Eliminacje 2007

Puchar Polskiego Związku Motorowego

Moderator: SebaSTI

Postprzez rav » sobota, 11 lis 2006, 21:13

Łączenie Pucharu z RSMP ma więcej wad niż zalet. PZM-otka organizowana pod RSMP nie wzbudza żadnego zainteresowania mediów. Nawet kamerzystom nie chce się wstać godzinę wcześniej, albo zostać godzinę później żeby nakręcić drugoligowców. Jadąc Magurski czy Subaru nie zauważyłem żeby przy trasie stało więcej kibiców, a poziom organizacji dwóch lig jest bardzo zbliżony. Jednak niektóre eliminacje zamykają budżet dzięki rozgrywaniu dwóch lig. Możliwe że takie rundy nie mogłyby się odbyć osobno.

12 eliminacji to dobra liczba. Żeby coś w tym sporcie osiągnąć trzeba jeździć kilkanaście rajdów w roku. Gdyby było 8 eliminacji zawodnicy z licencją K nie mieliby takiej możliwości. Poza tym do organizacji rajdów jest kolejka. W tym roku odrzucono Zamkowy. Jeśli Kaszub awansuje do RSMP, to prawdopodomnie do rangi PPZM awansuje Nowomiejski, lub Agapit.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez -=KrzysiekWRC=- » niedziela, 12 lis 2006, 09:59

Ja jestem podobnego zdania co Rav. Raz, że PPZM jest wówczas traktowany marginalnie, a dwa - patrząc z pozycji pilota - mając przykładowo zakontraktowane starty w RSMP oraz PPZM odpada wówczas jedna z możliwości startu.

Co do eliminacji 2007 - organizatorzy Rajdu Wisły chcą pozostac jeszcze najbliższy sezon w Pucharze.
Avatar użytkownika
-=KrzysiekWRC=-
N3
 
Posty: 216
Dołączył(a): sobota, 1 sty 2005, 21:51
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez rav » niedziela, 12 lis 2006, 13:34

Organizowanie wspólnych rund powinno mieć miejsce tylko w przypadku, gdy trzeba uzupełnić lukę po odwołanym rajdzie. Liczba eliminacji powinna być ustalona na początku, i nie powinno się wprowadzać zmian. Jeśli któraś runda PPZM zostaje odwołana, to w zamian za to rajd RSMP jest rundą podwójną. Podobnie może być w drugą stronę. Lepiej żeby RSMP odbyło się na dystansie 80km, niż żeby wogóle się nie odbyło. Oczywiście wymaga to od organizatora wprowadzenie pewnych zmian w harmonogramie, ale w zamian za to otrzymują dodatkowe pieniądze z wpisowego.
Nie należy więcej doprowadzić do sytuacji, kiedy mistrza rozgrywek poznajemy po ogłoszeniu komunikatu o odwołaniu rajdu. Gdyby zawodnicy wiedzieli wcześniej, że Śnieżka jest ostatnią eliminacją, to z pewnością inaczej przygotowaliby się do tego rajdu, i kierowaliby się innymi założeniami taktycznymi.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez losiu » niedziela, 12 lis 2006, 14:04

Ja nie rozumie jednej rzeczy... Dlaczego skoro jakis rajd jest fajny w PPZM to odrazu zabieraja go do RSMP. Czy zawodnicy z PPZM musze jezdzic tylko w rajdach ktore maja tak slabe trasy... Nie rozumie tej filozfi...
--------------------------
Sawicki Rally Team
Astra GT
Avatar użytkownika
losiu
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): czwartek, 21 lis 2002, 22:04
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez cmpr » niedziela, 12 lis 2006, 15:18

losiu napisał(a):Ja nie rozumie jednej rzeczy... Dlaczego skoro jakis rajd jest fajny w PPZM to odrazu zabieraja go do RSMP. Czy zawodnicy z PPZM musze jezdzic tylko w rajdach ktore maja tak slabe trasy... Nie rozumie tej filozfi...


Losiu, to nie filozofia, to czysty interes: RSMP = większy prestiż, wyższe wpisowe, możliwość zaproszenia gości z zagranicy itp., itd.

Też żałuje, że za rok nie pojade na Kaszubach, ale cóż, taka kolej rzeczy, że każdy organizator dąży jak najwyżej. Swoją drogą jeżeli przesuną Rajd Kaszub na marzec, tak jak to planuje Szerla to życzę im powodzenia.
Avatar użytkownika
cmpr
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): środa, 3 lis 2004, 10:51
Lokalizacja: Polska

Postprzez rav » poniedziałek, 13 lis 2006, 00:42

Nie ma takiej zasady że eliminacje o lepszych trasach awansują do RSMP. Przykładowo Rajd Krakowski, który ma spośród rajdów asfaltowych najciekawszą trasę został zdegradowany do PPZM. Do RSMP trafiają eliminacje, które mają szanse być dobrze zorganizowane. Awans Rajdu Kaszub do RSMP jest związany głównie z tym, że są pieniądze na jego organizację.

Kwestia ciekawości tras jest określeniem bardzo subiektywnym. Gdybym miał wybierać według tego kryterium rajd awansujący do RSMP to wybrałbym Festiwalowy.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ŁukaszWRC » wtorek, 14 lis 2006, 14:00

rav napisał(a):Kwestia ciekawości tras jest określeniem bardzo subiektywnym. Gdybym miał wybierać według tego kryterium rajd awansujący do RSMP to wybrałbym Festiwalowy.

Dlaczego akurat Festiwalowy :?: Miałem okazję przejechać wszystkie oesy tego rajdu i delikatnie mówiąc niezbyt mnie zachwyciły.
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez rav » wtorek, 14 lis 2006, 16:08

Twarde, równe, nie wybaczające błędów. Dużo miejsc na odwagę. Malownicze okolice. Brak jakichkolwiek elementów cywilizacji przy trasach eliminuje zagrożenie bezpieczeństwa przypadkowych osób. Kompaktowa trasa (można się z nią zapoznać w 3 godziny), dobra baza noclegowa (Opole). Na tym rajdzie liczą się umiejętności kierowcy a przede wszystkim wielkość jego jaj. Nie ma pojedynku na szpery przy odejściach z nawrotów.
www.rafalmalinski.pl
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez skateman » wtorek, 14 lis 2006, 16:16

rav napisał(a):Twarde, równe, nie wybaczające błędów. Dużo miejsc na odwagę. Malownicze okolice. Brak jakichkolwiek elementów cywilizacji przy trasach eliminuje zagrożenie bezpieczeństwa przypadkowych osób. Kompaktowa trasa (można się z nią zapoznać w 3 godziny), dobra baza noclegowa (Opole). Na tym rajdzie liczą się umiejętności kierowcy a przede wszystkim wielkość jego jaj. Nie ma pojedynku na szpery przy odejściach z nawrotów.


Dobrze mówi.... Festiwalowy ma najtrudniejsze trasy z calego cyklu PZM... Miałem okazje jechać po kawałku jednej Impreza N11 i poprostu szok, nie moglem sobie wyobrazic ze ja bym mial prowadzic ten samochod... jest wasko, ciasno, no i te piekne okolice.... Liczą się tylko umiejętności... Co najwazniejsze rajd ma mnostwo zakretow co dziła na jego kozysc....
skateman
A6
 
Posty: 1468
Dołączył(a): wtorek, 15 mar 2005, 14:16
Lokalizacja: Kłodzko/Podzamek

Postprzez misiek_wrc » wtorek, 14 lis 2006, 19:29

Ja bym chciał żeby było więcej szutrowych rajdów, wiem że to są dodatkowe koszty dla zawodników, ale dla kibiców wieksza frajda :) Wiec i Kaszub i Festiwalowy powinny znaleźć się w kalendarzu RSMP :)
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez J@ckaSS » wtorek, 14 lis 2006, 22:10

a wiecie ze Dolnosląski ma koncepcje tras po szutrach :lol: nawet nie wiem gdzie.... chociaz musze przyznac ze troche szutrowych, i nawet dosc ładnych kilometrow w naszych okolicach jest.
Avatar użytkownika
J@ckaSS
N2
 
Posty: 168
Dołączył(a): poniedziałek, 18 lip 2005, 14:32
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez misiek_wrc » wtorek, 14 lis 2006, 23:04

A skąd tak informacja??? Bo nigdzie o tym nie słyszałem, chociaż byłbym za :)
..:: !! QHR MAJCHER OGIEN NA TLOKI !! ::..
Avatar użytkownika
misiek_wrc
A5
 
Posty: 544
Dołączył(a): niedziela, 13 sie 2006, 15:50
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez www.rajdy.olsztyn.pl » środa, 15 lis 2006, 00:35

31 Rajd Kormoran już w maju 2007r. jako el. PPZM i RSMO.
Więcej informacji na http://rajdy.olsztyn.pl/news.php?id=146!
"wolniej wolniej mamy przewagę"

www.Doktor-Abram.pl
www.rajdy.olsztyn.pl
N2
 
Posty: 113
Dołączył(a): sobota, 15 kwi 2006, 11:32

Postprzez Robecki » środa, 15 lis 2006, 02:07

Oby tylko Kormoran się odbył i będzie piknie :D Jak jeszcze dadzą termin przed Polskim to lista startowa będzie znakomita. Czekam z niecierpliwością na ostateczny termin rozegrania rajdu :)
Avatar użytkownika
Robecki
N3
 
Posty: 465
Dołączył(a): piątek, 4 cze 2004, 18:48
Lokalizacja: Płońsk

Postprzez losiu » środa, 15 lis 2006, 17:06

rav napisał(a):Twarde, równe, nie wybaczające błędów. Dużo miejsc na odwagę. Malownicze okolice. Brak jakichkolwiek elementów cywilizacji przy trasach eliminuje zagrożenie bezpieczeństwa przypadkowych osób. Kompaktowa trasa (można się z nią zapoznać w 3 godziny), dobra baza noclegowa (Opole). Na tym rajdzie liczą się umiejętności kierowcy a przede wszystkim wielkość jego jaj. Nie ma pojedynku na szpery przy odejściach z nawrotów.


Trasy rajdu festiwalowego sa fajniejsze od kaszub... ty to rav masz poczucie humoru... Co z tego ze szuter jest twardy skoro trasy sa beznadziejne i strasznie niebezpieczne... Ja jakos nie upatruje przyjemnosci w leceniu na 5 biegu na odcieciu miedzy drzewami ktore sa na szerokosc lusterek :roll:
Z kim nie rozmawialem to mowil ze kaszuby to najlepszy rajd szutrowy w ppzm i jeden z ogolnie ciekawszych rajdow....

Ale poczekamy jak niedlugo zmienisz zdanie... Bo czasem lubisz duzo piany robic a potem zmieniac zdanie... Pamietam jak opowiadales ze nie ma to jak francuskie auto tj. megane :lol: i mowiles ze astra nie bedziesz jezdzil bo to taki samochod do jezdzenia po bulki do sklepu. I jak mnie nie myli pamiec to w czasie kiedy startowales meganka to jakos zawsze jezdziles na awaryjkach o ile w ogole dojezdzales, a wyniki byly takie sobie. Ten sezon jak zaczeles jezdzic astra to jakos konczysz rajdy i wyniki zaczeles robic...
Wiec moze czasem troche bardziej pomysl zanim zaczniesz bajki opowiadac...
--------------------------
Sawicki Rally Team
Astra GT
Avatar użytkownika
losiu
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): czwartek, 21 lis 2002, 22:04
Lokalizacja: Koszalin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Puchar PZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości