Eliminacje 2007

Puchar Polskiego Związku Motorowego

Moderator: SebaSTI

Eliminacje 2007

Postprzez cmpr » czwartek, 2 lis 2006, 23:33

Widzę, że dobrze rozwija się temat przeyszłorocznego kalendarza w dziale RSMP, więc proponuje otworzyć podobna dyskusję dla Pucharu PZM. Na początek przypomnę jakie w ostatnich latach mieliśmy eliminację w RSP PZM, które nie awansowały (jeszcze) do RSMP (kolejnośc przypadkowa):

Rajd Magurski - Gorlice (śnieg)
Rajd Ziemi Lubelskiej - Lublin (śnieg/asfalt)
Rajd Agapit - Olsztyn (szuter)
Rajd Mazowiecki - Otwock (asfalt/szuter/błoto ;-) )
Rajd Festiwalowy - Opole(szuter) lub Nysa(asfalt)
Rajd Tyski - Tychy lub Pokale Imielin (asfalt)
Rajd Strzeliński - Strzelin (asfalt)
Rajd Krakowski - Łapanów (asfalt)
Rajd Wawelski - Kraków (asfalt)
Rajd Kaszub - Kartuzy (szuter)
Rajd Wisły - Wisła (asfalt)
Rajd Zamkowy - Będzin (asfalt)
Rajd Śnieżki - Jelenia Góra(asfalt) lub Kamienna Góra(szuter)
Barbórka Cieszyńska - Cieszyn (asfalt)
Rajd Nikon - Wałbrzych (asfalt) (może po tegorocznych kłopotach warto wrócić do źródeł?)

Myślę, że z tych 15 eliminacji powinno się wybrać max.10. No i przede wszystkim nie mieszać asfaltowych rund z szutrowymi - np. 3x asfalt, 3x szuter, 3x asfalt + szutrowy finał :-)
A może ktoś zna rajdy niższej rangi, które powinny wejśc do cyklu RSP PZM?

To tyle tytułem wstępu i zapraszam do dyskusji!
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska


Postprzez Marmetal » piątek, 3 lis 2006, 19:46

Ale przecież Magurski, Wawelski (Subaru Poland) i Nikon są w RSMP ;).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez cmpr » piątek, 3 lis 2006, 22:20

Magurski i Wawelski prowadzą dwie osobne klasyfikacje: RSMP i RSP PZM także jak najbardziej zaliczają się do grona przyszłorocznych kandydatów.
Nikon także ostatnich parę lat jest w RSMP, ale jak piszę wyżej, można by rozważyć powrót do Pucharu PZM.
Zresztą jakby się zastanowić, również organizatorzy Rajdu Rzeszowskiego mogliby zastanowić się nad wprowadzeniem formuły RSMP + RSP PZM - na pewno podniosłoby to niezbyt ciekawą frekwencje.
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska

Postprzez D@mi@n » wtorek, 7 lis 2006, 21:30

Frekwencje to podniesie ale powinno byc wiącej eliminacji RSMP i więcej gosci na RSP PZM
<<<Bębenek go !!!>>>
<<< Kopecky go !!!>>>
Avatar użytkownika
D@mi@n
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): niedziela, 24 wrz 2006, 18:55
Lokalizacja: MUCHÓWKA

Re: Eliminacje 2007

Postprzez psz » wtorek, 7 lis 2006, 22:19

cmpr napisał(a):(...)(kolejnośc przypadkowa):

(...)

Rajd Kaszub - Kartuzy (szuter)
Rajd Wisły - Wisła (asfalt)
Rajd Zamkowy - Będzin (asfalt)
Rajd Śnieżki - Jelenia Góra(asfalt) lub Kamienna Góra(szuter)

(...)



Byłoby super, gdyby Kaszuby, Zamkowy i Śnieżka leciały nieprzedzielone innym rajdem. AK Zamkowy chyba co roku próbuje wykombinować rajd na szutrze (na razie się nie udało), gdyby jeszcze Śnieżka leciała po szutrze, to wiadomo - koszty przygotowania trochę mniejsze, bo nie trzeba będzie przebudowywać rajdówek... (chociaż w PPZM z tym przygotowaniem na szutry różnie różnie bywa ;) )
"měl bych se smát ale mám úsměv Mikymauze"
Avatar użytkownika
psz
A5
 
Posty: 671
Dołączył(a): piątek, 21 mar 2003, 15:32
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Postprzez cmpr » wtorek, 7 lis 2006, 23:55

Byłoby super, gdyby Kaszuby, Zamkowy i Śnieżka leciały nieprzedzielone innym rajdem.


Też miałem takie nadzieje, ale dzisiaj się dowiedziałem, że Kaszuby w przyszłym sezonie na 99% pojadą tylko jako Mistrzostwa Polski, także najpiękniejszy rajd Pucharu nam odpadnie :-(
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska

Postprzez Mroowa » środa, 8 lis 2006, 00:05

też o tym słyszałem, że wchodzi do RSMP kosztem innego rajdu.

Co do Nikona to hmmm nie skreślałbym go od razu do rangi PZMotu bo problemy były w tym roku z kaską, a zawsze kaska była więc spokojnie dajmy jeszcze szansę, i nie mówmy, że idzie po takich samych trasach jak elmot bo tak nie jest :) w części się pokrywają może ale tylko w części.

A niewiem czy czasem Elmot nie pójdzie jak RSMP i PZM.
Avatar użytkownika
Mroowa
S2000
 
Posty: 3503
Dołączył(a): środa, 14 sty 2004, 19:38
Lokalizacja: Bielawa GG:6570337

Postprzez cmpr » środa, 8 lis 2006, 00:12

No moim zdaniem przeniesienie rajdu do Pucharu PZM nie jest automatycznie jego skreśleniem... a napewno będzie większa frekwencja, zresztą można z Nikona zrobić RSMP + RSP PZM, a wtedy będzie mega frekwencja bo otrzymuję dużo zapytań od Niemców o start w jakimś II-ligowym rajdzie w Polsce blisko granicy. Co do tras to nie martwie się o powielanie tras Elmotu bo znając Krawczyka to jest w stanie nawet Nikona po szutrze puścić... o ile finanse odpowiednie zorganizuje ;-)

Czy Elmot pójdzie jako RSMP i RSP PZM? Wątpie, w końcu AK Sudecki organizuje Rajd Strzeliński, który jest rundą RSP PZM i nie wiem, czy dostaliby oraganizację dwóch rund? Bo Strzeliński się raczej utrzyma :-)
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska

Postprzez Kisiel » środa, 8 lis 2006, 10:28

Jak wiadomo budżety w PPZM nie są syte, a i większość jeździ za swoje pieniądze..... więc po co orgazniować taką ilość rund ??? 10-12 to lekka przesada. Moim zdanie max 8, a optymalna liczba to 7.
Teraz pozostaje pytanie co z rajdami które wypadłyby z kalendarza PPZM??? Potrzebna nam jest 3liga, zrobić z tych rajdów jakieś okręgówki, powiększyć ich rangę, te rajdy mogłyby stanowić coś między KJS a PPZM. Tylko trzeba uwzględnić stworzenie nowego regulaminu. Przykładowo puszczenie takich 3ligowych rajdów po krętych odcinkach, które nie pozwola rozwinąć duzej prędkości, ewentualnie rozstawiac szykany.

Mówcie co chcecie ale mając przykładowo już przygotwanego CC or SC to żeby wystartować w 10 rundach trzeba liczyć ze 30tysięcy...
zielony listek
Avatar użytkownika
Kisiel
A5
 
Posty: 620
Dołączył(a): sobota, 15 lis 2003, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez cmpr » środa, 8 lis 2006, 11:59

Jak wiadomo budżety w PPZM nie są syte, a i większość jeździ za swoje pieniądze..... więc po co orgazniować taką ilość rund ??? 10-12 to lekka przesada. Moim zdanie max 8, a optymalna liczba to 7.


Przecież nikt nie zmusza cię, żebyś jechał wszystkie 10 czy 12 eliminacji. W regulaminie jest wyraźnie napisane, że do klasyfikacji końcowej liczy się 8 najlepszych wyników.
Myślę, że nie jest to takie głupie z tymi 12 eliminacjami, bo możesz sobie wybrać te 8 czy 9 rund na które np. masz najbliżej.


Teraz pozostaje pytanie co z rajdami które wypadłyby z kalendarza PPZM??? Potrzebna nam jest 3liga, zrobić z tych rajdów jakieś okręgówki, powiększyć ich rangę, te rajdy mogłyby stanowić coś między KJS a PPZM. Tylko trzeba uwzględnić stworzenie nowego regulaminu. Przykładowo puszczenie takich 3ligowych rajdów po krętych odcinkach, które nie pozwola rozwinąć duzej prędkości, ewentualnie rozstawiac szykany.


Nie wydaje mi się, że to dobry pomysł z szykanami. Uważam, że lepiej by było zrobić coś a'la Mistrzostwa Okręgu jako III ligę - np. w Niemczeh istnieje coś takiego, a podstawowe wymogi to max. długość jednego oesu 5km, max. długość wszystkich oesów 35km, max średnia prędkość na odcinku poniżej 110km.
No i u nas powoli się coś takiego zaczyna tworzyć (np. Rajd Nowomiejskie Szutry).

A żeby nie odchodzić za bardzo od tematu eliminacji RSP PZM 2007 to mam następną wiadomość o planowanym powrocie Rajdu Ziemi Lubelskiej.
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska

Postprzez ŁukaszWRC » środa, 8 lis 2006, 12:21

cmpr napisał(a):Przecież nikt nie zmusza cię, żebyś jechał wszystkie 10 czy 12 eliminacji. W regulaminie jest wyraźnie napisane, że do klasyfikacji końcowej liczy się 8 najlepszych wyników.

Liczy się tylko sześć najlepszych wyników.
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez cmpr » środa, 8 lis 2006, 12:56

Łukasz:

oczywiście, w tegorocznym Pucharze liczy się 6 najlepszych wyników.
Rozpędziłem się trochę i napisałem z pamięci jak było parę lat wcześniej :-)
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska

Postprzez SoszkA » piątek, 10 lis 2006, 12:49

a ja slyszalam ze eliminacje RSMP maja byc polaczone z PPZM zeby zwiekszyc frekwencje i oplacalnosc tych rajdow!!!! Takze hmmmmm zobaczymy co to bedzie
Avatar użytkownika
SoszkA
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 19 cze 2006, 00:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Marmetal » piątek, 10 lis 2006, 18:56

SoszkA napisał(a):a ja slyszalam ze eliminacje RSMP maja byc polaczone z PPZM zeby zwiekszyc frekwencje i oplacalnosc tych rajdow!!!! Takze hmmmmm zobaczymy co to bedzie


Wiesz, pewnie tak będzie i bardzo bym tego chciał, ale w grę wchodzi kilka eliminacji, bo wątpię, by wszystkie były zrobione w tym systemie. Na pewno będzie też kilka rajdów zaliczanych wyłącznie do RSP PZM.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Saruto » sobota, 11 lis 2006, 08:53

SoszkA napisał(a):a ja slyszalam ze eliminacje RSMP maja byc polaczone z PPZM zeby zwiekszyc frekwencje i oplacalnosc tych rajdow!!!! Takze hmmmmm zobaczymy co to bedzie

Myśle że nie jest to głupi pomysł, wkońcu zamiast 40 załóg będzie ich ponad 100 ale jak będzie to się dopiero okaże.
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Następna strona

Powrót do Puchar PZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości