2 Rajd Zamkowy

Puchar Polskiego Związku Motorowego

Moderator: SebaSTI

2 Rajd Zamkowy

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 17 sie 2009, 10:50

Automobilklub Zamkowy przygotowuje się do przeprowadzenia przedostatniej rundy Pucharu Polski w sezonie 2009 - Rajdu Zamkowego. Impreza zostanie przeniesiona na zupełnie nową trasę w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

- Rajd organizujemy w terminie 23-24 października, będą to piątek i sobota - mówi dyrektor rajdu, Andrzej Szkuta. - W piątek przewidujemy tradycyjnie odbiór administracyjny, badanie kontrolne - i na razie w planie mamy prolog w Zawierciu, na obrzeżu miasta.

W tym tygodniu po spotkaniu z burmistrzem Ogrodzieńca okaże się, czy będzie prolog. Urząd gminy ma pewne wątpliwości co do trasy - i jedziemy to wyjaśnić, ale myślę, że ten temat uda nam się przeskoczyć, bo dla mnie to tylko kwestia nieznajomości w tej okolicy tematu, co to są rajdy. Pewni sołtysi mają obawy co do zabezpieczenia, kto pokryje koszty - dlatego musimy się z nimi spotkać i wytłumaczyć, o co chodzi. Oni mieli takie spotkanie między sobą, nas niestety, nie zaprosili - i stąd wynikła wstępna negatywna opinia z tej strony. Ale myślę, że to przeskoczymy.

Pozostałe odcinki to miasto Pilica i gmina Żarnowiec. W sumie planujemy trzy odcinki specjalne przejeżdżane trzykrotnie. Jeżeli wszystko nam ładnie spasuje, to będzie około 110 km. Jeżeli zabraknie przychylności ze strony Ogrodzieńca, to trasa nam się trochę skróci - do 80 km, ale i tak mamy wystarczający zapas. Tamtejsze asfalty mają wszystkie elementy związane z rajdem - jest wąsko, jest szeroko, jest kręto, jest szybko, jest wolno, jest kilometrowy fragment szutru, jest jazda po płytach betonowych. Mamy przekrój wszystkiego - i ogólnie zawodnicy nie będą się nudzić na trasie 2 Rajdu Zamkowego Orle Gniazdo Hucisko Zawiercie 2009, bo taka jest pełna nazwa.

Bazą rajdu będzie ośrodek wypoczynkowy Orle Gniazdo w Hucisku. Wszyscy na pewno kojarzą ten ośrodek z reklamy na samochodzie Piotra Jędrusińskiego. Jest to ośrodek, którego właścicielami są państwo Jędrusińscy. Ich przychylność i dobre nastawienie do rajdu zaowocowało tym, że mamy tam całą bazę, biuro prasowe, biuro rajdu, centrum kierowania rajdem - wszystko odbędzie się w Orlim Gnieździe. Tam również znajdzie się porajdowy parc ferme. Państwo Jędrusińscy zapewniają, że po rajdzie odbędzie się impreza integracyjna dla zawodników i dla sędziów, takie afterparty z wyżywieniem - napoje to już każdy będzie musiał sobie sam załatwić. Również mogę powiedzieć, że państwo Jedrusińscy robią pewien wyłom w naszych rajdach, ponieważ będą dodatkowe puchary za czwarte, piąte i szóste miejsce, ufundowane właśnie przez właścicieli Orlego Gniazda.

Orle Gniazdo to nasz generalny sponsor. Mamy również wsparcie ze strony Urzędu Miasta w Zawierciu oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji, zpaewniających nam środki finansowe ze swoich budżetów. Myślę, że tutaj wszystko ładnie udało się zgrać. I mamy pomniejszych sponsorów, tak iż na chwilę obecną dysponujemy 95 procentami budżetu - łącznie z wpisowym od zawodników.

Liczymy na przyjazd około stu samochodów - na tyle policzona jest trasa. Co do obsady, na razie możemy bazować na plotkach. Bartek Grzybek zapowiada się Lancerem, Piotrek Jędrusiński też tam komuś powiedział, że ma zamiar wypożyczyć Lancera. Myślę, że będzie ciekawie. Mam również pewne zapewnienia - nawet ze strony naszych krajowych mistrzów, że przyjadą na rajd, ale nie chcę na razie mówić o nazwiskach, bo kiedyś rzuciłem parę nazwisk, a potem zawodnicy nie przyjechali - i niepotrzebnie zrobiono z tego wielką awanturę. Czas pokaże...

Jesteśmy na dobrej drodze, wszystko przygotowujemy, mamy konkretny harmonogram pracy i wszystko idzie zgodnie z planem. Myślę, że jest szansa na utrzymanie Rajdu Zamkowego w tych stronach. Zobaczymy po pierwszej edycji tego rajdu na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jeżeli wszystko się uda, nie będzie jakichś zgrzytów i problemów, to sądzę, że zostaniemy tam na dłużej - nawet z perspektywą może za dwa-trzy lata, zrobienia na tym terenie rajdu do mistrzostw Polski. Trzeba objechać teren i jeżeli znajdą się odcinki szutrowe na takim podłożu, że nie będą stwarzały zagrożenia rozpadnięcia się drogi po pierwszym przejeździe, no to być może pójdziemy w stronę szutrowych odcinków.

Ciągle mam jakieś nowe pomysły, coś mi tam chodzi po głowie. Teraz przed Rajdem Zamkowym, 26 września robimy trzecią ligę w Porębie. Miasto praktycznie samo przyszło do nas, żeby zrobić u nich taką imprezę samochodową. Znaleźliśmy 4,2-kilometrowy odcinek. Szykuje się atrakcyjna impreza dla zawodników. Będzie możliwość potestowania samochodów, treningu, a dla III ligi oczywiście - szansa na zdobycie punktów do licencji.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec


Postprzez boss » poniedziałek, 17 sie 2009, 14:23

Zapowiada się bardzo ciekawy rajd! Nowe ciekawe trasy... oby tylko organizacyjnie dali rady!
Avatar użytkownika
boss
A5
 
Posty: 849
Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 23:06

Postprzez wrx » środa, 19 sie 2009, 13:09

Kto jak kto ale Andrzej to najwyższa półka organizacyjna w tym kraju
Avatar użytkownika
wrx
N3
 
Posty: 371
Dołączył(a): środa, 11 sty 2006, 12:10
Lokalizacja: z kątowni :P

Postprzez szczepan » piątek, 21 sie 2009, 11:31

będzie grubo! już mi się podoba:)
Avatar użytkownika
szczepan
 
Posty: 30
Dołączył(a): sobota, 21 lut 2009, 22:02
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez martenzyt » środa, 16 wrz 2009, 08:58

Apropo wspomnianych w tekście napraw szkód. Zawsze mnie zastanawiało dlaczego tak często mieszkańcy są przeciwni organizowania tego typu zawodów w ich okolicy. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym z Przeczyc woj. śląskie (tam gdzie biegła trasa 1 Rajdu Zamkowego) i twierdził, że ludzie już wrogo sa nastawieni do rajdów po tamtych zawodach bo byly problemy z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia (w szczególności te powstałe w okolicy łącznika szutrowego). Oczywiście nie wiadomo komu wierzyć i czy nie było też tak, że jakiś gospodarz nie chciał remontowac chałupy na koszt organizatora ;) ale może faktycznie jest tak, że nam przyjezdnym zawsze się podobają rajdy bo obejrzymy i odjeżdżamy a mieszkańcy okolicy gdzie jest rajd zostają i potem się muszą użerać o swoje.

Ogólnie trzymam kciuki i już nie mogę się doczekać Zamkowego :)
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez MSG Racing » czwartek, 17 wrz 2009, 05:50

Nie dziwiłbym się jakby organizator przyciął w .... i np nie naprawił szutrowych łączników których używają na co dzień mieszkańcy, albo cięć, czy też po prostu takich rzeczy jak płot czy słup itp co mogło zostać uszkodzone podczas rajdu. Jednak jeśli mieszkańcy nie jeżdżą szutrem, albo nie było też poważniejszych dzwonów w których ucierpiały min prywatne własności to nie rozumiem w ogóle mieszkańców. Cięcia nawet nie są przeszkodą bo przecież po deszczu syf z drogi zostaje zmyty.
Nie zmienia to faktu że jest coraz więcej tzw nowo wiejskich, którzy nabrali kredytów na kilka pokoleń i postawili wspaniały dom i inne i myślą, że są panami świata, ... na wsi bo są jakoś tam lepsi od reszty i nawet przeszkadza im, że much jest więcej, że to a tamto, że nawet raz w roku festyn jest za głośny bo już nie pamiętają jak całkiem niedawno mieszkali w mieście gdzie było dużo głośniej :?
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez bzinek » wtorek, 29 wrz 2009, 16:47

nie chcę siać plotek ale różne wiadomości krążą a do rajdu mniej niż miesiąc a tu ani widu ani słychu o imprezie.będzie czy ma jakieś kłopoty??
Leszek Kuzaj - Powrót Króla Młynarzy
Avatar użytkownika
bzinek
N3
 
Posty: 341
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 11:34
Lokalizacja: Ck\NMnP

Postprzez gabrally » wtorek, 29 wrz 2009, 16:49

bzinek napisał(a):nie chcę siać plotek ale różne wiadomości krążą a do rajdu mniej niż miesiąc a tu ani widu ani słychu o imprezie.będzie czy ma jakieś kłopoty??


Będzie będzie :wink: http://rajd-zamkowy.pl/
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez MOTORECORDS.PL » wtorek, 13 paź 2009, 19:34

Witam,

jest wolne miejsce na:
* 2 Rajd Zamkowy ORLE GNIAZDO HUCISKO - 23/24 X 2009

Jeśli jest ktoś zainteresowany wyjazdem z ekipą motorecords.pl w roli operatora kamery to proszę o kontakt.

Wskazane doświadczenie w filmowaniu ewentualnie fotografowaniu (ale nie jest to konieczne - instruktaż przed rajdem będzie wystarczający)

Można jechać z ekipą motorecords lub samemu i tylko udostępnić nagrania. Szczegóły do omówienia.

Zapewniamy: wynagrodzenie, nocleg, wyżywienie, transport.

kontakt:
e-mail:motorecords@wp.pl
tel.: 501 050 422 - jeśli ktoś jest poważnie zainteresowany współpracą to proszę o smsa - ja oddzwonię.

POZDRAWIAM
NOCLEGI NA RSMP, RPP, GSMP: http://motorecords.pl/noclegi.html
Avatar użytkownika
MOTORECORDS.PL
A6
 
Posty: 1243
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2006, 10:57
Lokalizacja: kraków

Postprzez martenzyt » środa, 14 paź 2009, 20:23

No Panowie i Panie ciekaw jestem czy taka pogoda utrzyma się do rajdu tzn. zimna i śnieżna. życzyłbym sobie takiej jakko kibic ale pewnie będzie poprostu zimno. Swoją drogą ciekaw jestem czy organizatorzy i ekipy rajdowe gotowe są na śniezne warunki i czy w razie potrzeby moznaby było poruszać się na kolcach ;)
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez menson » środa, 14 paź 2009, 20:36

Na przyszły tydzień zapowiadają juz ponad 10 stopni także o kolcach można zapomnieć ale ślisko i tak bedzię wkońcu jesień i liście :D
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez wrxsti0 » czwartek, 15 paź 2009, 18:26

martenzyt napisał(a):No Panowie i Panie ciekaw jestem czy taka pogoda utrzyma się do rajdu tzn. zimna i śnieżna. życzyłbym sobie takiej jakko kibic ale pewnie będzie poprostu zimno. Swoją drogą ciekaw jestem czy organizatorzy i ekipy rajdowe gotowe są na śniezne warunki i czy w razie potrzeby moznaby było poruszać się na kolcach ;)

W myśl Polskiego prawa o Ruchu Drogowym w Polsce jest zabronienie opon z zamontowanymi kolcami więc nawet gdyby organizator chciałby dopuścić takie opony to nie może.
menson napisał(a):Na przyszły tydzień zapowiadają juz ponad 10 stopni także o kolcach można zapomnieć ale ślisko i tak bedzię wkońcu jesień i liście :D

Też tak słyszałem więc myślę że na śnieg nie ma co liczyć bardziej możemy się spodziewać deszczu i zimna.
A tak w ogóle to ładna lista zgłoszeń się zrobiła jestem ciekaw ile będzie na oficjalnej liście.
Pozdro i do zobaczenia na Rajdzie
wrxsti0
N2
 
Posty: 135
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 15:49
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez martenzyt » piątek, 16 paź 2009, 09:45

wrxsti0 napisał(a):
martenzyt napisał(a):No Panowie i Panie ciekaw jestem czy taka pogoda utrzyma się do rajdu tzn. zimna i śnieżna. życzyłbym sobie takiej jakko kibic ale pewnie będzie poprostu zimno. Swoją drogą ciekaw jestem czy organizatorzy i ekipy rajdowe gotowe są na śniezne warunki i czy w razie potrzeby moznaby było poruszać się na kolcach ;)

W myśl Polskiego prawa o Ruchu Drogowym w Polsce jest zabronienie opon z zamontowanymi kolcami więc nawet gdyby organizator chciałby dopuścić takie opony to nie może.
menson napisał(a):Na przyszły tydzień zapowiadają juz ponad 10 stopni także o kolcach można zapomnieć ale ślisko i tak bedzię wkońcu jesień i liście :D

Też tak słyszałem więc myślę że na śnieg nie ma co liczyć bardziej możemy się spodziewać deszczu i zimna.
A tak w ogóle to ładna lista zgłoszeń się zrobiła jestem ciekaw ile będzie na oficjalnej liście.
Pozdro i do zobaczenia na Rajdzie


Tzn z tymi kolcami to chyba nie jest tak, że nie może i koniec kropka ale w razie czego chyba może starać się o pozwolenie miejscowych władz (tak jak pewnie robili to organizatorzy imprez zimowych) na czas trwania imprezy bo idąc z literą prawa o ruchu drogowym to w rajdach asfaltowych na dojazdówkach zawodnicy też by nie mogli jeździć na slick'ach bo one chyba też nie są dopuszczone do ruchu tzn. nie może sobie zwykły szary człowiek zamontowac do swojego wozidła tego typu opon, pomijam MARKGUMY bo one chyba akurat homologację drogową mają z tego co pamiętam.
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez MSG Racing » piątek, 16 paź 2009, 18:32

Tak to jest. Zarządca drogi może wydać pozwolenie na użycie kolców na okres rajdu. Ze slickami jest podobnie z wyjątkiem właśnie Markgumów. Jednak na slicki nie dają pozwolenia bo jakoś tak jest że nie tutaj już nie zwracają uwagi na rodzaj opony gdyż slick nie zniszczy asfaltu jak kolec.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Szkucik » poniedziałek, 19 paź 2009, 19:57

Na stronie Rajdu pojawiły się mapki os i on-boardy z OS :D
Avatar użytkownika
Szkucik
N3
 
Posty: 210
Dołączył(a): niedziela, 18 wrz 2005, 12:58
Lokalizacja: Chorzów

Następna strona

Powrót do Puchar PZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość