Rajd Barbórka Cieszyńska 2008

Puchar Polskiego Związku Motorowego

Moderator: SebaSTI

Postprzez martin.h » niedziela, 23 lis 2008, 15:01

Miro14 napisał(a):A tutaj panowie najbardziej profesjonalnie komentowany film z rajdu, w tym roku! Pozdrawiam!

http://pl.youtube.com/watch?v=uPzKwKWrjBI


Żenujące, że tacy goście jeżdżą na rajdy.
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów


Postprzez Mars » niedziela, 23 lis 2008, 16:16

Rajd czad ...
Godzinę przed wyjazdem zmieniłem opony na zimowe, wepchałem się bez kolejki, więc w blocie i kalużach sam musiałem se koła zakładać. W portfelu razem z dziewczyną mieliśmy ze 2zł na wyjazd, więc bardzo budżetowo, ale dało radę. Dalej trasa 380km autem z rozpadającym się silnikiem. Dojechaliśmy i zamiast po ludzku znaleźć hotel i objechać stejdże to zerwała się zamieć i skończyło się na ledwo znaleznionym spaniu. A, spanie rezerwowałem 2h przed dojazdem do Cieszyna. Dalej rajd, 3x goleszów w tym uspokajanie spanikowanej dziewczyny po tym jak Janecki trochę zmienił tor jazdy i wybrał krzaki. Potem jakieś boczki i powrót do domu. Po przejechaniu 850km już w wawie silnik się rozpadł i auto finalnie stanęło na parkingu pod domem ;) Dał z siebie tyle ile mógł ...

A co do rajdu to dla mnie mogłoby jechać 90 maluchów. Tyle powiem. Nie żałuję ani pożyczonej kasy na wache, ani czasu, ani tego, że rozpadł mi się motor. Było fajnie.
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez skateman » niedziela, 23 lis 2008, 16:57

Mój wyjazd też był bardzo spontaniczny... i niczego nie żałuje. W piątek wieczorem dowiedzialem się, że w ogole jedziemy...Pieniądze zdobyłem w czwartek... Pojechałem tam prkatycznie, żeby pokibicowac Łukaszowi Markowskiemu i jego wynik tymbardziej mnie uszczęśliwił. Pojawienie się śniegu to drugi powód zadowolenia. Sam rajd dla mnie wydawał się dziwny , ale tylko i wyłącznie z powodu pogody i pory roku ;) Szkoda tylko, że większośc zawodników nie dawała z siebie wszystkiego, ale warto było marznąc dla przejazdów Szebli, Markosa, Jędrusińskiego czy chłopaków z Maluchów :) Pierwszy raz byłem na Babórce Cieszyńskiej i na pewno kiedyś jeszcze raz tam wrócę.

Zobaczyliśmy tylko 3 odcinki, ale warto było! Os3 - wolny przejazd, co drugi zawodnik ciągnął ręczny i było trochę boków ku uciesze kibiców. Os5 przejazd przez bród, wycieczka Grochala poza trasę. Os7 lewy nawrót chya na łącnziku szutrowym (piszę chyba, ponieważ było tyle śniegu, że nie było widac nawierzchni drogi :P) ogolnie większosc załóg mega problemy z dohamowaniem, trakcją itd :)

Gratuluję Szebli zwycięstwa, Sopolino mistrzostwa i Markosowi trzeciego miejsca!

Dziękuje mojej super ekipie za wyjazd ;) Monika, Kasia, KuziWRC!
skateman
A6
 
Posty: 1468
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 14:16
Lokalizacja: Kłodzko/Podzamek

Postprzez kopirajdy » niedziela, 23 lis 2008, 22:15

Wszystkim kibicom bardzo dziękuje za doping i ciepłe slowa (że to na maluchy czekaliście) bo to jest to co mnie motywuje do jazdy bokiem. Jezeli komuś udało sie nagrac jak opuściliśmy droge i przestawiliśmy całe zawieszenie na 5 oesie, ostatni lewy zakręt przed meta to będe wdzięczny za taki materiał
kopirajdy
 
Posty: 26
Dołączył(a): środa, 24 paź 2007, 19:13
Lokalizacja: Czernichów

Postprzez mati_WRC » poniedziałek, 24 lis 2008, 01:19

Gracko napisał(a):patrząc obiektywnie to o wiele więcej niż Pan Gielata ryzykują chłopcy w sejach którzy na rzęsach stawali zeby uzbierać na rajd a teraz mogą to wszystko stracić na pierwszym zakręcie... ale nie pękają !!! Dziwie sie kuzajowi że marudzi . Cieszynka od zawsze płatała pogodowe figle i mozna sie spodziewać przymrozku o tej porze roku w naszym kraju więc wycofywanie się z rajdu bo pojawił się lód na drodze to tak jak by Solberg się obraził i wycofał z Monte carlo bo nie wiedział ze na slikach musi przejechać zaśnierzone Col deTurini .

Gielata "kończ waść ...."



Solberg zazwyczaj nie jedzie w klasie Gość dla własnej przyjemności z okazji urodzin. Chłopcy w sejach również - walczą o konkretne miejsca/punkty.

Grecko ... waść Gielata skończył jak planował, natomiast Ty sobie wstydu nie oszczędziłeś swoją wypowiedzią.

Pirelli napisał(a):Podpisuje się pod słowami Grecko. Gość wynajął auto i boi się do niego wsiąść. To co będzie jeździł tylko przy słonecznej pogodzie ? Doprawdy wykwintny niedzielny kierowca...


Nie boi się do niego wsiąść, nie boi się nim jechać - jestem tego pewien. Nie chodzi tu również o strach o auto czy pieniądze. Jeśli by walczył o pozycje również jestem pewien że wsiadłby do auta i zostawił wielu w tyle. Ale decydując się na ten start nie o to mu chodziło, lecz o przyjemność. Widocznie ma sentyment do tego rajdu, chciał w nim wystartować bo liczył na to że nie będzie śniegu. Brał pod uwagę, że będzie śnieg dlatego ustalił odpowiednie warunki na taką sytuację z wynajmującym auto i tyle. Po co płacić za przejechany rajd tylko dla przyjemności - skoro tej przyjemności by wcale nie było jadąc ośką bez kolców po lodzie??

Pirelli a teksty o niedzielnym kierowcy bardzo mnie bawią... :-)
Kim jesteś żeby w taki sposób oceniać innych umiejętności?
http://www.cherubicstudio.pl CherubicStudio

..::Uzależniony od zapachu rajdowego paliwa::..
GG: 5422949
Avatar użytkownika
mati_WRC
A5
 
Posty: 560
Dołączył(a): środa, 8 sty 2003, 22:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Cogonieznajom » poniedziałek, 24 lis 2008, 10:05

Kuzaj... po prostu sprzedaje Puga, a jakby go rozbił na tym rajdzie to trzeba byłoby klepać i remontować :twisted:
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez np126p » poniedziałek, 24 lis 2008, 10:32

Cogonieznajom napisał(a):Kuzaj... po prostu sprzedaje Puga, a jakby go rozbił na tym rajdzie to trzeba byłoby klepać i remontować :twisted:
co do kuzaja sa dwa wyjscia pierwsze wystraszyl sie pogody i niechciał sie skompromitowac przed kibicami ze sie rozwali na 1 os (wolny przejazd) drugie zagrywka organizatora zeby sciągnąc wiecej kibiców ps.nie wieze w to ze nie wystartował z braku zawieszenia
http://www.np126p.pl wszystko o rajdach


Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
np126p
N3
 
Posty: 208
Dołączył(a): wtorek, 9 lis 2004, 19:36
Lokalizacja: iłownica

Postprzez Gracko » poniedziałek, 24 lis 2008, 10:35

wylaliście na mnie trochę bluzgów i pomyji ale trudno - uważam jednak ciągle że rajdy to zabawa dla dużych i raczej twardych chłopców a gadanie o tym że nie ma frajdy w jeździe autem s1600/s2000 po śliskim... no nie wiem nigdy nie jeździłem , ale jak tak dalej pójdzie że zawodnicy będą się wycofywać bo pogoda zła i będą ich w tym wspierać stojący na mrozie kibice - to nic dobrego z tego nie będzie.

Oczywiście zgadzam się ze to ich kasa , ich przyjemność , ich ubezpieczenia i ich sprawa ale to co tutaj pisze to jest moje zdanie pisane na moim kompie. Jako kibic już dawno zrozumiałem ze gwiazdy motorsportu działacze i całe tzw. środowisko rajdowe ma kibiców głęboko w dupie czego tego typu wycofania są dobitnym dowodem.

Gratulacje dla wszystkich którzy jednak znaleźli przyjomność jadąc w takich warunkach i nie marudzili tylko jechali tak jak potrafili najlepiej bo w nich przyszłość tego sportu w tym kraju.

Nadal uważam że zgłaszanie się topowymi furami do rajdu i później wycofywanie się bo pogoda zła jest żenujące i daje bardzo zły przykład młodym adeptom tego sportu których oczy pewnie były zwrócone na mające startować obok nich gwiazdy .

Brawo dla Kajtków bo wspaniale potrafili się bawić na Cieszynce.
Gracko
A5
 
Posty: 639
Dołączył(a): poniedziałek, 24 sty 2005, 18:31
Lokalizacja: Gorlice - Kraków

Postprzez RallyMAN » poniedziałek, 24 lis 2008, 11:39

Ziggy napisał(a):hihi Waldi na ostatnim rozegranym oesie wykręcił 5 czas :shock:

znowu szucuneczek
Mistrz Polski RWD-1



Mylisz się kolego... Mistrzem Polski w RWD-1 został Łukasz Mrozek :)
Avatar użytkownika
RallyMAN
A5
 
Posty: 659
Dołączył(a): piątek, 12 lis 2004, 17:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Cogonieznajom » poniedziałek, 24 lis 2008, 12:02

Gracko napisał(a):(...)daje bardzo zły przykład młodym adeptom tego sportu których oczy pewnie były zwrócone na mające startować obok nich gwiazdy .


Na szczęście po reakcjach zawodników i załóg serwisowych po takiej "zagrywce" Leszka widziałem, że młodzież ma wyrobione zdanie na temat takich "posunięć" i raczej komentuje to pobłażliwym śmiechem, niż miałaby się tym przejmować :wink:
Jeżeli szukasz pilota na KZK, KJS lub imprezę o podobnym charakterze z łódzkiego lub najbliższych okolic napisz PW, lub mail: aro1@o2.pl
Avatar użytkownika
Cogonieznajom
A6
 
Posty: 1917
Dołączył(a): piątek, 1 kwi 2005, 10:54
Lokalizacja: Łódź (dawniej Wałbrzych)

Postprzez Andrzej » poniedziałek, 24 lis 2008, 12:24

RallyMAN napisał(a):
Ziggy napisał(a):hihi Waldi na ostatnim rozegranym oesie wykręcił 5 czas :shock:

znowu szucuneczek
Mistrz Polski RWD-1



Mylisz się kolego... Mistrzem Polski w RWD-1 został Łukasz Mrozek :)

No właśnie, nie strasz RallyMAN.Brawo Łukasz! :D
www.msg-rally.pl
Avatar użytkownika
Andrzej
A6
 
Posty: 1522
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 18:41
Lokalizacja: Gliwice / Kraków

Postprzez martin.h » poniedziałek, 24 lis 2008, 14:16

Mi najbardziej podobała się wypowiedz Piotrka Maciejewskiego:

(...)Natomiast my przyjechaliśmy się pobawić - i świetnie się bawimy!


Oby więcej takich zawodników, którzy wiedzą na czym ten sport polega.
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez krist » poniedziałek, 24 lis 2008, 14:22

Andrzej napisał(a):
RallyMAN napisał(a):
Ziggy napisał(a):hihi Waldi na ostatnim rozegranym oesie wykręcił 5 czas :shock:

znowu szucuneczek
Mistrz Polski RWD-1



Mylisz się kolego... Mistrzem Polski w RWD-1 został Łukasz Mrozek :)

No właśnie, nie strasz RallyMAN.Brawo Łukasz! :D



Obaj sie mylicie bo w PPZM nie przyznaje się tytułów Mistrza Polski, tylko Zwycięzcy Pucharu PZM w klasie i generalce.

Tak samo zwycięzca PPAiK mógłby pisać że jest Mistrzem Polski w KJS :)
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Postprzez RallyMAN » poniedziałek, 24 lis 2008, 16:56

krist napisał(a):
Andrzej napisał(a):
RallyMAN napisał(a):
Ziggy napisał(a):hihi Waldi na ostatnim rozegranym oesie wykręcił 5 czas :shock:

znowu szucuneczek
Mistrz Polski RWD-1



Mylisz się kolego... Mistrzem Polski w RWD-1 został Łukasz Mrozek :)

No właśnie, nie strasz RallyMAN.Brawo Łukasz! :D



Obaj sie mylicie bo w PPZM nie przyznaje się tytułów Mistrza Polski, tylko Zwycięzcy Pucharu PZM w klasie i generalce.

Tak samo zwycięzca PPAiK mógłby pisać że jest Mistrzem Polski w KJS :)


Dobra... Mistrz Polski pucharu pzm ;)
Avatar użytkownika
RallyMAN
A5
 
Posty: 659
Dołączył(a): piątek, 12 lis 2004, 17:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Ziggy » poniedziałek, 24 lis 2008, 17:31

RallyMAN napisał(a):Mylisz się kolego... Mistrzem Polski w RWD-1 został Łukasz Mrozek :)


racja, napisałem to po wypowiedzi kolegi a nie sprawdziłem pkt.
12-9 dla Mrozka :wink: :roll:
Avatar użytkownika
Ziggy
A5
 
Posty: 856
Dołączył(a): poniedziałek, 2 lip 2007, 20:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Puchar PZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości