty w Subaru World Rally Team. - Pracowałem 17 lat dla Subaru i byłem uczestnikiem wielu sukcesów w WRC, z czego jestem bardzo szczęśliwy. Bardzo lubiłem swoja pracę i nie będzie dla mnie łatwo opuścić zespół, jestem jednak pewien, że opuszczam bardzo silny technicznie zespół, który doprowadzi markę Subaru do wielu sukcesów w przyszłości. Osobiście cieszę się już na moją nową rolę wewnątrz Prodrive - powiedział Lapworth.

Sześć rajdów kandyduje do Mistrzostw Świata 2007, w tym nasz Rajd Polski. Oto pełna rozpiska:

Rally Norway (10-11.02)
Rally Ireland (10-12.03)
Rally de Portugal (17-18.03)
Jordan Rally (25-27.05)
Zulu Rally (25-27.05)
Platinum 63 Rally Poland (09-11.06)
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20


Postprzez _misiek055_ » piątek, 24 lut 2006, 21:46

Ok, tylko czy te newsy nie będą się pokrywały ze stroną główną Autoklubu?
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Marmetal » piątek, 24 lut 2006, 21:50

_misiek055_ napisał(a):Ok, tylko czy te newsy nie będą się pokrywały ze stroną główną Autoklubu?


Będą też takie, ale nie ograniczajmy się tylko do Autoklubu. Pamiętajcie, że nie wszyscy dokładnie przeglądają autoklub.pl, a wchodzą na forum. Jak znajdzie ktoś coś ciekawego, to wrzucać :) :!:
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Gucio » sobota, 25 lut 2006, 12:15

Ja żadko przeglądam Newsy na Ak jedynie fotki przeglądam :)
Z tymi kandydacjami to mamy mocnych rywali nie ma co ukrywać :)
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Piotr_83 » poniedziałek, 27 lut 2006, 16:59

A ja przeglądam praktycznie codziennie i najbordziej interesuja mnie artykuły o rajdach i F1 :D :D :D
Ide do przodu z podniesioną głową!!!!!!!!
Avatar użytkownika
Piotr_83
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): czwartek, 22 wrz 2005, 17:49
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Marmetal » poniedziałek, 27 lut 2006, 19:51

Piotr_83 napisał(a):A ja przeglądam praktycznie codziennie i najbordziej interesuja mnie artykuły o rajdach i F1 :D :D :D


Każdego to interesuje :wink: 8).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Gucio » środa, 1 mar 2006, 18:47

Były rajdowy mistrz świata prezesem Realu?

Były mistrz świata w rajdach samochodowych, Carlos Sainz zapowiedział, iż nie wyklucza zamiaru ubiegania się o prezesurę Realu Madryt.

43-letni Sainz od dawna był zainteresowany tą rolą, a decyzja Florentina Pereza o rezygnacji z funkcji prezesa Realu na nowo obudziła zamiary Sainza.

"Nim definitywnie podejmę decyzję, muszę rozważyć i sytuację klubu, i własną. To będzie decyzja, do której nie można podchodzić nonszalancko" - powiedział Sainz w wywiadzie dla sportowego pisma "As".

"Ubiegając się o funkcję prezydenta Realu nie czynię tego z chęci osiągnięcia sławy czy popularności. Tego miałem już dosyć w minionych latach. Czynię to z zamiłowania do futbolu i do klubu, z którym sympatyzowałem przez całe życie" - dodał mistrz świata w 1990 i 1992 roku.

Prezesem piłkarskiego klubu "Królewskich" po Perezie został Fernando Martin, który mógłby pełnić tę funkcje do wyborów 2008 roku. Według hiszpańskich mediów, niektórzy przedstawiciele władz klubu wywierają presję, by wybory odbyły się po zakończeniu obecnego sezonu.
źródło www.onet.pl
EOS 7D,400D/50 1.8/17-50 2.8/70-200 F4 L/580EX II :mrgreen:
http://www.image-sport.net moja stronka :)
Leszek!!
Avatar użytkownika
Gucio
S2000
 
Posty: 3508
Dołączył(a): poniedziałek, 2 maja 2005, 23:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marmetal » piątek, 3 mar 2006, 20:51

Colin McRae oraz Juha Piironen wspierają Rajd Irlandii w drodze do organizacji rundy mistrzostw świata. Pierwszy brytyjski mistrz świata, legendarny Colin McRae wyraził swoje poparcie dla kandydatury Rajdu Irlandii do organizacji rundy WRC.
- Startuję w Irlandii od lat i za każdym razem jest wspaniale. Organizatorzy zawsze podchodzą do swojej pracy bardzo poważnie, trasa jest trudna i z pewnością można stwierdzić, że Irlandczycy potrafią zorganizować dobry rajd, a i po zawodach jest świetna zabawa - mówił McRae.
Szkot dodał: - Nie widzę żadnych powodów dla których jedna z rund WRC nie mogła by się odbyć w Irlandii, mistrzostwa potrzebują więcej imprez na asfalcie. Oesy są tu inne niż te znane z europejskich rajdów, to byłby prawdziwy sprawdzian dla zawodników. Innym powodem jest niesamowita sceneria w której przebiega rajd, czyni ona zawody bardzo ciekawe, także do transmisji telewizyjnych.
Juha Piironen (pilot Henri Toivonena oraz Juhy Kankkunena) także oddaje swój głos na ten Rajd mówiąc: - Charakterystyczną cechą rajdu Irlandii jest specyficzna asfaltowa nawierzchnia, która gdy jest sucha. Jest przyjemna do jazdy, ale gdy jest mokra jest diabelsko zdradliwa.
Fiński mistrz podsumowuje: - Oesy które widziałem przebiegają zarówno przez górzyste tereny, jaki i po otwartych zielonych lokacjach, czyni to Irlandie najpiękniejszą lokacją do rozegrania Rajdu WRC.

źródło: rallyonline.pl

Jestem całkowicie za! Proszę o więcej rajdów asfaltowych w kalendarzu kosztem szutrów.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez WRCfan » poniedziałek, 6 mar 2006, 11:13

Marmetal napisał(a):Jestem całkowicie za! Proszę o więcej rajdów asfaltowych w kalendarzu kosztem szutrów.


Dobrze gada - polać mu :wink:
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Cobra » poniedziałek, 6 mar 2006, 11:54

dokladnie, jakis szybki asfalcik jest potrzebny, ile mozna wdychac piachu:D
Janusz Kulig, Marian Bublewicz - pamiętam...
Avatar użytkownika
Cobra
A5
 
Posty: 681
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2004, 18:31
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Marmetal » niedziela, 26 mar 2006, 22:04

Mathieu Biasion spokrewniony z dwukrotnym mistrzem świata, Massimo Biasionem (dziadkowie byli kuzynami), wygrał pierwszą rundę Fiesta Sporting Trophy International, rozgrywaną w ramach Rajdu Katalonii. 26-latek, w ubiegłym roku oglądany we francuskim Clio Cup, wyprzedził Yorgo Philippedesa ścigającego się już samochodami WRC, oraz Simona Hughesa, byłego uczestnika czeskiego Pucharu Fabii.
Pierwszego dnia na każdy serwis przyjeżdżał nowy lider. Prowadzili kolejno Bettega, Biasion i Athanassoulas. W sobotę rano, kierowca wspierany przez Ford Motor Hellas wyjechał z serwisu bez sprzęgła, złapał spóźnienie i Biasion na dobre usadowił się na czele, choć miał problemy ze wspomaganiem. Lambros usiłował odrobić straty, ale urwał koło. Dzisiaj rano Philippedes wyprzedził Hughesa. Schammel stracił wspomaganie na ostatnim oesie. Szalał Bettega, który wrócił na trasę dzięki SupeRally.
- To dla mnie wspaniały rezultat w pierwszym starcie tym samochodem - powiedział Biasion, drugi w N3. - Ostatniego dnia jechałem powoli, w ogóle nie tnąc zakrętów. Wyniki oesów nie były już ważne.

1 RUNDA FSTI
1. Mathieu Biasion/Cedric Beynet (F) 4:05.33,9
2. Giorgos Philippedes/Marshall Clarke (GR/GB) +5.50,6
3. Simon Hughes/Claire Mole (GB) +6.57,0
4. Alessandro Bettega/Simone Scattolin (I) +12.35,6
5. Gilles Schammel/Renauld Jamoul (L/B) +23.23,4
6. Lambros Athanassoulas/Nikos Mouzakis (GR) +23.45,8
7. Kalle Keskinen/Juha Koljonen (FIN) +41.43,5

Chciałbym pooglądać z tego jakąś relację.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Marmetal » czwartek, 30 mar 2006, 19:38

Herve Panizzi, młodszy brat Gillesa, postanowił zakończyć rajdową karierę jeszcze przed Korsyką - w tej sytuacji "Zebulon" wycofał się z Tour de Corse, podając jako powód przyczyny osobiste. Tygodnik Auto Hebdo wyjaśnił, że Gilles w tak krótkim czasie nie mógł znaleźć nowego pilota. Agencja AFP inaczej tłumaczy wycofanie się Panizziego. - Nie chcę już jeździć Skodą teamu Red Bull. Nie mam zamiaru podejmować ryzyka dla dziesiątego miejsca - powiedział Gilles.
Gilles Panizzi rozpoczął karierę w 1987 i już w następnym sezonie utworzył duet z Herve, młodszym o dwa lata od murarza z Menton. Oplem Mantą GTE wywalczyli wicemistrzostwo Ligue Cote d’Azur. W 1989 Gilles został Nadzieją Roku miesięcznika Echappement. W 1990 bracia z Lazurowego Wybrzeża debiutowali w mistrzostwach świata podczas Rajdu Monte Carlo, potem trafili do Peugeot Sport i kariera zaczęła się rozkręcać. W sumie zaliczyli 72 starty w mistrzostwach - odnieśli siedem zwycięstw.
Według Norberta Ockengi, niemieckiego komentatora Eurosportu, brata pokłócili się na przedostatnim oesie Rajdu Katalonii i Gilles postanowił wyregulować amortyzatory w Fabii na końcowy odcinek. Jak wiemy, spadł przez to o dwie lokaty w wynikach.
Armin Schwarz i Mundl Baumschlager muszą zatem znaleźć nie tylko szutrowego specjalistę na resztę sezonu, ale i zastępcę Panizziego na Korsykę. Schwarz przyznał w Katalonii, że na liście szutrowych ekspertów kandydujących do Fabii, znajduje się czterech kierowców. Jest wśród nich Toni Gardemeister. Z kolei Jakke Honkanen potwierdził, iż trwają rozmowy na temat ewentualnego startu jego i Gardemeistera w Tour de Corse.

A to już informacja, kto będzie jeździł drugą Fabią w siedmiu eliminacjach.

Zespół Red Bull Skoda wybrał Harriego Rovanperä'ę jako zastępcę Gillesa Panizziego w Tour de Corse oraz drugiego kierowcę w pozostałych europejskich rundach mistrzostw świata. Fin może liczyć na siedem startów Fabią WRC.
8 kwietnia, drugiego dnia rajdu na Korsyce, "Rovis" będzie obchodził 40 urodziny. - To jest najlepszy urodzinowy prezent, jaki mogłem sobie wymarzyć - powiedział blondyn z Jyväskylä. - Mam nadzieję, że będę szybki nie tylko na szutrze, ale i na asfalcie.
Nasz znajomy z warszawskiej Barbórki, Rovanperä startuje w rajdach od 1989 roku. Zaliczył 105 rund mistrzostw świata, wygrał jedną - Szwecję 2001. W serii WRC był najszybszy na 79 odcinkach specjalnych. Pauzuje od ubiegłorocznego Rajdu Australii, w którym uzyskał drugi najlepszy wynik w karierze. Osiągnął metę na drugim miejscu, podobnie jak w ośmiu innych startach na szczeblu WRC.

źródło: autoklub.pl

Osobiście cieszę się, że Rovanpera będzie mógł jeździć dość dobrym sprzętem, ale z drugiej strony szkoda Gillesa. Po tylu latach...
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez KaMiLL WRC » sobota, 1 kwi 2006, 18:20

Szkot Colin McRae po świetnym występie w ubiegłorocznym Rajdzie Australii wciąż chciałby powrócić do startów w WRC. Początkowo rozmowy trwały z teamem Red Bull Škoda jednak wszystko zakończyło się fiaskiem. Colin żył w przekonaniu, że wystartuje za kierownicą Śkody Fabii WRC jednak nie wiedział kiedy to nastapi. Przez ostatnie miesiące nieustannie dba o utrzymanie dobrej kondycji by móc w każdej chwili powrócić do rajdówki. Według niepotwierdzonych wiadomości McRae powróci do CRT i wystartuje drugą Skodą. Jego temowym kolegą byłby wówczas Jan Kopecky.
Avatar użytkownika
KaMiLL WRC
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2005, 21:34
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez !ADI! » sobota, 1 kwi 2006, 19:43

Fajnie by było, gdyby się spełniło :D:D:D:D:D:D
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez ocochodzi » sobota, 1 kwi 2006, 19:57

!ADI! napisał(a):Fajnie by było, gdyby się spełniło :D:D:D:D:D:D


Oby to nie było prima aprilis... :roll:
Avatar użytkownika
ocochodzi
N1
 
Posty: 73
Dołączył(a): środa, 15 lut 2006, 19:08
Lokalizacja: gdzieś w Unii....

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 16 gości