Rajd Krakowski

Puchar Polskiego Związku Motorowego

Moderator: SebaSTI

Postprzez Wurcuś » sobota, 17 lip 2010, 23:05

Moje uznanie zyskali bardzo przychylnie nastawieni mieszkańcy Jachówki ,to był pozytywny element tego rajdu:)
Wurcuś
N2
 
Posty: 126
Dołączył(a): wtorek, 27 sty 2009, 17:51
Lokalizacja: Monte Carlo


Postprzez Agrest » sobota, 17 lip 2010, 23:06

Własnie wróciłem z Krakowskiego, moje odczucia sa takie trasy macie tam super, ale organizacyjnie to jest totakne dno ze juz nie wspomne o zabezpieczeniu, na odcinku chyba z kilometra ani jednego safety, a na stepnie w jednym miejscu 3-5 buraków z ochrony którzy nie maja o niczym zielonego pojecia.
Szkoda ze w rejonie z którego wywodza sie najlepsi Polscy kierowcy działacze nie potrafia zrobic rajdu na poziomie, wole juz dymac 500 kilosów na Mazury lub Dolny Śląsk niz te około 200 do Małopolski
BO KIBICE DOCENIĄ GDY DRIVER STARA SIĘ,
KIEDY IDZIESZ PEŁNA DZIDĄ TO POKOCHAJĄ CIĘ !!! :)
Agrest
A5
 
Posty: 516
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 12:05
Lokalizacja: gdzieś tam przy oesie

Postprzez MSG Racing » sobota, 17 lip 2010, 23:53

Współczuję tym co pojechali i się zawiedli w tym chłopakom ode mnie.
Nie sądziłem, że rzeczywiście się powtórzy poprzednia edycja. A du jak jakieś De Ja Vu. PO raz kolejny wychodzą układy i układziki. Oraz to że masa ludzi się interesuje i jest za a jak co do czego przyjdzie to ich nie ma. Mówię to o Safety bo pewnie tak było też, że tak oczywiście będziemy a dzień przed lub rano mówią e jednak bo nie są w stanie.
Nie skomentuje tego, że i jak powinny być poinformowane służby zastępcze jak ochrona lub straż. Widzę, że masakryczną porażka ten rajd się okazał.
Znów wychodzą układy i układziki i nie powiem sam PZM robi i zacieśnia sobie na szyi pętle tworząc takie regulaminy jakie są i w/w układziki.
A szkoda...
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez anetkap » niedziela, 18 lip 2010, 10:42

Rajd Krakowski to mega porażka w każdym stopniu tej imprezy, po prostu pełna kompromitacja. Jezdze od 5 lat czynnie na rajdy od 3 w nich startuje i jeszcze nigdy nie zdarzyl mi sie taki chaos i burdel na rajdzie. Kompletny brak organizacji i wiedzy jakiejkolwiek o tym. Pomijam fakt zabezpieczenia oraz calego wizerunku rajdu, gdyz napisali to moi przedmowcy. Bo duzo by tu pisac, a szkoda mi palcow na to. Jedynie co bylo na tym pseudo rajdzie ok to trasy bo sa wymagajace i techniczne. Nikt nie mowil ze bedzie latwo, kazdy wie ze dzwony sa wpisane w ten sport, ale zeby nie wiedziec jak sie zachowac w przpadku uzycia procedury wypadkowej przez sedziow zabezpieczenia to juz jest dno totalne (patrz Rajd Subaru 2008) znowu rajd w okolicach Krakowa i znow nikt nic nie wiedzial jak Ania Wódkiewicz wyla z bolu z polamanej miednicy, ale safeciarze nie wiedziali nawet jaki jest numer alarmowy, brawo inteligencja safeciarzy nie zna granic. Mam nadzieje ze Rajd Krakowski jezeli ma kiedykolwiek jeszcze tam isc nie bedzie organizowany przez panow z AK Krakowskiego, bo niestety to jest ponizej krytyki. I Panowie chcieli Rajd Krakowski by wrocil do RSMP jak nawet nie umieja zoorganizowac rajdu RPP. Ten rajd to mi sie nawet w glowie nie miesci, zeby tak zniszcyc cala impreze sportowa. Ja sie pytam gdzie byl delegat ds. bezpieczenstwa? i dlaczego odebral takie zabezpieczeni trasy?
anetkap
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): niedziela, 28 gru 2008, 22:57
Lokalizacja: Ustroń

Postprzez młody_FFRT » niedziela, 18 lip 2010, 12:01

Już na kilku rajdach w życiu byłem ale takiego czegos nigdy nie widziałem (nie liczę rajdu Subaru 2008- wyparłem go ze swojej pamieci)- masakra :shock: Najlepsze były odstępy pomiędzy rajdówkami: 10 aut i 20 min przerwy potem znów 3auta i znów przerwa hmmm co on ze startu wspólnego puszczali czy jak?? Na szczęście nie miałem daleko na rajd współczuje tym co przyjechali gdzieś z Polski i zobaczyli tą porażkę organizacyjna. Czy tak trudno poprosić o pomoc inne automobilkuby o safeciarzy ??? Ci co byli to poprostu 0 pojęcia o rajdach choć wydawało im sie inaczej. Chyba najlepiej pokazały to słowa "agresywnego" safeciarza przy sklepie na os Zawoja - "...a najgorsze jest to że dostałem kase a jeszcze tu stoje.."
www.sport-klatka.pl
http://www.youtube.com/user/JimmyWRC
Avatar użytkownika
młody_FFRT
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): piątek, 11 lip 2008, 17:56
Lokalizacja: os 4,8,12 -52 Rajdu Wisły 2005

Postprzez menson » niedziela, 18 lip 2010, 12:55

I tak nic nie pobija Pana policjanta który powiedział że idzie Wyścig Krakowski ;-=)
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez fkuzi555 » niedziela, 18 lip 2010, 13:01

fkuzi555
 
Posty: 38
Dołączył(a): niedziela, 29 mar 2009, 16:42
Lokalizacja: Malopolska

Postprzez micz » niedziela, 18 lip 2010, 13:16

Banda amatorów-organizatorów szafująca życiem i zdrowiem kierowców oraz kibiców a także ich pieniędzmi powinna dostać dożywotni zakaz organizowania tego typu imprez.

Panowie po raz kolejny pokazaliście, jak nie powinno się organizować rajdów. Za narażenie życia kibicow i zawodników powinien się zająć wami prokurator. Za traktowanie nas wszystkich jak idioiotów powinno wam sie wymierzyć kilka razów skórzana rękawiczką w twarz. Jesteście żałośni.
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez daryush » niedziela, 18 lip 2010, 16:30

Ja 3 przejazdy spędziłem na Zawoi. Na pierwszy przejazd wybralismy sie od strony startu. Spory kawalek przed startem nie wiadomo czemu zamknela policja więc jazda z kapcia, pozniej dalej jazda z kapcia bo poczatek os'u to prawie sama prosta. W końcu jakiś zakret, zostajemy na mostku po wewnetrznej, na miejscu "safeciarka", blondi ok. 18 lat, wyraznie niezainteresowana rajdem, widzimy zalogi bez kasku, wolny przejazd, dziewczyna gdzies dzwoni, skonczyla, pytam co jest z os'em... "Nie wiem, ja sie na tym w ogole nie znam, tak mnie tu tylko wywiezli, nie dali zadnych planow, ani gasnicy, ani miotły, ja nie wiem nic." Po co jej miotła, nie wiem. Zeszlismy w trakcie trwania wolnego przejazdu z os'u i udalismy sie gdzie indziej. Od strony Suchej dojazd gdzies w srodek os'u praktycznie nie mozliwy, ale jakimis gorami udalo sie gdzies przebic... Trafilismy w calkiem fajne miejsce, dlugie proste spadanie po ktorym nastepowal "prawy 3 minus za szczytem uwaga". Miejsce ciekawe, ktos tam poratowal sie z bloków, kilka zalog ladnie, ale miejsce wyglada na mega dzwonowe, a na zabezpieczeniu jeden średnio zainteresowany policjant, do którego po czasie dołączyło dwóch znudzonych strażaków z piwem i tekstem "O mnie to niech sie wyzabijają". Całe szczęście na prośbe delegata policjant cofnął taśme, bo kiedy zza szczytu wypadł Zawada goniący załoge będacą w zasięgu jego wzroku było widać, że nie da rady tego wyratować, prosto na spadaniu, łapa na ratunek, żwir, rolka i hops ze skarpy do rzeki, lecąc bokeim po miejscu gdzie jeszcze 20 minut temu była taśma i mogli stać ludzie. "Zabezpieczenie" w tym miejscu zero wiedzu o procedurze wypadkowej zaczeli panicznie probowac coś robic, pół biedy, ze na iejscu ogarnięci kibice sprawdzilic o z załągą i zabezpieczyli dojazd nastepnej załogi do czasu kiedy pilot i kierowca nie wyszlo z samochodu z OKejką. Przejazd 3 nieco wyzej na spadaniu po prawym 90, bylo calkiem ok, troche zabezbieczenia na miejscu, ludzie ogarnięci, zabezpieczenie musialo sie użerać z pijanymi lokalersami, ale bez wiekszych ekscesów.

Ogólnie:
Próby ciekawo-jałowe, zależnie od miejsca, dostępność os'ów kiepska, zabezpieczenie i organizaja poniżej czegokolwiek.
daryush
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): poniedziałek, 28 sie 2006, 20:50
Lokalizacja: Wisła/Gliwice

Postprzez bzyq » niedziela, 18 lip 2010, 17:28

cóż. jak dla mnie to również mocna żenada w wykonaniu Krakowa, i ichniejszych działaczy.
Piątek : nikt nic nie wiedział na temat tego, że przyjeżdżając na 'zapoznanie z odcinkiem medialnym' będzie musiał nie dość, że czekać ponad dwie godziny w parku zamkniętym (o czym również nikt nikogo nie poinformował), to do tego musieli chować się po krzakach, żeby przebrać się w kombinezony. Oczywiście organizatorom nie przyszło do głowy, żeby poinformować załogi, o takiej konieczności

Sobota: wjeżdżając na park serwisowy, i pytając w któryhm miejscu mamy przeznaczony teren na rozłożenie serwisu, usłyszałem tylko : o tam! 6 ludzi stało w kupie, i nikomu nie przyszło do głowy, żeby ruszyć przysłowiową dupę, i zacząć wypełniać swoje obowiązki należycie. Szlag natomiast mnie już trafił, jak przyszli do sąsiadującego serwisu z metrem, i kazali przestawić banery, bo wystawały 10 cm poza 'ich teren'. Choć nie miałem w tym interesu, gości brzydko mówiąc opier**. Klepnął mnie 'kierownik' przez ramię, i powiedział że mam racje. Co to zmieniło?
nic, dalej był burdel.

Jeżeli chodzi o organizacje, to jestem w stanie przedstawić jednego człowieka, który został wystawiony na sztukę - przyjechał jako kibic z Rzeszowa, a organizator poprosił go, żeby włożył na czas przejazdu delegata ds. bezpieczeństwa kamizelkę. To jest poważne podejście do tematu? dlatego nie dziwię się, że delegat odebrał trasę - przecież w trakcie jego przejazdu było wszystko ok.


Jeżeli chodzi o rajd z mojej strony, to w sumie spoko było - park serwisowy sąsiadował z rzeką, więc można się było spokojnie ochłodzić.




Panowie z Krakowa - oszczędźcie sobie wstydu, i nie zajmujcie się czymś, na czym się nie znacie.
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez fotorobart_pl » niedziela, 18 lip 2010, 17:49

oes Zawoja gdzieś za pkt SOS nr 2 ... Po odwołaniu pierwszego przejazdu, przed drugim na czas przejazdu delegata i policji kibice zakładają prywatne żółte kamizelki ( z samochodów) bo chcą aby w końcu oes ruszył :D
Ostatnio edytowano niedziela, 18 lip 2010, 18:56 przez fotorobart_pl, łącznie edytowano 1 raz
Powyższy post jest opinią autora tylko w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyn.
http://www.fotorobart.pl/ Obrazek
fotografia rajdowa i nie tylko...
Avatar użytkownika
fotorobart_pl
A5
 
Posty: 538
Dołączył(a): niedziela, 12 sie 2007, 19:54

Postprzez gabrally » niedziela, 18 lip 2010, 18:24

Już ponad 300 zdjęć z Rajdu Krakowskiego na http://rajdowypuchar.pl/viewpage.php?page_id=147

Ja na temat rajdu nie będę się wypowiadał... :roll:

22:05 - 400 zdjęć
Ostatnio edytowano niedziela, 18 lip 2010, 22:06 przez gabrally, łącznie edytowano 1 raz
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez kazekteam » niedziela, 18 lip 2010, 19:36

Czytając takie opinie ciesze się że się jednak nie wybrałem ...
Avatar użytkownika
kazekteam
 
Posty: 48
Dołączył(a): poniedziałek, 1 mar 2010, 18:43
Lokalizacja: BRZESKO

Postprzez młody_FFRT » niedziela, 18 lip 2010, 20:33

Propo kamizelek to na oesie Zawoja widziałem gościa wiek hmmm 65-75 lat w żółtej kamizelce i nic nie było by złego w tym ale na plecach napis POLICJA... :shock: Hmmm no niewiem czy to nie jest złamanie jakiegoś prawa no ale nie znam gościa moze kiedyś w Policji hmm a raczej w milicji był....
www.sport-klatka.pl
http://www.youtube.com/user/JimmyWRC
Avatar użytkownika
młody_FFRT
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): piątek, 11 lip 2008, 17:56
Lokalizacja: os 4,8,12 -52 Rajdu Wisły 2005

Postprzez lordpix » niedziela, 18 lip 2010, 22:04

Z ciekawostek dodam jeszcze czego się dowiedziałem od safeciarza w okularach na osie Zawoja:
- czemu jest wolny przejazd?
- no bo teraz zapoznają się z trasą a potem szybko pojadą...

a schodząc z osu (grubo po szachownicy) skierowano mnie za taśmę "bo zaraz ruszają"

Ja nie wiem czy kiedyś doczekam się rajdu organizowanego przez AK, który mi się spodoba. Co roku myślę sobie, że tym razem pojechałem po raz ostatni. I co roku żałuję.
gg: 3984793
https://picasaweb.google.com/lordpix moje zdjęcia
Avatar użytkownika
lordpix
N3
 
Posty: 382
Dołączył(a): wtorek, 22 cze 2004, 20:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza / czasem Zawoja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Puchar PZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości