Łączenie rund PPZM i RSMP

Puchar Polskiego Związku Motorowego

Moderator: SebaSTI

Postprzez Ohlins » sobota, 21 lip 2007, 13:03

JA właśnie przygotowuje sie do debiutu w PPZM i zastanawiam sie czy wybrac eliminacje łączona z MP czy tylko PPZM. Z jednej strony na łaczonym bedzie więcej kibiców ale duzym minusem jest własnie ze runda PPZM jest traktowana wtedy po macoszemu. Mało kto sie interesuje wtedy PZM a dla kibuców to czas do przemieszczania sie po oesach i miedzy zeby zobaczyc MP
Avatar użytkownika
Ohlins
A6
 
Posty: 1969
Dołączył(a): środa, 10 gru 2003, 09:54
Lokalizacja: Bochnia


Postprzez speedyzxz » środa, 25 lip 2007, 08:57

jakby w ppzm było by więcej samochodów rwd to i kibice by się znaleźli.
Prawie seryjna przednonapędówka nie jest aż tak ciekawa
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Postprzez kirloy » środa, 25 lip 2007, 10:08

Skoro chca laczyc niech zlikwiduja Puchar PZM i fnal - nie beda mieli problemu.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem laczenia rund.

Co do pomyslu zeby z PZMotu zrobic tansza rownoprawna lige na wzor czeskich rally sprintow to jest to warte zastanowienia.
Avatar użytkownika
kirloy
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 17 lis 2002, 22:07
Lokalizacja: bzie

Postprzez _Mateo_ » środa, 25 lip 2007, 11:17

Według mnie PPZM w obecnej formie nie ma sensu: te same trasy, homologacje. Zlikwidować albo zmienić! Bo taniej wyjdzie jeździć CC w historycznej niż w PPZM (dwa razy dłuża trasa za to samo wpisowe).
_Mateo_
N1
 
Posty: 63
Dołączył(a): sobota, 6 sty 2007, 12:29

Postprzez martin.h » piątek, 27 lip 2007, 10:38

kirloy napisał(a):Co do pomyslu zeby z PZMotu zrobic tansza rownoprawna lige na wzor czeskich rally sprintow to jest to warte zastanowienia.


Jest to dobra myśl. Tak jak w Czechach mogliby startować wszyscy, a kierowcy mający priorytet nie mogliby punktować. Może wyjechałoby z garażu kilka starych Lancerów czy Subaru? Tylko jest jedno ale. Powrócilibyśmy do tego co było kiedyś gdy Piotrek Maciejewski dysponujący Lancerem ograł wszystkich bez problemu. Wtedy musiałaby powstać trzecia liga. Ale napewno jest to temat do dyskusji, bo od kilku lat koszty przygotowania sprzętu do wygrania Pucharu są coraz wyższe, jeszcze nie tak dawno, bo w 2000 wystarczyło do tego N grupowe Saxo VTS.
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

PZMot a RSMP

Postprzez kaczmarek » czwartek, 2 sie 2007, 12:54

Ja jako stary zawodnik mam mieszane uczucia.Faktem jest że w łączonych rundach przekaz medialny z PZMotu jest prawie zerowy.To samo dotyczy kibiców.Jechałem Subaru w PZMocie i co prawie nie było "kiboli".Sam byłem zdziwiony że tak mało ludzi na trasie.Większe ździwienie ogarnęło mnie jak zobaczyłem relację zM.P że jednak było trochę ludzi,Chociaż na dojazdówkach pod prąd jechało dużo "wypasionych fur" typu Subaru i Mitsubishi,a nie podejrzewam by w tamtych rejonach było tyle samochodów.Zresztą rejestracje były z całej Polski.Z drugiej strony prawdziwy kibic powinien oglądać wszystkich chociażby dla porównania,a w PZMocie naprawdę nieraz jest ciekawiej. Teraz o zawodnikach z KJSów.Nikt nie każe im jechać wszystkiego w pierwszych swoich startach.Wiem że wszyscy są mistrzami świata tylko nie mają funduszy,ale Panowie trochę samokrytyki.Wydaje mi się że takim krokiem po KJSach mogą być wyścigi górskie które nauczą ustawień samochodu,ciśnień, torów jazdy i obycia się z szybkością między drzewami.Brakuje tylko pilota,ale to już chyba drugorzędna sprawa.Bardzo dobre podejście do tematu wydaje mi się ma obecny mój kierowca w PZMocie.Auto nie najmocniejsze (Astra GSI - prawie seria) i postawienie na naukę opisu,slika bez patrzenia na czasy.Narazie same asfalty.Może to jest jakaś droga do celu.Dłuższa ale chyba słuszna.
kaczmarek
N2
 
Posty: 173
Dołączył(a): sobota, 23 gru 2006, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Puchar PZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron