Rajd Krakowski

Puchar Polskiego Związku Motorowego

Moderator: SebaSTI

Postprzez Zajcev » poniedziałek, 19 lip 2010, 19:12

ŁukaszWRC napisał(a):
qbus napisał(a):U Hankiewicza ukrecila sie polos, Styly walnely na dosyc wolnej parti pod gore ale autko kompletnie zmasakrowane i wyobijane z kazdej strony, gdy ich mijalismy lezeli na dachu. Sa fotki na rajdowypuchar.pl


No faktycznie, Styły palnęli nieźle. Prawie tak jak w zeszłym roku na Rzeszowskim.

W tym układzie zostaje mi tylko Zawada, bo ponoć do rzeki się gdzieś wmontował.


Zawada jest tutaj na filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=l7dl2gPgxTY

widac autko w rzeczce :)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow


Postprzez MatiWrc » poniedziałek, 19 lip 2010, 19:21

W tym układzie zostaje mi tylko Zawada, bo ponoć do rzeki się gdzieś wmontował.


Obrazek

znalezione na Rallynews :wink:

edit: zapraszam do galerii :arrow: http://rajdy.autoklub.pl/gallery/show/id/1279562911
Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 lip 2010, 20:45 przez MatiWrc, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MatiWrc
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): wtorek, 28 mar 2006, 18:40

Postprzez qbus » poniedziałek, 19 lip 2010, 19:21

Tak jest, poszedl prosto jakies 5-6 zakretow przed meta odcinka Zawoja, bardzo szybkie spadanie zakonczone jednym ciasniejszym prawym zakretem, nie wydalo. (zreszta jak narazie w tym sezonie mu nie wydaje)

http://www.youtube.com/watch?v=cL5Nm68b ... re=recentu

nasz onboard z prologu, kamera nie oddaje kompletnie sytuacji no ale cos tam widac, mam nadzieje ze nasza jazda chociaz troche sie podobala :)
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez Robecki » poniedziałek, 19 lip 2010, 19:49

Dzwon Zawady z zewnątrz wyglądał dosyć masakrycznie, zniszczenia jak na coś takiego w miarę "niewielkie", chłopaki bez zadrapania. :)
Avatar użytkownika
Robecki
N3
 
Posty: 465
Dołączył(a): piątek, 4 cze 2004, 18:48
Lokalizacja: Płońsk

Postprzez TITISE » poniedziałek, 19 lip 2010, 22:16

45 Rajd Krakowski był istną kopią Rajdu Subaru 2008, chciałem tylko dodać że Pan Andzej Górski doprowadza polskie rajdy do śmierci :(
Podobno na przedostatnim odcinku Zawoja Kamil Butruk mijał cywilny samochód, na całe szczęśćie że jadący z prądem oesu, skąd się wzioł ten samochód do teraz jest tajemnicą, a mogło dojść do tragedi.....
TITISE
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 21:38
Lokalizacja: Col de Turini

Postprzez ŁukaszWRC » wtorek, 20 lip 2010, 00:15

qbus napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=cL5Nm68bNds&playnext_from=TL&videos=4x8t3zdv_TQ&feature=recentu

nasz onboard z prologu, kamera nie oddaje kompletnie sytuacji no ale cos tam widac, mam nadzieje ze nasza jazda chociaz troche sie podobala :)


Źle nie jest.

Dzięki za pomoc w szukaniu informacji, których potrzebowałem.


P.S. Jakby sie ktoś widział z Wojtkiem Chuchałą to doradźcie mu proszę żeby zgolił te wąsy. bo masakra jakaś teraz jest :wink:
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez Mad Max » wtorek, 20 lip 2010, 01:05

qbus napisał(a):Tak jest, poszedl prosto jakies 5-6 zakretow przed meta odcinka Zawoja, bardzo szybkie spadanie zakonczone jednym ciasniejszym prawym zakretem, nie wydalo.
http://www.youtube.com/watch?v=cL5Nm68b ... re=recentu

powiem tylko tyle odnośnie Zawady filmik nie oddaje tego gdzie rzeczywiście wylądowali, rajdówka zakończyła jazdę w potoku ale miedzy końcem skarpy (drogi) a dnem rzeczki jest jakieś 10m różnicy (odnośnie wysokości), filmik strasznie spłaszcza bo po całym rajdzie wyglądało to bardziej "hadkorowo" - dobrze że nikomu się nic nie stało...
jeśli się nie mylę to w tym miejscu (1:10) i (2:45) właśnie wypakował Zawada
http://www.youtube.com/watch?v=PgiM2sC3 ... xt_from=TL
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Postprzez -=KrzysiekWRC=- » środa, 21 lip 2010, 12:42

gabrally napisał(a):Z nami wszystko ok!

Zarówno Marcin Górny jak i Marcin Roik wyszli z sobotniego wypadku prawie bez szwanku.


To, że jest "wszystko OK" zdążyli powiedzieć już w sobotę kilkunastom następnym załogom...

Co do innych ewenementów "Rajdu" Krakowskiego które przydałoby się gdzieś opublikować - nie wiem jak mierzony był czas, ale skoro na jednym odcinku dochodzimy załogę startującą minutę przed nami, niemal równocześnie przecinamy fotokomórkę, to jakim sposobem po rajdzie okazuje się, że na tym odcinku miała ona lepszy czas od nas!? Chyba komuś uciekła minuta :o
Naciągnięcie załogi na podwyższone wpisowe w ramach klasy gość za połowę zaplanowanych OSów i ostatecznie pominięcie ich w klasyfikacji końcowej - podpisanej oficjalnie przez panów mieniących się jako ZSS - to może być tylko Rajd Krakowski :shock:
I jeszcze jedno wymowne i symboliczne zdarzenie - kilkanaście minut po dekoracji z pucharów odpadły plakietki z "okolicznościowym" nadrukiem :lol:

Ale co tam, za parę lat będziemy jeszcze z sentymentem wspominać, że kiedyś był taki rajd 8)
Avatar użytkownika
-=KrzysiekWRC=-
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): sobota, 1 sty 2005, 21:51
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez gabrally » środa, 21 lip 2010, 13:08

-=KrzysiekWRC=- napisał(a):
gabrally napisał(a):Z nami wszystko ok!

Zarówno Marcin Górny jak i Marcin Roik wyszli z sobotniego wypadku prawie bez szwanku.


To, że jest "wszystko OK" zdążyli powiedzieć już w sobotę kilkunastom następnym załogom...


Tak, ale sporo kibiców o tym nie wiedziało, poprosili o to sami zawodnicy... I niektóre objawy nie wychodzą na jaw parę minut po wypadku...

Swoją drogą, podobno było tam jakieś zamieszanie z załogami, które nie zatrzymywały się przy SOS, które wystawiła załoga. Może coś o tym wiesz? ;]
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez matufa » środa, 21 lip 2010, 14:24

Parę ujęć z tego mega smutnego rajdu
http://www.youtube.com/watch?v=pjL2NBKWW6c
matufa
N3
 
Posty: 442
Dołączył(a): sobota, 16 lut 2008, 18:27

Postprzez -=KrzysiekWRC=- » środa, 21 lip 2010, 14:53

gabrally napisał(a):Swoją drogą, podobno było tam jakieś zamieszanie z załogami, które nie zatrzymywały się przy SOS, które wystawiła załoga. Może coś o tym wiesz? ;]

Dobrze że pytasz, bo wiele osób nie wie jakie zdarzenia zaszły pod osłona nocy po rajdzie, o których nigdzie nie piszą. Otóż ZSS w sobotnią noc postanowił ukarać załogi (te które dotarły do mety rajdu) karą 10min, zaś widzę że koledzy z Clio nr32 dostali tych minut aż 11, a z tego co wiem zostali oni na dłużej w miejscu wypadku. Dodatkowo załogi zjeżdżające kolejno z feralnego odcinka informowały na bieżąco metę STOP o zaistniałej sytuacji. Tamtejszy sędzia zaś odparł: "O wszystkim wiemy, a to że nawet jak tam będzie SOS to znaczy że macie jedynie informację o pewnym utrudnieniu, niebezpieczeństwie na trasie odcinka więc po co się zatrzymujecie!"
Avatar użytkownika
-=KrzysiekWRC=-
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): sobota, 1 sty 2005, 21:51
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez gabrally » środa, 21 lip 2010, 15:45

-=KrzysiekWRC=- napisał(a):
gabrally napisał(a):Swoją drogą, podobno było tam jakieś zamieszanie z załogami, które nie zatrzymywały się przy SOS, które wystawiła załoga. Może coś o tym wiesz? ;]

Dobrze że pytasz, bo wiele osób nie wie jakie zdarzenia zaszły pod osłona nocy po rajdzie, o których nigdzie nie piszą. Otóż ZSS w sobotnią noc postanowił ukarać załogi (te które dotarły do mety rajdu) karą 10min, zaś widzę że koledzy z Clio nr32 dostali tych minut aż 11, a z tego co wiem zostali oni na dłużej w miejscu wypadku. Dodatkowo załogi zjeżdżające kolejno z feralnego odcinka informowały na bieżąco metę STOP o zaistniałej sytuacji. Tamtejszy sędzia zaś odparł: "O wszystkim wiemy, a to że nawet jak tam będzie SOS to znaczy że macie jedynie informację o pewnym utrudnieniu, niebezpieczeństwie na trasie odcinka więc po co się zatrzymujecie!"


Słyszałem już chyba z 5 różnych wersji tego zdarzenia. I żadna nie była zgodna z Procedurą Bezpieczeństwa, którą pozwoliłem sobie dzisiaj opublikować - http://rajdowypuchar.pl/news.php?readmore=471

Nie wiem jak było na prawdę, nie było mnie tam. Ale z informacji, jakie zebrałem z kilku źródeł sądzę, że procedura wypadkowa/bezpieczeństwa nie była dobrze poprowadzona. Pierwsza załoga powinna zatrzymać się na miejscu, koordynować akcję i wysłać kolejną do punktu łączności (w tym przypadku do mety) odcinka. Być może tak było. Ale - ta załoga powinna wszystkie pozostałe, nadjeżdżające załogi zatrzymać i ustawiać w kolumnie, oczekując przyjazdu służb medycznych. A tak chyba nie było.

Kto tego nie dopilnował - nie wiem. Fajnie byłoby, jakby wypowiedzieli się pierwsi zawodnicy po załodze numer 15, czyli: 16. Musz/Gwiazda, 17. Mrozek/Rabsztyn, 18. Marciniak/Marciniak (nie wiem, która nadjechała jako pierwsza - wszechobecne zmiany i długie przerwy pomiędzy zawodnikami mogły coś pozmieniać...)

Pozdrawiam!
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez Wilu » środa, 21 lip 2010, 18:02

Ktoś gdzieś słyszał, że ktoś do kogoś dzwonił, że zawodnik który dojechał na metę, oddał kartę i auto do parku się wcześniej wycofał ...

Mam więc pytanko takie poza tą historią: czy gdzieś Ktoś słyszał, czy też może widział, a może do kogoś dzwonił i zna oficjalne wyniki oesu 3, czyli nieszczęsnych Harbutowic, na których doszło do wypadku załogi 15.
Leeeszek !
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez menson » środa, 21 lip 2010, 18:07

Witam mam pytanko czy zgrał ktoś wczorajszy odcinek raportu z TVN TURBO i czy jest możliwość nagrania jutrzejszego AUTOSPORTU??
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez bzyq » środa, 21 lip 2010, 20:34

to tego nie dopilnował - nie wiem. Fajnie byłoby, jakby wypowiedzieli się pierwsi zawodnicy po załodze numer 15, czyli: 16. Musz/Gwiazda, 17. Mrozek/Rabsztyn, 18. Marciniak/Marciniak (nie wiem, która nadjechała jako pierwsza - wszechobecne zmiany i długie przerwy pomiędzy zawodnikami mogły coś pozmieniać...)

Kisiel : do tablicy! ;)
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Puchar PZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości

cron