Szuter Cup 2010

Puchar Polskiego Związku Motorowego

Moderator: SebaSTI

Szuter Cup 2010

Postprzez skandal » wtorek, 1 gru 2009, 02:00

Od dawna w głowach nas wszystkich przewija się szutrowy Puchar w Polsce. Jak wiadomo wielu z nas będzie miało kasę znów tylko na kilka eliminacji dlatego jechanie całego pucharu nie jest wykonalne.

Idea jest taka że bierzemy pod uwagę 3 rajdy z RPP 2010:
- LOTOS [14-16.05]
- Warmiński [28-30.05]
- Kormoran [24-26.09]
+ ew. 1-2 inne rajdy. Ale w sumie max 5 eliminacji.

moje typy to :
- rajd podlaski - 3 Liga - tylko musiałby być w jakimś normalnym terminie [np koniec czerwca]
- 1 dzień z Warszawskiego [3-5.09] - jeżeli ten pójdzie po szutrach
- Lausitz Rallye [29.07-01.08]

Oczywiście na razie mówimy o opcji typu Pucharki i Tytuły przyznane przez PZM. Ale może znalazło by się dla krótkiej serii jakiś sponsorów chociaż symbolicznych nagród.

Żeby rozmawiać o czymś takim z PZM musimy znać Wasze zdanie ? chcecie ? niechcecie ? warto - nie warto ?

Jeżeli chcecie to jak to widzicie ?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skandal
N3
 
Posty: 357
Dołączył(a): czwartek, 25 maja 2006, 01:02


Postprzez Beret » wtorek, 1 gru 2009, 02:42

ja jestem troche w d.pie z licencja, brakuje mi punktow do r1 ale bede sie staral zrobic jak najszybciej :). za to jezeli chodiz oszutrowy pchar polsk jeste bardzo na tak :) nawet nic nie dorzucac, po prostu wylonic zwycezcow z tych 3 rajdow, ktore w rpp sa :) nazwac to szutrowy puchar polski, na odbiorze administracyjnym przed kazdym rajdem przyjmowac symboliczne wpisowe na puchary na koniec sezonu wlasnie za szutrowy rajdowy puchar polski :)

chetnych bedzie na pewno sporo, obudzi to wrecz tych lekko spiacych zawodnikow ;)
Ostatnio edytowano wtorek, 1 gru 2009, 09:54 przez Beret, łącznie edytowano 1 raz
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez MSG Racing » wtorek, 1 gru 2009, 07:58

Jestem ZA pucharem. Jednak sam na razie nie wystartuję bo raz, że licencja nie puszcza mnie a dwa finanse bo nie będę ukrywał mam nieco daleko do was na szutry :( ale może kiedyś :)
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez gabrally » wtorek, 1 gru 2009, 16:09

RajdowyPuchar.pl się włącza wszystkimi rękami. :) Można zrobić stronę, to na pewno pomoże w szukaniu $$ na jakieś nagrody.
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez MatiWrc » wtorek, 1 gru 2009, 16:47

moim zdaniem pomysł ma nak najbardziej sens w RPP. w RSMP był podobny (mistrzostwa szutrowe/asfaltowe), ale ogranicza go na pewno frekwencja. a w RPP przy trzech szutrowych rundach (z 12) większość załóg i tak je pojedzie. no i oczywiście te załogi, które mają ogarniczony program lub jadą tylko szutry.

w tej formie, czyli zaliczając do cyklu 3 rundy RPP nie wymaga to chyba jakichś specjalnych przygotowań czy zmian. prosty regulamin, dodatkowa rubryka w zgłoszeniu, jakiś sponsor nagród (Darkdog Gravel Cup? :) ) i jazda. dla wszystkich byłaby to korzyść, zarówno dla załóg startujących okazjonajnie, ale też dla tych jeżdżących cały sezon, w końcu to kolejne tytuły do zdobycia.
Avatar użytkownika
MatiWrc
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): wtorek, 28 mar 2006, 18:40

Postprzez skandal » wtorek, 1 gru 2009, 16:54

małe podsumowanie :)

zakładając że mamy tak jak w Pucharze

Generalkę ( tylko zawodnicy z R1 )
i klasy :
A7, Astra, A6, A5, A0, N3, N2, N1, N0, RWD3, RWD2, RWD1, Gość ( zawodnicy z R )

to wg stronki http://www.puchary-sport.com.pl/puchary.html
(pierwsza strona z brzegu , przed rabatami etc. przed negocjacją)
Generalka : 3 puchary (np S405) = 148+97+77+21(3 tabliczki po 7zł każda) = 343 zł brutto
klasy : 3 puchary (np S408) = 79+61+42+21(3 tabliczki po 7zł każda) = 203 zł brutto x 13 klas = 2639 zł brutto
+ ew domena na stronę www 122 zł bruto max (serwera nawet ja mogę użyczyć na stronkę)

Koszt zorganizowania Szutrowego Pucharu Polski 2010 to max 3104 zł brutto - więc śmieszna kwota :)
(w razie dramatu każdy co chce być klasyfikowany dopłaca myślę max. 20 zł na BK na każdym rajdzie)
w przypadku gdyby nie znalazł się jakiś sponsor :) a może mieć tym samym cały cykl jakby jeszcze dorzucił jakieś nagrody :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skandal
N3
 
Posty: 357
Dołączył(a): czwartek, 25 maja 2006, 01:02

Re: Szuter Cup 2010

Postprzez złomek » wtorek, 1 gru 2009, 17:21

Jestem za!
Wzorem naszych ukochanych RSMP zróby rundę za granicą ;)
Lausitz w przeliczeniu za km oesowy wychodzi najtaniej z całego sezonu, więc warto się tam wybrać.
Z Trójmiasta na szutry będą minimum 3 załogi.
złomek
N1
 
Posty: 66
Dołączył(a): wtorek, 12 gru 2006, 22:57

Postprzez gabrally » wtorek, 1 gru 2009, 17:27

Serwer i domena - www.szutrowy.rajdowypuchar.pl ? :-)

edit:

Po bardzo wstępnych rozmowach DarkDog jest zainteresowany, najlepiej byłoby 3/4 rundy, DarkDog Szuter Cup, zawodnicy wożą naklejki i lansują się z puszkami, za wygranie wszystkich rund nagrody pieniężne (jak na tą skalę - spore:) )

I najważniejsze - pijcie darkdogi, to w 2011 zrobimy Super Cup w Pucharze:))
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez kaczmarek » wtorek, 1 gru 2009, 21:11

Jestem za, a może wogóle rożdzielić rundy na szutrowe i asfaltowe tak jak to jest w wielu krajach. Ale czy ktoś (czytaj PZMot) na to pójdzie?
kaczmarek
N2
 
Posty: 173
Dołączył(a): sobota, 23 gru 2006, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez skandal » środa, 2 gru 2009, 12:32

kaczmarek napisał(a):a może wogóle rożdzielić rundy na szutrowe i asfaltowe tak jak to jest w wielu krajach.


to już chyba przegięcie , bo wtedy frekwencja na rajdach szutrowych ograniczyła by się do minimum ! tym bardziej że są 3 eliminacje :)
nie przy takiej ilości eliminacji ...


stworzenie dodatkowej klasyfikacji na te 3 rundy ma przyciągnąć na nie więcej załóg które jednocześnie zyskają opcję walczenia o dzbanek jeśli nawet pojadą tylko te 3 rundy ...
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skandal
N3
 
Posty: 357
Dołączył(a): czwartek, 25 maja 2006, 01:02

Postprzez MSG Racing » środa, 2 gru 2009, 14:52

Na razie niech Szuter Cup zostanie dodatkową klasyfikacją wewnątrz RPP.
Może za rok lub raczej dwa, kiedy szutrowe rajdy RPP i RSMP nie będą się pokrywały, lub będzie więcej takich rajdów, także w innych rejonach kraju, będzie można zrobić coś na jakby Szutrowe Rajdowe Mistrzostwa Polski.
Potem jak będzie regularnie jeździć ok 50załóg to na spokojnie będzie można zrobić zupełnie oddzielny cykl dla Szutrów i Asfaltów jak np we Francji czy Hiszpanii. Włosi chyba mają mieszane ... ?
Choć mieszane RSMP też są fajne.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez ictus » środa, 2 gru 2009, 17:32

oczywiscie ze mieszane sa fajne... ale co stoi na przeszkodzie w ramach mieszanych organizowac jeszcze klasyfikacje dla danej nawierzchni...
tym sposobem mieli bysmy mozliwosc walki o 3 tytuly MP
http://www.slubfotki.pl - najszybszy fotograf slubny
http://www.ictus.go.pl - online portfolio
ictus
N3
 
Posty: 352
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2005, 16:25
Lokalizacja: olsztyn

Postprzez skandal » środa, 2 gru 2009, 18:52

No rozumiem , ale w tym konkretnym miejscu na razie skupmy się nad Szuter Cup 2010 ... czy według Was krok w dobrą stronę ?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skandal
N3
 
Posty: 357
Dołączył(a): czwartek, 25 maja 2006, 01:02

Postprzez voytec » czwartek, 3 gru 2009, 08:46

To krok w bardzo dobrą stronę!
Złomek wreszcie będzie miał motywkę do wyjęcia czegoś konkretnego w klasyfikacji sezonu :wink: , a nie co najwyżej "jakiejś tam" klasy, w "jakimś tam" rajdzie, a w podsumowaniu rocznym nikogo to nie robi, bo przykładowi asfaltowo-szutrowi ciułacze punktów ze wszystkich rund PPZM/RPP są do przodu. A Szeszkin to już w ogóle, bo chłop najczęściej nie ma klasy (w znaczeniu punktowo-radjowym, bo tak to Krzysiu jest peeełna klasa :wink: ). Dlatego może już w projekcie Szuter Cup podesłanym do GKSS weźcie pod uwage klasyfikację łączna RWD, chociażby na koniec sezonu.

BTW, pomysł z pucharem szutrowym jest tak nowy, jak stary. Od kilku sezonów funkcjonuje to np. u naszych zachodnich sąsiadów (do niedawna jako Matador Schotter Cup).
I tak, w 2009r. 9 rajdów (rangi National lub Rallye200 , czyli tak mniej-wiecej odpowiedniki naszej IIgiej i IIIciej ligi) zaliczanych było do pucharu, max. 6 z nich z najlepszymi wynikami do klasyfikacji łącznej sezonu. Wpisowe do pucharu - uwaga - 40ojro (na poczet biurokracji i naklejek z reklamą obowiązkową). Dla podkręcenia motywacji wprowadzone dodatkowe klasyfikacje: Junior (kierowca do 23lat) oraz Newcomer (dla nowicjuszy oraz startujących już w tym cyklu w max. 3 rajdach w latach 2006-2008 ).
Nagrody:
1. 300€
2. 225€
3. 175€
4. 125€
5. 100€
6. 75€
Junior: 1. 100€
Newcomer: 1. 100€

Z ciekawostek - dla rajdówek z grupy historycznej oraz o pojemności skok. do 1400ccm przewidziany jest 10% bonus - handicap punktowy do klasyfikacji generalnej. Jeśli w klasie na starcie danej rundy nie staną min. 3 załogi, pozostałe trafiają w punktacji do klasy wyższej w obrębie danej grupy.
Aha, wszyscy zgłoszeni do pucharu, od EVO po Trabanty, jadą na oponach tego samego producenta (jak znam rzeczywistość - u nas awykonalne).
I tyle tytułem mądrości z ojczyzny Goethego.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp

Postprzez skandal » piątek, 4 gru 2009, 19:47

Odpowiedzi na "DARK DOG SZUTER CUP 2010" od kilku znajomych zawodników :

Paweł Omlet :
" pomysl mi sie podoba bardzo -Ale czy w tym ...Pzmocie da sie cos przeforsowac????Dzialacie ja sie pod wszystkim podpisze.
Pozdrawiam Omles "

Łukasz Sobocin :
"nie mam nic przeciwko jak najbardziej dołacze sie do tej incjatywy"

Robert Wojciechowski :
"...powiem tak, jeśli to na poważnie potraktuje pzmot [...], to jest szansa na coś taniego i fajnego. Taniego w perspektywie klasyfikacji za 3-4 rajdy, a nie za cały sezon. [...] Więc Szutrowy Puchar składający się z 3-4 rajdów dający tytuł w jakiejś klasie może byc kuszący dla wielu zawodników, może byc swego rodzaju kartą przetargową w walce o sponsora na przyszłośc. Andrzej jestem ZA ..."
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skandal
N3
 
Posty: 357
Dołączył(a): czwartek, 25 maja 2006, 01:02

Następna strona

Powrót do Puchar PZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości